Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

freyahope
30. jún 2015

@gagirl si po vklade? Držím silno palce 🙂 A mail pošlú niekoľko dní po mrazení. Prišiel mi aj vtedy, keď nemrazili nič, ale držím palce, aby ti taký neprišiel.

gagirl
30. jún 2015

@freyahope dakujem 🙂

mircalla
30. jún 2015

@naveen ja som stara skola - asi by som machaca, i ked tam je len stvrtky, je to tazke, ine dni je v olomouci...
koudelka je na mna neosobny. ja som marcela este tesne stihla, odisiel v aprili. vitouskova je na materskej. tych novych skoro nepoznam - otevrel a vrana vobec nepoznam, pastorcakova - zlata, ale neviem nakolko skusena, pospisilova v pohode, i ked trochu tvrda na mna - robila mi ET.
co planujete dalsie?🙂

gagirl
30. jún 2015

Dakujem za dalsie srdiecko🙂

lenka54321happy
1. júl 2015

Ach baby, zase sa mu to zvysilo asi ma slahne! Bojim sa velmi!
Zobrali ho pod svetlo zase...chudacik malicky....ja uz nevladzem...ach vsak bude v poriadku???

sasa1983
1. júl 2015

@lenka54321happy pocuj kocka, ved klud. Novorodenecku zltacku ma gro deticiek, problem je len to,ze cim je vyssia hodnota, tym je kvazi pomalejsi pokles bilirubinu, neplati to na kazde baby, ale na vacsiu cast ano, takze aj vy asi budete v tejto skupine. Moze to este chvilu pretrvavat, tak daj tomu cas. Aj moj Edko bol pod lampou. Ta lampa mu aleze vobec neskodi, vobec ho to neboli a zalepene ocka na pre ich protekciu, urcite mu to nerobu ziadny traumu. Ozbroj sa trpezlivostou, a nepanikar tolko. Kym je to len bilirubin, je to este v poriadku. Keby mu to trvalo uz povedzme 10-15dni a neklesalo to (u nas orientacne taky interval), budu riesit krv a podskupiny krvnej skupiny, ci nema napr.pozit coombsov test. Ale takto,ze to ma 2-3dni vyssie fakt nie je dovod na hysteriu. A bud pri nom kludna, neplac a nenariekaj, on to citi a potrebuje Tvoj hlasok na ktory je zvyknuty, iste to vnima...a budes kojit?

sasa1983
1. júl 2015

A kludne vas potom mozu pustit domov aj s hodnotou, ktora este nie je v referencnych normach, len budete hodit povedzme a 3dni na kontrolu. Tak sa toho potom (ak by to tak bolo) nelakaj. Bude to v poriadku, skor ci neskor. Verim,ze skor skor..

mimika1973
1. júl 2015

@lenka54321happy a co sa deje? preco sa mu to kolise? Ano, pod svetlo, nech to definitivne prejde! Treba sledovat, a dufam pevne, ze vsetko bude len dobre a pustia vas domkov!!! Krvicku mu brali este kvoli hodnote?
Ty si v zahranici? ci na SK?
Drzte sa!

mircalla
1. júl 2015

@lenka54321happy hlavne klud @sasa1983 je lekarka, tak vie, o com hovori.

sasa1983
1. júl 2015

@lenka54321happy , dik mircalla. Ale ani nejde o to,ci som, alebo nie lekarka. Myslim,ze bilirubin trapi vela novorodencov a kym sa k tomu nepridaju ine tazkosti, tak si skor treba vazit,ze je to len to. Nie je to prijemne a asi je to nafigu, ale mamicky byvaju s novonarodenymi babatkami v ovela horsej kasi a ktovie co by za to dali,keby len bilirubin. Bud to bude normalne klesat,co moze trvat aj tyzden, alebo pozru potom usg heparu a odvodnych zlcovych ciest a aj bilirubin v moci. Je lepsie patrat po tom,preco je zvyseny, vzdy skor, ako to odkladat. Cim skor sa to doriesi a pojdu domkov,tym to bude lepsie. ..zatial je len cakat, nic ine sa neda. Pokial viem,u nas chodia mamicky na kontrolu (na Kramare) kazde 2-3dni. A zvyseny bilirunin mavaju ich deticky aj 1-2mesiace (ale len zvyseny, nie vysoky), to by ich z nemocnice nepustili...bude to ok, som si ista.

naveen
1. júl 2015

@mircalla no, musim poriesit bolavy vajecnik (dufam, ze to nebude nic vazne) a rozmyslame o tom, uz som ns to ako tak psychicky ready, tak kym este nie sme upkne stari 😀
moc si ma nepotesila, s tym stelclom som ratala 😅

mircalla
1. júl 2015

@lenka54321happy aj segrin maly mal dost zvyseny a este aj par tyzdnov po porode....hlavne klud, bude to dobre.
jasne, ze pre nas to je zvysena panika, ked sme tak komplikovane otehotneli. maly siel napokon domov len o 1-2 dni neskor

haimi
1. júl 2015

@santeema blahozelam mamina 🙂

mircalla
1. júl 2015

@naveen je v susednom centre v reprogenesis....
Stari urcite nie ste...narozdiel od nas🙂

haimi
1. júl 2015

@lenka54321happy moja gratulujem 😉 a prosim ta, nestresuj sa. Moje boli pod lampou tiez. Lekar mi ako prve povedal, ze novorodenecka zltacka je bezna a nemam sa stresovat. Neboj, vsetko bude dobre

lenka54321happy
1. júl 2015

@sasa1983
Moja zlata naozaj dakujem, ja si tak vazim kazdej odpovedi, citim sa sama...a ked pocujem ako place ked mu vzdy beru krv tak mi je tak smutno...ach chudacik...
vies uz tak vcera dobre vyzeral, uplne v pohode, aj papal aj spinkal...mala som ho vecer pri sebe kedze hodnoty klesli...a dnes rano bol zase zlty a hodnoty vysoke...skoro ma slak trafilo...uplne mi srdce zovrelo ked mi to oznamili...tak mi ho je luto aj ked viem ze on si vela neuvedomuje...
Viem ze zltacka je bezna baby, ale keby nemal vysoke hodnoty....
ach viete ked isli hodnoty dole, bola som taka usmiata a ked mi rano povedlai ze zase su hore a vyssie az mi zle ostalo...prosim prosim nech je ok...teraz som ho krmila a dobre papal aj dobre vyzeral, len chrbatik trosku zlty inak sa mi zda uplne v pohode....
Ach musia toe hodnoty klesnut zase musia!!!
Ja viem ze musim byt kludna, ked to je take tazke ked citam, ze vysoke hodnoty mozu afektovat mozog...jezis vedto je strasne baby...
ach Boze ☹

bergalm
1. júl 2015

Tak kocky moje,som doma a je to moja posledna noc 2v1 doma..Zajtra smer prijem do nemocnice,dr.mi kazal vysadit dnes Anopyrin a uz ho nebrat minim.7dni pred cisarakom a do tej doby ma chce mat pod kontrolou u nich 😨 v nemocnici ...Takze uvidim vidi to na planovanu sekciu ale musi to skonzultovat s primarom kedze tento dr.je zastupca primara

benny11
1. júl 2015

@bergalm držím palce, nás to čaká až budúcu sobotu....... 😀

tinkatinulka
1. júl 2015

@bergalm držím moc palce, je super že maš takeho doktora a nic nezchce nechat na nahodu neboj tento boj už dotiahneš do konca, moooc si to zaslužiš.budeme čakať na info 😉

sasa1983
1. júl 2015

@lenka54321happy počuj, neviem, kto Ti povedal, že to ohrozuje mozog, ale musel to byť magor, lebo to je len potencionálne riziko a aj to len v prípade, že by hodnoty poedzme nad 400 pretrvávali dlhodobo. v dnešnej modernej dobe, neviem, kde si, ale asi nie v Ugande 😉 , tak si zdravotnícky personál nedovolí, aby mu to stúpalo až do bohvieakých výšin. Dá sa to znižovať, ak už nie lampou, čo je bežný postup, tak sú aj iné, povezdem, že už už nie neinvazívne..ale účinné spôsoby.
A neľutuj sa stále, máš iste pekné, v podstate zdravé baby, ak bude dáka príčina, tá sa odhalí a vyrieši. Je kopec iných dg, pri ktorých to máva následky, ale toto v dnešnej dobe ozaj nie. Usmievaj sa na malého bez ohľadu na aktuálnu hodnotu bilirubínu, a to Ťa nechcem dáko uraziť. Žiadna katastrofa sa nekoná, aj keď je to komplikácia, ale počítaj aj s variantou, že sa ten bilirubín bude dlhšie upravovať (možno aj nie.., ale nedá sa to vylúčiť). Drž sa .Saša (PS ja som s malým Edkom bola po narodení na oddelení patologických novorodencov skoro 3 týždne a nasledujúca hospitalizácia bola 22/12/2014, a to sme boli najzdravšie baby na celom oddelení, lebo ostatné mamičky tam s prepáčením ležali s dg, ktoré boli viac než na s..čku). A edko už prelieza prekážky a stavia sa na nohy (má 7mesiacov a 10dní a narodil sa o 36+3).

sasa1983
1. júl 2015

a tú hodnotu 400 umol/l som strelila od pásu, neber ma doslova pls.

gagik
1. júl 2015

@bergalm drzim palce, nech ti to vsetko dobre dopadne. Preco idu robit sekciu? Aj mne ju robili, viac menej ze to bolo po ivf.

gagik
1. júl 2015

@lenka54321happy sasa1983 ma pravdu, nerob paniku, aj mojej malej brali denne krv koli bilirubinu. Lekari mu pomozu, neprezivaj to tak, tym mu spravis horsie naz tou zlatackou.

bergalm
1. júl 2015

@tinkatinulka dakujem moc fakt som rada,ze som v tomto fore nasla tolko kamosiek,ktore ma povzbudzuju 🙂 jasne ,ze dam vediet verim,ze tentoraz to dame do uspesneho konca

tinka9075
1. júl 2015

Babenky a máme dnes 2 rôčky tak rýchlo vyrástli naši Reprofitáci 🙂 🙂

bergalm
1. júl 2015

@gagik kvoli anamneze co som mala predtymto tehu...Tazka Preeklampsia,dvojcievny pupocnik teraz, 2xpotrat,sledovana na diabetologii a ze vsetky tehu po IVF,a zrejme aj kvoli liekom Clexane,Anopyrin,Euthyrox,kys.lis. a zelezo takze mi to dr.vysvetlil s tymto vsetkym zrejme nechcu riskovat klasicky porod ale uvidi po konzultacii s primarom 😕 snad v najblizsich dnoch budem mudrejsia ale on sa priklana k sekcii

gagirl
1. júl 2015

Tak dievcata nezostal nam ani jeden mrazacik..je mi velmi luto tych embryjok..boli tri morulky ale asi to nezvladli..:(som z toho smutna..zostava mi verit len mojim dvom bojovnikom v bruchu..prosim myslite na nas..zvladam to dost tazko cele po vklade psychicky..mam strach..:(

marculik
1. júl 2015

@gagirl musis im verit ,to neni dobre ked sa hned bojis neuspechu

marculik
1. júl 2015

@mircalla ahoj chcem sa ta spytat tiez som chodila k Marcelovi a teraz ma priradili Pospisilovu a ked pojdem na Ivf tak mi ho bude robit ona ci sa moze stat ,ze by ma mohol aj niekto iny?

gagirl
1. júl 2015

@marculik ano..mas pravdu..ja viem..hnevam sa zato na seba..ja mam taku blbu povahu
..budem sa snazit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre