Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
29. jún 2010

no ono asi bude pravda, ze tym chlapcom ta lenivost ostane uz od embryjka...nechce sa im z katetra, potom sa im moc nechce na svet a nakoniec aj v zivote sme my baby tie menej lenive, ze? 🙂 🙂
to len na odlahcenie....ja ficim na dojcensku pripravu...vzdy lepsie ako cvicenie, tak uz pomaly nevladzem a vcera ta zaha do toho.....
lenka, nerada tipujem, ze dvojky...sama som sa na sebe poucila....ale u teba mam daky citak, ze dvojky.....no ale to asi pockame do sono, i ked HCG moze napovedat

mircalla
29. jún 2010

jej takyna medzitym napisala.... 🙂 🙂 🙂
vitajte doma, tesim sa...rychlo si veru napisala, som rada, ze porod nebol taky strasny
uzivajte si to spolu....zdravim celu rodinku a tesim sa fotos

orsulka
29. jún 2010

ahojte......

taky...velka gratulacia k malej Bibuške....aj k tmu ako si to vsetko zvládla 🙂)))
lenka...držim palce na dnešne vysledky...tfuj-tfuj-tfuj......
vela som nestihla docitať, tak sa hádam postupne dostanem do obrazu....
ja som sa dlhsie neozvyvala, lebo som skoncila po návsteve u svagrovcov, teda pri návsteve u svagrovcov v nemocnici v Kosichiach....začala som špiniť, takže som sa dosť zlakla a radsej som sla na pohotovosť a na druhýkrat si ma tam už radsej nechali......cez vikend sme už pricestovali domov, dnes sa chystam k obvodnemu na kontrolu aj s papiermi z nemocnice a dať si vypisať PN, kedže hlavný záver je kludový režim...takže nmám co váhať......
inak vsetky pozdravujem......držim palce snažilkam, tehulkam aj novým maminkám.... .-)))))

lenka20
29. jún 2010

jeeeej, takynka sa ozvala, zlaticko moje som rada, ze si to tak super zvladla, no vytlacit taku velku slecnu to musel byt zaberak, ja myslim, ze ked ta videli potom taku stastnu tak ti aj tie kriky zabudli 😉 😵 este raz gratulujem k malinkej bibuske, urcite je nadherna, tesim sa na fotecky, aj z toho, ze ste tak rychlo doma, nech sa jej len dari bambulke 😵 😵 😵
orsulka no veru sme sa o teba bali, ale hlavne ze si ok, len pekne zostan na PN nemas sa za cim hnat v praci to nejak zvladnu a teraz si prednejsia ty a krpcekovia 😉
mircallka no uvidime, ja myslim, ze v piatok uz bude nieco aj vidiet snad, tak potom uz budeme mudrejsi, inak ja mam tiez tusaka na dvojky, ale mozno si to len tak namyslam, neviem... ved vies, aj ty si si myslela ze by mohli byt dvojky a je len jeden lenivcek 😉 kazdopadne potesim sa hocijakemu vysledku, teda 1 alebo 2, hlavne nech to donosim...

moni19
29. jún 2010

@takyna ahojte, tak ste to pekne zvládli. Ale tak bolesti si neviem predstaviť. Hlavne že je to už za Vami a ste doma. 😵 😵 😵 Teraz sa už len dohojiť a užívať si malú. Hlavne nech je zdravučká. 😵 🙂

moni19
29. jún 2010

@orsulka ahoj, to som rada že si ok. Tak teraz len fakt oddýchuj a dávaj na seba pozor. 🙂 🙂 🙂

moni19
29. jún 2010

Ináč pekný deň a zdravím všetky. 🙂 🙂 🙂
(Som na to uplne zabudla.)

ninockaskv
29. jún 2010

taky vitaj .. super ste to zvladli.. akoze bolelo zasivanie? ved co nedali injekciu? 😠 😠 tak vela mliecka, klud, rychlo sa uzdravte a uzivajte si 😵

my mame vysledky poobede, ale mna boli intenzivne podbrusko, vidim to na kramy.. aj po minulom KETe som dostala mrchu presne v tej chvili, ako mi chlap volal, ze vysledky su negativne ☹

orsulka, nohy v teple a pohoda 😉

lenka20
29. jún 2010

ninocka no kym ti nezavola to iste tak je este vsetko otvorene 😉 inak presne to iste sa raz stalo aj mne, prvykrat v zivote mrcha par dni meskala po kete a tesne pred telefonatom prisla svinucha... ninocka moc ti prajem, aby si bola milo prekvapena... no keby predsa nie, tak v brne je to tutovka, uvidis 😉
baby ja som si pred chvilou spravila ten reprofitacky test co vraveli ze je slaby... a ciarka tam je, nie sice taka tmava ako kontrolna ale je tam 😉 ufff 😉

shandy
29. jún 2010

jeeeeeej takynka, bibuska musi byt uplne nadherna. no ale teda riadne fofry ste mali, aspon si sa dlho netrapila 😵 a hlavne, ze vsetko dobre dopadlo 🙂 , teraz sa navzajom uzivajte vsetci 😅 , tesime sa na fotecky 🙂
mircallik aj ja mam ten pocit, ze to je s tymi chlapmi tak 😀
mircall chcela som sa ta opytat, tusim ty si mala sactosalpinx, ak si dobre spominam, ak hej, chcela by som sa nieco popytat, lebo kamoske nevysli uz dve IVF a mozno by toto mohla byt u nich pricina....mi to tak napadlo... 😕
lenik ja tiez nerada prorokujem ale tiez mam u teba tusku, ze budu dve 😉 , tak uvidime ako je spolahliva ta nasa zenska intuicia 😉
orsulka hlavne, ze ste vsetci v poriadku a ked to ma pomoct, tak budes s nohami hore ako pise ninocka, stoji to za to 🙂
monulik ty sa ako citis?
inak s tym platenim este, my sme z prveho pokusu platili len lieky, takze super a za ixovanie sme platili len za 4 vajka, aj ked nam ixovali aj tiez zvysne 3, ale nam to naratali lebo neboli uplne zrele...takze fakt sme boli prekvapeni prijemne 🙂
ninocka, kedy mas mat vysledky?

shandy
29. jún 2010

leni z teba sa stava testovaci maniak 😀 😀 😀 😀 😀 , ale ja by som asi nebola ina. clovek tolko caka na tie dialnice, ze potom sa musi stale uistovat, ci su tam 😅

ninockaskv
29. jún 2010

leni, vidim, ze ti to neda a poistujes zo vsetkym stran 😀 😀 😀 neboj, bude tam to hcg.. inak sa ani neda, potom krasne dutinky, srdiecka, uzv v 20 tt a v 30tt... budete vidiet, ci je to babak alebo bobinka.. a potom uzv v nemocke a o 9 mesiacov sa vam zivot obrati na ruby 🙂 🙂

ninockaskv
29. jún 2010

no, po porode je moj cyklus divny.. akoze predtym som mala presny ako hodinky, par cyklov po porode tiez, ale potom som zacala stresovat so stimulkmai a ketom a odvtedy je to v prdeli.. rozmedzie 28 - 34 dni .... mozem sa na to 😠

@shandy poobede, ale vidim to biedne, boli ma brisko, mam pocit, ze len cakam na telefonat a spusti sa 😠 😠

lenka20
29. jún 2010

babule ja by som uz netestovala,ale ked ste ma ukecali na tu krv a teraz mam stresy, ze co sa v brusku deje 😝 no ved uvidime 😉
shandy aj ja mam z R. taky dobry pocit co sa tyka penazi, od zaciatku som videla ze sa doky snazi aby nas to vela nestalo, aby sme neplatili moc... potom sa tam clovek rad vracia... ozaj, v heliose od 1.6. zodvihli ceny, som sa pozerala dnes na novy cennik, darcovske vajka uz u nich stoja 3300eur, predtym to bolo ani nie 2000...

lenka20
29. jún 2010

ninocka aj ja som kedysi mavala cyklus ukazkovy a potom ako vravis po stimulkach sa uplne dokaslal, teda nie totalne, ale tiez uz je to rozpatie vacsie...

olympia
29. jún 2010

ahojte,
@takynka, ešte raz gratulujem a klobúk dolu, že si nakoniec tak super zvládla normálny pôrod. Ten krik asi patrí k tomu, no čo, veď si nebola prvá, ani posledná. 😎 Nech teraz ide všetko, ako má, hlavne veľa mliečka a nech sa ti všetko dobre hojí. A čo Bibkina veľká sestra, pomáha ti, či má iné záujmy?
@danissa, ja som to mala tak isto ako ty, rýchlo som volala do RF a zvýšili mi dávky Utrogestanu. No a okrem toho som poctivo ležala, nikam som sa ani nepohla, až kým to po pár dňoch neustalo. Hlavné je, že čiarka silnie. 😉
@lenka, otázka už nestojí tak, či si tehotná, ale či čakáš jedno alebo dve! 😉 Držím ti palce na dve, tak nech je hcg krásne vysoké.
@shandy, ty budeš testovať v termíne, alebo máš v pláne skúsiť aj skôr? 😉
@ninockasvk, podľa je to rozmedzie tvojho MS v pohode, netráp sa tým. Máloktorá baba má MS ako hodinky, jeden cyklus môže byť dlhší, druhý kratší, ono väčšinou sa aj tak striedajú, aspoň ja mám takú skúsenosť. A kým je to len v rozmedzí piatich-šiestich dní, tak pohoda.
@avaka, ďakujem a prajem krásne zážitky pri plávaní s maličkou! 🙂
pozdravujem všetky a teším sa na Lenkino čísielko hcg.

olympia
29. jún 2010

ešte som zabudla: @orsulka, vitaj "doma" 🙂 a nech sa už nič podobné neopakuje.

danissa
29. jún 2010

@olympia Díky moc za povzbuzení 🙂 Říkám si, že dokud nekrvácím, tak snad to nebude hrozné. Jsem ale v práci, ale sedím u PC, tak snad v pohodě. Volala jse do RF a řekli mi to stejné, co tobě. Ty jsi takový výtok měla od kolikátého dne od ET? Uvidíme, co řekne zítřejší krev a doufám, že čárka na testu ještě zesílí 🙂

ninockaskv
29. jún 2010

ja som s tym cyklom v pohode, len teraz vobec nepoznam svoje telo, neviem o co mu ide.. 😠 😠

mirinda10
29. jún 2010

@takyna moc gratulujeme este raz, porod si krasne zvladla a teraz sa mozete s tatinkom nabazit malej, ja stale sa neviem nabazit malej ked vecer zaspi v postielke taky bezbranny anjelik
hlavne vela mliecka a pohody prajeme spolu s Emuskou 😵 😵 😵
idem kuknut ci si nedala nejaku fotecku Bibusky

@lenka20 pozdravujem tehulku a nech to HCG bude na dvojky aspon 😉

mirinda10
29. jún 2010

@ninockaskv nadherna nevesta, moc ti to pristane 🙂

shandy
29. jún 2010

babulky, tak hlasim, ze este dve embrijka nam zamrazili 😵 😵 😵 😵 , taka som hrda na mojich bojovnikov malickych 🙂
leni a ninocka tak teraz cakame na vase spravicky.... 😅

rikuska21
29. jún 2010

Ahojte babulky,
chcela by som sa opytat na cestu do Reprofitu, zajtra tam idemem 1krat s amnzelom k Stelclovi, neviete mi poradit kde a kedy mame odbocit z dialnice???a plati sa na 1 konzultacii??
vdaka za infosky

shandy
29. jún 2010

ahoj rikuska, ty ides s BA ze? Ak pojdes po dialnici, tak pojdete stale na Brno, potom uvidis tabule BVV (brnenske veletrhy a vystaviste ci tak dako sa to vola), pojdete stale podla tych tabul na vystaviste BVV. Za Pisareckym tunelom je hned odbocka vpravo na vystavisko, su tam ako keby dve v pravo, hned vedla seba, lepsie je ist tou vlavo ale dostanete sa obidvoma. ak pojdete tou co je vlavo (myslim ze sa vola CLO BVV), tak odbocite vpravo, v tom pruhu zostanete vas to vyhodi na taky nadjazd a hned na prvej svetelnej odbocite doprava. a potom uz len rovno a po pravej ruke budete mat vela parkovacich miest, po lavej ruke taku ruzovu historicku budovu Reprofit (dolu je lekaren).
snad som to dobre vysvetlila... 😅

mircalla
29. jún 2010

@rikuska21 - da sa tam dostat 2 sposobmi....pred vstupom do Brna odbocit na Vystaviste (obchvat), ale tato cesta nic moc, je to dost obchadzka a zamotali sme sa napriek GPS
druha moznost je, ze pojdete na centrum (pri autobusovej stanici dolava) a odtial budete sledovat smer vystaviste, zda sa mi to lepsie...ale my sme mali GPS, tak sme boli machri
odporucam kupit mapu

za konzultaciu sa neplati vobec nic

@shandy - ty si aka macherka.....super
hej, dobre si pamatas s tym sacto...kludne sa pytaj

mircalla
29. jún 2010

no shandy ti vysvetlila prvu moznost...narozdiel on nas nemali problem....ale to my preto, ze navigator nemal tie nove cesty, tak nas to posielalo kde kade
cez to cenrum je to tiez zlozite...tak radsej to prve, ked ti to shandy vysvetlila....ja som nevedela, kde je sever, ked sme pouzili tuto trasu, druhu uz mam viac zafixovanu

shandy
29. jún 2010

mircallik aj my sme sli cez navigacny, prvykrat sme sa tiez zamotali, ale potom uz sme vedeli 🙂
tak dakujem, som sa tentokrat snazila, ked minule nic moc 😅
podla mna tato trasa je super, ja nie som ktovieaky sofer, ale zvladla som to druhy krat sama 🙂 , je to cez obchvat a nemusis sa motat po Brne, ziadne zapchy...
mircallik, ta moja kamoska ma nepriechodny vajcovod a vraj cistocne ho ma prirasteny k crevu a ze pocas menzesu aj pri prechladnuti mava obcas dost bolesti. toto jej zistili na laparke. boli uz na dvoch IVF, na oboch mala vkladane dve blastocysty a ani raz sa neuchytilo. nemohol by byt problem v tom sacto? prejavuje sa to nejako? dakujeeem 🙂

lenka20
29. jún 2010

ahojte zvedavky, tak moje HCG je 1414 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 volal mi pan doktor a ze to vidi skor na dvojky, ale sono ukaze 😉

shandy
29. jún 2010

leniiiiiiiiiiiiiiiii no tak to je ine ciiiiislo toto 😀
perfektneeeeeeeeeee gratulujem, tak sme dobre tipovali, tiez myslim, ze to budu dvojky. huraaa, tak uz len nech sa pekne zahryzkali a nech sa drzia pevne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tanitta
29. jún 2010

@lenka20 😀 😀 😀 pocuj ty skorodvojmamina 😎 ale to je fakt dobre vysoke 😉 ...gratulujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre