Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
3. máj 2015

@lenka54321happy ja mam chicco od kamaratky, taky trojkolesovy.Uz je po 3 detoch a nase dalsie babo bude 4. Ak mozem ja osobne odporucit,nekupuj drahy kocik, ale pohodlny, aby mal otocne predne kolieska a nie nafukovacie(potom je tazsi a aj defekt mozes dostat).Rucka spojita-da sa potom ovladat jednou rukou a aby mal aj sportovu cast.
Ja mam kocik za 200eur ( kupeny v 2013 od kamaratky) a mozem povedat, ze naj investovane peniazky, lebo ked maly vyrastol, tak sme kupovali buginu-chicco multiway, taku spratnu do auta ale pohodlnu na nozky a uplne do lahu! A este k tym kocikom-vanicku vyuzijec cca tak 6-8 mesiacov, akonahle babo si zacne sadat, uz ho v nej neudrzis🙂!

zabka1124
3. máj 2015

@lenka54321happy a este som chcela, skus si pobehat nejake detske obchody, kde maju kociky, vyskusaj si ich a potom objednaj cez net.KAzda znacka ma svoj online obchod.

bergalm
3. máj 2015

@lenka54321happy ahoj ja mam zajednany od kamosky Tako Ballila ,kedze ona s nim bola max.spokojna.Hlavne ho beriem aj preto,ze ma velku vanicku a kedze nasa laska bude na zimu mat cca 5-7mes.tak aby sa tam zmestilopotom nam vyhovuje vyska kedze mm ma 195cm tak pri nom nevyzeral komicky.Sice je to dvojkombinacia,ale vajicko mame takze pohoda a je v neutralnej farbe co mi tiez vyhovuje a aj cenu mi spravila.Kocik je ako novy do auta sa da tak sme spokojny.A okrem toho mm sa paci,ze vsetky 4kolesa su vacsie a nafukovacie cize aj do terenu

bergalm
3. máj 2015

Presne ako pise
@zabka1124 skus obzriet aj obchodiky a vyskusat ktory sa Ti bude pacit a vyhovovat 🙂 Tiez tak uvazujem ,ze potom kupime sportovy na leto

evadek
3. máj 2015

@skaredekacatko ja som brala probiotika a nepomahalo ... potom zabral az helicid -liek na zaludok ... mám zvýšené cytokiny aj protilatky

crazybabenka
3. máj 2015

Baby tie čo ste boli na pipelle....ovplyvnilo Vám to nejak cyklus? Prišla mrcha skôr resp. neskôr

nelly3
3. máj 2015

@evadek
ja som ten medrol ved vies vysadila, ale ja nemam ani zvysene cytokiny ani protilatky len tie anti-zona pellucida a ria z nasej temy ich ma zvysene a nic jej v nitre nato nedala hmmm 😕 mne nerobil ten medrol dobre a to som brala 20mg/denne

crazybabenka
3. máj 2015

@bergalm TAKO odporucam všetkými 10

nelly3
3. máj 2015

@crazybabenka
a ako si sa nakoniec rozhodla? ides nato pipelle? a cena? plati sa?

freyahope
3. máj 2015

@crazybabenka ja som bola vo štvrtok, menštruácia ešte nedorazila, ale doktor mi povedal, že by mi mala prísť po pipelle skôr, na taký 5. deň od zákroku mám vraj čakať

crazybabenka
3. máj 2015

@nelly3 idem zajtra 😉
@freyahope platila si? Kde ti to robili...u nich alebo dole na gynde? A taká blba otázka 🙂 bolelo?

freyahope
3. máj 2015

@crazybabenka neplatila som nič. Robí sa to hore v ambulanciách, kde aj ultrazvuky, pôjdeš na tú veľkú recepciu. A bolelo o málinko viac ako transfer, ale nič strašné, trvalo to asi sekundu a bolo po všetkom, nemusíš sa vôbec báť.

diska
3. máj 2015

Baby ja neviem aky kocik,tak som sa rozhodla pre stokke crusi netusim ci dobra volba 😕

nelly3
3. máj 2015

@diska
mne sa paci, ale ta cena hmm, ja by som osobne do noveho neinvestovala, ale je to kazdeho osobna vec 😉

tlucka
3. máj 2015

@diska Za mňa určite dobrá voľba 🙂 Ja mám zase kočík na "stračej nôžke" vybratý už niekoľko rokov, len dieťatko mi doposiaľ chýbalo. Snáď ho budem môcť konečne tento rok kúpiť 😀

nelly3
3. máj 2015

@tlucka
aj ten je pekny, mne sa paci este bugaboo cameleon, no dufam, ze aj ja sa dockam raz 😉

tlucka
3. máj 2015

@nelly3 Mne sa tiež páči Bugaboo, ale muž je veľmi vysoký, má cez dva metre, takže potrebujeme kočík, kde sa dá vanička výškovo prispôsobiť, lebo zase ja som krpec. 😀
Neboj, ani sa nenazdáš a budeš aj ty kočík vyberať. Už si zdravá? Ideš znovu nasadiť liečbu Medrolom alebo vyskúšaš niečo iné? Držím veľmi palce, nech môžeme v TT kočíkovať reprofiťáckw detičky 🙂

tinka9075
3. máj 2015

@diska stokke majú tri kamarátky jedna býva v BA a povedala že je dobrý akurát tak do nákupných centier,,dve ho majú u nás v dedine jedna nadáva lebo tie chodníky nie sú na takéto kočíky všetko jej hrká keď ide tak ho chce predať,,a druhá ma zase ten nový typ a ten je super nie je to ten na stračej nôžke a dobre sa sa vozí som skúšala 🙂 🙂

crazybabenka
3. máj 2015

@diska stokke by som nechcela ....ani keby bol zadarmo.....mala som....a nikdy viac.....je to naozaj len do nákupných centier.....a len po vydláždených plochách.....ale ako náhle napadol sneh....tak strach a hrôza 😠

nelly3
3. máj 2015

@tlucka
nejdem si ho nasadit, idem koncom maja na konzultaciu do B.B - MUDr. Bielikovi, uvidim co mi on navrhne a podla toho sa rozhodnem, mam 2 mrazacikov, aj som chcela ist na vklad,ale nejako som sa zabrzdila, no uvidim. ty si brala medrol ci prednison?

santeema
3. máj 2015

@diska nechcem ta odradzat, ale kamoska kupila stoke, mala malého narodeného 1.jula a v zime sa jej uz nezmestil do vanicky, lebo potrebovala aj fusak, alebo deku a malicky nejak narastol, tak musela kupit druhy🙂 a dala za ale 1 300.-eur tusim za novy. ja mam velmi dobru skusenost s peg perego - lahky, velka vanicka a ked ho kupis uz pouzivany, nedas ani vela penazi na tych par mesiacov. lebo to dieta velmi rychlo vyrastie a potom ak kupis novy, tak ho urcite za tolko nepredas a peniazky treba aj na ine, aspon ja som tak rozmyslala. ale na druhej strane je to uplne vec tvojho vkusu a ak ti "dusicka pisti" po stoke, tak si urob radost🙂

tlucka
3. máj 2015

@nelly3 Verím, že Bielik ťa dá do poriadku, odstráni tú hnusnú endošku a pôjdeš na KET. Netreba to hlavne asi unáhliť, a dať sa teda do poriadku. Potom sa to určite podarí. Ja som bral Medrol 8 mg 6 týzdňov od decembra, potom už len 4 mg, lebo kontrolné odbery som mala v poriadku. Lenže po neúspešnom KET vo februári som si znovu sama nasadila 8mg. Teraz vo štvrtok som volala s Dr. Dzirillovou a nemala.nato ziadne pripomienky. Idem v utorok na kontrolné odbery, tak som zvedavá akú dávku budem ďalej užívať.

nelly3
3. máj 2015

@tlucka
tak to bola mala davka, ja som predtym brala aj prednison myslim 4mg aj 8mg a KET aj nevysiel, tak preto uz riesim tu endosku, ze tam je pes zakopany, treba to dat doporiadku, vycistit a az potom ist na KET.

misaelka
3. máj 2015

baby ako je to je s liekmi ked mam schvalene IVF v CR-mame darovane vajicka? budem v lekarni vyzdvihovat lieky len pre mna alebo aj pre darkynu?

tlucka
3. máj 2015

@nelly3 A hematologiu mas v poriadku? Pichala si si aj Fraxik alebo Clexane? Nechcela si odkonzultovať výsledky z imonu s inym lekárok, napr. s Dzurillkou? Ja keď som posielala Marcelovi výsledky z imuno, tak mi napísal, že je vidieť, že sa tomu fakt rozumie. Možno by nebolo zlé skonzultovať to s ňou. Daj si fakt doporiadku tú endošku a ja verím, že raz sa podarí. Ja som bola v RF na 7 vkladov, neviem či je to veľa alebo málo.. Marcel bol zo mňa už zúfalý, už zvažoval darcovstvo aj napriek krásnym embryam. A keď sme sa prvý krát pred KETom stretli so Štepánom, úplne zavrhol darcovské a povedal mi, že mi iba chýba "povestní české štestíčko". Že mi nezostáva iné, len skúšať a raz sa podarí. Takže treba iba veriť, modliť sa a raz sa určite podarí.
A pred pár dňami som písala, že som bola aj u bylinkárky vo Vrbovom a poctivo praktizovala jej rady
Takže aj to možno dopomohlo zatiaľ k maličkému úspechu 🙂

nelly3
3. máj 2015

@tlucka
na hematologii som bola, vsetko mam oki, mam brat preventivne aspirin, ten som tiez brala, ja mam v RF za sebou 5 vkladov, z toho druhy vklad bol chvilku aj pozitivny.

diska
3. máj 2015

@tinka9075 no nechcem ten na stracej nozke 🙂

@santeema mne nepisti po ziadnom ,naozaj si neviem vybrat 😝 a nemozem velmi chodit ,ani nevladzem ,ked sa uz niekde dostaneme tak sa mi nic nepaci a na pohlad sa mi zdala ta vanicka jedna z najvacsich 😕

@crazybabenka a mala si ten crusi? alebo ten na stracej nozke?

marverka
3. máj 2015

Ahojte.
prosim vas tie ktore ste mali intralipidy, viete mi prosim vas poradit kto vam ich nariedil alebo kto by mi ho podal? tiez mi to zrejme vide pocas vikendu...pocula som ze v nitre za neaky poplatok.intralipid mam ale 20percentny a dr v RF ked ho videl mi povedal ze je ok ale staci mi len 50ml. Alebo 100 ml 10percentneho.
ostatne vyhodit alebo dat namiesat do lekarne ale dako si neviem vybavit to namiesanie.cisto podanie by som malz koho aby mi to podal.mam aj doporucenie z rf. Davaju mi ho preventivne po prvy krat a to z opakovaneho biochem.tehu a MA. dik moc za vsetky rady.

mircalla
3. máj 2015

@skaredekacatko No ak sa nemylim marcel ho dava kazdej pacientke preventivne...predtym som mala prednisom pri malom....nastasie mam len 4 mg
Ale zeby mi z tych vsetkych liekov bolo dobre,nemozem povedat...uz sa tesim na to,ako icch vysadim....strasne som nafuknuta

tinka9075
3. máj 2015

@diska tak ten čo nie je na stračej nôžke je fain ten sa aj mne páči aj vanička je väčšia 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre