Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
10. jún 2015

@crazybabenka ah..to mi je naozaj velmi luto. ☹ Ale nestracaj nadej..ked to aj teraz nevyjde urcite budete mat aj druhe dietatko..jedno predsa uz mate prirodzene..bude aj druhe🙂..Uz do ivf vobec asi nechces ist ze?..

crazybabenka
10. jún 2015

@gagirl momentálne nie....sklamanie je obrovské......možno keď sa to "usadí" tak si to rozmyslím....ale momentálne je to pasé 😒

crazybabenka
10. jún 2015

@gagirl no ono to tak až "úplne prirodzene" nebolo....pred IUI praskol folikul skôr....tak sme sa "posnažili" a podarilo sa.....neviem....mám nejaký v sebe pocit....že týmto celým len "okrádam" rodinu....že peniažky čo sme už do toho dali mohli ísť napr. Palke na more....ktoré jej veľmi pomáha.....a nešli by sme len raz ale možno aj 2x ...že by sme mohli viac splatiť z hypo.....no proste keby boli aspoň nejaké výsledky ale zo 17 či 15 folikov...už si nepamätám presne...aby bolo len 11 zrelých....a s toho len 3 sa vkladali.....tak to je nič

evit81
10. jún 2015

ahojte baby, práve pracujem na žiadosti pre poisťovňu vszp. Plánujeme 1.ivf vReprofite. Viete mi niektorá poradiť, ako to bolo s liekmi, aby mi ich poisťovňa preplatila? Teda zaujímajú ma dve konkrét.veci:
1. Stimuláciu mám s liekom Gonal 250j denne - niekde v staršej diskusii som sa dočítala, že si ho mám dať vopred schváliť spolu so žiadosťou poisťovni, lebo mi ho potom nepreplatia.
2. Lieky ste si vyzdvihovali v Reprofite? Alebo recept a zaplatili ste si to v lekárni? Tiež som niekde v diskusii čítala, že to musí byť na recept a doklad z lekárne, lebo to vraj tiež nepreplatia.
Dajte mi prosím vedieť Vaše osobné skúsenosti, ktoré ste si tým už prešli.
Veľmi pekne ďakujem

ingrid0105
10. jún 2015

@zibi toto mam v sprave
Bunková imunita – Th1/Th2 cytokínový profil :
CD3+ : TNF-α 68.2 +, IFN-γ 33.0 +, IL-4 22.1 +, IL-2 v norme
CD4+ : TNF-α 74.9 +, IFN-γ v norme, IL-4 36.42 +, IL-2 v norme
Ostatné : vitamín D3 (25OH-D3) 34.13 v norme (norma 30-80)

Záver : zvýšené množstvo NK buniek
zvýšená produkcia intracelulárnych cytokínov (TNF alfa, IFN gamma

to je to co zabranuje uhniezdeniu? Ty si odbornik 😵 preto sa pýtam

skaredekacatko
10. jún 2015

@ingrid0105 vitaj v klube cytokyny mam zvysene aj ja subcuvia nezabrala zacinam brat medrol. Ano su to embriotoxicke cytokyny.

ingrid0105
10. jún 2015

@skaredekacatko no vitam 🙂 kurna to sme dopadli co...prave som sa objednala do imunovitalu, ja mam vzsledky od Girovskej len ta ma chce povzsetrovat este na kadeco, ale ja chcem nasadit liecbu na to co uz viem ze mam. Ona chce riesit ORL, stomatologiu a podobne. Co mozem ocakavat pri uyivani medrolu? myslim tym negativa 😒

tinkatinulka
10. jún 2015

@ingrid0105 objednaj sa do imunovitalu tak poriesia aj zapali aj daku toxicitu, inak tiež som v tomto "klube" už medrolujúcich vzhladom na cytokiny

skaredekacatko
10. jún 2015

@ingrid0105.nepytaj sa ja som preventivne brala medrol 4mg a bola som s neho nachladnuta teraz mam. 16 mg tak som z toho naprasky. Niektore pisu ze mali problemi zo zaludkom. Ale ty nemusis mat nic. A co chce riesit s orl a zubarom. Moja zubarka povedala ze to zo zubami nic nema spolocne.

tinkatinulka
10. jún 2015

@ingrid0105 to TNF mas hodne vysoke vieš že je to embryodestruktivny faktor? myslím že pojdeš tiež na max davky medrolu a dlhodobo

tinkatinulka
10. jún 2015

@skaredekacatko asi ci nie je zapal ale pokial je dobré crp a aslo tak to netreba

tinkatinulka
10. jún 2015

@skaredekacatko moj to isiel rozdýchat radšej von.. 😉

zibi
10. jún 2015

@ingrid0105 napisem ti IP

zibi
10. jún 2015

@ingrid0105 este k tomu TNF je problem - on posobi destrukcne na embryo a moze sposobit to ze sa neuhiezdi, pripadne ze potratis 😖
aj nk bunky ked mas zvysene si poisala tusim 18 ? to nie je az take hrozne aj ked girovksa odporucala do 12 na otehotnenie ..v tedy je to asi naj, ked je aj nejake zvysenie pri tehu tak je to este v ramci normy cize tak .... prednisonom by ti to malo klesnut

to TNF je niekedy na dlhsie lakte .. viem ze na to zabera aj vitamin E a ryby olej . plus este niekde som citala co konkretne - aj agapurin zabera to je vedlajsi efekt , eln neviem ci ti hodaju .. lebo on prekrvuje dobre cievyuzivaju ho ludia ktory maju tlak, mozgovu prihodu a tak ..icze bezne sa nedava , vedlajsi efekt je znizenie TNF ...
ale na tie vitaminy by som vsadila

napis mi vyslekdy do mailu. ti ho poslem v sprave , prefot v mobile a posli mi na mail dam ti ho do spravy tak uvidim aj referencne hodnoty a do spravy napis nick aby som ti vedela potom odpovedat 🙂 😅 😝 😀

crazybabenka
10. jún 2015

baby nepýtam sa teraz kvôli sebe....tie čo išli do Brna cez poisťovňu museli ste mať aspoň jedno absolvované na Slovensku.....alebo mohli ste ísť rovno do Brna.....a koľko Vás to približne stálo? Ďakujem

lemoni86
10. jún 2015

@santeema ahoj, tak ja sa mam celkom dobre, uz sa to veru riadne krati 🙂 13.7 mam termin, to je uz za mesiac 😝 😕 .. chystam si vsetko, periem vecicky, zehlim atd 🙂 ja idem do prvej poradne 23.6. maly je zatial dobre otoceny, snad sa to nezmeni 🙂 okopava ma uz celkom dost, v noci je to uz dost naprd, nespim poriadne, este aj tie horucavy teraz k tomu. ked si lahnem na chrbat v noci nechtiac tak sa zobudim nato ze nemozem poriadne dychat. ale inac sa to da, no uz by som chcela mat potom . kazdy mi vravi ze si to este uzivaj.. no s tymi bolestami, tvrdnutim sa to nejak neda...taze tak

milaciky
10. jún 2015

ahojte vsetky dievcata, ja sa este stale nemozem spamatat zo skoku, ze nam odisiel Stelc ☹ o necelých 5 tyzdnov zacinam so stimulkou a velmi dufam, ze sa nam to podari na prvy sup, napriek velmi zlemu spermiogramu. Len sa divim, ze som dostala malo liekov, dostala som len fostimon na stimulaciu a nic ine.Vsetky pisete o tom fraxapine, ci ako sa to vola, ale ja som ake nic nedostla. co si o tom myslite?

klara226
10. jún 2015

@ingrid0105 Ahoj a máš endometriozu? Ako sa volá to vysetrenie čo si absolvovala Prosím? A prečo? Ďakujem ti 🙂

grece
10. jún 2015

Ahojte žienky chcela by som sa spýtať rozmýšľam že by som išla do Reprofitu ale nemám poňatia kolko to tam asi stojí IVF prosím približne mi viete napísať som samoplatca. Veľmi pekne vám Ďakujem za rady.

milaciky
10. jún 2015

@grece my mame napísane v papieroch 55 000 korún a stimulujem s fostimonom

freyahope
10. jún 2015

@milaciky ja som mala na stimuláciu len Merional, neboj, každý má to, čo by malo najlepšie zabrať. A Fraxiparine som ani ja pri prvých pokusoch preventívne nedostala, je na riedenie krvi, začala som si ho pichať, až keď mi na hematológii zistili protilátky proti protrombínu.

skaredekacatko
10. jún 2015

@milaciky. To davaju vacsinou tym co uz par ivf maju zasebou a nic. Alebo ked maju zistenu pricinu na hematologii. Ja som tiez prvy krat stymulovala fostimonom iba plus clostyl. Az pri druhom ivf mi dal preventivne medrol o.3 a teraz po zistenych imunoproblemoch mi dali subcuviu nezabrala tak idem na medrol 16mg denne.

grece
10. jún 2015

@milaciky Ďakujem veľmi pekne 😉

freyahope
10. jún 2015

@grece tu si pozri cenník http://www.reprofit.cz/reprofit_cz/images/price... rátaj cenu minimálnej stimulácie (ak pôjdeš na minimálku) a potom sa cena nabaľuje podľa ostatných úkonov, napichnutie vajíčka ICSI 1000 korún za každé vajíčko, ak budete mať PICSI 3000 korún za túto metódu, cena liekov sa rôzni... nás to vyšlo približne 1000 €

milaciky
10. jún 2015

@skaredekacatko dakujem za odpoved 🙂

ingrid0105
10. jún 2015

@tinkatinulka to som nevedela. Boze a to mi preco nikto nepovedal...

ina7
10. jún 2015

Dievčatá, zdraví vás malý reprofiťáčik a všetkým veľa šťastia želá 😀

gagirl
10. jún 2015

@crazybabenka ja ta uplne chapem..mozno neskor keby sa vam dlhsie nedarilo prirodzene este sa date nato..cas ukaze..prajem ti velmi aby sa vam cim skor zadarilo a bola si stastna..drzkaj sa.

dotka04
10. jún 2015

Ahojte baby 🙂 Ja sem vlastne nepatrím, teda zatiaľ nie... Ale raz nás nejaké umelé asi neminie, keď sa rozhodneme pre drobca... Tak sem z času na čas len tak zbehnem pozrieť, zvedavo, že čo má ktorá z vás nové. A už 2x som uvažovala, že vám to napíšem...a tak do tretice všetko dobré: strašne vás obdivujem, nielen za to, čo podstupujete, ale v prvom rade za to, ako si navzájom pomáhate, radíte, fandíte, spolu smútite a spolu sa aj tešíte z úspechu tej, ktorej sa "zadarí" ( a myslím si, že najmä toto posledné musí byť vlastne hrozne ťažké a chce to naozaj veľa sily a pevný charakter..... však lebo ja keď vidím teraz niektoré moje známe, ako otehotnejú ani nededia ako - niektoré ani s kým 😀 - výchovu detí zveria starým rodičom a oni idú ďalej "žiť" a deti majú len ako doplnok na fotografie do albumov sociálnych sietí 🙄 ... tak mi je do revu, keď viem, že my "až raz" budeme riešiť, či to vôbec pôjde a ak, tak za ako dlho, či na to budeme mať, či to obaja ustojíme...). No skrátka, úžasné ste a držím vám palce 😵 Kiež by ste do roka už všetky držali svoje vytúžené voňavučké uzlíčky v náručí 😵

tinkatinulka
11. jún 2015

@ingrid0105 no toto mne povedali až na rep.imuno ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre