Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
6. júl 2015

@bergalm drz sa moja, prajem pekny porod a prve nezabudnutelne stretnutie s babenkom! 😵
Chlapcek? 😉

mircalla
6. júl 2015

@marculik ak si dobre pamatm dost dlho sa to spustalo 1-2 potom uz normal

lienkae
6. júl 2015

Prosim vas,mate niektora z vas taku skusenost,ze testy na pohlavne choroby a predoperacne vysetrenia si chcu v RF spravit sami a nepakceptuju vysledky z SK?

sasa1983
6. júl 2015

Ahoj, nie, tusim to neakceptuju, ak to nie je vykonane u nich na pracovisku. Sasa

yvet23
6. júl 2015

Tiez sme ich museli absolvovat u nich. vraj ak by neboli starsie ako pol roka ich akceptuju.

lienkae
6. júl 2015

Bola som zvedava,pretoze mne povedali,ze si ich nemame dat spravit,lebo ich zial neakceptuju a znamej vraveli ze si ich moze dat spravit na sk. Tak som z toho zostala troska zmatena

mircalla
6. júl 2015

@lienkae akceptuju, mali sme to robene tu

lienka_1
6. júl 2015

@diska
@tinka9075
@mimika1973 U nas amniocenteza neprichadza do uvahy. Nesla by som, ani keby riziko DS bolo. Povedali sme s muzom, ze aj keby bol dawnik aj tak by bolo nase.
@benny11 Vdaka za info. Na konzultaciu na genetiku pojdeme. Aspon sa znova nieco dozviem 🙂
@diska Som rada, ze Misko tak krasne rastie a robi Vam radost. Ako sa mas Ty? Problemy ustali?

lienka_1
6. júl 2015

@lienkae My sme mali konzultaciu hned po tom, co nam testy robili v UK a nechceli nam to akceptovat s odovodnenim, ze v CZ podla zakona to musi byt robene podla nejakej ISo normy. Pytala som sa na to cislo,ze ak sme mali robene podla tej istej, tak ze by mohli akceptovat. Ale u nas nechceli, krv nam brali aj Brne.

lienkae
6. júl 2015

@sasa1983
@yvet23
@mircalla dievcata,dakujem za info.

tinka9075
6. júl 2015

@lienka_1 ani u mňa neprichádzala do úvahy ja som sa aj bála keby som na ňu šla že potratím,,

lienkae
6. júl 2015

@lienka_1 tiez neviem podla ktorej normy to ma byt.

sasa1983
6. júl 2015

@lienkae ja som bola na OPU jesen 2013, vtedy si bolo treba u nich nechat testy urobit. Ak sa da aj inde,len dobre a lacnejsie.

zuzu1108
6. júl 2015

Baby tie ktore beriete/ brali ste utrogestan a boli ste tehu. Ja som zacala citit nejake stipanie dolu, nic ma nesvrbi. Neviem ci som si nieco nezaniesla ( aj ked na hygienu dbám asi az prehnane) nieco pod nechtom do vnutra. Alebo to moze byt tym teplom? K dr idem na budúci tyzden, alebo mam ist radsej skor?

lienka_1
6. júl 2015

@tinka9075 Mna aj moj gynekolog odhovaral od amniocentezy. Aj tak sme boli s manzelom rozhodnuti, ze dietatko prijmeme. Jedine ak by islo o nejake velke poskodenie nezlucitelne so zivotom, vtedy by sme situaciu asi riesili radikalnejsie. A lekar na ultrazvuku meral a meral. Bolo vidiet, ze chce mat istotu, ze je vsetko OK. Ja som sa uz pri vklade rozhodla, ze bude vsetko OK 🙂

lienka_1
6. júl 2015

@zuzu1108 Ja este stale beriem utros a mam podobne pocity. Ale ak sa Ti zda, ze nieco nie je ok, urcite chod za lekarom. Istota je istota.

sasa1983
6. júl 2015

@lienkae ja som bola na OPU jesen 2013, vtedy si bolo treba u nich nechat testy urobit. Ak sa da aj inde,len dobre a lacnejsie.

zuzu1108
6. júl 2015

@lienka_1 Tak aj tebe sa zda ze to ako keby stipalo? Pri cikani ma nic nestipe len taky pocit.
Zavolam sestrickam a opýtam sa.

lienka_1
6. júl 2015

@zuzu1108 Obcas mam pocit takej miernej nepohody a obcas aj zastipe. Ale ja nemam pocit, ze by to bola nejaka infekcia, lebo vychadza iba utros vonku. Viac sa teraz potim, mozno je to z toho. Ja by som na tvojom mieste volala, lebo nasa intuicia je dobra vec 😉

santeema
6. júl 2015

@bergalm to aky super datum budes mat🙂, si to lahko zapamatate🙂...velmi prevelmi drzim palce

santeema
6. júl 2015

@diska sa tesim, ze nakoniec vsetko ide dobre, tak si to konecne po tom vsetkom uzivas a tesis sa🙂

santeema
6. júl 2015

@lienka_1 nemusis ist na amnio, este vzdy je moznost dat si urobit prenascan, je to to vysetrenie kde sa berie krv a tam je to presne a bezpecne, jedina nevyhoda, ze sa plati a stoji tusim okolo 500.-eur, ja som ho absolvovala dobrovolne u oboch chalanov, lebo mam tiez 40 a pri prvom mi vysli zle vysledky na downa, ale bolo to asi len vekom, lebo vysetrenie dobadlo uplne ok a mala som aspon klud cely cas. mne to navrhla sama geneticka a amnio mi neodporucala, ze ked sme tak dlho cakala na babo, predsa je tam to riziko potratu, aj ked male, alebo infekcie.

diska
6. júl 2015

@santeema dakujeme,ten zaciatok bol naozaj tazky,velmi sme sa bali a nemoct byt prinom bolo hrozne ale som vdacna,ze sa nam o neho dobre postarali.Dufam,ze ziadna z vas to nebude musiet prezit ale ak by nahodu ano,tak verte v dobry koniec .ja moc zdravotnictvo nemusim ale o babatka sa staraju dobre 🙂

lenka54321happy
6. júl 2015

@mircalla
Dakujem moja lepsie, len teraz ja mam kazdy den od vtedy co doma z nemocnice triasky, zimnica ☹

lienka_1
6. júl 2015

@santeema Viem o tom vysetreni, hovoril mi o nom moj gynekolog. Ale ze o nom budeme uvazovat, ak by nieco nesedelo pri klasickych metodach. Zatial vsetko ide dobre 🙂

ria191
6. júl 2015

@marverka viem, že to máš teraz veľmi ťažké, ale možno tým že to je teraz také to bude potom o to krajšie aspoň ja tomu verím. Viem, že som to napísala trošku v inotajoch ale nechcem nič zakríknuť 😝 😝 😝 😕 😕 😕 😀 😀 😀

ria191
6. júl 2015

@lienka_1 presne ako keby si o mne písala mám presne taký istý postoj čo sa týka Downíka ako ty a aj také ženy obdivujem aj teba 😀 😀 😀

lienka_1
6. júl 2015

@ria191 K mojej praci obcas downici patria. Nikto ma nikdy tak vrucne neobjal ako oni. Viem, ze je s nimi vela roboty, ale na druhej strane, co poznam rodiny s downikmi, tak su take zomknute a spaja ich prave to sikmooke zlaticko. 😉

scheflera
6. júl 2015

@lienka_1 Ty nemáš z darovaných v.?čosi sa mi marí.Koľko rokov mala darkyňa?Ona musela mať robenú genetiku,tak sa nemusíš ničoho obávať.Moja mala 20r. a doki povedal,že tam naozaj nemajú čo hľadať.

sona_fit
6. júl 2015

@zibi Ahojček! 🙂 Tiež som tu nebola cez vikend. Ja som momentálne nasadila antihistaminika, a do ďalšieho KETu pôjdem až z voktobri, ked mi odznie alergia. Ty si si to este nerozmyslela s pokračovaním niekde? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre