Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
13. máj 2015

@lienka_1 😀 ....pokojne si kavicku aj s mlieckom daj...dolezite je nebyt hladna, ale ani prejedena...aspon ja som to tak praktizovala...a aj praktizujem...

tinka9075
13. máj 2015

@lienka_1 super pekná správa nech len hcg pekne stúpa 🙂 🙂 ja som pila kávu celé tehu najprv som mala tlak nízky od 17tt už vysoký až do pôrodu ale kávu som pila vždy ráno 🙂 🙂

diska
13. máj 2015

baby mna trafi,zas mam nove bakterie,neviem kde sa beru a z coho 😖

dolce251
13. máj 2015

baby pls, ak ste niektora absolvovali v Brne vysetrenie priechodnosti vajcovodov......ktory den cyklu to bolo a kolko vas to vyslo?

haimi
13. máj 2015

Dakujem vam vsetkym za gratulacie a srdiecka. zatial neviem nic nove, ani som fesandy stale nevidela ☹ dnes tam uz pojdem, aj keby som mala ist sama.

gagirl
13. máj 2015

@lienka_1 tesim sa s tebou.🙂sono budes mat kedy?..

ingrid0105
13. máj 2015

@lienka_1 silno drzim palceky si pre mna vzorom a moj mm sa na teba pyta kazdy den ze ked sa podarilo tebe tak teraz aj nam 🙂

lienka_1
13. máj 2015

@gagirl Robil mi sono v nedelu na pohotovosti. Kedze hcg ide hore, tak asi dalsi ultrazvuk momentalne nie je potrebny. Aj som celkom rada, ze nemusim znova na kozu, lebo by to vestilo problemy. Verime nasmu mrnusovi!
@ingrid0105 🙂 pozdravujem manzela! Ked sa zadarilo nam, urcite sa zadari aj ostatnym! Myslim, ze nad nami uz lamal palicu aj Koudy. Pravdupovediac, ja som bola zmierena s tym, ze deticky mat nebudeme, ale moj muz veril, ze ano. Preto sme isli do nativu, aby sme vedeli, ci to ma este zmysel. A malo! 🙂

speranza1
13. máj 2015

@haimi a ako sa citis ty?....si po sekcii? Alebo si rodila norm.?...potom ak budes moct, tak hod tu fotecky svojich princezien....myslim na vas stale...

speranza1
13. máj 2015

@diska ake mas teraz baktetie? A krcok je ok? V ktorom si tt? A inak ako sa citis?....lebo ja dnes strasne....som slaba, nevladzem chodit, picha ma v maternici....zrejme sa roztahuje...uz teraz sa citim ako slon....otocit sa na posteli, tak to je katastrofa, a nehovorim o obliekani, umyvani a podobne...uz moje krsniatko zlatucke mi povedalo, ze krstna, ved ty si navliekas ponozky ako dedko..xy ( ktory ma mimochodom cca 120kg) 😀 😀 😀 ..a funim ako parna lokomotiva 😀 😲 😀 😝 😕 😨 ......ja len pevne verim, ze to este vydrzim, co najdlhsie... 🤐

mimika1973
13. máj 2015

@lienka_1 ahoj a kedy mas najblizsie sono teda? ci az okolo 12tt az? Ci o tyzden pojdes? Nie len hcg ale aj sono je dolezite ci vsetko dobre klape, nie je hematom a pod. ...mas dobreho gyndaka?
Teraz uz len oddychuj, neviem aku mas pracu ci stresovu, namahavu, ale urcite najprv treba mysliet na seba a mrnuska, ostatne az potom.... 😉
Drz sa tehulka! 🙂
Kavu som ja nepijavala, bolo mi z nej zle na zaludok, tak som prestala v tehotenstve. À le ak ju znesies, preco nie? na tlak... 🙂

lienka_1
13. máj 2015

@mimika1973 Gynekologa mam vyborneho. Dala som si zalezat, ked sme sa vratili na Sk. Vedela som, ze nebudem jednoducha pacientka. Sono bude urcite skor, len nebolo potrebne po kontrolnom odbere. Zajtra mu cinknem.

santeema
13. máj 2015

@lienka_1 cauko, som rada takym pozitivnym spravam a este o kavicke. ja som cisty zavislak kavovy, lebo mi kavicka vonia a je pre mna relax🙂. pri prvom malom som pila dve normalne kavy denne, nie bezkofeinove, tie mi nechutia a pila som aj pocas celého rocneho kojenia a malicky bol uplne v pohode, kludny spinkal, ziaden problem a ja tiez. lebo je tisíc krat horsie, ked ti je z nízkeho tlaku zle a na odpadnutie, ako riesit tu trosku kofeinu. ziádny lekar mi nic na to nepovedal a keby aj povedal je mi to jedno. aspon sa mi netocila hlava a kava mi chutila, lebo niekomu nechuti pocas tehu. ak mas chut, klude si dve salky daj🙂. ja pisjem aj teraz pri druhom a tiez vsetko v pohode a mam ako ty kusok po 40tke🙂, aj preto na teba casto myslim, ze nech je vsetko ok, u mna bolo a aj je pri tomto druhom a nevolnosti boli iba pri druhom, zaludok ako na vode a cely den🙂, jedla som ovocie , zeleninu a maslovy chleba🙂, ostatne som nemohla ani citit, ale preslo do okolo 5 mesiaca. drzim palce

mircalla
13. máj 2015

@lienka_1 tak to je super! Ja som v praci podobna ako ty,ale idem sa zacat setrit.Ja si jednu slabu kavu rano davam,inak by som zahynula.zajtra mam so no,nervy zacinaju,mal by but 11tt.@majkusik je mi velmi luto, a mas urobenu hemato

speranza1
13. máj 2015

@santeema s tou kavou som na tom podobne 😀 😀 😀 😀 .....mnaaaaam mne neskutocne vonia 😀 😀

lienka_1
13. máj 2015

@mircalla Drzim na zajtra palce! 😉

melisska
13. máj 2015

Pozdravujeme a posielame pozitívnu energiu a pusinky vsetkym 😵

tlucka
13. máj 2015

@majkulik Tak u teba bolo teda čistenie nevyhnutné. Ja som pri príjme nemala žiadny hematóm. Dokonca v prepúšťacej správe som si prečítala, že gestačný vak s naznačeným echom plodu. Pritom mi doc. hovoril, že srdiečko vôbec nieje... Tak ma to štve, prečo sa to stalo... Ale čo narobíme... Dúfam, že sa vyčistím teda sama a nebudem potrebovať kyret. Zajtra idem na kontrolu tak som zvedavá či hcg klesne a maternica sa čistí. Aj pôjdete so ďalšieho IVF alebo máte ešte mrazáčikov?

tlucka
13. máj 2015

Ďakujem za ďalšie srdiečko, asi viem od koho 🙂

mircalla
14. máj 2015

@tlucka odo mna. Dnes sono,nervy pracuju

tlucka
14. máj 2015

@mircalla Ďakujem zlatíčko 🙂 A veľmi držím palce. Neboj, všetko bude v poriadku. Všetky kočky ste pre mňa inšpiráciou, že sa oplatí bojovať ďalej 🙂

sarasota
14. máj 2015

@mircalla drzime palceky 😉

majkulik
14. máj 2015

@tlucka ahoj, nemame nic, musime vsetko odznovu, ale zrejme pojdeme do darcovskych spermii. vy mate aku zmrzlinku?

majkulik
14. máj 2015

@mircalla ahojky, mam porobene komplet vsetky vysetrenia, vsetko je OK, az na prilisnu imunitu, ale to mam potlacene medrolom, kt beriem uz od novembra. neviem ako dalej. rozmyslam, ci odist za stelclom alebo rostat v RF

mircalla
14. máj 2015

@majkulik ahojky, a mas hemato vysterene? ci nemas poruchu zrazanlivosti, preto aj ten hematom a zial toto....ja som mala potrat prave kvoli tomuto, preto beriem clexane

mircalla
14. máj 2015

@majkulik ach, prepac, sme si napisali naraz v tej istej minute....no mozno nasadit ten clexane preventivne? ked sa ti ten hnusny hematom spravil

majkulik
14. máj 2015

@mircalla hematologia je uplne v poriadku, a mala som fraxiparin, cisto preventivne - a vidis, spravili sa hematomy. . .

mircalla
14. máj 2015

@majkulik no do kelu...skus sa opytat dokyho ako je to mozne I ked nevieme ci to bola pricina.Ja som mala pri malom hematom, aj sa odlupil a 2 dni som silno krvacala, plod dakym zazrakom to zvladol

tlucka
14. máj 2015

@majkulik Ahoj, žiaľ tiež už nemáme nič zamrazené. Takže tiež odznovu. Ja rozmýšľam skôr nad natívom alebo komplet darovanými embryami.... Asi sa našim embryjkam u mňa nepáči ☹ Spermiogram mame relativne v pohode, aj vajíčka snáď, embrya mame dobrej kvality a aj tak nič z toho. Dnes som sa objednala na kontrolné hematologické vyšetrenie, aj keď som si tiež pichala Fraxiparine iba preventívne. Čakám aj na výsledky z imunológie, tak uvidím. Musím už vysadiť ten hnusný Medrol. Tiež ho beriem od začiatku decembra. A poobede idem na kontrolu k ženskému, snáď sa dobre čistím a nebudem predsa len musieť absolvovať kyret. ☹

bergalm
14. máj 2015

@majkulik ahoj je mi luto co sa stalo ,ale chcem Ta troska povzbudit do dalsieho boja ,my sme tiez isli do darcovskych spermii a vyslo to 🙂 kope mi tu laska a snad o par tyz.budeme konecne aj ja maminka.Mne po potrate Stelcl odporucil Clexane 0,4 preventivne a hned od pozitiv.testu +moj gyndos tu Anopyrin 1xdenne co som konzultovala aj so Stelclom a ten sa k tomu priklonil,ze v mojom pripade ano i ked tato kombinacia nieje pre kazdeho,ale ja som mala aj Preeklampsiu v tehu.Moj dr.tu sa cudoval,ze davka 0,4 Clexanu preventivne zvycajne sa dava 0,2,ale Stelcl trval na 0,4.A tiez sme sli do darcov.spermii kvoli mm ja som zevraj relativne zdrava

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre