Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
24. jún 2010

ale ved tie priznaky ako nevolnost a tocenie hlavy su len prve dni, kym si na to organizmus zvykne.
netreba to brat moc vazne, daco treba vydrzat

maticap.
24. jún 2010

@mircalla ale ved hej, to neber ako stazovanie alebo co - ved som si citala pribalovy letak, tak som vedela, ze je akoze v norme. 😀 Len som bola prekvapena tou ich reakciou - ze tocenie hlavy?... 😕

mircalla
24. jún 2010

lenik, nemame dake infosky o takynke?
a zuzlik...ta uz asi aj nastupila do nemocky, neviem ci sa tu este zastavi

kanhwa
24. jún 2010

Jeeeeeej, co to citam?
Lenik,
az teraz som sa dostala k zistovaniu, co za posledne dni sa prihodilo. Zo srdca, aj ked tichucko gratulujem - ja som to vedela naisto, ze teraz to vyjde, velmi sa tesim a prajem stastny koniec v podobe vonaveho a hlavne zdraveho batozka 🙂 🙂 🙂
Zuzlik,
zajtra je velky den, tesim sa na dobre spravy a drzim palce 🙂
Takyna,
ty si tusim hned po Zuzke na rade, samozrejme, tiez drzim vsetko co sa da 🙂
Pozdravujem vsetky babulky.

ninockaskv
24. jún 2010

ahojte, ja som nevydrzala, otestovala som, samozrejme ten blby test je biely ako lalia 😠 😠 😠 😠 to sme 9 den po, to uz by nieco mohlo byt, takze to asi vyzera tak, ze na svadbe pit budem 😅 😅

boze, ale uz 3 dni som tak unavena, ako keby som cakala trojicky, nevladzem nic, ani nohy dvihnut, to bude mozno aj z tych liekov.. ja som ten pribalovy letak citala raz, az mi prislo zle, co vsetk to moze sposobit a hlavne nechcem vediet, ako sa nam tieto hormonalne etapy vratia v buducnosti, podla mna to nie je teda ziadna sranda 😅

mircalla, ty si z BA a nebola si tu v centre? hm, ako moze byt taky rozdiel v tych centrach? ved by mali v podstate robit vsetko rovnako? 😅

no nic, idem robit menovky na sedenie, o 13.00 mam pokec s tetou v centre Navrat o adopcii 😕

savia
24. jún 2010

Zuzli,
tak tfuj-tfuj, veľa šťastia, tešíme sa na malinkú 🙂 🙂 😉
Lenka, gratulujem,konečne sa to podarilo aj tebe 😉 držím palčeky

maticap.
24. jún 2010

Ahojte, tak som sa konecne dovolala na gyndu. Este raz pojdem na krv na 17.DC a podla vysledkov sa dohodneme co dalej. Takze este mam cas hladat info k IVF a premyslat, kde to spachame... 😉 Pekny den! 😵

zuzla80
24. jún 2010

Ahojte babulky,
Vidím, že Lenik ešte nestihla dnes dôjsť na net, takže ODKAZ OD TAKYNY:
VOLÁM SA BIBIANKA, NARODILA SOM SA 24.6. o 4.20, MÁM 3720g a 54cm A TEŠÍM SA NA VÁS 😵 😵 😵
Takynečka ešte raz GRATULUJEEEEEEM a prajem všetučko len to najlepšie s Bibkou.

My nastupujeme okolo obeda, tak sa s vami idem "rozlúčiť" - myslíte na nás zajtra a držte nám paľuchy. Určite pošlem Leničke smsku, tak vám dá isto vedieť.
Shandiček teším sa z tvojej úrodičky,
Moni držkaj sa zajtra aj ty
Savi mojko pozdravujem a ďakujem, že na nás myslíš
Tánička držte palce aj s vedúcim
A proste všetký vás pozdravujem 😵
paaaa

ninockaskv
24. jún 2010

jeej, krasna sprava, tak uz maju anjelika na svete.. toto bude stastny vikend, takyna, potom zuzlik.. 😵 😵 😵 😵 😵

prajem vela zdravia, nech jej anjel strazny je vzdy v pohotovsti a nech bibka vie, ako byt stastna na tomto svete 😵 😵 😵

shandy
24. jún 2010

ahojte dievcence 😵
tak ja tu len tak nazriem a tu take skvele spravy 😵
Takynecka blahozelam k Bibianke a tesime sa, ze je vsetko ok, dostatok mliecka a skory navrat domov 🙂
😵 😵 😵 😵 😵
Zuzlik drzim palceky a silno na teba myslim, nech je to aj u Vas bez problemov 🙂 .
pekny den vsetkym babulky

mirinda10
24. jún 2010

v prvom rade gratulujem stastnej maminke takynke ku krasnej dcreke a ma krasne mierky pri vyske 54cm nie je vobec tucko 3,7kg je nadhera je to velka baba teda dlha, hlavne vela mliecka prajeme mamine 😵 😵 😵

zuzik moja, zajtra to pojde ako po masle a super to zvladnes a o par hodin mas Ninku v naruci 😵, ked si ja na ten okamzik spomeniem, tak placem bol to pre mna velmi silny zazitok na cely zivot. nezabudni pribalit colu nech mas vetry co najskor nech ta tolko netrapia ako mna

avaka
24. jún 2010

Ahojte 🙂
Taky,gratulujem k Bibianke 😵 😵 Vela zdravicka zelam celej rodinke a vela stastnych spolocne stravenych chvil..
Zuzlik,uz Ta asi nestihnem,ale moc drzim palceky,nech ide vsetko hladko a mozes sa z Ninocky vytesovat.. 😵
Leni,tak ako druhy test?Silneju riadne tlstice?
Shandy,gratulujem k vajkam 😵 Uz vies kolko sa oplodnilo?
Ninocka a vkladali Ti blastocysty?,

ninockaskv
24. jún 2010

6bunkace, blastocysty su asi az neskorsie stadium, ci?

no, ak pojdem do toho brna, budem sa tomu musiet riadne pozriet na zubok 😖

tanitta
24. jún 2010

@ninockaskv dak bobikom cas...skus o dva-tri dni.. este...6bunkace nie je blastocysta este...

mila Bibuska.. vitaj na tomto svete.. nie je to sice prechadzka ruzovym sadom ale su tu ludia ktory ta budu milovat vychovavat ctit takze ti do vienka vinsujem zdravie statsie lasku a rodicom nech prinasas samu radost a potesenie 😵 ....

moni19
24. jún 2010

Ahojte,
Taky a Bibianka, veľká gratulácia. Nech ste čo najskor domka a užívate si jedna druhú. 😵 😵 😵

Zuzlík ďakujem, tak ja to budem mať o niečo ľahšie, ale určite budem na Vás myslieť. Nech Ti to prebehne čo najhladšie. Nech už máš Ninku tiež pri sebe. Držím palce. 😵 😵 😵

Shandy, už si volala?

Zdravím všetky

shandy
24. jún 2010

tak babulky volala som,4 vajka boli nakoniec zrele, ale skusali oplodnit aj tie nezrelsie a podarilo sa, takze zo 7 mame zatial 6 bojovnickov 😵 😵 , transfer teda asi v pondelok, zajtra mam este volat a preverit to....
tanittka krasne si zavinsovala 😅

ninockaskv
24. jún 2010

shandy, dobra praca 😀 😀

lenka20
24. jún 2010

ahojte babulky, ja dnes az takto neskoro, mali sme nejake vybavovacky a po obede ma uspal utrogestan 😝
vidim, ze zuzlicek vam uz napisala krasnu spravu od takynky a ja zajtra budem strazit mobil a hned vam dam vediet ked sa narodi ninka 😉
moj dnesny test je super D1, ciarky su uz uplne rovnako tucne, no este jeden testik mi zostal na sobotu...
ninocka ty nerob ziadne zavery, si mala ET o 2 dni neskor ako ja a tvoje embrijka su este aj o 2 dni mladsie ako moje, takze dokopy 4 dni rozdiel medzi nami, takze ked ja by som normalne mohla prvykrat testovat dnes tak ty az o 4 dni... zmier sa s tym, ze na svadbe pit nebudes leda tak 2dcl cerveneho 😉
shandy no supeeeeer, paradicka 😵 😵 😵 😵 len tak dalej, bude dost deticiek 😉
monik a tebe na zajtra tiez thuj thuj thuj 😉 nech sa embrijka krasne preberu a zahryznu..
tanicka ale co, no to je super ze folik, takze veduceho o par dni strcite na noc do mrazaku a popracujete na tej tanicke, hm 😉 ja by som sa taaaaaaak tesila keby si bola so mnou tehulka 😎
maticap z TN je uplne rovnaka vzdialenost do BA ako do MT, mam to vyskusane velakrat, je to presne hodina a pol normalnej jazdy...zalezi len na tebe, ci chces skusit aj FULL stimulku velku, alebo ti staci aj soft... na zaciatok... ak by si sla do velkej stimulky, tak odporucam Helios Martin a Dr. Krajkovica, je to poklad. faktom je ako pise tanicka ze v pripade ze by to hned neklaplo tak ti zostanu nejake lieky do brna, co tiez nie je na zahodenie....ale ja osobne by som radsej absolvovala softy...predsa len je to menej zatazujuce...teda pokial nepotrebujes konske davky...

lenka20
24. jún 2010

kahwicka, savinka, dakujem vam zlaticka 😵
baby mam este jednu otazku na utrogestan, neviem ani za svet sa nastavit tak, aby mi polka utrosu nevytiekla von.. dam dve gulky dnu a o hodku mi treba cikat alebo kakat a utros uz aj ide von.. tak potom neviem, ci si mam vlozit este jeden alebo je to v norme? a to som doma a snazim sa po vlozeni chvilku polezat, neviem si predstavit keby som bola v robote alebo niekde behala, to by uz uplne cely vysiel von... tak poradte lebo nechcem aby deticky hladovali 😉

mircalla
24. jún 2010

@takyna - v prvom rade obrovska gratulacia a prajem malej bibuske vsetko dobre v zivote, len same stastie a tebe skore zotavanie. krasne miery mate

@lenka20 - to su normalne prirodzene straty, ja som to tiez tak mala, vobec sa s tym nezatazuj, dalsi utros nedavaj...ja som aj vlozky nosila, vzdy bola kopa na nej, tomu sa neda vyhnut. jedina rada, na noc, az ked budes v postielke, tesne pres spanim daj....

@shandy - len tak dalej

@ninockaskv - bola som v gynfin, po jednej konzultacii som to zabalila. rozdiel v CAR je podla mna pobrovsky - pristup, metody, skusenosti lekarov atd.....

@zuzla80 - zuzlik drzim palce, to budeme mat coskoro 2 dievcatka tento tyzden

lenka20
24. jún 2010

mircal ved tak aj robim, vecerna davka ide dnu tesne pred spanim a ranna davka okolo piatej rano a to este 3 hodinky vzdy potom pospim.. len na obed mam taky problem, no ale ked vravis, ze je to ok tak verim... 😉

julietka
24. jún 2010

ahojte babulky, nieco ma silne nutkalo pozriet dnes na konika...kedze pri mojej zaneprazdnenosti mi uz na konika cas neostava...a co nevidim....Takynka som nesmierne stastna ze si konecne prisla do ciela a v naruci mas moznost drzat ten najrajsi zazrak na svete, zo srdca vam aj s drobcami blahozelame a Bibianke zelame velmi vela zdravicka a lasky na tomto svete.Krasne miery 🙂

@lenka20, lenik tak konecne si sa aj ty dockala, z tej nasej starej temicky si ostala myslim uz len ty buduca mamina 😉 strasne moc sa s tebou tesim a velmi ti to prajem

zuzlik drzim palce a moc na vas a na Ninocku myslim, tak ako pise mirindik, je to naozaj ten najkrajsi pocit na svete este mam v zivej pamati ako som prvykrat videla drobcov

som tu dlho nebola a neviem uz ako to tu funguje, ale neviem si pozriet u nikoho fotky, chcela som vidiet Emusku, Elusku a aj lenkin testik ktory urcite pridala a nic nevidim.. 😨 no nic..neviem kedy sa sem opat dostanem, ale stale na vas velmi myslim, vsetky vas pozdravujem, tanitka, avusik, mirindik, a vsetky ostatne babulky

lenka20
24. jún 2010

julinka ahoooj, teraz musis ist do sekcie fotoblogy a tam si najst koho potrebujes... ale moje testiky tam nie su, bo som technicky antitalent a neviem svoj mobil spojit s ntbkom 😝 ako sa dari drobciatkam? dufam, ze vsetko ok a rastu do krasy 😉

julietka
24. jún 2010

lenik, mame sa dobre, som rada ze sa nachvilu ochladilo, pretoze maly nam strasne zle znasal teplo, nechceli byt v kociku a nevedeli spat..mame za sebou prve ockovanie, dalsie mame 14.jula, uz sa bojim, lebo chudatka nam strasne plakali..okrem jednej crevnej virozy,ktoru nachytali v poradni (nasa doki nema oddelene babatka a chore deti 😠 )sme zdravi 🙂
lenik nevadi, ja verim ze ten tvoj testik je krasny s tucnymi dialnickami 😵

ninockaskv
24. jún 2010

tak jo leni a decentne 2 dcl vina.. ked tak zelene ponozky to istia.. 😉super, ze ciary silneju .. 😀

ja ten utros neriesim, niekedy to vylezie, niekedy nie.. nechapem 😖 inak tentokrat som z tych blbych liekov riadne unavena, furt by som len spala, nohy nevladzem hybat

maticap, ja by som tiez hlasovala najprv za soft, predsa len to su konske davky tie hormony a ak mate peniazky, tak to neries, zbytocne zatazene organizmus, ak budes reagovat na softy

@julietka.. dufam, ze dobci sa maju krasne 😵 😵

@mircalla, mne GF odporucila moja gyn., ja som to vtedy ani neriesila, som si myslela, ze to bude trvat celu vecnost a nam sa malus podaril na prvykrat. ale ked sme tam boli po porode u behunovej, tak som s placom odchadzala.. ani len sa neusmiala, nic slovko lutosti.. chlap tvrdil, ze ona si tiez musi zachovat urcity odstup, aby sa nezblbla.. ale mne to teda moc nepomholo a okrem toho moja homeopatka povedala, ze su velmi dobre kamosky a ze je vynikajuci odbornik a na homoepatku nedam dopustit (ale nastal cas sa pohnut dalej).. hned som v ten den zacala hladat inych lekarov, ze ju vymenim.. ale potom som nejak narazila na tuto temu a bolo rozhodnute, ze berieme deticky a ked nic, tak BA viac neriesim a ficime do Brna 😔

ninockaskv
24. jún 2010

bozinku juli, nadherni su.. ako sa to da zvladnut mat dvoch??? 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shandy
24. jún 2010

@lenka20 huraaa leni, dialnice smer Brno - BA ako vysite 😅 😅 😅. leni ja som si dala utros prave teraz a veru sedim na zadku v robote, tak som zvedava, kolko z toho utrosu tam zostane 😀 😀
julietka deticky su uuuplne nadherne, fakt krasne 😵 😵 😵 a mas moj obdiv, ze to tak pekne zvladas 🙂 , no tie tepla su zataz uz pre nas, nieto este pre takych drobcekov. tesim sa uz na diorikove chlapciatka, takynkynu bibku a zuzlikovu ninku. tfuj, tfuj, tfuj na zajtra aj moncurikovi na transfer 🙂 .

mircalla
24. jún 2010

@julietka su ozaj na zozratie

@ninockaskv - viem, cim si si presla, dufam, ze najdes skoro svoje stastie, v RF sa to urcite podari. mas IP

olympia
24. jún 2010

ahojte,
@takynka, zo srdca gratulujem k dcérke, nádherná musí byť, krásne miery! 😵 😵 😵
@shandy, to je super, že skúsili oplodniť aj tie menej zrelé, veľmi sa teším a dúfam, že sa budú pekne deliť! 😉
@zuzlík, veľmi ti držím palce na zajtra - tvoj veľký deň! 😵
@maticap, ja som mala aj soft aj veľké IVF. Pri softe môžeš chodiť na kontroly aj k svojmu gynekológovi (ak je ochotný) a o výsledku potom informuješ svojho brnenského doktora z RF a koordinujete ďalší postup. Pri veľkom IVF si ťa sledujú priamo v Brne, krv mi však nebrali ani raz, len UZV. Na termíne kontroly sa môžeš dohodnúť, nemusíš tam byť skoro ráno, to len na OPU.
@lenka, teším sa z tvojej diaľnice! 🙂 S tým Utrošom neporadím, ono je to tak, ako píše Mircallka, ale niečo sa stihne vstrebať, neboj. Skús ešte nejak načasovať vybavenie telesných pochodov pred vkladaním, keď sa dá. Keď posunieš necelú hodku hore-dolu, to nevadí.

shandy
24. jún 2010

@mircallka ty ako?
@olympia jeej dakujem, aj ja dufam, velmi im verim aj ked maju len par buniek, drobcekovia nasi 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre