Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
30. jún 2010

pikha ta bublina tam moze ostat, ja to mam tiez na fraxiparine a je tam aj napisane, ze ta bublina nevadi a netreba ju sklepavat... 🙂

danissa
30. jún 2010

Děvčata tak hlásím pozitivní krev, HCG 77,5, jsem 12. den po ET. Na jiné diskuzi měla kočka ten samý den po ET HCG okolo 160, tak doufám, že je to OK a asi to vypadá na jedno miminko. Jinak mě v RF kvůli tomu špinění zvedly utroš na 4x2 tablety, tak budu jak na kolotoči, ale to neva, pro mimi vydržím všechno !! Děkuju osudu, za naděj, že snad se taky konečně dočkám a budu šťastná mamina.
Držím všem snažilkám moc palečky, aby se brzy zadařilo a těhulkám, ať se vše vyvíjí jak má 🙂

shandy
30. jún 2010

Čakateľky na stimulku:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF jul
rikuska21, konzultacia 30.6.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , dalsia stimulka?
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, pozitivny TT 22.6., HCG 1414, USG?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (prednison, anopyrin, fraxiparine), OPU 23.6., ET 28.6., krv 11.7.
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF, ET 29.6., krv 12.7.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (38 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, cakame na vysledok
Labus
Cavik
maticap.

shandy
30. jún 2010

danissa gratulujem, nech HCG krasne rastie 😵 😵 😵 😵 😵

shandy
30. jún 2010

Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF jul
rikuska21, konzultacia 30.6.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , dalsia stimulka?
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, pozitivny TT 22.6., krv 29.6. - HCG 1414, USG?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (prednison, anopyrin, fraxiparine), OPU 23.6., ET 28.6., krv 11.7.
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF, ET 29.6., krv 12.7.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (38 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................

Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET , krv 29.6. - HCG 152
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, cakame na vysledok
Labus
Cavik
maticap.

shandy
30. jún 2010

tak do tretice 😀 😀
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF jul
rikuska21, konzultacia 30.6.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , dalsia stimulka?
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, pozitivny TT 22.6., HCG 1414, USG?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (prednison, anopyrin, fraxiparine), OPU 23.6., ET 28.6., krv 11.7.
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF, ET 29.6., krv 12.7.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (38 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynDiv, krv 29.6. - HCG 152
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

mircalla
30. jún 2010

shandy, pri tychto injekciach sa tvoria modriny, aj ma na to upozornili

mircalla
30. jún 2010

shandy vidim, ze si ma predbehla s aktualnou tabulkou, dikes

mircalla
30. jún 2010

@danissa gratulujem k hcg

pikha
30. jún 2010

@shandy dakujem za prijate do spolocenstva 🙂 a vidim ze my sme rovnako 🙂 tak tfuj tfuj nech sa ti zadari 😎 kolko ti vkladali? No a k tomu Fragminu.. takto.. vzduchova bublina je hore pri pieste. vpichnem tekutinu a potom za nou aj ten vzduch alebo ten uz ne? 😕

danissa
30. jún 2010

Děkuji za gratulace 🙂

pikha
30. jún 2010

@danissa tiez sa pripajam a gratulujem 🙂 77,5 je na 12.den v pohode 🙂

shandy
30. jún 2010

no vyyborne mircallka, tak sa tesim, uz teraz mam take krasne to brucho, no ale hlavne nech pomozu 🙂
mircallka v pohode, ja uz som sa chystala totiz aj moje udaje aktualizovat, len akosi furt nebol cas, tak som sa teraz dokopala k tomu 🙂
pikha aj tebe rovnako, ftuj, tfuj, tfuj 😅 , vkladali mi dve, rovnako ako tebe...ja ti neviem, ja to pichnem cele, aj s tym vzduchom...

pikha
30. jún 2010

@shandy dakujem dakujem 🙂 ja uz radsej opatrne na seba v tomto smere, ale.. koniec koncov, preco by raz to hnusne neverending story nemohlo prestat 🤐 🙂 Modrinove brucho? no to budeme akcne v lete 😀 .. ako dlho si to uz pichas? Mne sa urobila pri stimulke modrina od Bravelle, ked som prilis skoro pustila koznu riasu, a tento Fragmin mam iba odo dnes, takze neviem posudit

shandy
30. jún 2010

pikha mne sa pri stimulke nikdy ziadna modrina neurobila, vlastne hej, raz ked mi pichla sestricka z Repraku 😀 , aky to paradox 😀 . cize sposobom pichania to asi nebude...ja picham od OPU, cize tyzden...ona ta modrina mi tam hned ani nevyskoci, vacsinou az druhy den 🙂

olympia
30. jún 2010

ahojte,
@pikha, držím palce. 😉 Tiež som o tej dr. ešte nepočula. Ja tiež pichám injekcie na riedenie krvi a tá bublina sa nemusí vytláčať, hoci ja ju niekedy trošku vypustím, lebo keď tam pichneš všetok ten vzduch, robia sa hrčky. Ja do brucha nepichám, mám striedať ruky a stehná, zatiaľ len do rúk mi to manžel pichá (tam si človek sám nevie pichnúť) a mám ich kvalitne modrinové a plné hrčiek, ale čo už.
@danissa, gratulujem! 🙂
@lenka, ja som si tiež spravila štyri testy. 😀

mircalla
30. jún 2010

kukam na web stranku, team sa ozaj rozrastol o posledne 2 mena a to fakt nedavno

Reprofit team
Lékaři

Prof. MUDr. Ladislav Pilka, DrSc. - odborný konzultant
MUDr. Marek Koudelka - vedoucí lékař
MUDr. Štěpán Machač, PhD.- lékař
MUDr. Daniela Vitoušková - lékařka
MUDr. Marcel Štelcl - lékař
MUDr. Radan Doubek - lékař
MUDr. Hana Pospíšilová - lékařka

pikha
30. jún 2010

@olympia dakujeem 🙂 a diky aj za ten manual, ja ten vzduch tiez budem davat vramci moznosti prec, lebo mi celkom vyrazne vadi 😀 a pokial tam teda neplni nejaky ucel na zaver vpichu, tak uz aj od zajtra ide prec 😝 A ty si pichas co? a asi zalezi aj aka davka nie? Ako, mne su tie modriny lautr fuk, len ma zaujima kto mate aku davku toho. Mne to dali preto, lebo som mala okrem inych veci sedem nevydarenych tehu s vysokym HCG, ktore neprekrocili biochemicke stadium a este som MTHFR heterozygot. Mam davku 2500, coz je vraj velmi nizka 😕 ja neviem, v tomto sa nevyznam nijak.
@mircalla tiez som pozerala,ale tato tam nie je este.. vola sa Mudr.Barbora Kurecova a kto ju dostanete, budete urcite spokojne, vekovo nieco ako my tuna 30 plus minus a je hrozne fajn.

olympia
30. jún 2010

@pikha, dnes mi injekciu pichala sestrička, lebo som bola na odbere krvi a tú bublinu nevytláčala, v podstate by sa nemalo, tie injekcie sú vraj presne takto už pripravené na použitie. Okrem toho mi hematologička vravela, že prakticky ich nemáš ako zle pichnúť, sú teda aj pre laikov. Tá bublina je tam preto, aby potlačila kvapalinu hlbšie do kože, resp. aby sa všetko dostalo tam, kam treba. Ja si pichám Fraxiparín, 0,3 ml. Fragmin je v podstate to isté, len sú tam vraj iné aditíva.

pikha
30. jún 2010

@olympia tak asi tam ta bublina fakt ma byt 😅 co uz 😀 diky 🙂

shandy
30. jún 2010

olycek ja picham tiez fraxiparin 0,3 ml a tiez mam pocit, ze ten vzduch tam je schvalne, lebo ked tu injekciu sklopis kolmo ihlou dolu, tak bublina ostatne hore a ked pichnes, mas istotu, ze ako posledny pojde vzduch, cize cely roztok vojde dnu a nezostane v striekacke. pikha ja som MTHFR heterozygot a este mam aj Leidensku mutaciu heterozygot, to aby mi nebolo malo 😉 , jaaaaaaj a este som zabudla na velmi mierny antifosfolipidovy syndrom.
inak ta Barbora mi robila druhy utrazvuk teraz a vyzerala byt mila, vela infosiek mi povedala. akurat som s nou trosku bojovala, co sa terminu OPU tyka, lebo mi ho zas chceli urobit na 11.DC, tak som trvala na tom, co povedal Koudy, ze neskor a nakoniec ustupila. ale na niektore moje otazky nevedela odpovedat. viem, ze musim byt narocny pacient a asi by ma tam radsej nevideli 😀 😝 , ale celkovo ju hodnotim velmi nadejne, naozaj velmi mila 😵 😵 , zaucala ju Vitouskova, ked som tam ja bola...

pikha
30. jún 2010

shandy, OPU na 11DC? a to ako preco? a len pekne bud narocny pacient, myslim ze kazda co sme tu, mame za sebou svoje, tak co.

shandy
30. jún 2010

pikha lebo moje foliky boli uz dostatocne velke a ze aby nepraskli. ale kedze som uz mala jeden neuspesny pokus za sebou, kde mi robili OPU prave 11.DC, tak po rozhovore s Koudym sme to chceli posunut. Totiz minule zo mna nevydolovali ani jedno vajko. No prave Barbora zasa chcela, ze na 11.DC, ze aby nepraskli a bla, bla, bla. Som jej musela vysvetlovat celu situaciu a aj tak trvala na svojom a posledny argument bol, ze aj s Koudym sme sa na tom dohodli a ze ja na tom trvam. No a potom pozrela do protokolu a ze teda aj on to tam napisal, ze chce OPU 13. alebo 14.DC, tak az na zaklade toho povolila... 🙄 . ale ako vravim, inak bola mila 🙂

shandy
30. jún 2010

ono totiz normalne praskaju foliky co viem okolo 21 - 22 mm pri normalnej ovulke, no a moje maju tak 28, 29, kludne aj 30 mm, co uz niektori povazuju za cystu. ale ja som mala normalne folikulometriou aj krvou potvrdene, ze praskli a ze ovulka bola, takze sa o cysty nejednalo. tak preto mi napadlo, ze tie vajka mozno len nestihli minule dozriet....

danissa
30. jún 2010

@pikha Díky 😉 , taky doufám, že hodnota HCG je v pohodě. Koukám, že ty sis prošla několika biochemickými těhu, to je mi moc líto. Moc držím palečky, aby tentokrát vyšlo a bylo vše, tak jak má 🙂 !!! Prosímtě a mohla by jsi mi napsat, jak se pozná biochemické těhu? Posílám hromadu štěstí!!

lenka20
30. jún 2010

danisska aj ja sa pripajam ku gratulacii a nech mas pohodove tehu 😉 😵 😵

shandy
30. jún 2010

baby, mne sa uz druhy krat stalo, ze mi vysiel skoro cely utros von, davala som si ho rano o osmej a vcul vysla skoro cela bobula von, mam to radsej jest, ci co? 😕 😕 , som z toho jelen....

lenka20
30. jún 2010

shandy aj mne sa to obcas stalo... tiez neviem, ale zase myslim si, ze tie latky ktore mala bobula vypustit vypustila 😝 asi je lepsie ich vkladat, predsa len su blizsie k blskam 😉
fuj ja mam zase zahu, idem sa najest, mozno to pomoze 😝

shandy
30. jún 2010

no tak dufam, ze nieco mi tam zostalo z tej bobule....
bru chut leni, ja idem tiez nieco pochrumat.

pikha
30. jún 2010

@shandy aaha..no tak to je bez debaty, to je tak ked ta ten lekar vidi prvykrat. koudy aj s machacom su super odbornici, len mala chybicka krasy je, ze su dost casto prec.. a potom sa stavaju taketo veci. ale dobre si spravila, ze si si stala za svojim a evidentne to aj malo svoj efekt, ked uz su dvaja bojovnici v brusku 🙂

@danissa jasne ze je v pohode. ked si vezmes, ze standartna hodnota HCG 14den ET by mala byt okolo 100 HCG ( coz zase nemusi byt pravidlo pravdaze, len obycajne to tak je) a HCG sa pri zdravom tehu zdvojnasobuje kazdy den az dva, tak to mas lahku matematiku 😉 a ved uvidis co a ako. Nic nie je zarukou nicoho v tejto sfere 😀 a drzat sa zdravo pri zemi rozhodne nezaskodi, ale zas preco sa troska netesit ked je dovod 🙂 Biochemicke tehu je, ked ti MS meska, mas vysoke HCG a v maternici nie je nic.. a potom HCG same klesne do negativity a je koniec. A kedze ja som to obdobie mala za sebou prve mimomaternicove tehu, zakazdym ma nechali lezat v nemocnici a cakat ci je to biochemicke a klesne, alebo je to znova mimomaternicove a treba operovat. A dakujem dani, moc 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre