Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

misaelka
30. jún 2015

@mircalla ja sa nechcem testovat bojim sa / 😀 radsej asi dockam krvi

evadek
30. jún 2015

@misaelka presne tak...musis pockat na testik...)

lenka54321happy
30. jún 2015

@hadimrska61
Baby zlata kleslo to na 298!!!!!! Boze je to na dobrej ceste ze???

1laura1234
30. jún 2015

@lenka54321happy na výbornej 😉✊🏻

mircalla
30. jún 2015

@misaelka ja som nikdy necakala na krv - z mojho pohladu ak na teste nieco je (aspon duch) tak je to fajn, ak je snehobiely, tak ak krv je negativna. posledne som na krvi ani nebola, len rovno sono
ja teda obdivujem, nemala by som nervy cakat.

mircalla
30. jún 2015

@misaelka u mna tie bolesti boli tiez, v podstate som rata ze nic, a ciarka ako hrom. na taky cca 8-9 den ma aj prsia zacali dost boliet..inak som pri uhniezdovani nemala ani spinanie, ale take to sklbanie, zato pri prvych tehu ano

sasa1983
30. jún 2015

Ja sa tiez pridavam, velmi mi prislo vhod,ze som si test spravila pri manzelovi, trosku som to mohla na neho preniest, cakat az do krvi...klobuk dole. S.

sasa1983
30. jún 2015

@sasa1983 a ešte som zabudla, že s mojím HCG sa mňa vždy okúňali zvedavé sestričky, lebo keď si u nás vezmem krv, niekto to musí odniesť do labáku, niekto vytlačiť štítok..a už to vedia všetci.

silvik1
30. jún 2015

ahojte. od ketu, ktorý bol vo štvrtok, pichám clexane. ale čo vpich to modrina. nechápem tomu, lebo mám za sebou 3 IVF-ká, z toho dve s trojtýždňovou stimulkou, plnou injekcií a modrinu som mala len raz za čas. a teraz je to des, za chvíľku už nebudem mať kam pichať (za posledný polrok som dala dole 8 kíl z tej mojej "hormonálnej" pneumatiky na bruchu a očividne by sa mi teraz aj hodila). mali ste to niektorá ? mám si niečim tie modriny natierať nech rýchlejšie miznú ?

gagirl
30. jún 2015

@evadek
@lemoni86
@bergalm
@lienka_1
@sona_fit
@mimika1973 dakujem vam velmi pekne dievcata za podporu..verim nasim bojovnikom a tomu ze vsetko dobre dopadne..ste mi velkou oporou..velmi si to vazim..🙂

gagirl
30. jún 2015

A dakujem aj za srdiecko..potesilo🙂

gagirl
30. jún 2015

@silvik1 Ahoj..skus heparoid krem..ten je na modriny..A drzim vam palce..🙂

zuzu1108
30. jún 2015

@silvik1 Aj ja picham clexane ale modriny som mala len dve. Skús to pichat nie kolmo ale tak sikmejsie, uz sa mi modriny nerobia. A mozno nedrz silno medzi prstami riasu, ale tak jemnejšie.

silvik1
30. jún 2015

@zuzu1108 skúšali sme aj tak aj tak. keď sa mi nespraví modrina, tak len ten vpich je taký červeno-modrý. a dneska som si všimla, že po nedeľnom vpichu sa mi až teraz urobila podliatina. Dúfam, že výsledok bude stáť za toto všetko. skúsim ešte jemnejšie nariasiť kožu a uvidíme.
ďakujem za radu 😉

silvik1
30. jún 2015

@gagirl ďakujem. aj ja držím palce 🙂

lienka_1
30. jún 2015

@silvik1 Ja si musim suchym tamponikom dlho drzat miesto vpichu. ale aj tak sa mi obcas podari modrina a aj riadna podliatina.

monca2013
30. jún 2015

Ahojte chcela by som vediet či nemate skusenosti s antidepresivami v tehotenstve. Som v 7tyždni a liečim sa na depresiu skušala som tabletky vysadit ale neda sa to stav sa mi velmi zhoršil tak som zase na tabletkach. No ale zaroven sa velmi bojim či neuškodim babetku budem rada za každu odpoved

zuzu1108
30. jún 2015

@silvik1 to aj mne zostane niekedy ta fialová bodka po vpichu. Podla mna to ked narazíme na nejsku vlasocnicu. Jasnee ved preto to robíme 🙂 .

katka17044
30. jún 2015

@lenka54321happy moja jasne ze je to na vyyybornej cesteeeeeeeeeeeeeeeeeeee

sona_fit
30. jún 2015

@monca2013 Ahoj Monika. No to by ti mal povedať lekár či ich môžeš alebo nie. Ono je to ťažké, lebo kopec liekov v tehotenstve nebolo testovaných a tak radšej napíšu nebrať alebo po porade s lekárom.
Ale viem aké to je ťažké s našimi lekármi.
Napíš mi aké lieky berieš, opýtam sa kamošky, ona je psychiatrička- lekárka, tak možno bude vedieť. Drž sa a hlavu hore! Teš sa na babuľko!!! 😉

speranza1
30. jún 2015

@monca2013 myslim, ze je kopec tehuliek, ktore su na atd.....len sa musis poradit so svojou psychologickou, alebo psychiatrickou, ktore lieky mozes, ktore musis nahradit inymi a podobne...a je milion zien, ktore brali antidepresiva a deticky maju krasne, zdrave bez akychkolvek problemov....drzim ti palce....

speranza1
30. jún 2015

@silvik1 pichaj sikmejsie, nie velmi kolmo, pichaj uuuuuplne pomalicky...ked uz citis, ze ta to stipe, tak na chvilu prestan a potom znova pichaj pomaly.... Ved uz len cca 300injekcii a budes to mat za sebou 😉 ....a urcite aj sama na to prides, co a ako pichat ti najviac vyhovuje...ja som cele tehu nemohla pichat do pravej strany bruska, lebo ma to bolelo jak slak...tak som pichala len do lavej strany a potom striedam, stehno, rameno a tak dookola.... Prajem vela zdaru pri pichani... 🙂

sasa1983
30. jún 2015

@monca2013 rozhodne nevysadzaj! Jednak uz mas hladinku a mala by sa udrziavat, neviem ake andidepr., ale ich vysadenie a aj pripadne tazkosti spojene s ich absenciou sa pravdepodobne prejavia horsie, ako len potencionalne neziaduce sprievodne teratogenne vplyvy na embryo. Psychiatricke lieky, ale aj ine (napr.ja som uzivala antiepilepika, hoci uz klop klop x rokov som ok), by sa mali konzultovat pred otehotnenim. Ak Tvoja psychiatricka vedela,ze ides byt tehu (alebo si len v snahe ze sa to podari) je krajne nezodpovedne to ponechat,ze budeme to riesit,ked sa stane...spoj sa s nou as soon as possible a prekonzultuj to, budes sama kludna. S psychologom to neries, strata casu. O teratogennosti liekov by sa odborne vyjadrit nevedel...S.

monca2013
30. jún 2015

@sasa1983 Ahoj moja psychiatrička o tom vedela že planujem otehotniet, lebo ja som po umelom oplodneni.Ona mi kazala aby som ich vysadila ale v centre kde mi robili ivf tak Dr.suhlasila že ich mozem este uživat.Skusila som lieky vysadit aspon tyžden ale nedalo sa to stav sa mi zhoršil vobec som nejedla a o spanku ani nehovorim nespala som vobec.Napokom som išla za psychiatričkou a nasadila mi zase lieky ale aj napriek tomu sa velmi bojim ich uživat

sasa1983
30. jún 2015

@monca2013 ja som lekarka a nikdy by som nemala odvahu ich vysadzovat a potom zas davat a potom vysadzovat...prave toto skody baby a aj Tebe potencionalne viac, ako keby si och s k.listovou uzivala...to kolisanie hladiniek. Navyse sa Ti moze zhorsit stav a daju Ti vyssiu gramaz, co bude len horsie. Druha vec je kojenie, zvazit potom prinos nad zatazou

sasa1983
30. jún 2015

@monca2013 zavolaj svpjej dr, povedz,ze si ich skusila dat prec, ale ze Ti velmi dobre nebolo a to si len na zaciatku tehu...a spytaj sa,ci teda uzivat dalej a ci nie a ak ano,kedy kontrola. Podla mna sa nemusis bat, ak uzivas k.listovu. to su take povery, je to riziko, ale najst dnes babu,co je tehotna a nedava si nic, fakt raritka. Kazda druha ma tazkosti so stitnoi zlazou,dalsie maju cukrovku, tlak, rachykardiu, dake hematologicke zalezitosti. Dalsie su na rizikovom po krvacani,uzivaju Ascorutin, Pamba, Dicynone...na kazdom tom letaciku,je pisane,ze to a ono. Ale je len skoro az teoreticke riziko,ze by si priamo uzivanim mohla uskodit.k.listova ale bez debaty, a pridaj si aj daco z vitaminov B...

monca2013
30. jún 2015

@sasa1983 Dakujem ti velmi pekne za rady a odpovede.Moja psychiatrička mi vždy pomohla tiež nebola nadšena že budem teraz na liekoch ale nakolko sa mi stav zhorsil tak ich musim brat.A uživam iba jednu tabletku večer

naveen
30. jún 2015

@mircalla akurat pozeram, stelcl uz asi nerobim v RF ☹ na koho je tam teraz spolah? koudelka a machac?

sasa1983
30. jún 2015

@monca2013 aky nazov? Kludne do ip.

gagirl
30. jún 2015

Dievcata ked vam nieco mrazili kedy vam poslali meil o tom?a poslali aj ked nezostalo nic na mrazenie?..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre