Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

natalca
5. sep 2015

@gagik ano pre tie to nie je

jalaura
5. sep 2015

@gaga83 aj my tak nejako...no my prirodzene asi nic....mm ma stale zly spermiogram...v Oktrobri ideme este na dovcu k moru a v novembri asi ideme na to...OK ...ja tam napisem a dam ti vediet co som zistila.
Papa

cmudlo
5. sep 2015

Pregnyl aplikovaný, v pondelok OPU...mám len 3 tak dúfam, že neprasknu. . ☹

lola911
5. sep 2015

@cmudlo ahoj, ak sa mozem spytat aky si mala protokol? a na kolky den cyklu ti robia opu?

gagirl
5. sep 2015

@natalca myslim ze si na zlej stranke..tu sa riesi prave navsteva centra a podstupovanie iui alebo ivf..

cmudlo
6. sep 2015

@lola911 brala som clostilbegyt od 3 do 7 dňa 2-1-2 bolo to hrozné. ..strašne zle som tie tabletky znášala, asi preto že ich bolo veľa. ..ani spať som nemohla...potom merional 8 -12 DC 2x75 iu + 12 DC Orgalutran ráno a večer Pregnyl. V pondelok OPU - 14 DC

lienka_1
6. sep 2015

@cmudlo Aj mne to takto velmi vyhovovalo. Mam viac odvahy pichat do sadielka na bruchu ako do svalu na stehne. A doprosovat sa na pohotovosti sa mi nechce. Hlavne, ked to musis pichnut nacas a oni tam robia drahoty. Drzim palce! 🙂

bradik
6. sep 2015

@dafy jeej gratulujem, toto tusim vyslo na prvykrat

bradik
6. sep 2015

@lusipe ahoj moja, vidim, ze ste sa rozhodil ist aj do tretieho 🙂... Budem velmi drzat palce... Nam sa podarilo prirodzene, ani neviem ako, som zostala po porode nejjaka plodna s tymi mojimi nepriechodnymi vajcovodmi... Ako malinka?

gabika_83
6. sep 2015

@lola911 Ahoj, tak ao, dorazili lieky? Kedy zacinas stimulku? Ja dufam ze o nejaky tyzden uz budem mat tiez kompletne lieky tu v Irsku a mala by som zacat okolo 24.9. Budem Ti drzat palce!

rada2002
6. sep 2015

@monicka79 Ty sa máš. Mám z toho zvláštny pocit. Mám 39 rokov, dala mi minimálnu stimulku. V 7.dni som bola na ultrazvuku mala som jeden najváčší na 15mm a hneď mi dala aj orgalutran, ktorý som mala podľa protokolu brať až pri druhom ultrazvuku. Dnes som bola na 10.deň na ultrazvuku u svojho lekára a povedal mi,že len jeden folikul je 18mm a ostatné na max.11mm. Volala som do Brna, kde mi povedali, že dnes si mám dať pregnyl a v útorok idem na odber. Som z toho hotová a bojím sa,že to nevyjde iba s jedným folikulom veľkým a ostatnými menšími. Písala som jej, ale po 3 dňoch mi ešte neodpísala.

rada2002
6. sep 2015

Dievčatá mali ste iba jedno vajíčko a vyšlo to?
Ja som teraz v takej situácií a bojím sa, že to nevyjde.
Ďakujem Vám za odpoveď.

monicka79
6. sep 2015

@rada2002 ked odoberu len jedno a bude kvalitne, tak nevadi ze je jedno. Ja som si dala jedno vlozit a ostatne mame zamrazene, ale uz asi nevyuzijeme, lebo toto je nase druhe dieta, jedno uz mam prirodzene. Ak to ma vjst, vyjde aj s jednym neboj sa 😉

lienka_1
6. sep 2015

@rada2002 My sme mali v aprili nativny cyklus a iba jeden prirodzene dozrety folikul. Aktualny 23.tt. V poradi 8. IVF. Mali sme aj cyklus so 7 vajkami a ani skrt. Teraz iba jedno a vitazne. Doveruj mu! Drzim silno palce! 🙂

pufa
6. sep 2015

@rada2002 jeden staci, neboj. ja som mala 2, oplakala som to, ze kolko malo, z prveho mam dvojrocneho synceka a o necele dva tyzdne si verim ideme pre surodenca 🙂 drzim palce!!

rada2002
6. sep 2015

@monicka79 Jaj moja si veľmi zlatá za odpoveď. Hneď sa mi zdvihla nálada. Ďakujem

rada2002
6. sep 2015

@pufa ďakujem. Dodala si mi odvahu na ďalšiu cestu vpred. Budem veriť. Ďakujem ešte raz a držím palce.

rada2002
6. sep 2015

@pufa Ak ideš na druhý vklad musela si si prejsť tou istou cestou ako pri prvom alebo ako to bolo. StáloŤa to tak isto? Neviem a nemám v tom prehľad nakoľko je to moje prvé IVF.

lola911
6. sep 2015

@cmudlo ja mam tiez ten glostibegyt od 3 do7 dna 1-1-1 nie az tak vela ako ty ale myslim ze to bude podobne, a pichat zacinam Menopur od 3 do 10 dna a potom Cetrotide 3x a jednu Ovitrelle. tiez to vychadza na 14dc, ja nechapem to ze ked si robim ovulacne testy tak mi vychadza ovulka na 12den a podla liekov to bude 14 tak tomu nejako nerozumiem, ci sa ta ovulka prisposobi?

lola911
6. sep 2015

@gabika_83 lieky dorazili v pohode, pridali mi tam aj ihly, striekacky a tie male alkoholove vrecuska na potieranie 🙂 uplne bez problemov 🙂 ja chcem zacat co najskor len mi ta mrcha zase meska tak nemozem nic planovat, ja to mavam takto ze niekedy pride 26ty den a nikedy aj 35ty a niekedy mi cely cyklus vymeska 😢 ale ze vraj to je tym nizkym amh tak neviem.... je mozne ze sa nakoniec stretneme v brne ak bude mrcha meskat dlhsie 😕 aj ja drzim palceky nech vsetko vyjde 🙂

lola911
6. sep 2015

@rada2002 moja, hlavne sa upokoj, iba jeden ti staci na to aby to vyslo 🙂 ja mam 40 a dufam ze bude aspon jeden 😉 oni vedia co robia 😉

buba08
6. sep 2015

@tinkatinulka Igamplia, je to obdoba subcuvie

rada2002
6. sep 2015

@lola911 čítala som čo si písala. Ja som začala stimulku od 2. do 6.dňa Clostilbegyt 1-1-1, od 2.dňa menopur a od 10.dňa som mala brať orgalutran. Lenže po 7.dni teda prvom ultrazvuku mi kázala si už pichať orgalutran (8.a9.deň/, dnes mám 10.deň a to si mám dať menopur a večer už pregnyl. Zajtra pauza a v útorok ráno na odber, to znamená že na odber idem už na 12.deň. Uvidíš, že aj Tebe sa to posunie. Po prvom ultrazvuku už vôbec nešla podľa protokolu. Tiež som bola z toho paf a mám obavy aby to vyšlo. Veď nie je to zo Slovenska blízko a tie peniaze! Tiež si to všetko hradíš sama ako my? Tak si budeme držať palce aby nám to vyšlo. 😉

lusipe
6. sep 2015

@bradik ahoj moja,to vážne?🙂 skvela sprava...a kedy čakáte?🙂 hej radi by sme tak uvidime co boh nadeli🙂 mala rastie ako z vody,uz je normálne slečna a partacka🙂 a malinky? Urcite vam robi radosť.tesim sa na info🙂 a niekedy by sme mohli dat uz to stretko🙂

tinkatinulka
6. sep 2015

@buba08 tomas od koho taketo daco..mne subcuvia nezabrala a mola som z nej trosku mimo a ostara s pichanim do svalu..

lola911
6. sep 2015

@rada2002 je to ten isty protokol co mam ja 🙂 Orgalutran je to iste ako Cetrotide a Ovitrelle je Pregnyl 🙂 len ja budem mat prvy ultrazvuk na 10ty den, ja som v uk v manchestri tak nam treba este aj letenky kupovat na poslednu chvilu lebo neviem kedy poletime, ani nevies co by som za to dala byt na slovensku hlavne teraz ☹ ze by nebol problem skocit do auta a za dve hodky byt v brne 🙂 Inak to je fakt ze to je drahe my sme tiez samoplatci ale inak to nejde, ja som prekutala cely internet aby som nasla najlepsiu kliniku na svete a fakt je ten ze najlepsie vysledky su v brne a v atenach v grecku 🙂 az s usa tam baby chodia do brna 🙂 s izraela su to cele zajazdy a s uk tiez s toho maju turistiku, je tu normalne agentura co to babam vybavuje kludne pozri http://www.yourivfjourney.com 🙂 ja som si vybrala brno lebo ma o nieco lepsie vysledky ako v atenach, je lacnejsia a nebudeme mat jazykovy problem 🙂 aj ked mame anglicku coordinatorku lebo moj hubby bude mat urcite nejake otazky 🙂 ale ver tomu ze ak to ma vyjst tak to bude prave brno 😉 ti to moc zelam aby to vyslo 🙂

rada2002
6. sep 2015

@lola911 my sme boli aj vo ferti v BA a keď sme mu povedali že máme 39 rokov, tak nám nepriamo povedal, že čo tu chceme v takom veku. Trocha nás to zobralo a odišli sme preč. Preto to Brno, len tu lepší a milí personál a to robí ten pokoj v nás nedočkavých. Tak sa držme. Papa

pufa
6. sep 2015

@rada2002 prvy vklad, to bolo komplet ivf, teraz idem iba na KET. ja som bola este v case kedy mi vseobecna zdravotna preplatila IVF v Brne, skoro v plnej vyske. bolo to moje 3.IVF. teraz budem za KET platit cca 250 Eur.

vivien391
6. sep 2015

@rada2002 My tiez sme boli v Iscare a bohuziial neuspesne 😒 tiez uz budem mat pomaly 39 a teraz som objednana do Brna .Verim ze to vyjde 🙂 hlavne treba mysliet pozitivne

lola911
6. sep 2015

@rada2002 my sme boli v saint marys tu v manchestri u nas nebol problem to ze mam 40, podla tabuliek mame narok na 2ivf, preplacaju to do 42, u nas bol problem nizke amh, v nemocnici chcu mat minimalne 1,00 😠 ja mam 0.57, vsetko tu preplaca obvodny lekar a ten povedal ze to preplati ale nemocnica to nechce robit a ja uz nemam cas na to aby som sa takto handrkovala s nemocnicou, uz tam chodime 6 rokov a nic, jedine co nam testy porobili, mne to pripada tak ze nechcu lebo sme emigranti, normalne nam na konzultacii povedala ze to nema zmysel a nechcela sa s nami ani bavit 😠 povedala nam v januari ze to necha otvorene a ze nam poslu dopis ako sa rozhodli ze ci urobia alebo nie, uz je to zase pol roka od vtedy a dopis nikde 😠 podla nma cakaju az budem mat 42 a potom nam odpisu ze som stara 😀 mala som 34 ked sme boli v tejto nemocnici prvy krat kazdy test mal medzeru viac ako pol roka, no hrozne, a to nas este aj posuvali tak ze nam rusili apointmenty... zlate brno 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre