Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimmi77
26. jún 2010

@maticap. u nás je to asi dosť podobné.. snažíme sa od augusta 2007, obaja sme OK... mám za sebou 2 IUI, mám už 3 mesiace doma všetky papiere na 3.IUI, ale vôbec sa mi do toho nechce..... rozhodla som sa, že tento rok určite už nič podnikať nebudem, ide mi to celé už na nervy... a nedávno som si začala čítať túto tému a musím povedať, že ma to dosť zaujalo..... zvažujem, či by som neišla aj na to svoje posledné, 3.IUI do Brna... na klasické IVF si vôbec netrúfam, ja som z tých hormónov na nevydržanie 😒

rebeca_1
26. jún 2010

@maticap. ani my sme nemali celych 6 rokov ziadny problem. Pri HSG bolo vtedy vsetko v uplnom poriadku a na IUI a IVF v Gyn-five som isla bez vyplnenia kolonky v papieroch. Diagnoza : ..........
Az minuly rok pri LSK mi zistili obojstrannu priechodnost vajcovodov.
Na babatko cakame vyse 8 rokov ale teraz uz hadam sme na tej najspravnejsej adrese. Verim, ze nam Reprofit pomoze splnit si sen....
Vraj trpezlivost babatka prinasa....

maticap.
26. jún 2010

@mimmi77 to mi hovor - moja prva stimulacia na IUI bola pre mna riadny zaber - spravala som sa celkom slusne hystericky a rozne ine stavy....no skoda hovorit. 😝 Preto premyslam, ze ked uz sa mam zase napchavat hormonami, tak rovno co takto skusit soft IVF v reprofite? 😉 Pretoze ked som sa po laparke rozpravala s lekarom, ktory mi robil zakrok a zaroven je mojim lekarom aj v antisterilnej poradni kam chodim, ze co dalej, tak len pokrcil plecami a ze ak sa nebude darit, nech sa po 2-3 cykloch pridem ukazat. Akurat v nasej antisterilke uz so mnou asi nic neurobia - svoje moznosti vycerpali, takze tak ci tak skoncim v nejakom CAR.

maticap.
26. jún 2010

@mimmi77
@rebeca_1
a mozem sa vas spytat: robili vam popri tom vsetkom aj nejake imunologicke a/alebo hematologicke vysetrenia? Vysetrovali vam napr. aj protilatky proti spermiam?

rebeca_1
26. jún 2010

@maticap. imunologicke vysetrenia nam nerobili a dokonca ich ani v Reprofite od nas ani nepotrebuju. Na hematologii ma sleduju od septembra 09 /po OHSS/ a teraz si mam dorobit na heme este nejake vysetrenia. Protilatky proti spermiam to je to imuno. Aspon tak mi to vysvetlila Vitoskova.

pikha
26. jún 2010

babky som rada, ze som potesila 😎 🙂 tiez som mala kedysi klasicke IVF, ale moj organizmus bol soknuty z tych injekcii a okrem psychickeho bordelu mal za efekt iba jedno jedine vajko.. podotykam pri troch merionaloch denne plus cetrotide. a teraz pri clostyle a bravelle mame styri 😅 😎 Hned, ked sme sa rozhodli ist na druhe IVF, som si vravela ze ine ako soft ani nechcem, chodila som vtedy do Ferticentu a pan doktor ma hned zrusil ze "naco vam je soft, ked ani na normalne nereagujete". No na toto pan doktor. O Reprofite som pocula od kamosiek a kazda jedna bola teda dost problemovy typ 😀 a kazdej jednej tu pomohli k babenu... 🙂 tak sa clovek radsej trocha povozi ked vie, ze je v dobrych rukach

pikha
26. jún 2010

@maticap. skus, podla mna neolutujes 😉 😎

rebeca_1
26. jún 2010

@pikha ja som tiez chodila do Ferti a zacalo sa tam nejako vo velkom hovorit o tom, ze kazda jedna kocka stimuluje vysokymi davkami a kazda druha ma OHSS.
Ja idem teraz stimulovat len clostilom, velmi mu sice neverim ale mozno ma milo prekvapi.

pikha
26. jún 2010

@rebeca_1 nechodila si tam v 2008? lebo sa mi zda ze si ta pamatam stadial 🙂 A moze to byt kludne pravda s tymi vysokymi davkami, lebo ked Machac videl, cim som stimulovala, tak len oci prevratil ze ake davky 🙄 A ides ciste Clostilom? nechcela si pripichavat co to? lebo mne dali na vyber, ci chcem ciste clostil alebo kombinovat s injekciami

rebeca_1
26. jún 2010

@pikha chodila som tam od augusta 2008 do maja 2010. Mozes si ma pamatat...
Presne, aj ja ked som ukazala nejake papiere z Ferti Vitouskovej, tiez sa divila.
Bavili sme sa o clostile a pri prvom UTZ sa rozhodne co dalej. Ci stopneme cyklus alebo nieco pripichneme a budeme pokracovat.

pikha
26. jún 2010

@rebeca_1 vitouskova je symposka 😎 robila mi odber teraz vo stvrtok, no a drzim paprce nech sa zadari 🙂 ja som mala tri dni clostil potom dva dni clostil plus jednu bravelle, potom jednu samotnu a potom od UTZ po dve bravelle este tri dni. UTZ ukazal osem folikulov 😅 by som Pintera za toto nakopala niekam 🙄

rebeca_1
26. jún 2010

@pikha ozaj je sympaticka, velmi dobre sa nam pocuvala, je velka odbornicka.
Waw, uzasna urodicka. To vyzera ozaj velmi dobre. Moc ti drzim palce!
Ja som bola na poslednom IVF teraz v aprili vo Ferti, preto mi dala Vituoskova len clostil. Nyvyse mam PCO a este teraz na UTZ videla zvacsene vajecniky. Nechcela ma moc zaradit do programu, mozno preto mi dala len clostil. Ale verim jej, ked to nevide teraz, tak buduc mesiac, za dva mesiace ale citim, ze v Reprofite to uz vide...

maticap.
26. jún 2010

@rebeca_1 k tej imunologii - mne dala chrobaka do hlavy moja obvodna gyndoska, ze skusit to este tymto smerom - napr. ci nie som alergicka na mm spermie...a moj dalsi (vlastny) chrobak v hlave vznikol, ked som si dala "nacierno" urobit protilatky proti stitnej zlaze a oni vysli vysoko prekrocene a moj endokrinolog to vobec neriesil - akokeby to so sterilitou vobec nespajal. Tak mi to pride trocha divne, nie? Ved dokelu, posledny rok podla dostupnych vysledkov (odhliadnuc od tych protilatok proti ŠZ) som zdravy clovek, tak preco to nejde... 😠
@pikha jaaaj, stale viac a viac sa priklanam k reprofitu.... 😉
A to co ste popisali o davkach hormonov...uf, nemam PCO, k OHHS som sa nastastie zatial nedopracovala a ani nechcem... tak zeby Brno? 😕 😀

rebeca_1
26. jún 2010

@maticap. mne Vitouskova povedala ze ak sa dopracujeme k OPU tak hned po nom mi nasadi prednison /alebo tak nejako sa to vola/, vraj to je nejaka prevencia proti spermijam aj embryjkam. Neviem, nikdy som taketo tabletky neuzivala. Ale vraj v Reprofite tieto tablety davaju takmer kazdej kocke.
Ale nerozumiem tomu, preco tvoj endokrinolog nechce riesit to, co riesitelne urcite je. Tomu naozaj nerozumiem. Treba si to asi doslova vydupat.

rebeka33
26. jún 2010

Ahojte babule. mircala ešte stíham, prajem všetko najlepšie k narodeninám.. Veľa zdravíčka tebe aj malému. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
maticap. vyšetrenie na protilátky robia iba Košice a Praha. ,ale ak môžeš daj si to urobiť , môže to byť dôležitý problém a dá sa mu predísť práve podávaní nízkych dávok prednisolonu. je dobré si urobiť vyšetrenia na SK a potom odniesť už len papiere doRF.
lenka kedy ideš na krv?
tehule kde ste. Ve´D nie sú fotečky od dioríka a čo nové mamule? 🙂 🙂 🙂
Prajem pekný večer a víkend.

mircalla
27. jún 2010

ahojte, dakujem pekne

pikha
27. jún 2010

@maticap. tak ako napisala rebeka33, imunologicke vysetrenie na protilatky proti spermiam robia iba v KE a v Prahe, my sme tam boli vlani,je to Ustav pece pro matku a dite. Partner i ty date krv a ked ti najdu protilatky, daju ti brat ten prednison. ale nemusis tam zbytocne chodit podla mna, lebo v RF ti odporucia pri uvodnej konzultacii urcite porobit vysetrenia ktore treba, vezmi si tam akurat vsetky vysledky co mas 😀 a povedz im urcite aj o to o tych prekrocenych hodnotach. Ked je zvysena imunita, tak ten prednison davaju babam aj sami. Nic sa ty len neboj, neries, objednaj sa, uvidis sama. neviem ako druhe kocky, ale pre mna je RF dost velky rozdiel 😉

@rebeca_1 dakujem 🙂 😎 z osmich folikov mame nakoniec styri vajka a vsetky styri sa nam aj oplodnili, takze tesim 🙂 je to fajn ked zistis, ze tvoj organizmus nie je az tak naprd ako ti to podavaju, a ze JE schopny produkcie vajicok 😅 😝 No a ten prednison je presne na znizenie tvojej imunity proti spermiam a embryjkam aby si ich nezlikvidovala. Ale ..teda.. klobuk dolu, ze uz aj ides na dalsie, ked si teraz mala v aprili..Nechces pockat aspon tri mesiace aby si telo oddychlo, a zvlast od takych konskych davok.. a ked mas aj PCO a teraz zvacsene vajecniky? Prepac, velku figu ma do toho 😔 len.. noo, je mozne ze potom na tu liecbu aj podstatne lepsie zareagujes.

rebeca_1
27. jún 2010

Ahojte,

@maticap. kocky ti tu paradne poradili ohladom toho imuna, ja nie som az taky odbornik v tomto smere. )))

@pikha to je super ze aj takymito nizkymi davkami su vajicka a este sa aj krasne oplodnili a idu dalej. Pre mna je to povzbudenie, drzim palce, si na ozaj dobrej ceste!
Vies, ja som nechcela cakat. Dohodli sme sa s Vitouskovou, ze aspon zistime ako reagujem na clostil. Dala mi ozaj nizske davky 2x1 tabletku.
Podla najnovsieho HP rozhodla... Je velmi opatrna na zaciatku a myslim si, ze kebyze je to u mna az take zle, tak ma ani do takejto malej stimulky nepusti. Aj tak ms mam dostat az 15.7.

maticap.
27. jún 2010

@rebeca_1
@pikha
@rebeka33
baby diky 😀 idem "dupat" k svojej obvodnej dr. - ked uz zacala s tym HP, tak nech ho dokonci a potom nech ma posle aspon do Kosic a ked nebude chciet, tak si urobime vylet do Prahy. A basta! 😀 Peknu nedelu!
Matica 😉

lenka20
27. jún 2010

kocky ja len bleskovo - ninocka gratulujem k vcerajsej svadbe, dufam, ze vam to vypalilo na vybornu aj s pocasim aj so zabavou, ber to ako novy zaciatok krasnej ery, ktora teraz pride 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵
mircallka no a tebe tiez gratulujem samozrejme, som davno nebola na FB tak mi to nejak uslo, ze mas narodky, ale o to srdecnejsie ti prajem nech ste obaja s filipkom zdravi, lebo to je najdolezitejsie... a vsetko ostatne pride 😵 😵 😵 😵

mircalla
27. jún 2010

dakujem leni
inak hlasim ze taska do porodnice zbalena

rebeca_1
27. jún 2010

@lenka20 zajtra nech je krasne cislo na krvicke! Tipujem hcg 900.
@shandy zajtra uz idu bublinky do bruska. Tesis sa? Tak nech sa pekne zahryzkaju do perinky na celych 9 mesiacov... Drzim palceky!

lenka20
28. jún 2010

ahojte babule, tak ja na krv nakoniec ani nejdem, doky mi napisal, ze staci sono tento tyzden tak sa idem objednat len na sono, aj tak by mi to betaHCG nic nepovedalo...
shandy tak nech mas dnes krasny ET zazitok aj s poloviciakom a blsky nech sa zhryznu thuj thuj thuj 😉

lenka20
28. jún 2010

tak uz som aj objednana, piatok o jednej 😉 to uz by hadam mohlo byt nieco vidiet, nejaku dutinku alebo dve 😉

moni19
28. jún 2010

Ahojte,
@lenka20 držím palce na UTZ. Určite tam bude niečo vidieť. 😵 A ako sa cítiš?

Shandy tak pekný zážitok pri Et, nech sa bublinkám u Teba páči. 😵

Čerstvé maminky sa ešte noezvali? Teším sa na fotečky. 😵 😵 😵

@mircalla, takže všetko nachystané? Ale ešte pár týždňov doma vydržíš, dúfam. 🙂 😉

Zdravím všetky.

lenka20
28. jún 2010

tak predsa, tanicka ma ukecala a zajtra idem na hcg do heliosu, vraj tam teraz robia take klasicke, tak uvidime 😉
monicek ahoj, citim sa dobre, teda prsia ma bolia statocne, obcas brusko sa ozve a vacsinou vecer a v noci mi byva blbo na zaludok, aj cez den po jedle mi neni ktovieako, ani nemam moc chut do jedenia.. ale inak super, dnes sme 14.den po ET a vsetko je ok, klop klop klop...
a ty ako, brusino sa uz ozyva?

moni19
28. jún 2010

@lenka20 myslím, že príznaky máš super. Presne také som mala pri prvom teh.

Moje brušino? V podstate mi nič nie je, akurát často behám na záchod. Ale to mi robí, aj keď mám dostať MS.
Ale tak tento ket beriem s rezervou. Síce som čítala, že aj tak slabé embryjka sa chytili aj vynosili, ale chcelo by to nejaký zázrak. 😉
Asi si nanho budem musieť ešte počkať. 🙂 Ja sa nevzdám. Veď sme na začiatku. No nie?
Si beriem príklad z Teba a všetkých, čo sú tu od začiatku témy.

ninockaskv
28. jún 2010

ahojte, ja som prave skoncila skolenie, tajne som vas tu citala a nie a nie docitat..

svadba bola krasna, ako sa u nas v praci vravi, it was a lovely day 😵 😵 😵 😵 vsetko nam krasne vyslo, az na to, ze nam v piatok vecer havarovalo 9miestne auto na orave, co malo vozit ludi na hostinu do PK a spat a knaz v sakristii, ked nas videl, tak si uvedomil, ze nam zabudol zavolat a prejst si s nami obrad, tak sme mali len 5minutove skolenie, bol cely nejaky divny, ako keby na niecom fical, spojil si svadbu bez obradu dokopy so svadbou s obradom. .no riadna haluz.. ale skoncili sme rano, o 5 sme odchadzali na izbu, aj DJ z nas bol vycerpany 😵 😵 hadam sa vsetci dobre bavili 😉 😉 ked budu fotky, nejake placnem

mircala, vsetko krasne k narodkam, na exa kasli.. ty budes mat filipka a on pride o straaasne vela dolezitych veci

leni a preco nejdes na krv? a prsia ta bolia a taketo priznaky? ja vobec nic nicovate nic.. a netestovala som, v sobotu som nestihla, v nedelu sa mi nechcelo, dnes zase .. zajtra krv ale mrcha este nedorazila, mozno sa posunula kvoli tym liekom..

pozitivne spravy o RF .. tesim sa tam.. aj peniaze sa zase vratili tak bude na SOFT stimulky a lieky 😕 😕 😅 😅

ostatnym babulam prajem krasny den 😉

moni19
28. jún 2010

@ninockaskv toho kňaza by som chcela vidieť. 😀 😀 😀
Takže svadba bola super ? Na fotečky som zvedavá.
😉
Určite sa všetci dobre bavili. Ináč by to neťahali tak dlho. 🙂

lenka20
28. jún 2010

ninocka som rada, ze svadba vypalila na vybornu, my sme si vzdy s manzelom vraveli ked sa nam v IVF nedarilo, ze si tym nesmieme nechat pokazit to vsetko krasne co sa da zazit a taka super svadbicka to je zazitok 😉 ninus tak zajtra hcgckujeme spolocne, ja nakoniec idem...
tie priznaky beriem ja s velkou rezervou, lebo prsia zvyknu boliet aj od liekov a zle mi niekedy byvalo aj ked sa dole nic nedialo.. ja myslim, ze hlavne to sono ukaze... a potom mozno casom si budem vediet povedat, co bol tehupriznak a co nie.... 😉
presne mircallik dobre ti ninocka napisala, exak pride o tolko krasnych veci ktore ty zazijes so svojim syncekom... a chvalim ta, ze uz si zbalena 😉 sikulka 😵
moni drzim im palce, mozno v skumavke sa im tak nedarilo,ale v brusku sa spamataju 😉
shandy tak coooooo??????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre