Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
26. máj 2015

@zabka1124 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ......chyba mi tu smajlik smiech cez slzy....som taka neskutocne dojata, prevelmi ti z celeho srdiecka gratulujem....Šimonko je prekrááááásny...paaaaani ze 59cm....tak to je chlapisko poriadny....jaaaaj maminka, zelam ti skore zotavenie po porode, do zivota Šimonkovi vela zdravia, stastia a laaaaaaasky....nech ho po cely jeho zivot sprevadza velke prevelike stastie...nevies si predstavit ako sa tesiiiim....neda sa to opisat slovami....este raz BLAHOZELAAAAAAAAAAAAM 😵 😵 😵 😍 😍😍😍😍😍😍😍

bergalm
26. máj 2015

@zabka1124 Gratulujeeeem jeej ten je krasnucky,nech ste obaja zdravucky

sarasota
26. máj 2015

@zabka1124 gratulujem a obom zelam veeeeela zdravicka 🙂 🙂

lucia19831
26. máj 2015

@mircalla ahoj, prosim ako ti kazali vysadzovat utros v reprofite? Ja mam tiez 4-0-4 a gyndoska povedala ze zo dna na den..mail na Pastorcakovu som dakam zapatrosila, tak dufam ze mi poradis. Som teraz 10+5. Diky.

mircalla
26. máj 2015

@lucia19831 postupne od ukonceneho 11tt
lieky urcite postupne, tak to bolo vzdy...postupne do ukonceneho 12 tt znizuj davky

scheflera
26. máj 2015

Babeny,ja som sa dnes mala hlásiť u svojej gyn.Robila mi sono,som dnes 6tt+0,bolo vidno gest.vak 13mm.
Je to asi okej,však?stále si vravím,že do Brna idem na bud.týždeň v stredu,ked budem 7+1,a oni vedia,prečo to robia tak "neskoršie",a to majú lepší utz.

gagirl
26. máj 2015

@zabka1124 srdecne blahozelam k malinkemu..a prajem vam obom vela zdravia🙂

haimi
26. máj 2015

@zabka1124 gratulujem mamina 🙂

vernazza
26. máj 2015

@mircalla ozaj a ako si dopadla s tou sluzobkou v juni, stale tam mas ist? a to povysenie stihas kym povies v praci ze si? 🙂

vernazza
26. máj 2015

@zabka1124 pripajam sa ku gratulantom, to je fotka ako do katalógu na deti! 🙂 hlavne nech ste obaja zdravi a rychlo si na seba zvyknete. 😉

mircalla
26. máj 2015

@vernazza no uz som povysena, na sluzobku idem....este to nik nevie....ale uz to je na mne dost vidiet

vernazza
26. máj 2015

@mircalla no supeeer! takze to ti uz nikto nevezme a sluzobku urcite zvladnes lavou zadnou. 🙂 a ked sa z nej vratis, pekne to na nich vybalis..🙂 ci chcela si pockat do nejakého konkrétneho tyzdna, ked im to povies? po týchto screeningoch?

mircalla
26. máj 2015

@vernazza vies co ja stale na daco cakam...najprv som myslela, ze im to poviem, ked dojdem z dofce, potom z po rocnom hodnoteni, ktore som mala v piatok, teraz si vravim, ze po sluzobke...ale uz moc neviem maskovat tehu ani spekmi🙂

zabka1124
26. máj 2015

Holky ďakujeme; );)! Ja vam tak vsetkym prajem ten nádherný pocit, ,drzat nový zivot v naruci🙂🙂! Aa určite vsetly aj budete🙂🙂;), niektore aj 2x;) 🙂 😀

katka17044
26. máj 2015

@sona_fit ahoj prosím a aké ti dávajú imunoglobulíny? Lebo ja som mala pol roka medrol a zabral ale dva krat vklad a vzdy sa embryjko neudrzalo teraz mi zmenila doktorka na subcuviu a pichajú mi raz týzdenne a potom pred vkladom pojdem do Nitry na infuzku a aj po vklade. Len tomu nechápem kedze ten medrol mi znizoval imunitu aby som netvorila protilatky a aj zabral a tieto injekcie zase zlepsuju imunitu tak som z toho blazon

katka17044
26. máj 2015

Prosim bol tu niekto v Brne na halosperme? Ako to prebieha a budem moct tam ist s manzelom? Dakujem

vernazza
26. máj 2015

@mircalla neboj, uvidis ze ta prilezitost to povedat pride sama, ani nad tym nebudes musiet spekulovat..🙂

bergalm
26. máj 2015

Tak kocky kto je teraz na rade rodit???Už ja a benny 11?alebo kto bol za zabkou?Nemam až taky dobry prehlad 🙂

sona_fit
26. máj 2015

@katka17044 Ja v tom tiež nemám moc jasno... Tiež som brala subcuviu a teraz pred vkladom flebogammu ako infúziu. Mne kortikoidy nedali preto, lebo som stále mala nejakú infekciu a tým by sa to este zhoršilo. Chápem to tak, že moj imunitný systém je nastavený tak ( podľa výsledkov T lymfocytov) že vytváram hneď proti cudzím látkam protilátky toxiny a teda aj proti embryu a tieto cudzie bunky by mali unormalnit tie moje bunky, aby sa správali normálne a nevytvárali tie toxiny. To je ako pri alergii,že telo začne vyrábať protilátky proti sme samému. Tak si to aspoň vysvetľujem ja,... ale odbornú odpoved som sa nepýtala... Skúsim nabudúce..

santeema
26. máj 2015

@lienka_1 aj ja mam po 40 tke a cakam druhe babo, dala som si robit vsetky morfo sona v martine u dr.grochala, ten je super a nesla som na amnio, ale je nahrada toho vysetrenia, este spolahlivejsia, vezmu ti krv a poslu dakde do sveta tusim do ciny a tam ti podla dna, ktorého je v tebe uz dost z toho malého vedia vylucit geneticke ochorenia. ja som si to davala pri oboch, lebo pri prvom mi vyslo vysoke riziko downa tu na vysetreni, ale bolo to ok. neplati to sice poistovna, stoji to okolo 600.-eur, ale mas istotu a pri tych peniazoch co sme dali do ivfiek sa to uz dalo prezit. to len kvôli info, ak by daco vyslo nie velmi dobre a chces mat klud🙂 a zelam ti zdrave babo, nech ten cas rychlo uleti a ty tu das fotku ako dnes zabka🙂))

katka17044
26. máj 2015

@sona_fit @sona_fit aha no to by davalo zmysel 🙂 pravdepodobne to bude tak.Mne idu davat infuziu privigen pred a po vklade.

mircalla
27. máj 2015

@santeema toto spominali aj mne - len ta cena....doky vravel ze 560 eurooooo

zabka1124
27. máj 2015

@bergalm no vy dve a santeema, aspon myslim🙂.budeme cakat;)

mitka85
27. máj 2015

@sona_fit dakujem ti.Ideme tam prvykrat buduci tyzden tak uvidim 🙂 Dufam ze na vysledky nebudeme cakat priliz dlho

roberta31
27. máj 2015

@zabka1124 krasna sprava,blahozelaaam 🙂

nelly3
27. máj 2015

@ria191
@speranza1
@lienka_1
..... a ostatne, idem na laparku 31 jula doc. Bielikovi, vcera som bola na konzultacii a da sa to urobit aj laparkou, vysvetlil, nakreslil, hodku a pol sme tam skoro boli, no uzasny pristup, clovek........ tak snad sa aj ja uz pohnem tym spravnym smerom, mam tam toho viacej, co mi bude robit, ale urcite to da vsetko doporiadku a ze mesiac nato mozem ist na KET. tesimmmm 🙂

gagirl
27. máj 2015

@zabka1124 a este diska,lemoni,lenka@happy,dorotka.🙂

lienka_1
27. máj 2015

@mircalla Kedze som spinila a moj gynekolog ma hned vypoklonkoval na PN, musela som. Radsej som bola k sefke uprimna. Mam zmluvu iba do konca augusta, ale chcu mi ju predlzit tak ci tak, lebo si ma chcu poistit aj po materskej. Pekne od nich. Som zvedava, ci si za mna vobec najdu adekvatnu nahradu.
Ja mam jedny nohavice z M&S a tie rastu so mnou 😀 Ale rifle som pdpratala hlboko do skrine. Nerobia mi dobre odkedy picham fraxik a mam brucho jednu velku modrinu. Vcera som uz pichla do stehna, lebo aj teplzky mi zacinaju byt neprijemne.

lienka_1
27. máj 2015

@santeema Spominal mi to moj gynekolog, ale ze o tom sa budeme blizsie bavit az po sone v 12.t Ak bude treba, urcite skusime tuto moznost.

speranza1
27. máj 2015

@nelly3 super...tesim sa...konecne poriadny krok vpred....a co ti budu robit pri laparke?....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre