Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bambulka2015
18. máj 2015

@mircalla mas pravdu.

mircalla
18. máj 2015

@katka.gzd
Ale radsej ma vyhodte z temy len aby ste sa mohli navzajom pobuchat po chrbte, ze cisarak je ok, si hrdinka, ze ho podstupujes pre bezpecie svojho dietata...pardon, ze som vam tu narusila bublinku v ktorej ste sa drzali kvoli vycitkam...

Ty si fakt sibnuta, prepac....neviem, ako inak to nazvat....sibnuta hysterka a fanaticka....

bambulka2015
18. máj 2015

@katka.gzd tak priznavas sama, na SK prirodzeny porod neexistuje. Baby tiu budu rodit na SK. Nie kazdy ma moznost a prostriedky ist LEN odrodit trebars do Rakuska. Tiez to nie je najlepsia volba, kedze nepoznas pomera, lekarov. Ja poznam nasu nemocnicu, lekarov, pristup, mojho lekara operatera a aj on mna. Co sa mna tyka, moju osobu neries. Hlad si svojho a nestaraj sa do inych. Ak si este stale nepochopila, MY SME TU NAJLEPSIE INFORMOVANE. take informacie nemas ani ty. Hodis nejaky clanok do eteru a stojis si za svojim. Druhu stranu a nechces ani vypocut ani akceptovat.

bambulka2015
18. máj 2015

@mircalla hihi som asi totalne blba, ale tu hrdinku, bublinu a akesi "vycitky svedomia" som vobec nepochopila. Ale no, ked mysli, nechajme ju v tom.
To je zase jedna z tych, co si idu fanaticky za svojim cielom, vidia len cierno-bielo. Ale svet je pravda farebny.
Podobna fanaticka ako tie, co pisu ze IVF je hriech a farar im do nedovoli, lebo je to neprirodzene atd. Co mi ma kto do toho hovorit ako ja "ziskam" dieta. Aj adopcia je neprirodzena a kolko je detskych domovov co podporuje aj cirkev a deti sa odtial adoptuju. Ale no, neprajem nikomu nic zle, ale takyto ludia by si fakt jednu priucku zasluzili.

katka.gzd
18. máj 2015

@bambulka2015 mylis sa, ja ta pocuvam, ajceptujem tvoj nazor, len s nim nesuhlasim....nevidela som v tvojich prispevkoch indikaciu na cisarak okrem strachu a toho ze lekar ti v tom nebrani...skor opacne dom nevidela od teba, ze by si sa na sekundu zamyslela nad tym co ti pisem...ten clanok je len jeden z mnohych...keby si si dala namahu, nasla by si viac, ale ty nechces..to je ok, je to tvoja volba...ale neobvinuj ma z niecoho co sama robis... Ja chapem aj psychhicke aspekty za tym rozhodnutim, sama mam problem otehotniet a donosit...viem co je to strach...ale svoju frustraciu si nevybijam na koniku...
Ty si myslis, ze som prisla rypat a provokovat do vasej oazy kludu..to nieje pravda...moj umysel bol dobry...nestretol sa s pochopenim...to je ok...vybste len dve ale precita si to mnozstvo dalsich, ktore sa mozno zamyslia....
Majte krasne porody ake chcete a zdrave deti....to je hlavne....ja som len chcela aby nerozhodoval strach...
Inak ten posledny prispevok bol uz skutocne pod uroven...to je atake jednoduche oznacit cloveka s inym nazorom za fanatika...vidno ze su to co pisem vobec necitala lebo by si toto napisat nenohla...ale ak potrebujed taketo zosmiesnovanie k zakrytiu pravdy, je to smutne...nema zmysel nic viac pisat...co som chcela uz bolo povedane...

mircalla
18. máj 2015

@katka.gzd Mozem sa opytat preco ta tak tankuje, aky ma kto porod?
Clovek s inym nazorom nie je fanatik - pokial ho poda normalne, ale to zial nie je tvoj pripad....sama drama v kazdej vete...Nemam rada dramu , to je cele

katka.gzd
18. máj 2015

@mircalla ja som nebola ta co spominala hororove scenare a krvaky a trvale nasledky po prirodzenych porodoch...to ty..hlavne ze nemas rada dramu.....ziadnu dramu som ja nikde nespomenula.....cele co od zaciatku do konca tvrdim je to, ze vyhlasovat cisarak za bezpecny nieje spravne ani pravdive......netusim o akej drame hovoris....
mna netankuje aky ma kto porod....pre mna za mna sa davajte rezat za radom....ale robte to informovane....nepresviedcajte jedna druhu o tom, ze je to lepsie a bezpecnejsie pre vase vymodlene deti...nie na zaklade toho, ze jedna kocka na koniku povedala, ze je to bezpecne a doktor mi to tiez nezakazal....preco by to robil...porodnica skasne o vela viac penazi....
opakujem po X-ty krat....v pripade zdravotnych problemov matky alebo dietata alebo oboch, vdaka bohu za tuto moznost a tuto dobu.....ja niesom za zrusenie cisarakov ako ma tu oznacujete vy dve za fanaticku alebo co....to je dramatizovanie podla mna btw....hlavne ze nemas rada dramu....
sama by som sla na cisarak ak by bol indikovany....

mircalla
18. máj 2015

@katka.gzd Och, uz ma fakt nebavis....absolutne ma nebavis ani ty, ani tato tema...Ked ta to netankuje kto ma aky porod, tak uz daj pokoj - mozem ta o to poprosit?..Myslim, ze sa ozaj opakujeme a tocime o tom istom...Ty si sem vstupila, my sme si tvoj nazor neziadali.
Toto je uplne pokojna tema a diskusia, vzdy bola....jedna z mala na tomto fore..a fakt sa uz opakujes...je to unavne
Niekedy je dobre vediet, kedy stacilo a kedy skoncit...

tinka9075
18. máj 2015

@mircalla ale vykašli sa na ňu raz začas sem príde oxidovať nejaká múdra a tvári sa akoby zjedla celú múdrosť sveta 😀 😀

mircalla
18. máj 2015

@tinka9075 Uz mi to pripomina telemarketing ci jehovistov....

tinka9075
18. máj 2015

@mircalla presne tak a hlavne taká bude písať o pôrode ktorá ešte nerodila no mám dosť,,,,

katka.gzd
18. máj 2015

@mircalla jo jo ked niesu argumenty, je to tazke 😉

tinka9075
18. máj 2015

@katka.gzd ty nevieš čítať?
@mircalla ti písala že jej máš dať pokoj je to také ťažké pochopiť?

katka.gzd
18. máj 2015

@tinka9075 rozkaz sefe 😀 diskusia jak sa patri....

tinka9075
18. máj 2015

@katka.gzd som rada že si pochopila tak pápá a neotravuj tu 😝 😝

lenka54321happy
18. máj 2015

Baby!!! Ostala mi jedna flaska FEMIGARDU! Je to rastlinny koncentrat pre podporu plodnosti!
Kupila som ho za 20 eur ale predam za 10, kedze spotreba je do Juna!
Mozete si ho vyzdvihnut z Prievidze, pripadne sa dohodneme na postovnom!
Precitajte si o Femigarde tu:

http://m.otehotnenie.sk/p/180/femigard-i-rastli...

Papa

speranza1
18. máj 2015

@diska absolutny suhlas....
Inak...ako sa ti dari... To aj ty si mala zmaknuty krcok a presiaknuty, ze?....co ti nasadili? Ak sa smiem opytat....

lienkae
18. máj 2015

Ahojte, som tu novacik. Aj ja uvazujem nad Reprofitom v Brne a rada by som sa spytala, ci by ste mi vedeli poradit, ako to je s tou poistovnou, mam vszp a treba dopredu poslat ziadost o udelenie suhlasu este pred zacatim ivf?? Precitala som si zopar diskusii o tejto teme, ale tu je tak strasne vela stran uz, viete mi prosim poradit, kde a ako zacat?

diska
18. máj 2015

@speranza1 ahoj,citim sa uz dost hrozne,nic nevladzem .mne nato nedali nic. 😕

speranza1
18. máj 2015

@diska nie si sama....a to ja som este len 27+2tt...uz teraz sa ma pytaju, ze ci uz idem rodit...ani chodit nevladzem...ale musim to vydrzat. Ty si kt.tt?

monicka79
18. máj 2015

@lemoni86 ja som rodila prirodzene a ver mi, ze na druhy den som behala uplne normalne, par hodin po porode som sama isla do sprchy, mocenie aj na velku uplne v pohode. Sice som bola nastrihnuta, ale mala som asi tri stehy, ktore casom same odpadli ani neviem kedy. Jasne ze je to rana, ale lepsie sa mi zohybalo ako ked som bola zasita po slepaku. Rozrezane brucho u mna bolo stokrat horsie ako byt zasita trosku zospodu, naozaj sa mi to rychlo zahojilo. Jedinu chybu som urobila, ze mala som epidural a po troch hodinach som vstala a tu by sa nemalo 12 hodin minimalne hybat. Ja mavam obcas migreny a po epidurale som ju mala 10dni ale strasnu 😒 A este som aj bola dost chuda, nemam moc siroku panvu, ale este som vraj bola v tolerancii 😀 , mala vysla von uplne v pohode, vobec nebola odtlacena a to mala vyse 3 kila. Nicoho sa neboj, zvladlo to tolko zien, mna to caka v decembri druhykrat a uz budem koli epiduralke mudrejsia 🙂

majkulik
18. máj 2015

@lienkae ahojky, vitaj. pojdes do RF, tam vypisu ziadost a poslu. Ono to ale funguje tak, ze zaplatis vsetko a potom podas ziadost na poistovnu a tam ti refunduju do 90 dn od podania ziadosti. teraz som nasla paierik - zakroky preplacaju do 1 147 Eur a lieky do 650 Eur. ale zaplatit v RF musis celu sumu.

majkulik
18. máj 2015

@lienkae a ako zacat? vyber si doktora, objednaj si termin konzultacie a je to. drzim palceky, aby to dobre dopadlo

renitr
18. máj 2015

@majkulik tak to ti verim. Mi sme chceli ze pôjdeme v juni na dalsie IVF , ale rozhodli sme sa za pôjdeme radsej na dovolenku , lebo si potrebujeme oddychnut od vsetkeho. takze IVF pocka))

diska
18. máj 2015

@speranza1 tak ale ty cakas 2 mas to 2x tazsie 😉 Ja sa citim naozaj zle,mozem len zavidiet ked je niekto v pohode,mne staci ze sa sprchujem a fucim tam a cakam kedy odpadnem,potom hned musim lahnut a oddychovat,aj ked idem von prejdem kusok a uz hladam kde sadnut,tak isto aj v obchod,detske veci sme kupovali aj tak,ze ja sedim a muz mi nosi ukazat vecicky co mu poviem,ked nas niekto sleduje asi je to dost vtipne ale co uz.Teraz mam este aj atb a dost ma z nich boli zaludok ale uz len to zajtra ,tak dufam,ze zabrali.
Teraz som 33tt+5 ale uz by som najradsej rodila aj ked sa toho bojim,hlavne ako to zvladnem po sekcii a ci sa bude hojit rana v pohode lebo po slepaku to bol masaker 😝
Najviac sa vsako bojim o maleho aby bolo vsetko v poriadku ale to asi kazda z nas.

mircalla
18. máj 2015

@diska to mas uz krasne cislo...ja som funela tiez....boli velke horucavy cez 35 stupnov, nedalo sa mi spavat, bola som obrovska...a este som mala desnu zahu...
Inak momentalne som len v 12 tyzdni, ale fakt mam uz velke brucho (ozaj neviem nakolko tehotenske a nakolko som nafuknuta z liekov),pri malom som vsak mala brucho dost skoro...neviem ako to utajim v praci, zacinam byt dost tucko

lienka_1
18. máj 2015

@saldiv Ano folikul dozrieval v prirodzenom cykle. Ja som uz vobec nereagovala na fsh z liekov, tak som nevidela dovod, aby som to skusala s liekmi. Mali sme vsak velke stastie, lebo lekar navrhoval OPU o den skor a to by vajicko asi este nebolo zrele na oplodnenie. Riskli sme den navyse a dobre sme spravili. Opu a et potom boli normalne ako pri klasickom ivf.

lienka_1
18. máj 2015

@diska Uz ste riadne daleko 😉 aj zvysok zvladnes, ved sme nejake bojovnicky. Dzim palce! Nech Vam to uz rychlo zbehne!

bambulka2015
18. máj 2015

@diska neboj to zvladnes. Uz je to pekne cisielko, ja som 31, uz to nejak dokopeme do stastneho konca. 😉

@mircalla mozes byt aj nafuknuta. A nie len z liekov. Ja som bola velmi dlho. A mala som aj strasnu zapchu. To bola jedna hroza. Som si vtedy myslela, ze ked to pojde tak talej, tak ma porazi. Ale preslo to. Mne strasne pomohol pohyb. Aj teraz. Zle spavam, vlastne takmer nespavam od punkcie, teraz tu je vyse 40 stupnov, bez klimatizacie neprezijes, v noci ju ale musime vypnut, lebo to je strasne hlucne, takze clovek sa vari vo vlastnej stave.
Inak ja stale plavam, kazdy druhy den 1000 m, inak by som asi neprezila. Bolia ma krize a to som ani az tak vela nepribrala, zatial 10 kg, ale aj to citim. Uz to nie je moje telo. ten pocit nehybnosti je hrozny. Najhorsie je s tymi bolavymi krizami vstat z postele. Ako stara babka 😕 ☹ 😠 🙄 😨

sona_fit
18. máj 2015

Ahojte dievcata, prosím Vás o radu. Ked ste išli na KET, od ktorého dňa sa pichá fraxiparin? Mne ho predpísala dr. Draculova len preventívne, ale je to už dávno ako som u nej bola , a som zabudla 😒 . V správe píše ... s liečbou fraxiparinom 0,3 ml s.c. denne už od predimplantačného obdobia.
Aké injekcie nato používate? A myslim ak si dobre pamätám, stačí pichať do brucha? Ďakujem za info ... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre