Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
13. júl 2015

@tlucka juuuj som rada,ze pojdem s tebou...teda mozno...ale konecne nejaka znama tvar..🙂...aj ked mi je luto,ze si dopadla podobne ako ja..ziadna z nas si to nezasluzi...
Komu chodis na imuno a aku mas liecbu?...mas i ine problemy?
A ktoremu mudr. pojdes ty?...mne tie ostatne mena nic nevravia...

evadek
13. júl 2015

@mimika1973 chcem takeho co ma velku uspesnost a je rokmi overeny..aka som ja skromna 😀

evadek
13. júl 2015

@izabela7 mas s nimi skusenosti?..aky su?🙂 ...dakujem..

dorotka66
13. júl 2015

@speranza1 moja my už máme Daniellku od 10.7. 🙂🙂 mala som sc A zlý krvný obraz tak som dostala 2 dávky krvi A 5 ifuzii. Ale inak rana po sc V pohode 😉 drž sa!

ludinka
13. júl 2015

@speranza1 ja som mala tiez spinalnu anastezu a bolo to super v tom ze som hned videla maleho 😵 bol to zazitok na cely zivot 🙂 uvidis sama......... to napichavanie miechového kanala mi robili sice asi na 5 krat ale vôbec to nebolelo , ovela viac ma boli ked mi beru krv 🙂
cela ta operáciami presla celkom rychlo doktori sa bavili ked ma sili o niecom celkom inom takze som ani nevedela co a ako robia🙂v pohode si to rada este niekedy zopakujem ak sa podari 😎
drzim ti palce nech sa potom rychlo zotavis, ale ver mi ze tie hormony robia svoje a ked pojde o starostlivost o malickyh tak budes mat sil ako levica 😉

tlucka
13. júl 2015

@evadek Aj ja čakám, že sa ku mne niekto známi pridá 🙂 Dúfam, že nás bude viac 🙂 Myslím, že viaceré kočky sa chystajú, len držia bobríka mlčanlivosti 🙂 😀
Ja mám protilátky proti trofoblastu. Akurát čakám na výsledky. Ak mi nasadí opäť Medrol, tak ten brať teraz cez lwto nemôžem. Takže sa mi to posunie, pot znovu kontrolné odbery a IVF v nedohľadne ☹

evadek
13. júl 2015

@tlucka aj ja verim,ze nas bude viac..🙂 a potom sa tak rozrodime ako teraz babenky z minuleho roku🙂
Ja mam zvysene cytokiny .. no medrol mozes aj v lete...len sa musis kremovat aspon 50 kou a vyhybat sa slnku...
no mne idu pichat dexamed..a neviem ci to zaberie,...ale ja si velke nadeje nerobim..a hlavne si uz nedavam terminy🙂

tlucka
13. júl 2015

@evadek Práveže sa slnku nevyhnem. Ideme si užiť trochu moríčka a doplniť vitamín D 🙂
Takže brať Medrol nebudem ešte minimálne 3 týždne. Takže keď si to tak predbežne spočítam, tak najskôr za 9 týzdňov na kontrolné odbery, potom čakať na výsledky, potom sa prispôsobiť menzesu a zrazu pol roka uplynie ako voda a ďalší rok snaženia v prdeli ☹

vlasatica
13. júl 2015

@tlucka ahoj.ja mam protilatky proti spermiam. Tiez som uzivala medrol.len som prestala,uz som potom nesla ani na imunologiu,lebo nevidim v tom logiku ked podstupujem ivf,preco mam uzivat lieky.ved mi vlozia embryo. Len som sa chcela opytat,preco sa nesmie medrol uzivat v lete,respektive asi opalovat.

nadia23
13. júl 2015

@tlucka kocky ja sa k vam asi pridam. Ideme 28.7. Na prvu konzultaciu a vklad by som chcela tiez casovat tak september oktober, uvidime co nam povedia. Ja som objednana dr. Pastorcakovej. Sama som zvedava. Ale fo takej rodiacej skupinky medzi vas sa rada pridam. 😉

santeema
13. júl 2015

@bambulka2015 tak uz to mas za par🙂...tie posledne tyzdne su fakt dost namahavae, ale co uz s tym urobime, ja som tiez mala male brusko a vsetko ma tlacilo, mala som prisernu zahu a este, aby m enbolo malo dostala som tyzden pred pôrodom 39 teplotu a hnacky a vracacky. ale preslo to nastastie do porodu.
tak ti prajem dobry porod, rychle zotavenie a vela zdravia malej aj celej tvojej rodinke🙂

...budes mat zaberacku, ked mas po sekcii hned babo, lebo ńa nohy sa musis postavit aj tu este v ten den, ale nie je odveci, ked sa trosku zotavis bez dietata, lebo predsa je to rez a operacia a ja nie som ziadna padavka, ale chodila som asi 3-4 dni cela ohnuta a strasne rychlo som sa unavila, takze som aj bola rada, ze mi malého nosili iba na kojenie. snazila som sa spat co najviac a vegetit. potom na ten treti den a v ostatne dni to bolo lepsie a lepsie...tak sa drz a urcite daj vediet ake miery mala tvoja princeznicka🙂

speranza1
14. júl 2015

@benny11 tak ako???????? Cela som netrpezliva....

Zienky, ake su vase nazory na odber pupocnikovej krvi????....dali ste si to niektora?

tlucka
14. júl 2015

@evadek Ahojky 🙂 Ešte si sa pýtala, komu chodím na imuno.. Chodím do Nitry k Dzurillovej. Okrem milióna prachov, čo sme tam už nechali za každý odber, ma v poslednej dobe dosť vytáčala.. Na výsledky som vždy čakala vyše mesiaca, keď som ich chcela poslať mailom. Výsledky som potrebovala pred posledný, KETom. Nakoniec po vyše mesiaci opakovaných urgencií jej slušne zavolal môj muž., že mi vždy prídeme na vyšetrenie v stanovenom termíne načas, tak aj od nej očakáva, že výsledky budú v stanovenom termíne zhodnotené a nie že to vyše mesiaca odkladá. Podotýkam, že môj muž je veľmi slušný a jeho len tak niekto nerozčúli. A teraz pri poslednej návšteve mi hneď medzi dverami povedala, že kde mám "nepríjemného manžela" 😀 😀 😀 Takže odvtedy dom si povedala, že pre výsledky si pôjdem vždy osobne.
Ešte neviem, ku komu pôjdem do Brna. Najskôr oslovím asi Macháča a uvidím, či predsa len aspoň pár dní nebude v mesiaci v Brne. A potom možno oslovím Otevřela. Ešte uvidím.. Kým sa ja dostanem k riešeniu ďalšieho IVF, tak možno ani on tam nebude pracovať 😒

tlucka
14. júl 2015

@vlasatica Ahoj 🙂 Pokiaľ máš protilátky proti spermiám, tak sa to priamo napichnutím spermie do vajíčka určite obchádza a podľa môjho názoru je zbytočné brať kortikoidy. Inak ani mňa nikto neupozornil nato, že kortioidy sa nemajú brať v lete. Môže spôsobiť pri nadmernom slnení alergie, pigmentové škvrny na pleti.. Tak neviem či je to pravda. Na príbalovom letáku Medrolu 4 mg som nič také nenašla, ale na letáku Prednisonu tusím áno.
Tak ste sa rozhodli ísť znovu do boja? Máte ešte nejaké zamrazené?

tlucka
14. júl 2015

@nadia23 Budem držať palce. Dúfam, že sa znovu vytvorí početná skupina tehuliek 🙂 Keď idete už v júli na konzultáciu, možno už aj v auguste budeš tehula 😀

ladyblcha
14. júl 2015

@speranza1 mna by to zaujimalo tiez, ale hlavne nazor take nejake nezaujateho, napr. niekoho v RF by ma zaujimal, co si oni o tom myslia. pocula som vela pre a aj viac proti.

speranza1
14. júl 2015

@ladyblcha ved prave...ja som bola rozhodnuta, ze nie, ale moja lekarka mi to odporucala ako dobru vec...vies, nechcem mat potom vycitky svedomia, ze som to mohla urobit a neurobila som to.....kurna ale stoji to pre jedno babo 690€.... A to je ze take standardne odobratie...u mna rataj 2x.....potom kazdy rok neviem teraz ci 69 alebo 89€..... Podotykam za jedneho.....ked to ma pomoct, tak ok.....ale ked to budu vyhodene €, tak to nie je prave najmenej.....

ladyblcha
14. júl 2015

@speranza1 sestra to ma, este z cias ked to stalo asi 30tisi SK, ci 50tisi SK, skratka maly ma uz 18rokov, ale nepotrebovala nastastie. aj ked, venovala som sa chvilu tomu, ale nepocula som (necitala som, nehladala som) este pripady, ze by to pouzili a zachranil sa tym zivot.
mozno nieco take by som mala vyhladat, ako pupocnikova zachranila, nie iba ako sa uskladnila a na co vsetko sa moze pouzit.
ale v RF su predsa len odbornici, nie? aj imuno, aj reprodukcna, aj embryologovia - mohli by sa vediet mozno k tomuto fundovane vyjadrit. ci je to teda fakt potrebne a odporucaju, alebo je to zbytocne platit. keby to nestalo tolko evri, clovek by sa lahsie rozhodol. a ked este cakas dve, tak ta cena 😖

vlasatica
14. júl 2015

@tlucka no ma podrz,tak to z tych liekov mam alergiu na slnko.v zvote som nebola vyhadzana a toto leto sa nemozem poriadne ukazat na slnku.a brala som ho od januara asi do aprila. Mame veru este jedno zamrazene,len kedy po neho pojdeme neviem.asi az buduci rok.Teraz som bola na konizacii krcka(vysla mi na preventivnej zla cytologia)tak sa doma valam v posteli,lebo ked robim nejaky pohyb tak mi hned praskaju cievky na krcku.ved uz tri tyzdne sa liecim a dva v kuse krvacam,je to na porazenie.kazdy den precestujem 20km k lekarovy. Dava mi tam gelaspon a tamponadu.v piatok ma poslali spat do nemocnice do jednodnovky,ze polepit zilky, kym som bola tam tak super.a vecer doma zas krv.takze sa doma trapim,kedy uz budem v poriadku.

gennara
14. júl 2015

@speranza1 Ahoj. Nechcem ta odhovorat, len chcem pridat pohlad aj z druhej strany. Pred par rokmi, ked bola na STV este relacia Reporteri, urobili reportaz na tuto temu. Zaver bol taky, ze na tom uzasne zaraba firma, ktora uskladnuje tu krv. Predstavitelia tej firmy ani vlastne poriadne nevedeli povedat, ako to uskladnuju. Posobili totalne nekompetentne. Redaktor siel az do Prahy do za primarom detskej onkologie, svetova spicka v obore. Ten povedal, ze za celu svoju prax pouzili pupocnikovu krv len v jednom jedinom pripade, aj to islo o darovanu. Teda nie krv toho babatka pri porode. Vraj velmi mnoho chorob ma zarodocne korene uz v plode, takze jeho pupocnikova krv mu nepomoze, lebo tam uz su vlastne chore bunky. Takze dietatu ovela viac pomoze pupocnikova krv od ineho dietata, nie jeho vlastna. Jednoducho na rovinu povedal, ze je to brutalny biznis a ze ked, odporuca zenam, aby ju darovali pre potreby, ale nie roky skladovali. Zo dva roky bola ta relacia aj na webe STV, ale zrazu uz je prec. Hladala som ju, aby som ti to poslala, a uz je len odkaz, ze nie je dostupná.

ladyblcha
14. júl 2015

@gennara to iste som si inak aj myslela... :(

gennara
14. júl 2015

@speranza1 Pisali o tom pred casom aj v Trende, ale nenasla som na webe kompletny clanok, len avizo na to, ze o tom pisu. Ale tie zakladne info o tom, komu z toho idu peniaze, tam je: http://blog.etrend.sk/pavel-sibyla/ako-sa-zarab...

Pritom krv z pupočníka je možné nechať si odobrať aj bez platenia a uskladniť ju vo verejnej banke. Zadarmo. Takto síce rodič a jeho dieťa strácajú výhradné právo na jej použitie. No okrem toho, že ušetrili, ich môže hriať pocit, že krv možno pomôže niekomu inému.

Špecifikum slovenskej gubernie je fakt, že verejnú banku prevádzkujú tí istí ľudia, ktorí robia biznis s uskladnením krvi pre vlastnú potrebu. Snaha vyvážene informovať rodičky o oboch možnostiach, ako s pupočníkovou krvou naložiť, je potom samozrejme dosť schizofrenická.

V diskusii s týmito ľuďmi okrem iného z ich strany zaznelo, že predsa nie sú povinní verejnú banku propagovať.

No a ten prazsky primar zdoraznil, ze prave tato verejna banka pomaha zachranovat zivoty.

speranza1
14. júl 2015

@gennara ja som tu relaciu vtedu na tej stv videla...preto som bola proti...ale moja gyndoska mi ju odporucila....ja naozaj neviem...

gagirl
14. júl 2015

Ahojte dievcata..tak nase 3ivf 5vklad je negativny..:(testy boli biele..takze sa to dalo cakat..Cele toto ivf vyslo nejak zle..17vajok a jedna blastocysta..:(Som z celeho uz dost unavena..ubolena..a zlomena..A o to viac ze teraz sa mala narodit nasa laska..Znasam to vsetko uz dost zle..ale neprestanem nikdy verit ze aj my sa dockame a budeme stastni..A viem ze to tak bude..dakujem vam vsetkym za vasu podporu..teraz si musim dat pauzu od vsetkeho..aj od mk..Ale vsetkym vam drzim palce aj nadalej..)

mimika1973
14. júl 2015

@gagirl
mojka nesmut, budes mamicka, to urcite! Aj ked to dost boli, ze uz to bol aj tvoj cas na rodenie.... 😔
Neskusila by si este Nativ ako lienka? Vela vajicok a vysoke davky hormonov su na nic si myslim, je to predsa na ukor kvality, lebo takto som to mavala furt aj ja, ale nakoniec to nic nedalo, tu v centrach vo FR! Zbytocne predavkovanie tela, radsej treba nieco prirodzenejsie ako nativ... Ak nemas velky problem s ovulkou, tak sa to da....
Alebo skusit Menopur namiesto Fostimonu trosku zmenit aj liecbu (ten som mala raz a slabota, tak radsej menop u mna)...
A mohlo byt aj to, ze nebol dobry cyklus, niekedy je to ako loteria, a nemusel byt taky kvalitny vajickovo alebo aj spermickovo....Za to vravim, ze je to ako loteria, ked to ma tak to vyjde! 😉
Ano, oddychni si trosku, uzi dovolenky, a na jesen, ktora byva ovela plodnejsia, sup znova do toho, bud zmenit liecbu injkecie, alebo ten nativ! À le asi musis aj prekonzultovat s dokim 🙂
Cmucky moja!!!! 🙂

izabela7
14. júl 2015

@speranza1 gyn. odporucaju vela veci, za ktore pacient ma platit. aj ja som myslela, ze si dam ten odber pup.krvi, ale nakoniec som skonstatovala, ze je to o prachoch. @gennara ma pravdu.
prihlasila som sa aj do sutaze o odber pup.krvi, a nakoniec z toho bolo to, ze ma len otravovali tel. od nich, ake to je uzasne, a nech si to dam, a este mi zavolaju a bla, bla, bla... takze si to si to dobre rozmysli.

kako23
14. júl 2015

@gagirl Majka, je mi to uprimne luto ☹ verila som, ze Ti to vyjde. Kludne smut, mas na to pravo. Ale som si ista, ze coskoro pride ten spravny cas a Ty sa stanes tou najstastnejsou maminkou na svete 🙂 drz sa a oddychni si.

majinka81
14. júl 2015

@evadek Evka ja idem k moru a mam ten prednison.
Mudr mi pisala ze vyhybat sa slnku priamemu cize vysoky faktor asi treba ako pises.
No asi sa iba okupem a sup do tiena.
Inak to nevidim.
Inak mam kamosku na prednisone roky a ona sa slni bez problemov a tiez druha mudr mi povedala ze pozna x ludi co beru prednison a sa slnia.
Tak ja uz neviem.
Inak mame termin v brne v auguste.
Otevrel a normalne sa zaciname s muzom tesit.

nadia23
14. júl 2015

@tlucka chaaa, to by bol goool. Vzdy som chcela majovciatko, az kym mi teda nezacalo byt jedno kedy sa narodi, hlavne nech sa vobec narodi. 😉 chceme to na september orientovat, uvidime ako to vyjde. 😉

gagirl
14. júl 2015

@mimika1973 dakujem moja za povzbudenie..teraz nerozmyslam zatial nad tym kedy a co najblizsie..musim si od vsetkeho oddychnut..uvidime za par mesiacov co bude..aj ked Machac mi uz odisiel..neviem koho si zasa vybrat..Myslia ze mu mozem este napisat ako to skoncilo na meil?aj mam byt uprimna najvia ma zo vsetkeho stresuje moj vek..za par tyzdnov 39..a stale babo nikde.neviem to nejak vypustit z hlavy ..:(ale budem sa snazit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre