Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
2. máj 2015

@scheflera suhlasim🙂

katka17044
2. máj 2015

@tinka9075 jeeeej ty mas krasne dvojicky tak to je naozaj krasne a ze stacilo iba iui vau...

tinka9075
2. máj 2015

@katka17044 ďakujem som šťastná že ich mám drobcov malých 🙂 🙂

lenka54321happy
2. máj 2015

@katka17044
Vidis ake zlate baby su tu, ktore poradia a o chvilu tu budes aj ty radit druhym s babom v bruchu!!! 😘😘

katka17044
2. máj 2015

@lenka54321happy joooj moja ahoj 🙂 tu som ta dlho nevidela tehulka krasna... tak uz som poslala aj formular do Brna uvidim aky daju termin a potom sa aj telefonicky skúsim

katka17044
2. máj 2015

Inak ku komu sa mam objednat ci to je uplne jedno? Dakujem a este by som sa chcela spytat tie co ste zo Slovenska ako ste to riesili co sa tyka liekov receptov?

mircalla
2. máj 2015

@katka17044 ja som si lieky vyberala v brne pripadne som ich zhanala cez konika
potom mi ich uz predpisoval moj gynekolog a vysli podstatne lacnejsie

katka17044
2. máj 2015

@mircalla aha dakujem. Tebe sa tiez v Brne podarilo?

mircalla
2. máj 2015

@katka17044 hej 2 krat

katka17044
2. máj 2015

@mircalla tak to je krasne a pred tym si kde chodila?

mircalla
2. máj 2015

@katka17044 helios brno, helios martin a jedna konzultacia v gynfiv, z tade som usla...

katka17044
2. máj 2015

@mircalla preco si usla co ta odradilo? Ja blba som im od 2011 verila :( a uz 6 vkladov a nic... a vzdy zacinaju s tymi najhorsimi embryjkami mala som teraz pri 3ivf 9embryok najprv vlozili take ktore sa najprv zle delili a potom boli blasto chcela som len jedno ale to mi nepovedali ze to druhe vyhodia lebo nebolo vhodne na mrazenie :( a pri dalsom vklade mi vlozili tie ktore hned prve zmrazili boli prvojadra ked mi ich vkladali boli 3a4bunkove pritom mam este 3 blastocysty... a nezvolili ich ako prvé...

zabka1124
2. máj 2015

@katka17044 aj nam sa to podarilo a pomalicky uz 2x.My sme neboli v ziadnom centre, yefa mm bol na spermiogram v Iscare MT a ja v Iscare v BA na laparoskopiu a potom sup do RF a uz nam beha 2 rocne chlapcisko po byte a zachvilocku pribudne surodenec.A ak mozem ja osobne odporucit, ked pojdes na ET daj si vlozit 2 embryjka🙂!Ja som mala v juny 2012 -2embryjka a uchytilo sa jedno, potom v juny 2014-1 embryjko a nic a nakoniec september 2014-2 embryjka a babatenko cakame kazdu chvilu🙂🙂🙂!!Ono to vijde statisticky lepsie-je vacsia sanca, ze aspon jedno sa uchyti🙂!!!A vyber centra je na 1*.

mircalla
2. máj 2015

@katka17044 na GF mi vadi vsetko - pristup, chamtivost, arogancia, neprofesionalita a velmi zvlastne metody. okrem toho si myslim, ze im ide len o prachy. uz to co pises som pocula z viacerych zdrojov

zabka1124
2. máj 2015

Inak babule, ja som tak rozmyslala, ze ci RF a to nove centrum nema toho isteho majitela.A kedze my sme tu dost pisali o Marcelovi, ze ci mu nedali tu poziciu preto, aby trosku odlahcili RF, a aby tam vyskolil novy tim ludi🙂!.Podla mna si potom podelia pacientky. Lebo ak je to ten isty majitel, tak si myslim, ze pre dobro a dobre ohlasy chce mat 2 centra,ktore budu spolupracovat🙂!

scheflera
2. máj 2015

Brno je Brno.Na Slovensku sme hlboko nie v plienkach,ale v sračk....Poznám viacero prípadov,čo tu pochodili viacero centier a nič z toho,ale v Brne sa podarilo "na poprvé".A najviac zo všetkého sa mi páči ich prístup:pri prvej konzultácii som dostala vizitku s mailami a číslami na svojho lekára,hlavnú sestru a svoju koordinátorku a povedali mi:radšej zavolajte,ked budete mať dáky problém alebo nebudete niečo vedieť,kedykoľvek,od toho sme tu,aj cez víkend,aj ked som doma,aby sme niečo nepokazili.Alebo chcela som vedieť,ako dlhoi budem brať prednison,povedali,že celý 1.trimester.a ja som iba chcela vedieť ako dlho pred ET.proste chystajú pacienta,aby myslel pozitívne,akoby sa to už stalo.
S týmto sa v GF nestretnete.

katka17044
2. máj 2015

@mircalla mam u nich este 3 embryjka tak radsej budem utekat

katka17044
2. máj 2015

@zabka1124 velmi pekne dakujem mam este v gf 3 embryjka tak nebudem musiet ist na celu stimulaciu tak uvidim co povedia v Brne . Tak urcite dam vlozit dve... a nemaju s tym v Brne problem nechcu vkladat len 1?

alexia17
2. máj 2015

@zabka1124 ake nove centrum otvaraju?

bergalm
2. máj 2015

@katka17044 ahoj my sme tiez utiekli z GF do Brna a tu sa nam zadarilo hned 1ET a aj 1KET takze urcite RF Brno je spravna volba a nemaju problem Ti vlozit 2 pokial to Tvoj zdravotny stav dovoluje.My sme vlozili 1x 2embrya uchytilo sa jedno sice to nedopadlo dobre no a 2x mi dr.doporucil radsej len 1 embryo a to mi teraz kopka v brusku takze smelo do toho 😉

katka17044
2. máj 2015

@bergalm dakujem pekne tak snad aj nam pomozu lebo pocuvam o nich len samu chvalu 🙂

gagirl
2. máj 2015

@tlucka ahoj ..ako sa mas?ako sa citis?..🙂

zabka1124
2. máj 2015

@katka17044 inak sorry za hrúbky 😢, normálne sa hanbím, zvalim to na telefón!
Ja som sa dr.opytala,keď som bola na 1 ET, ci si myslí, že by sme mohli vložiť 2,kukol na mna a hovorí :"no pána to zvládne,neni úzka 😁😂",som myslela,že si cvrknem🙂!

zabka1124
2. máj 2015

@alexia17 baby to tu spomínali :Reprogenisis,ci tak nejako.my sme boli len v RF a max.spokojnost.Ja si myslím, že dôležitý je aj Dr. ale aj embryologovia ☺a v Rf ich majú špičkových 🙂!

katka17044
2. máj 2015

@zabka1124 ziadne chyby som si voobec nevsimla a presne tel vie riadne preklepy robit... 🙂
tak to verim ja by som si asi tiez keby mi to tak povie :DDDD inak ako to je v Brne po neuspesnom ket kedy zvyknu robit dalsi a vysetruju tam aj krv? ci mam ist tu u nas na hematologiu? lebo vysetrovali mi 2013 a mala som to ok len sa teraz bojim ci sa nieco nezmenilo a netreba mi davat fraxiparin

alexia17
2. máj 2015

@zabka1124 to v cchach otvorili ci na slovensku?

freyahope
2. máj 2015

@alexia17 reprogenesis je v brne, a už pár rokov funguje, len sa teraz viac zviditeľnil

freyahope
2. máj 2015

@katka17044 mne v Reprofite po 4 neúspešných vkladoch odporúčali dať si spraviť všetky možné vyšetrenie vrátane hematológie, ale určite je to individuálne

zabka1124
2. máj 2015

@alexia17
@freyahope v CZ. vidíš to som ani nevedela, že už pár rokov funguje.

zabka1124
2. máj 2015

@katka17044 ja som nemala KET,len ET, vlastne 3x ET a z toho 2x uspesne😀!Teraz mame ešte 2 mrazacikov,ale už sme asi skončili, bo 2 tehu je náročnejšie 😂😀!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre