Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cmudlo
28. aug 2015

@gabika_83 Ja som mala takú istú dilemu. ..práve stimulujem a rozhodla som sa ísť do Olomouca za Machačom. ..neviem či je to správne rozhodnutie, neviem aké to tam je...ale keď som si zajednaval termín na ultrazvuk tak mi povedali, že mám prísť na prvé poschodie Reprofit Olomouc....tiež som z toho ostala prekvapená, že to nie je ivf clinic. ...tak neviem...tiež by som bola rada ak by sa ozvala nejaká holka ktorá tam už bola.....

tancik
28. aug 2015

@dafy jeeej dafy teraz citam gratulujeeeem.....i ja chcem ist niekedy zaciatkom rokaa po mrazacika....inak ty si z kosic vsak?

lola911
28. aug 2015

@gabika_83 napis niektorej coordinatorke oni sa o teba postaraju, my sme kontaktovali pani evu a mali by sme zacat o tyzden, teda ak mi stimulka dorazi na cas lebo periodu mam dostat okolo 3-4 septembra tak 4-5 septembra by sme mali stimulovat a okolo 12 teho sme v brne ale ak bude posta meskat tak nam nezostava nic ine ako ist v oktobri. tiez je brno pre nas lepsie kvoli letisku 🙂 my priletime do bratislavy a potom rychlikom do brna 🙂 nas doc je otevrel tak uvidime 🙂 snad to vyjde lebo sme samoplatci 🙂

gabika_83
28. aug 2015

@ria191 Dakujem Ti a aj vsetkym ostatnym babam za nazor. Inak Otevrela mala aj moja segra a tiez si ho nejde vynachvalit 😀

gabika_83
28. aug 2015

@lola911 Jeeej, tak aj vy ste cezpolni? 🙂 Pozeram, ze Velka Britania, aj moja segra zije v Londyne a uz maju krasnu dcerku z Brna. Aj my sme samoplatci, tiez dufam ze nam to vyjde na prvy krat. Nemala si problem zohnat v UK lieky? Ci Ti posielaju z Brna? Tu v Irsku robia strasne cirkusy okolo toho, sto rokov za opicami...Najprv mi ich v lekarni nechceli na cesky recept vydat (hoci sme v EU a je to uzakonene ze musia), musela som ist za irskym lekarom aby mi ich prepisal na irsky recept (55 euro za dve minuty roboty), ten mal okolo toho neskutocne kecy, ze kde mam nejaky list v anglictine od Reprofitu, tazko horko som ho ukecala aby mi to prepisal a teraz uz 3 dni cakam na telefonat z lekarni lebo tie lieky museli objednat. Mala by som zacat stimulovat okolo 24.9., 2.10 prilietame na SK. Vy uz mate letenky, ci bude kupovat last minute?

gabika_83
28. aug 2015

Baby, co ste uz IVFko podstupili, na kt. den cyklu vam odoberali vajicka? Ja mam prirodzene dlhsie cykly, 33-35 dni, ovulacia az okolo 18 DC...tak neviem ci mi vajicka aj po stimulacii dozru neskor...Vobec neviem, ako si to nastavit, je to trochu komplikovane tym ze zijeme v cudzine, ako si prisposobit letenky, volno v praci atd. Myslite ze tyzden na SK mi bude stacit alebo radsej viac? Prilietat na SK by sme mali okolo 10 dna cyklu, predtym na nejaky 8-9.den by som este sla na ultrazvuk tu v IRL.

lola911
29. aug 2015

@gabika_83 ja som si dala vsetko poslat z brna je to tam lacnejsie a maju tam vsetko, tuna ti sice daju na recept nerobia problemy ale nemaju vsetko co potrebujes v jednej lekarni. 🙂 V Brne vsetko dohromady vyslo okolo 400 aj s postovnym a to som si dala poslat delivery po DHL kurierovi do dvoch pracovnych dni lebo budem pravdepodobne stimulovat na druhy tyzden ak to stihne prist 🙂 ak pride balik neskoro tak budeme cakat na dalsi cyklus, Letenky este nemame ale ak bude vsetko podla planu tak poletime 12 septembra to by som mala v pohode stihat scan na 10 den v brne 🙂 My mame v pohode aj to ze ja mam rodinu blizko ceskych hranic a do brna nie je daleko tak budeme dochadzat, netreba nam ubytko v brne 😉 my sme vsetko vybavovali cez coordinatorku evu kopecnu ktora nam aj poradila co je vyhodnejsie, ona bude pri nas aj ked prideme do brna lebo moj hubby slovensky nevie 😀

lola911
29. aug 2015

@gabika_83 pre istotu si daj 2 tyzdne tak mi poradila coordinatorka 🙂 oni na 10 den uvidia ze co ako. ja som si zabookovala dovolenku v praci 14 septembra 2 tyzdne 🙂 keby sa dovtedy nieco zmenilo tak lahko prebookujem. 😉

gabika_83
29. aug 2015

@lola911 Tak cirkus s liekmi tu v IRL pokracuje dalej...po 3 dnoch mi dnes zavolali z lekarne, ze lieky mi predsa len nemozu dat, hoci im uz prisli a hoci som mala irsky recept, za ktory som musela zbytocne zaplatit, lebo to vraj musi byt tvz. high-tech recept ☹ a ten mi mozu dat iba v nemocnici...som zvedava kedy mi v nemocninci daju termin, lebo tu sa na vsetko caka neskutocne dlho. Niekedy mam pocit ze ma uz z tejto krajiny porazi. Rozmyslam ze by som si tiez dala poslat lieky z Brna, avsak ten moj Gonal myslim ze aj v CR vychadza okolo 1000 euro :( Ty stimulujes cim ze ste sa vosli do styroch stoviek? Dakujem

skaredekacatko
29. aug 2015

@cmudlo napis tinketinulke ona chodi do olomouca za machacom tiez chodila do reprofitu.

lola911
29. aug 2015

@gabika_83 Clostilbegyt tbl.10x50mg 6,00 EUR (2x ), Menopur inj.pso.lqf.10+10x1ml 170,00 EUR (1x ) Cetrotide 0.25mg inj.pso.lqf.1x0.25mg 44,00 EUR (3x ) Ovitrelle inj.sol.1x250RG 21,00 EUR (1x ) 🙂 toto je dohromady 335 EUR plus DHL delivery second day zhruba 70 EUR 🙂 to je dohromady aj s dopravou 405 EUR 🙂 povedali mi ze delivery moze byt menej ale moze byt aj viac, zalezi od vahy balika, vsetko mi poslu v pondelok 🙂 fakturu dostanem az po odoslani e-mailom a potom to zaplatim bankovym prevodom 🙂 tak presne budem vediet v pondelok ale ak sa nikam neponahlas je tam aj tato moznost, kopirujem s e-mailu 😉 I can send the medicaments by the registered post with insurance, the postage is 20 - 25€ (depends how big is the parcel), the shipping time is 5-10 working days. 🙂 Ja budem potrebovat lieky na druhy tuzdem tak tak som to dala fast trackom ale ak nedorazia nacas tak budem musiet mesiac pockat na dalsiu periodu a to nechcem, chcem zacat co najskor 🙂 kludne napis do brna e-mail info@pharmawell.eu 😉

lusipe
29. aug 2015

@dafy jej, chvilku sme boli na dovolenke a pozeram ze to vyslo🙂 skvele, tesime sa a gratulujem... Mozem sa spytat aky je teraz postup? Tiez chceme ist po dalsie babatko. 😉 je treba najskor konzultacia alebo staci ked mi moja lekarka odsleduje cyklus a oznamim v Brne ako to vychadza a aku mam sliznicu? Lebo ja som isla aj s malou v uplne prirodzenom cykle tak by sme radi aj teraz tak 😉 moc dakujem 😉

dafy
29. aug 2015

@tancik ano z Košic ☺....dakujem a drzim palce 😉 😉

dafy
29. aug 2015

@lusipe ja som nesla v prirodzenom ale s liekmi pre istotu 😉 sle postup je ten isty len bez liekov .teda aspon myslim 😀 12den meranie sliznice 19den vklad 🙂 ..drzim palce nech vam to vyjde 😵

lusipe
29. aug 2015

@dafy a merali ti ju tam v Brne ?

lusipe
29. aug 2015

@dafy dakujem pekne,tiez by to bolo tretie🙂 ale mam stale rešpekt ako to bude🙂

dafy
29. aug 2015

@lusipe nie čosi kvoli meraniu sliznice by som nesla do Brna 😀 merala mi ju moja gynekologicka aj ked na 3krat no mala som z nej dost najprv 4,2namerala potom 5,7 nakoniec 7,1 😀 tu najvyssiu som nadiktovala do Brna 😀

lusipe
29. aug 2015

@dafy ved to ani mne sa tam nechce kvôli tomu trepat🙂 a este musim vyriešiť koho pridelia lebo som mala Marcela tak neviem ako to chodi teraz🙂

dafy
29. aug 2015

@lusipe ja som mala tiez Marcelka...ja som rovno napisala Otevrelovi ze chcem jeho 😀

lusipe
29. aug 2015

@dafy a je dobrý? Teda sympo?🙂 lebo mne machac nejako nerezal ked som ho videla🙂

dafy
29. aug 2015

@lusipe podla mna v pohode mily bol.. usmiaty 🙂 hlavne ze vykonal svoju pracu dobre 😀

lusipe
29. aug 2015

@dafy moc dakujem a prajem bezproblémové tehotenstvo a vsetko len to naj🙂

biga7070
30. aug 2015

@fatma1 tak dúfam, že teraz už to bude v poriadku 🙂 , mohlo to byť, že sa to nevstrebávalo

jalaura
30. aug 2015

@lusipe ahoooj ja si ta pamatam ze sme riesili Brno skoro narovnako pred cca 2 rokmi....aj my planujeme ist na dalsie babou...tak drzim pacelky

jalaura
30. aug 2015

Zienky mam otazku. Ako je to teraz s preplacanim u poistovne. Ja som bola na IVF v Brne pred 2 rokmi a vtedy sme to este posledny krat stihli ze nam to preplatili az potom. Viem ale ze sa to zmenilo. Vie mi prosim niekto aspon strucne napisat co mam podstupit a vybavit aby som to mala schvalene este pred...ake doklady a veci potrebuju v poistovni?

jalaura
30. aug 2015

@lusipe a kedy planujes ist?

lusipe
30. aug 2015

@jalaura jasne ved aj ja si ta pamätám🙂 no neviem presne,chceli sme skúsiť prirodzene a este sa neviem rozhodnúť ci to nebude strata času alebo naopak,to bude osud ci pride babo prirodzene.alebo pojdeme rovno hneď tam kedže mame este 8 kusov tak snad jedna šanca by mohla vyjsť 🙂 a vy? Musíte ist na celé ivf?

skaredekacatko
30. aug 2015

@jalaura na internete vytlacis ziadost vypises potvrdi tvoj gyndos v brne a zasles na poistovnu ale dovera a union nepreplacaju. Potom to posles do poistovne nasledne ti to odsuhlasia a potom ides na to zaplatis to cele v brne a posles do poistovne a oni to preplatia ale neoplati sa to aspon premna nie lebo mi to v brne vyratali s poistovnou 2200 a bez poistovne soft 1000 a poistovna aj tak preplati len 1000 . ale mozno su tu baby co sa im to podarilo.

ivetahe
31. aug 2015

Ahojte,potrebovala by som Merional 4 amp.piste do IP,ak niekomu ostal Pregnyl.ponuknite dakujem

martuska00
31. aug 2015

biga7070 ahojko ako sa máš pozerám že aj ti si v 8tt ako ja ja som v 7+3tt bola si na srdiečku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre