Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

roberta31
1. sep 2015

ostali mi 3 balenia Duphaston

cmudlo
1. sep 2015

@tlucka Ja som dnes bola na klinike v Olomouci a OPU bude asi v nedeľu. ...pracujú. ..

biga7070
1. sep 2015

@izabela7 gratulujeme! 🙂

tlucka
1. sep 2015

@cmudlo @tinkatinulka Ďakujem dievčatá za odpoveď. Už mi odpísal aj Macháč, avšak napísal mi len, že roba cez víkend OPU, ale o vklade nič nespomínal. Tak snáď to nejako naplánujeme 🙂

gombicka
1. sep 2015

@izabela7 blahozelam! krasne meno ste mu dali.

gagirl
1. sep 2015

@izabela7 gratulujem vam🙂

gagirl
1. sep 2015

@tlucka ahoj Lucka...chystate sa uz na ket?kolko tam mate este mrazacikov?

santeema
1. sep 2015

@izabela7 blahozelam🙂

santeema
1. sep 2015

@roberta31 ahoj, ja len blahozelam aj tebe🙂..citam, ze babatka su uz na svete 3 tyzdne, tak som rada, ze ti vsetko dobre dopadlo🙂

tlucka
1. sep 2015

@gagirl Ahoj Maji, žiaľ mrazáčikov už nemáme, takže všetko musíme robiť odznovu. Dohodli sme sa na native, tak snáď nejaké vajíčko zo mňa vydolujú 🙂 A vy pójdete do toho znovu?

gagirl
1. sep 2015

@tlucka aha..uz si spominam ze si nieco take pisala..tak ti veeelmi drzim palce nech je to to posledne co budete riesit..🙂Ja sa chystam na soft este do konca roka ale musim si este dovysetrovat imunologiu a nejake zdravotne veci..potom by som mala mat este hysteroskopiu pred stimulkou..tak uvidime kedy to vsetko absolvujeme..ale verim ze coskoro..ale ked mam pravdu povedat uz som zo vsetkeho dost unavena ..,ale ine mi nezostava len verit..a ist dalej🙂

magdus999
2. sep 2015

@gagirl ahoj Majka, treba veriť, stále a do poslednej chvíle, ja verím, že sa vám čoskoro podarí, úprimne verím, však si aj ty zaslúžiš ♥
PS - 5 deň po 8 vklade a test je pozitívny 🙂 už sa len modliť, aby všetko dobre dopadlo 🙂

nadia23
2. sep 2015

@magdus999 jeeeej. Drzim palceeee. Je to na skvelej ceste. 5ty den a pozitivny, to vyzera na celkom dobre hcg. 😉

ria191
2. sep 2015

babule takže u mňa koniec fňuk fňuk fňuk ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lily28
2. sep 2015

@ria191 ahoj,čo sa stalo?ty si bola tuším na vklade ako aj ja...26.augusta.nemýlim sa???

ria191
2. sep 2015

@izabela7 veľká gratulka izuška ja opäť nič som 7. deň po vklade a spúšťa sa mi mrchaňa mňa snáď z toho už porazí ale život ide ďalej

izzie27
2. sep 2015

@izabela7 gratulujem

magdus999
2. sep 2015

@nadia23 dakujem krasne. Pre mna to je az neskutocne, toto bol moj 8.vklad. Dala som si vlozit dve,kvoli psychike,vzdy som chcela dvojicky. Vyzera to tak,ze sa mozno aj podarili. Uz 4.den som mala slabeho ducha,ale som si myslela,ze si to nahovaram. A vcera bol piaty den a vecer som skusila a ovela tmavsi,aj muz videl. Ziaden duch 🙂 uz sa len modlit,aby vsetko dobre dopadlo.

ria191
2. sep 2015

@lily28 hej ale mne sa dnes spúšťa mrcha lebo ja som bola v native a mala som utroš 0-0-2 a zajtra mám dostať takže nič čo už 😔 😔 😔

tlucka
2. sep 2015

@ria191 Ach Bože, to snáď nie je možné... Nechápem takúto nespravodlivosť......Je mi to veľmi ľúto.. Drž sa..

sono2
2. sep 2015

@tlucka ahoj. Prosím keď plánujete nativ? Ja idem tiež ďalší cyklus. Už sa raz nepodaril ale mali sme super blastocystu. Budeš nechávať 5 dní kultivovať? Ja rozmýšľam, že nie. Daj potom vedieťa držím palce.

tlucka
2. sep 2015

@sono2 Ahoj, dnes som 4 DC, takže o týždeň ma čaká sono a podľa toho bude alebo nebude OPU a vklad 🙂 Určite plánujem vkladať blastocystu po 5 dňovej kultivácii 🙂 Ale ak sa hovorí, človek mieni a pán Boh mení 😉 😉 😉 Čo som čítala viaceré články, tak trojdňové embryo nemá čo v maternici ešte robiť, ale viem o prípadoch, že sú aj z takýchto embryok už detičky.
Takže ideme do toho s tým, že nemám veľké očakávania vzhľadom na relatívne nízku úspešnosť. Aj keď poznám kočky, ktorým sa nativ vydaril 🙂 🙂 Ďakujem a aj ja tebe držím palce. A chodíš do Brna alebo do Olomouca?

tlucka
2. sep 2015

@gagirl Maji, ani ja veľmi nemám chuť riešiť stále dokola všetky zdravotné veci. Po potrate som nebola ani u gyndoša na kontrole. Ja som presvedčená, že je všetko OK, endokrinológiu som mala v poriadku, hematku a imunologiu mám ošetrenú Fraxiparinom, Medrolom a intralipidmi. Takže verím, že aj nám sa to raz podarí. Je tu veľa kočiek, ktoré sa po mnohých rokoch a mnohých pokusoch stali maminami, takže nezostáva nám nič iné, iba vstať a ísť ďalej. A ja verím, že sa všetky raz dočkáme. Nesmierne ti držím palce, aby sa to práve vám čo najskôr podarilo po tom všetkom, čo si prežila. Ja som teda prišla o mimi v oboch prípadoch na začiatku tehu, a asi by som nezvládla to, čím si si prešla ty. Máš môj veľký obdiv 😉

ria191
2. sep 2015

@tlucka lásko je to možné ja mám skrátka to šťastie tých doktorov ničiť chudák Macháč som zvedavá ako si so mnou poradí. Z Olomouca už nemá kam zdrhnúť 😀 😀 😀 . Ja to skrátka nechápem embrya najvyššej kvality, sliznica ukážková a ten smrad nie a nie sa uchytiť 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 .

ria191
2. sep 2015

ďakujem za srdiečka 😀 😀 😀 síce neviem komu ale ĎAKUJEM

sono2
2. sep 2015

@tlucka bola som v repromede v Brne a teraz idem skúsiť reprogennesis. No poznám tú teóriu ale nemyslím, že to je až tak správne. 5dnovka sa používa na selekciu ale kde je jedno dáva sa skôr. Ale to je na tebe. Ja idem na sono 10dc večer pichnem pregnyl a o dva dni opu. Tak to bolo aj minulé. Ja mám pravidelne ovu 12dc.

tlucka
2. sep 2015

@ria191 Zlatíčko, a okrem imuno problému máš ešte nejaký problém? Mala si aspoň biochemické tehu alebo nikdy sa vôbec neuchytilo? Koľko si mala dokopy vkladov? Dávate vždy len jedno? Ak sú embryá najlepšej kvality, nie je predsa možné, aby sa neuchytili. Takže ešte nejaký problém tam bude. Asi treba znovu poriešiť vyšetrenia. Neboj, Macháč určite rozlúskne aj ten najtvrdší oriešok 🙂 🙂 Ja verím, že je to aj o šťastí a raz sa predsa len unaví a sadne aj na nás. 🙂

tlucka
2. sep 2015

@sono2 Ja si skúsim presadiť 5 dňovú kultiváciu, uvidím čo ale navrhne doktor. Ja potrebujem min 2 dni pred vkladom pichnúť ešte intralipidy, takže skôr vklad aj tak nemôže byť. A mala si OPU bez narkózy alebo v narkóze? Ja mávam ovulku najskôr 14DC, takže idem na 12DC na sono a podľa toho uvidím ďalší postup.

tlucka
2. sep 2015

Inak kočky, ktoré chodíte do Olomouca, kde sa tam nachádzajú izby, odberné miestnosti pre pánov 😀 , sály na odbery a vklady? My sme boli na 1.poschodí a nejako som to tam nevidela 🙂 🙂

sono2
2. sep 2015

@tlucka pod narkózou. Bola v cene aj teraz je. Aj pri prvom raze odporučili lebo že môžu tam manévrovať a že sa môžem myknúť. Mne narkóza nevadí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre