Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
8. júl 2015

@dorotka66 ahoj,ja som musela vstat po 24h,skor nie,vraj po spinale sa skor nemma.drzim palce 😉

dorotka66
8. júl 2015

@diska ďakujem diska, aj mne to povedala moja Dr. tak budem ležať .... 😎 ako s a máte, už ste zorganizovaní?

diska
8. júl 2015

@dorotka66 ver mi,skor aj tak nebudes tuzit vstavat 😀 ale nam kazali sa na posteli otacat,5x na kazdu stranu,dvihnut zadok a otocit sa take opakovania,dobra predpriprava na vstavanie.tak neako sme 😀 ci idealne neviem,drobec si dost vyzaduje pozornost,ked bol v nemocke ja som ho vzdy hladkala po hlavicke a drzala ho za rucicku a on to teraz chce stale,niekedy cele 3 hodky medzi jedenim nezaspi a takto sa hladkame,inac by plackal.

marverka
8. júl 2015

@gagirl majka, tebe napisali test v pondelok? mne v sobotu, a boli sme ved ten isty den. ja mam test biely. ja idem rano v piatok na krv aby som aspon lieky, inj. nebrala. ked som bola teh./4x/ na 8 den po vklade som vzdy mala//,
takze u mna sa zazrak nekonal, kto vie či nikedy vôbec bude. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

gombicka
8. júl 2015

@gagirl ja uz na testy velmi neverim...mala som sice ciarky, ale na 12 ty den ovela slabsie ako na 10ty ...a zbytocne som potom panikarila

gombicka
8. júl 2015
gagirl
8. júl 2015

@gombicka dakujem..ty si mala ale pozitivne testy..ale ja len jednu ciarku..druha ani naznak..takze myslim ze to je velky rozdiel

gagirl
8. júl 2015

@marverka ano..v pondelok 13.7..neviem preco..ale ked pride ms dovtedy a bude dalsi jeden dva testy negativne tak myslim si ze je zbytocne ist na odber krvi..JA som mala pri predoslom tehu viditelnu ciarku uz na 7 den pop ket..sice to bol vklad 6 dnovej Hb ale myslim ze uz by dnes malo byt nieco vidiet..Neboj sa..urcite sa dockame raz aj my..a verim ze trapenia sme si uz vycerpali toho dost-..hlavne tedy ty ..:(

cmudlo
8. júl 2015

@gennara
@tlucka Tak to ma šokujete dievčatá s tým cenníkom. ..to som ani nevedela že takto zdraželi. ..tak to asi pôjdem do Olomouca...

amstelko
9. júl 2015

Takže babenky, Písal mi Macháč, že od 10.7.2015 už má svoje pacientky v Olomouci a do Brna bude jazdiť len občas, tak vysomár sa potom z toho, čo je to občas?takže je to potvrdené

cmudlo
9. júl 2015

@amstelko na akú adresu si písala Machacovi? Na RF? Alebo má už novú e-mailovú adresu?

amstelko
9. júl 2015

@cmudlo na jeho staru

bergalm
9. júl 2015

@dorotka66 ahoj vstala som 24hod.po sekcii a bol to brutal ale vydrzala som kazdy den to je lepsie chodim v pohode na postel sa ide tazsie ale je vysoka takze doma to bude ine inak sa citim ok sme zdrave obe len cajame na mliecko kym pristupi

silvia545
9. júl 2015

@gagirl Ahoj zlatko,dlhšie som tu nebola,dala som si pauzu 😉 a čo to tu čítam ??? ☹ ☹ moja ešte nieje nič stratené,zázrak sa môže stať,,ani som nevedela,že už si bola na ivf,,strašne ti držím palce,aby sa to obrátilo na // 🙂 myslela som na teba 😉 😉 drž sa moja 😵

silvia545
9. júl 2015

@diska ahooj aj ked oneskorene,ale predsa 😉 blahoželááám Ti z celého srdiečka k narodeniu synčeka 🙂 tak už si mama s veľkým M 😉 nech ti po celý život robí veľkú radosť,posielam mu veľkúúú pusu 😉

@bergalm aj tebe blahoželám k dcérke,je to obrovská radosť,držte sa obe 🙂 😉

lemoni86
9. júl 2015

@santeema ahoj, tak ja som bola dnes u dr a pytal sa ma ci zvazujem moznost aj porod vyvolavat, lebo ze to zatial nevyzera ze sa to rozbieha.. Uz dva tyzdne som na prst otvorena, no kontrakcie ziadne, v pondelok mam termin,.tak znova idem k dr. Ze sa dohodneme keby dovtedy nic, ze 20. Vyvolaju asi. Rozmyslam ze to nejak popozeniem. Bojim sa vyvolavacky :-P. Inak je vsetko ok,maly kope,pribera, no ma stake pod 3000 g.

lemoni86
10. júl 2015

Baby tak drzte mi palce, som v nemocke, o druhej mi odtiekla plodovka..cakam na kontrakcie ..sranda no 😔 😕 😝 .. Ze tak skoro nebudem rodit, mam akoby bolesti ako kramy normalne, mam si pospat nech vladzem ..ach bojiiiim 😒

ingrid0105
10. júl 2015

@lemoni86 drzime palce 😉 mamina

tlucka
10. júl 2015

@lemoni86 Držím palce, aby všetko dobre dopadlo a mala svoje vytúžené bábätko čo najskôr v náručí 🙂

lienka_1
10. júl 2015

@lemoni86 Drzim palce! Urcite to zvladnes 😉

tlucka
10. júl 2015

@lienka_1 Bodaj by si mala pravdu.. Lenže bez vajcovodou normálne neotehotniem.. 😒 😒 A najviac ma štve, že pred každým vkladom alebo stimulkou riešim stresy z odchodu lekárov z RF.. Prosím ťa, keď si mala nativ, OPU si mala v narkóze alebo bez narkózy? Zvažujem, či to vydržím bez narkózy. Už som bola 9x v narkóze (z toho 4 počas OPU a 1 pri HSK). Viem, že je to len krátkodobá narkóza, ale aj tak som ich už mala dosť..

lienka_1
10. júl 2015

@tlucka Pri native robia OPu zvycajne bez narkozy. Ja som narkozu ale mala, lebo folik bol na zadnej strane vajecnika, tazko pristupny a bholestivy bol uz ultrazvuk, ked ho hladali. Bola som nastastie nalacno, tak som sa nestihla ani spamata a uz som spala. Kamoska bola na nativ a OPU bez narkozy a vravela, ze uplne v pohode. Ze trosku bolelo, ale ovela menej ako HSG a hlavne, ze to boli fukoty a bolo po vsetkom.

lienka_1
10. júl 2015

@tlucka A co sa tyka tych odchodov. Nie je to nic prijemne. Ale ked sme boli na IVF v UK tak sme si lekara vybrat nemohli, jedine, ze by sme si priplatili tucnu sumu. Zmena niekedy nie je na skodu. Nam iba pomohla. Koudelku si velmi vazim a myslim, ze je to skvely lekar, aj ked velmi roztekany, ale nam sa to podarilo az pri Otevrelovi. Tiez som bola rozladena z toho, ze tam nie je a ze neviem narychlo konzultovat veci, co ma trapili. Prave odisiel Stecl, Koudak bol prec. Vsetko sa nakoniec skoncilo zatizl happy-endom.
Kolko nervov som si uzila, ked mi Otevrel napisal, ze na mna nebude mat cas na tel. konzultaciu a dalsi den zavolal, ked mal cas. Vsetko sa pekne poukladalo, tak ako malo. Neskor som si sama klopala na celo, preco si ten stres tak dopustim. Moj muz si uz zo mna robi srandu, ze ked nemam problem, tak si ho vyrobim 😀

dolce251
10. júl 2015

@tlucka ahoj, ja som mala 2x nativ bez narkozy......a uplne v pohode, ak sa ti bude dat, chod bez narkozy. Fakt parminutova zalezitost, ja som to mala uplne bez problemov.

tlucka
10. júl 2015

@lienka_1 Tak to si ma potešila, nechcem ďalšie narkózy ani hormóny do seba pchať. Ale nakoniec ma možno lekár presvedčí na iný postup 😀 Dúfam, že si najbližšej dobe vyberiem nového lekára, resp. možno nové centrum a dáme sa po imuno liečbe zase do boja. Ja som tiež doslova oplakala Marcelov odchod, a vidíš, tiež sa to Štepánovi podarilo na prvý krát 🙂 Len som teda chcela zostať aspoň u neho. Ale dokelu zase asi nebudem mať na neho šťastie..
Ešte som sa ťa chcela spýtať, či si sama navrhla lekárom v RF pichnúť intralipidy alebo ti ich odporučili oni? Ďalšie intralipidy ti odporučil tvoj imunológ alebo lekári v RF? Ja som na protilátky proti trofoblastu brala iba Medrol, ale teraz cez leto nie je vhodné brať kortikoidy. Tak sa skúsim spýtať na intralipidy, či mi ich imunologička odporučí alebo nie.

tlucka
10. júl 2015

@dolce251 Ďakujem za odpoveď. Zatiaľ si len zisťujem možnosti. Budem sa musieť objednať na konzultáciu a s lekárom prebrať možnosti. Ale v zásade som rozhodnutá pre nativ bez narkózy. Uvidíme, ako sa však rozhodne lekár 😉

ria191
10. júl 2015

baby potrebujem poradiť ale nie pre seba ak v 5. týždni nie je nič vidieť v maternici a hcg je vysoké, nešpiní dúfam, že sa nejedná o mimomaternicové či?😕 😕 😕 😔 😔 😔

ladyblcha
10. júl 2015

@ria191 najskor by som vyskusala ineho lekara s inym sonom. 🙂 az potom stresovala asi.
inak neviem ako sa prejavuje mmt, tak neporadim 😒

tlucka
10. júl 2015

@ria191 Ja som mala mimomaternicové. Hcg tiež dosť vysoké, ale ja som špinila a krvácala tmavou hnedou krvou a mala silné bolesti. Nech skúsi nejakého iného lekára s kvalitnejším sonom. Držím palce

lienka_1
10. júl 2015

@tlucka Intralipidy mi odporucil Koudelka uz pri prvej konzultacii, co sme u nich boli. Mali sme vtedy reproimunologiu uz za sebou. Potom sa nam 2 roky nepodarilo prepracovat k embryotrasferu. Pred nevembrovym IVF mi v septembri spravili v RF kontrolne krvne testy a Koudelka ich konzultovbal s imunologom, co sa ucil u Malickovej v Prahe. Boli oba malinke odchylky, ktore sa netykali priamo reprodukcie. Novembrove IVF mi potom stopli, lebo vajecniky uplne zlyhali. V marci sme potom skusili prvy nativ, ale folik praskol, preto sme v aprili poistili cetrotidom. Isla som na vklad uplne nepripravena. Medrol mi Koudelka nasadil az v pondelok po OPU, ked sa vajicko oplodnilo. Intralipidy uz neodporucal, ze je neskoro( myslim, ze ani on neveril, ze by som mohla otehotniet, ale nezazlievam mu to, lebo ani ja som neverila) Potom pri vklade si Otevrel pozrel imuno vysledky, zvazil, ze 2 roky moja imunita nebola drazdena trofoblastom a dal mi v den vkladu intralipid a pichli mi solumedrol. Ked som potom Koudakovi pisala, ze som tehu, hned odpisal, ze cim skor dalsi intralipid a teraz ho mam kazdy treti tyzden az do 30.tt Otevrel sa ma pytal aj na to, ci to bol uplny nativ bez fsh a ci bol pregnyl, po tomto jednoznacne povedal, ze vklad. Boli sme rozhodnuti, ze ked povie mrazit a pripravit na vklad, tak to tak spravime. Pri native plne funguje zlte teliesko, ktore je sefom, kym placenta nedozreje a nepreberie plne funkciu. Preto je mi natov taky sympaticky, ze kopiruje prirodzene otehotnenie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre