Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
8. sep 2015

@gaga83 super gratulujem veľmi preveľmi 😀 😀 😀

tlucka
8. sep 2015

@ria191 Žiadna depka! Neboj, nezostaneš tu sama... Budem tu stále s tebou.! Ja neverím, že mne sa to podarí.. To iba povzbudzujem ostatné kočeny do boja 🙂 Ideš tento cyklus pre mrazáčika? Lebo vyskúšaš ten umelý prechod?

nelly3
8. sep 2015

@ria191
ja som tu mojaaaa 😀

gaga83
8. sep 2015

@lusipe
@ria191 dakujem🙂

dancez
8. sep 2015

Ahojte baby chcela by som sa vas spytat ci je pravda ze poistovna Dovera nepreplaca IVF ceskej republike ? Isli ste niektora cez doveru ?

ria191
8. sep 2015

@tlucka srandistka to ti pripomeniem, keď tu vytasíš koľajnice ako hrom 😀 😀 😀. Ten umelý prechod vlastne znamená, že pred KETom mi utlmia vlastnú ovuláciu aby sa do toho nemiešali moje vaječníky. Takže v prechode budem iba pred vkladom aspoň ja si to takto myslím 😀 😀 😀. Štěpán chce najprv hysterku ☹ ☹ ☹

tlucka
8. sep 2015

@ria191 Zabudni dievča, že sem vycapím koľajnice 🙂 Tak skoro to nebude. Ja počkám na teba a potom budeme u vás po meste najskôr pupky a potom kočíky tlačiť 😀 😀 Ale veď na hysterku môžeš ísť už v tomto cykle (ja som mala tuším v polovici cyklu), potom ti môže dať injekciu na zastavenie ovulácie a hneď ďalší mesiac môžeš byľ vklad. Takže do Vianoc si tehuľa a hotovo!

nelly3
8. sep 2015

@dancez
ano je to tak, dovera nepreplaca, ja mam osobnu skusenost, ze mi zamietla - dovod, ze da sa to urobit aj na SK 😠

tinkatinulka
8. sep 2015

@ria191 ale ty jedna sak ty ides s nelly..žiaden strach..a ako som ti už x krát povedala hlavu hore, babo bude a basta.a toho mojho ti pošlem..už mu z toho hrabe 😀 😀 😀

mimika1973
8. sep 2015

@dafy ine lekarne si nekukla okolo vas? V BB lekaren Ambrozia mava, skus tam zavolat ci posielaju postou... Ked nie, mozes aj progesteron (nejaky iny nazov nez utrogestan) popripade skusit, ten isty ucinok.
Zajtra Ti napisem na FB 😉

jalaura
8. sep 2015

@gaga83 waaaaaaw tak to gratulujem. to bola rychlovka:D. paradicka. A co ste mali prvy krat ked ste isli na IVF? Aky ste mali problem? Juuuuj strasne sa tesim z teba

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1laura1234
8. sep 2015

@dafy bola si aj v lekarni pri SPLNE?Na masarykovej?Tam zvykli stale mať.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka_1
8. sep 2015

@gaga83 Ak mas hematologicku dg. hned volaj na hematku, nech Ti sprsvia krvne testy a podla nich nech nasadia liecbu. Prednison si uzivala preventivne, alebo si mala nejaky imuno problem? Konzultovala by som to asi so svojim gynekologom.
A velka gratulka! 😉

lienka_1
8. sep 2015

@lienkae v papieroch z Opu a pri vklade dostanes presny rozpis. Niekedy sa to u jednotlivych zien lisi. Postuduj papiere, tam budes mat napisane. Ja som vkladala rano a potom okolo 8. vecer. Drzim palce!

lienka_1
8. sep 2015

@lienkae Jaj, zase to moje super-rychle citanie 😀 😀 Utrogestan je progesteron, dominantny hormon v druhej faze cyklu. Pri klasickej ovu ho potom vylucuje zlte teliesko, ktore vznika z prasknuteho folikulu a ak otehotnies zodpoveda za zdrave tehu, kym sa plne nevyvinie placenta a zhruba v 12.-16.tt preberie plnu funkciu. Kedze pri ivf su vsetky tie hormonalne procesy velmi ovplyvnene, dodava sa telu progesteron aj takouto cestou.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evadek
8. sep 2015

aky je rozdiel medzi utrogestan a duphastonom?..neviete?

evadek
8. sep 2015

dievcata dnes som skoro rozplakala moju gynekologicku..normalne mam vycitky svedomia..ze som taky tazky zapeklity pripad....
Zajtra k nej idem..dufam,ze dovtedy sa pozbiera 😖

gaga83
8. sep 2015

@lienka_1 dakujem , zajtra volam aj na hemato i svojmu gyn. Ja som to mala preventivne vsetko nasadene kedze sa nevedela pricina potratov. Dufam ze teraz to dobre dopadne a sofi bude mat surodenca 🙂

bradik
8. sep 2015

@gaga83 jeej to je skvela sprava, gratulujem... A v ktorom tt si? Ja som brala pri prvom IVf len prednison a teraz nie, o fraxiku neviem

bradik
8. sep 2015

@gaga83 neboj dobre bude a dotiahneme to do uspesneho konca... Nam vcera na morfo potvrdili dievcatko 🙂 tak sa tesime

cmudlo
8. sep 2015

@lienkae nejak ma bolí v podbrušku inak Ok. To je super keď máš 7. Toľko som ja nikdy nemala...kolke IVF?

gaga83
8. sep 2015

@bradik dva dni mi neskali krami co u mna nie je zvykom tak som cestou z prechadzky kupila testy a testla o 10 a boli // 😀 ani ranny moc nebol treba 😅

gaga83
8. sep 2015

@bradik tesim sa s vami ak to bude taka herecka ako nasa budete to mat pestre 😀 teraz zacina chodit za ruku ako vietor, vymysla co by len zle spravila som zvedava ako to budem pri nej zvladat 😀 😀 ale urcite to rychlejsie prejde vsetko lebo ako je mala na svete nestacim dni ratat 🙂 🙂

bradik
8. sep 2015

@gaga83 no mne museli meskat az druhe kramy, aby som sa zamyslela, ze som tusim uz dlho nemala, lebo tiez akosi nestiham pri malom 🙂 budem drzat palciska, nech je vsetko v poriadku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre