Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
3. sep 2015

@tlucka no veru co je dane z hora mi nejak neobabreme liekmi ani nicím iným..ale dakujem budem veriť že malemu sa u mna bude paciť a budeme 2v1 min 8 mesiacov 😝

lola911
3. sep 2015

@tinkatinulka moja teta zomrela na sale tento rok, dala si vyoperovat rakovinu krcka maternice 😢 hovorila ze ju nic neboli pred operaciou a usmievala sa, doktori jej davali dva roky zivota ak si to neda, ale isla do toho s tym ze ma dceru ktora je vydata a ma uz svoju dcerku, takze isla do toho s tym ze tu po nej niekto zostane, ze ma potomkov..... tak neviem co je horsie? sa cely zivot trapit lebo nemozes mat deti, ze to co na tomto svete vybudujes nebude komu predat, alebo zit stastny zivot do 60tky??? ja sa snazim mat babetko 22rokov a stale nic 😠 😠 😠 nejaky marsik v bratislave ma skoro zabil, prerezal mi laserom cievu pri laparoskopii, krvacala som do brucha cely mesiac, mala som brucho ako v 5tom mesiaci, plne krvy, a ked som skolabovala s krvnym tlakom 40/20 ma priviezli do skalice na gynekologiu, tam chceli po mojom exmanzelovi aby podpisal papiere na organy, tvrdili mu ze som mrtva a mozem dakovat bohu za to ze odmietol,,,,, pan doktor hroudny ktory bol v tej dobe uz po pracovnej dobe ma odviezol na salu a operoval bez podpisania tych hlupich papierov, a zachranil mi zivot..... ked som sa prebrala banda doktorov za mnou prisla a chceli po mne aby som zalovala hroudneho ze ma nemal co operovat, ja som im povedala ze ja mu za svoj zivot dakujem a ze ten koho treba zalovat su oni, za to ze predavali organy to talianska a chceli si aj moje rozobrat 😠 😠 😠 bol s toho velky skandal vtedy...... bolo to v roku 2002 .....pan doktor hroudny mi povedal ze som mala klinicku smrt ze to este organy funguju, ja som mala odkrveny organizmus tak preto nebol puls..... a pretoze nemali moju skupinu krvy tak mi dal nejaku plazmu ktora sa potom menila na krv ze to sice malokedy vyjde ale ja som mala stastie 🙂 pan hroudny potom odisiel niekam do ciech, ak ho niektora poznate rada by som vedela kde teraz je........a stale to nevdzdavam aj ked uz mam 40, ideme na ivf do brna ako samoplatci, mame pana doktora otevrela tento krat 🙂 a pokial nejake to vajicko tam bude tak ho od tial vydolujeme 😀 ved nam staci iba jedno 😉

tinkatinulka
3. sep 2015

@lola911 wau že po týchto skúsenostiach ideš do boja..klobuk dole lebo kocky kolko krát riskujú život samotnou stimuláciou..samozrejme nie ich vinou..
uvidis Otevrel je super, pomohol mnohým tažkým prípadom a niekedy stačí málo a kúsok štastia a príde to..verím že si aj ty na tomto svete práve pre to že ta to pravé v živote ešte len čaká..možno práve preto ta plazma zabrala
inak na margo plazmy..mna skoro pridusila ale no hold nik nevedel že moje hemato problemy su take

skaredekacatko
3. sep 2015

@lola911 wau ze ked ta citam tak my sme oproti tebe ze nic. Ja mam otevrela a fakt je dobry vzdy ked mi nastavuje stimulku tak pri tom premysla zamiena obmiena som s nim spokojna. Ja chcem ist teraz v septembri na stymulku ak budu dobre vysledky z imuno no uvidim.

lola911
3. sep 2015

@tinkatinulka ja som bola otevrelom milo prekvapena tak tomu verim ze to vyjde 🙂 injekcie su nachystane uz cakame iba na ms a potom na to stastie ci sadne na nas alebo nie 😉

lola911
3. sep 2015

@skaredekacatko ja pocitam ze ak bude ms v najblizsich 3 dnoch tak v polovici septembra sme v brne 🙂

skaredekacatko
3. sep 2015

@lola911 ja som teraz mala ms a chcela by som teda dalsi cyklus stymulovat. Musim napisat otevrelovi ze co ako.

lola911
3. sep 2015

@skaredekacatko urcite necakaj, treba skusat kazdy mesiac, ja to tak tiez robim..... ak sa zadari budem najstastnejsia na svete a ak nie aspon si mozem povedat ze som pre to urobila co sa dalo 😉 my sme konzultovali cez scype tak to je tiez super ze nemusis tam chodit kvoli konzultacii, a mame aj coordinatorku pani evu kopecnu lebo moj huby nevie slovensky ani cesky a je taky ze chce vediet vsetko 🙂 ona mu to lepsie vysvetli ako ja 🙂

skaredekacatko
3. sep 2015

@lola911 ja mozem az ked budu dobre vysledky z imuno som brala medrol ako liecbu tak uvidim za dva tyzdne by uz mali byt vysledky ze co ako ak budu dobre tak az potom mozem ist.

ingrid0105
3. sep 2015

@skaredekacatko ja idem po dexamede na odber ci zabral pondelok. Trapia ma migreny a bolieva ma brucho. To moze byt injekciami? Snad to trapenie stoji za to

nelly3
3. sep 2015

@ria191
pocuj a ty si dostala ms ci ako? lebo ak dobre ratam tak si 7 den po KET a to test podla mna nemusi este ukazat hmmm 😕

lola911
3. sep 2015

@skaredekacatko prajem ti aby ti to vyslo 🙂 hlavne sa nevzdavaj..... zakladom uspechu je vydrzat 🙂 na koci kazdeho tunela je svetlo 😉 aj ked malicke ale je 🙂

pucka27
3. sep 2015

Ahojte baby, chcem sa Vás opytat ako to funguje s preplacanim ivf cez vseobecnu poisťovňu. Nám pred dvoma rokmi preplatili skoro celú ciastku teda mi sme najprv zaplatili všetko v Brne a potom som poslala žiadosť do poisťovne a oni nam to preplatili.Funguje to tak naďalej? Nič sa nezmenilo? Dakujem

skaredekacatko
3. sep 2015

@ingrid0105 no neviem asi hej ja som brala medrol este furt beriem dufam ze ten uz zabral subcuvia bola onicom.

skaredekacatko
3. sep 2015

@lola911 dakujem pekne aj ja tebe prajem nech ti to vijde

biga7070
3. sep 2015

@lola911 panebože...neskutočné...neviem, čo povedať....neuveriteľné veci sa niekedy dejú...ale teda mala si šťastie v nešťastí, alebo ako to nazvať....si statočná žena 😉 držím veľmi palce!!!!

evadek
3. sep 2015

tak dnes som absolvovala prvu injekciu dexamedu v imunovitale...ci to bude na ket netusim...neviem ci sa nepokazi stitka....endometrioz alebo nieco ine...ALE JA ked sa nastvem..nasukame tam vsetky embrya...a bude....😀

maminka1986
3. sep 2015

ahojte baby vidim,že to tu "žije"lebo som písala inde o IVF a tehotenstve no nik nenapísal....
som po IVF -KET hned vyšiel lebo ET som mala odložený....len som sa dočitala,že z ICSI a teda z IVF sa rodia postihnute deti okolo 9%...ind zase že to nieje tým...no ked mam pravdu povedat bojim sa :( aby bolo všetko ok

tinkatinulka
3. sep 2015

Kočky ďakujem za 💒💜💜💜💞💞💞💖💖💖

gagik
3. sep 2015

@maminka1986 moja mala je po isci a postihnuta nie je. postihnute dieta sa moze narodit hocikomu aj bez ivf.

maminka1986
3. sep 2015

@gagik ved práve aj ja si mylsim že to nie je tým aj my sme mali oplodnen všetky vajíčka ICSI metodou...len ked to človek čita ma strach no verim že všetko bude v poriadku 🙂

tlucka
3. sep 2015

@tinkatinulka Dnes bola v chráme špeciálna modlitba za teba 🙂 Ty to dáš, verím tomu 🙂

ingrid0105
3. sep 2015

@evadek aj ja som dnes bola okolo desiatej. kedz si bola. ja mam v pondelo kontrolnz odber ci zabral 😉 😉

tinkatinulka
4. sep 2015

@ingrid0105 to už kontrolný odber? Drzim palcoky aby to už bolo oki.

falin
4. sep 2015

@izabela7 - izi, drobec je nadherny 🙂, gratulka velka, uzivajte si ho 🙂

@tlucka - Luci, ty ako? kedy ides do dalsieho boja ?

@tinkatinulka - tinus, drzim palce

@ria191 - rius, toto presne poznam, krasne embryjka a hobles z toho 😖 😠 . Ale hlavu hore, daj lipidy a nanucik - racik na teba caka 🙂

ria191
4. sep 2015

@nelly3 od siedmeho dňa sa mi spúšťa ms a test bol negatívny na 8.deň a bola to už hatchujúca kozenka a vidíš ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

tlucka
4. sep 2015

@falin Ahojky 🙂 Už som začala bojovať 😀 😀 😀 😀 Ale nie, idem do toho teraz v úplnom native a uvidím, či z toho niečo bude. Nechcela som si žiadne hormóny pichať... O týždeň vo štvrtok mám sono, tak podľa toho sa uvidí. .. 🙂 🙂 🙂

ria191
4. sep 2015

@falin hej ale u teba to je iné vám sa niekoľkokrát zadarilo, ale u nás ani raz a mňa to neskutočne ubíja cítim sa chcela som napísať nahovno ale dneska budem slušná 😀 😀 😀 takže cítim sa naprd 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 stráááášne prázdna a k ničomu

ingrid0105
4. sep 2015

@tinkatinulka dakujem snad to pomohlo. Dufam teda ked ano tak t vidim na oktober na vklad este kontrola ci je tam dole vsetko negativne a hor sa pre nasho jedineho mrazacika 🙂 a tyako?

ingrid0105
4. sep 2015

@ria191 aj mne pokazde prisla ms skor nez som mohla testovat.je mi to luto ale musis verit a skusat dalej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre