Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
29. jún 2010

no to ma zrasty...tie mozu mat vplyv na tvorbu vajicok, samozrejme na priechoddnost, ale na samotne uchytenie embryi...hm....to asi nie
aj ked lepsie je zrasty nemat, tieto bolesti mozu sposobovat a dost pravdepodobne aj sposobuju, ale na uchytenie embryii to nema vplyv
sacto je daco ine - je to nielen ze su vajcovody nepriechodne, ale tvori sa tam taka tekutina, ktora nema kam odtekat, kedze su nepriechodne....ta je vacsinou toxicka....moze sa dostat do maternice a vyplavovat embrya, pripadne im skodit....je vedecky aj praxou dokazane, ze sacto vyrazne znizuje sance uchytenia embryi
pri tejto diagnoze vacsinou odporucaju dat vajcovody prec, okrem pripadu, ked je nepriechodnost v rochoch maternice a tym padom sa ta tekutina nemam ako dostat.....mozu byt vsak nepriechodne napriklad pri vajecnikoch, alebo niekde v strede
byva to zrejme na UZV (nie vzdy na 100%), definitivne sa to da stanovit bude RTG maternice (fuj), alebo laparkou. takze ak tvoja kamoska nema vo vajcovodoch tekutinu, tak tam by problem nemal byt. ja som otehu aj so sacto, ale v 6tt bol konec...otazne, ci nie prave aj kvoli tomu....vajcovody mam uz prec inak

shandy
29. jún 2010

no ona ho ma nepriechodny, ale co presne jej zistli, ze ci tam ma alebo nema tekutinu, tak to netusim.... 😔 , ale dakujem, v kazdom pripade jej poviem, nech to radsej preveri....

mircalla
29. jún 2010

idem sa kuknut do mojej mudrej HCG tabulky
...no veru to vypada na twins....zeby mala teta mircalla pravdu? a to nerada tipujem v tomto


mircalla
29. jún 2010

shandy, ak ma sactosalpinx, tak to ma urcite napisane v papieroch.....pokial robili laparku, tak to urcite vedia ci je sacto alebo nie....otazka je este kedy bola ta laparka....ono ten sacto tam mohol vzniknut....ale dobre sono to odhali

shandy
29. jún 2010

no to ja sa prave obavam, ze ona tam bola nejako pred 5. rokmi...no skusim sa jej este viac popytat, uvidime....dakujem 🙂

mircalla
29. jún 2010

@shandy v kazdom pripade v prepustacej sprave to je
inak este pri stimulke sa vajcovod zvykne plnit dost...aj krajko si to vsimol, potom stelcl...len na zaklade sona

samotne zrasty su neprejmne, mozu sposobovst bolesti, ale sacto je ovela horsi

mircalla
29. jún 2010

mne teda problemy nesposoboval....akurat, ze to vadi embryam...tak isli moje vajcovody prec

lenka20
29. jún 2010

mircall no co si vycitala v tabulke? ja myslim, ze som v norme, ved uz som 15.den po ET, normalne chodia baby uz 12.den....

olympia
29. jún 2010

@lenka, super, gratulujem! 😵 🙂 😵 🙂 😵
@shandy, no skvelé, takže ešte dvojica ďalších bojovníkov na vás počká. Teším sa s tebou veľmi! 😉
@danissa, slabo špiniť som začala na 10. deň po ET, ďalšie dni sa to zosilnilo a mala som to presne tak, ako ty. Teraz už neviem presne, ale zdá sa mi, že to trvalo tak týždeň, potom to ustalo, ale neskôr som ešte zakrvácala. 😒 Našťastie sa nič zlé nestalo a doktor mi to zastavil. Tak ti držím palce a predsa len by som sa asi na pár dní nechala vypísať, sedieť a ležať je rozdiel, aspoň ja som okamžite cítila, keď som neležala. Ale dôležité je, ako sa cítiš, ja som totiž mala aj bolesti. Tak všetko dobré a nech to úspešne dotiahneme do šťastného konca. 😵

orsulka
29. jún 2010

dakujem vsetkym za privitanie......mate ptavdu, nestoji mi nič za to, aby bublinky naboli OK....tak nohy v teple, pohoda, klidek a PN-ka 🙂))))
po dnesnej kontrole je vsetko OK...bublinky napreduju a rastu dalsiu kontrolu mama 19.7. do vtedy budem sediva, ale nevadi...!!!!!

@lenka20 obrovská fratulácia dievčatko !!!!!!!!! ja som mal HGD 957...a su dve.......tak si mysli čo kceš 🙂)))) ale fakt velmi krásne gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem !!! 😵 😵 😵 😵

lenka20
29. jún 2010

dakujem babulky, mne to este ani nedochadza..
ozaj shandy gratulujem k zmrzlinkam, tak naozaj krasne zabojovali drobci 😉

ninockaskv
29. jún 2010

baby, prave sme tam volali.. ja asi umriem, vyslo to pozitivne 76... co to znamena? malo? dost? co teraz robit, aby sa to udrzalo? buduci utorok kontrolna krv 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

idm vas pocitat, tolko ste popisali 😕

ninockaskv
29. jún 2010

teraz ked vas citam, tak bud som jej zle rozumela, alebo neviem co.. zda sa mi to nejak malo 😕

tanitta
29. jún 2010

@ninockaskv to ze si tehotna 😉 no bolo by lepsie keby ides na krv tak o 2-3dni ako rastie hcg nie je dolezita vyska ale potom ci narasta.. takze zajta by malo byt 152 pozajtra okolo 300.. teda hladina sa zdvojasobuje...

tanitta
29. jún 2010

@ninockaskv poznam kocku co bola tehotna z 15 😎 ....ma dcerku.. zdravu 😉

lenka20
29. jún 2010

ninocka no gratulujeeeeem moja, tak predsa je tam HCGcko, neboj sa, to je ok, zrejme sa neskor zavrtal drobec, ved vies, bola si bez PK, hcg moze stupat pomalsie, huraaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak musime vydrzat do buduceho tyzdna, to uz bude krasne vysoke 😉 ak by si chcela vidiet skor ci to stupa pre svoj pokojny spanok skoc na krv este pozajtra, ak stupa tak ej to uplne v poriadku 😵 😵 😵 😵

ninockaskv
29. jún 2010

no ja tomu seriozne nemozem uverit.. fakt som ani len nedufala.. teta zahlasila v utorok.. neviem ako to dovtedy prezijem 😅

lenka20
29. jún 2010

skoc do nejakeho labaku ninus, aby si to vedela uz skor 😉 ja sa strasne strasne tesim s tebou 😵 😵 😵 😵

lenka20
29. jún 2010

takze mrcha si moze dat rande s niekym inym 😉 😵 😵 😵 😵 😵 tie bolesti v brusku mas zrejme z toho, ze sa mrnus roztahuje 😉 😵

ninockaskv
29. jún 2010

z 15? no tak jo.. budem sa snazit tomu drobcovi uz konecne verit

@lenka20 mas ty pravdu, skoicm si tam na krv v piatok.. do utorka nevydrzim, klepla by ma pepka..

moni19
29. jún 2010

@lenka20 krásne hcg. Super. 😵 😵 😵

@ninockaskv tiež pekné prekvapenie. Ja myslím, že to bude už len stúpať. 😵

Shandy necítim sa nijak. Kedy by malo začať to pichanie v podbrušku? Skoro všetky to tu píšu.
Nebolia ma ani prsia. Som 4 deň po ket.

shandy
29. jún 2010

jeeeeeeeeeej aj ninocka super, je to na dobrej ceste. este aby to HCG rastlo a bude dobre 🙂
monulik tak to ja vobec neviem, kedy to ma pichat, ale skusenejsie babulky snad poradia, lenik ty si necitila take tie pichania? alebo daky iny priznak, ktory by si teraz uz ked vies mohla nazvat tehotenskym? 😅

shandy
29. jún 2010

olycek dakujem, ja som zostala prijemne prekvapena, naozaj som to netusila, ze takto zabojuju 😅 , som na nich hrda a tebe tak rychlo tie tt ubiehaju, ze sa nestacim divit 😵

mircalla
29. jún 2010

@ninockakkv...co viem, tak staci HCG 50....naviac si nemala PK, tam sa to berie ako o 2 dni menej.....presne tak nie je dolezita hodnota, ale ci to stupa. ale nestupne to kazdy den dvojnasobne, ale kazde 2-3 dni. kolkaty den si od ET?

no ja odpadnem, vsak test bol biely a ono si tehu!!!!!!!!!!!!
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

orsulka - vitaj spat, uz sme sa o teba bali, esteze ste ok, si myslim, ze pri dvojkach byva spinenie este castejsie....

lenka20
29. jún 2010

monik vobec nemusis citit brusko, kopec bab nema vobec ale vobec ziadny priznak, ak si dobre pamatam tak aj tanicka nasa najstarsia mamina mala len taku svalovicu v stehnach, tak sa neboj, uvidime, mozno ta tvoje potomstvo vobec nebude trapit nejakymi bolestami 😉

olympia
29. jún 2010

@ninockasvk! 😵 😵 😵 veľmi sa teším! To je krásny, málilinko oneskorený svadobný darček, čo? 😉 To číslo je ok, ak bude pekne rásť, čo všetky dúfame s tebou, že bude. 🙂

mirinda10
29. jún 2010

@lenka20 tak to naozaj mozu byt dvojky moc gratulujeme 😵 😵 😵 😵

lenka20
29. jún 2010

shandy co ja viem, ved vravim, ze tie priznaky som mala takmer vzdy take iste a bud to bolo negativ alebo to bolo v keli.. moj najjasnejsi priznak je ze som nedostala ms ani nijake spinenie ci krvacanie... a teraz posledne dni ta hnusna zaha a ako keby slaby zaludok.. ako ked si po chorobe a vsetko co zjes citis este pol dna... ono to je u kazdej celkom ine, takze sa to ani neda porovnavat... ale verim, ze sa pekne zveziete na tejto nasej tehuvlne 😉 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
29. jún 2010

ozaj pisala mi diorinka, maju sa vyborne, uzivaju rodicovstvo, len vobec nestiha net.... 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
29. jún 2010

mirindik dakujem 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre