Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

santeema
10. aug 2015

@dafy neboj, to vsetko sa odohrava v crevach a v zaludku a nema to s babom a s maternicou vela. ja som mala daco podobne, tyzdnem so vracala , hnackovala brutalne, ale malicky bol ok a bolo to v uplnych zaciatkoch tehotenstva.

gagik
10. aug 2015

@tlucka vobec nemusis mat vycitky ze ti stretnutia s kamosmi co maju deti nerobia dobre, ja som sa uz potom vobec s nikym co mal dieta nestretavala, vlastne sme sa nestretavali s nikym celkovo, ani somsa nejako nesnazila zakryt ze mi tie stretka nerobia dobre. Proste som myslela len na seba aby som sa uplne nezblaznila, asi som vyzerala ako uplny cvokk, ale bolo mi to jedno.

tinkatinulka
10. aug 2015

@tlucka ty ides k lienocke na tu domacu vypalit cerva?

izzie27
10. aug 2015

@speranza1 gratulujem ku krasnym pokladom a prajem vela zdravicka 🙂

kubkova
10. aug 2015

Ahojte kocky,mam otazocku 🙂 Keby som chcela ist do Brna na ivf to mi asi slovenska poistovna nepreplati co?A ak nie kolko si mam pripravit € ?Dakujem pekne

melisska
10. aug 2015

@ria191 asi nie, stačí Janík, je za dvoch, hlavne keď sa zlosti 😉

sasa1983
10. aug 2015

@kubkova preplati Ti sumou, ktorou by Ti dotovala ivf na Slovensku. Ak nemas minuty balik,ktory tu preplaca,t.j. 3xIVF. Cennik je na stranke RF. S

scheflera
10. aug 2015

@kubkova Podľa toho,akú máš poisťovňu.Mne Dôvera nič nedala,a to som mala jeden cyklus nevyčerpaný.Odôvodnenia:Liečbu možno absolvovať aj na Slovensku. 😀

nelly3
10. aug 2015

@kubkova
presne ako pise @scheflera mam doveru a to iste sa stalo aj mne, viem, ze vseobecna nema s tym problem 😉

coralee_wiley
10. aug 2015

Ahojte baby, mate niektora skusenost v Reprofite s Dr. Tomáš Vránom? dikes

tlucka
10. aug 2015

@tinkatinulka Zatiaľ to nemám v pláne, ale keď ma pozve, rada prídem 😀 😀 A možno aj bruško pohladiť, nech sa na mňa nalepia tehu vírusy 🙂 🙂

sasa1983
10. aug 2015

Ja som mala Union a pokial viem, ak sa to nezmenilo,ti robia viac problemov ako Dovera a aj tak preplatili...

1laura1234
10. aug 2015

@kubkova vseobecna vraj preplaca,ostatne urcite nie.Mna to vyslo okolo 1200€ zalezi od liekov atd a od stimulacie samozrejme.Ja som mala soft.

sasa1983
10. aug 2015

@1laura1234 mne vratili zo softu 476eur r.2013 union

kubkova
10. aug 2015

@1laura1234 1200€ s poistovnou ci bez? 🙂

ingrid0105
10. aug 2015

@lienka_1 ahoj moja gratulujem k pribudajucim tyzdnom 😉 bola som na odbere v imunovitale takze zmena bez liecby od decembra je ta ze nk bunky mam v norme a cytokiny cd3 cd4 zvysene. Decko super. Dala mi dexamed tak snad zaberie. Co mozem cakat ake negativa?diky

1laura1234
10. aug 2015

@kubkova bez poistovne

evadek
10. aug 2015

@ingrid0105 idem zajtra do imunolvitalu na prvu dexamed injekciu...

evadek
10. aug 2015

@nelly3 jaaaaaaaj...ja mam niekedy pocit, ze sa toho nedozijem...v piatok som bola v Kochu...bola tam asi 45 roc. tehulka....a hovorim si...ok...mam cas....ale ja to mimco chcem teraaaaz🙂

evadek
10. aug 2015

@tlucka dobre ..pocitam-e s tebou...ked to tak nebude...tak si ta naaaaaaaajdem 😀 ...Inak dievcata...kyret mi zrusili....sliznica je pekna....
Ak sa nic nepokazi..a zaberie imuno liecba...v oktob. idem na ket...🙂 @ria

evadek
10. aug 2015

dievcata...medrol mi dokazil hodnoty tsh - liecim sa na chronicky zapal stitky a znizenu funkciu...momentalne mam euthyrox 100 ...
stretli ste sa s tym,ze injekcie dexamedu sravili to iste???..zajtra zacinam..dik...

ingrid0105
10. aug 2015

@evadek jej tak drzim palce a ucinny vysledok 🙂

tlucka
11. aug 2015

@evadek Super správa, že nemusíš ísť na kyret. Tak dúfam, že všetko bude OK a v októbri si pôjdete pre drobčeka 🙂 Ja ten tehu vlak dovlečiem na západ 🙂 🙂 🙂
Ja ešte neviem, kedy pôjdem. Idem Macháčovi 26.8. a konzultáciu, tak snáď sa nejako dohodneme na stimulke. A tiež musím ešte brať imunoliečbu, tak musím čakať, kým začne účinkovať 🙂 🙂

evadek
11. aug 2015

@tlucka aj ja som stastna...len moje telo nejak hapruje..pocas ovulky som mierne krvacala....a teraz treti den po ovulke spinim a boli ma brusko..no je to normalne???
Si pojdem dat spravit radsej hormonal. profil buduci cyklus..tucim sa to robi 3-5 den cyklu...
Ale mozno to je aj umelym prechodom...
Dnes zacinam dexamedom..a mam trosku strach...co to urobi zo stitkou....
Takze ides meseiac predo mnou?...no budeme bojovat spolu..dufam...🙂...cakam na pozitivny vysledok...🙂

nelly3
11. aug 2015

@evadek
vsetko zvladneme, nic neboj, sme silne zeny 😀
@tlucka no ja imunologiu uz vobec neriesim, po medrole som ochorela a som ho vysadila, neriesim, bude ako ma byt a budeme tehule, verim tomu 😉 ja by som po laparke chcela cim skor sa vrhnut na manzela 😀 😀 😀 , uvidim ako mi dopadne laparka a ci bude nejaky ten vajcovod priechodny a ked nie mam 2 mrazakov.

evadek
11. aug 2015

@nelly3 to sme...aj ked niekedy som uz zufala zena 😀
kedy mas laparku?...Ja mam teraz dilemu..krvacam a spinim kvoli ovulke a nerovnovahe hormonov po prechode...alebo sa vratila endo :(
Uz neviem co mam dat vysetrovat...

nelly3
11. aug 2015

@evadek
21 augusta, 20 uz nastupujem, no bojim sa, ale zase si hovorim, ze mi len pomozu k otehotneniu atd. no ta endometrioza je hnusoba, spinenie mimo cyklu, bolesti podbruska atd. ja to uz nejako neriesim, asi som si za tie roky zvykla, co nie je dobre, a ty si kedy bola na laparke? kto ta operoval? a akom stave mas endometriozu?

tlucka
11. aug 2015

@evadek Neviem, či pôjdem do toho pôjdem už v septembri. Ešte uvidím. Ešte len 1.8. som začala brať Medrol a ten by som mala brať aspoň 6 týždňov, a to mi už vychádza na prípadný odber a nie začiatok cyklu. Tak neviem, či to radšej neodložím na ďalší mesiac. A nejako sme stále niekde rozlietaní, stále nejaká robota okolo domu, záhrady, varovanie krstniatok, že sa mi pravdupovediac ani nejako nechce do toho ísť. Ale zase ja chcem iba nativ, takže v podstate nie je isté, či vôbec odber alebo vklad bude.. Uvidím, ako to dopadne. Mne sa po potrate veľmi skrátili cykly. Mala som vždy dlhšie, asi 33 dňové, a teraz už iba 27 dní, a to som krvácala dlhých 7 dní: Katastrofa. Aj keď v porovnaní s tebou je to asi malina.... Mala by som ísť tiež na hormonálny profil, ale nejako sa mi to nechce zase riešiť. Ja mám súkromného gynekológa, objednať sa k nemu je vcelku problém a za každú návštevu zacvakám 35€. Takže sa nato asi vykašlem a možno si dám urobiť HP v centre ako samoplatca a vyjde ma to lacnejšie...
Ale v každom prípade som presvedčená o tom, že tento rok bude pre nás úspešný. Čoskoro sme sa mohli viaceré z nás tešiť z bábätka, tak ja verím, že do konca roka budeme aspoň tehuľky 🙂

evadek
11. aug 2015

@nelly3 ja som bola minuly rok....ale stale si vravim,ze tie bolesti nie su velke...nepotrebujem tabletku..a ze to je po tom umelom prechode....a v podstate teraz som mala prvy menzes...Tak ja neviem...
Operoval ma v Ba-Mudr. Redecha..velmi zlaty...
Zacala som zvazovat laparku...ALE ..na kolko mam zvysene cytokiny...tak tri mesiace nemoem oteho...a potom dvoj mesacna liecba...Tak si vravim,ze toto spinenie je ovulacne....
Mala som vraj slaby stupen endo...vsetko vraj odstranili...

tlucka
11. aug 2015

@nelly3 Zlatíčko, ty po laparke otehotnieš úplne prirodzene, som o tom presvedčená 🙂 A potom si pôjdete pre mrazáčikov, aby im tam v chlade nebolo zima a smutno 🙂
Ja som v podstate teraz mala výsledky z imuno úplne v poriadku, ale aj tak mi preistotu dala Medrol 4mg + intralipidy (odbery boli uskutočnené ešte keď som brala Medrol 8mg), takže asi aj preto boli v poriadku. Ale už vyše mesiaca som Medrol nebrala, takže možno by teraz boli zase zlé. Ja dúfam, že teraz to bude správna kombinácia liekov a že to dotiahneme do úspešnejšieho konca 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre