Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
10. sep 2015

@tlucka ozaj a medrol máš na čo?

matusik6
10. sep 2015

@tlucka
Prečo?
Ja som.pri takej veľkosti pichla doobeda orgalutran, vecer pregnyl dla dr.machaca a počkal🙂
A kto ti robil v iscare usg?nejaka mudra🙂

ria191
10. sep 2015

@matusik6 mne sa to tiež nezdá neskoro ja som minule mala usg na 11. deň cyklu a mala som 22mm a ešte nebol prasknutý

gabika2015
10. sep 2015

Ahojte baby, len by som sa Vás niečo chcela spýtať. Mám za sebou 3 neúspešné vklady. Zatiaľ som sa vždy dala vypísať na PN, lebo som nechcela nič riskovať, mám stresujúcu prácu a preto. Len ma už nebaví stále vymýšlať niečo, že prečo tam nebudem 2-3 týždne, zákrok, operácia atď.. Vy to ako riešite?

lienka_1
10. sep 2015

@vernazza Termin mam 1.1. 😀

sasa1983
10. sep 2015

@gabika2015 a ako stresujucu pracu,ak sa mozem spytat,mas? Aj fyzicky narocnejsiu?

liu
10. sep 2015

@gabika2015 Ahoj, ja som zatiaľ na PN nebola, no tentokrát sa budem musieť dať vypísať, keďže to už neviem zriešiť paragrafmi a dovolenkou. Na čo si sa doposiaľ vyhovárala v práci, tiež sa nechcem o tomto zmienovať....

matusik6
10. sep 2015

@ria191 praskajú aj pri 24, je to individuálne a ako u koho

ria191
10. sep 2015

@lienka_1 wow to by bol krásny dátum narodenia copanôčky 😀 😀 😀

matusik6
10. sep 2015

@gabika2015
A čo robíš ak to nie je tajne?

lienka_1
10. sep 2015

@tlucka Uz som ho slubila inej babe. Prepac, sme uz dohodnute a idem ho dnes poslat.
A intuiciu urcite pocuvaj a riad sa nou. Ja som ju pri native pocuvala uplne dosledne, az tak, ze som Koudaka vytacala do maxima. No oplatilo sa.

tlucka
10. sep 2015

@ria191 Tuľu muťu môže byť, ale prd z toho 😀 Aj ja som už počula také báchorky, že sa zadarilo aj bez vajcovodov. Ale asi som neni taká blbá, aby som také šťastie mala 😀 Medrol aj intralipidy mám na protilátky proti trofoblastu.

tlucka
10. sep 2015

@lienka_1 V pohode, nič sa nedeje, mala som sa spamätať skôr. Nabudúce sa snáď zadarí.

lienka_1
10. sep 2015

@ria191 Sme si s muzom hovorili, ze by nebolo zle, keby nam Rasi odovzdal peknu sumicku za prveho obcana Ke 😀 😀 😀 No uvidime ako dlho vydrzim 🙂

lienka_1
10. sep 2015

@tlucka Ak mas indikaciu od imunologa, medrol Ti predpise aj tvoj gynekolog. Nemusis ist do Nitry.

lienka_1
10. sep 2015

Ozaj, baby, mohli by ste mi dat aktualne info ohladom imuno v Nitre? Alebo aj inde na Sk. Pytam sa, aby som mohjla dat najnovsie info mojmu gynekologovi. Vela sa ma pyta, vidim, ze chce mat dobre info, aby mohol spravne nasmerovat aj ine zienky. Budem vdacna za kazdu informaciu.

tlucka
10. sep 2015

@matusik6
@ria191kočky, bola som na sone v Iscare v BA a sono mi robila Reismullerová. Bola celkom milá 😀 Podľa jej názoru by sa mohol Orgalutran teraz Pregynl večer pichnúť, ale že nezaručuje, že do soboty folik vydrží. 6e ona osobne by do toho nešla. Potom som volala s Macháčom a navrhol mi jednu alternatívu, aby som ešte ráno išla znovu na sono, či náhodou nepraskol a ak by tam ešte bol, tak by som letela za ním do Olomouca a odobral by mi ho. A druhá alternatíva je nechať to teraz tak a skúsiť o mesiac. Tak som sa ho znovu opýtala, čo by urobil on na mojom mieste a povedal mi, že by to nechal tento mesiac tak. Takže názor dvoch lekárov je zhodný... Aj keď teraz mám z toho depku, že fakt možno by do soboty vydržal a budem si vyčítať, že som aspoň odber neskúsila.... Mna z toho .. picne..

tlucka
10. sep 2015

@lienka_1 To viem, že mi môže predpísať aj gyndoš alebo obvodný, len ja mám problém celkovo sa dostať k lekárom... A dúfala som, že najskôr pôjdem k imunologičke do Nitry si dať pichnúť lipidy aj predpísať Medrol. Takže budem musieť zájsť k nejakému doktorovi konečne a dať si Medrol predpísať.

gabika2015
10. sep 2015

@sasa1983 robím v administratíve, ale problém je v tom, že mám nového šéfa a ten mi stále pridáva nové agendy, taký človek sa ešte nenarodil, ktorý by to všetko stíhal. Popritom ešte stále chodiť za lekármi na vyšetrenia, injekcie, infúzie... Robím aj fyzicky, ale nedvíham až také ťažké predmety, asi do 10 kg. Bojím sa, ze mi už nebudú akceptovať PNky a vyhodia ma. Na jednej strane by to nevadilo, lebo nemám svoju prácu rada, ale na druhej strane potrebujem peniaze na lekárov a na lieky 😒 Preto som bola zvedavá, kto to ako rieši v práci.

ria191
10. sep 2015

@lienka_1 vidíš tá druhá alternatíva ma nenapadla 😝 😝 😕 😕 😕 😀 😀 😀.

gabika2015
10. sep 2015

@liu pri prvých dvoch ET som povedala, že idem na zákrok, pri poslednom, že idem na operáciu. Ale už neviem čo mám vymyslieť. Moja mama mi poradila, že nech sa dám vypísať len tak a v ten deň im to oznámiť. Lenže mám také agendy, ktoré okrem mňa nikdo neovláda, nemá ma kto zastupovať, niečo za mňa zobrala kolegyňa, ale to je len 1 percento z mojej práce. Ťažká situácia...

lienka_1
10. sep 2015

@tlucka Ja som s mojim gynekologom bola dohodnuta, ze ked potrebujem nejake lieky, iba som volala sestricke a ona mu posunula odkaz. Recept mi potom nechavali na vratnici v obalke a ja som si ho cestou z prace vyzdvihla. Ale ja mam nadstandardne super ustretoveho gynekologa a sestricku. Kazdej by som takeho dopriala.
A tento pokus uz nechaj tak. Ak sa nestal, nebol ten spravny. Neminaj svoju energiu na nieco, co uz nevies zmenit. Uzi si pekny vikend a dalsi cyklus hor sa na to. 😉

gabika2015
10. sep 2015

@matusik6 robím v administratíve ale sčasti aj fyzickú prácu. Len mám toho čoraz viac a nič nestíham, zastupovať ma nevie nikto...

lienka_1
10. sep 2015

@ria191 Teraz som za blondinu, lebo neviem, co myslis 😀

ria191
10. sep 2015

@tlucka jéééj mica ty budeš môj predvoj kvôli intralipidom lebo ja mám z toho hlavu v smútku pred týmto vkladom sa mi to nepodarilo lebo mi to aj zdvihla sestrička ale s doktorkou sa mi nepodarilo spojiť čistá katastrófa tak som to nechala tak a teraz to aj ľutujem. Počítam, že aj ty máš 5-2 dni pred transférom pichnúť intralipidy a potom nejako po vklade že?

ria191
10. sep 2015

@lienka_1 to ma teší aspoň nie som sama 😀 😀 😀 . Ja že aký krásny dátum a vy hneď myslíte na €€€€ 😀 😀 😀

marculik
10. sep 2015

Baby robili Vam hysteroskopiu tu v Brne a kolko vas to vyšlo?dik

tlucka
10. sep 2015

@lienka_1 Tak to som potrebovala si počuť 🙂 často sa trápim nad tým, prečo som niečo urobila tak alebo prečo som to neurobila inak.. V poslednej dobe pochybujem o každom svojom rozhodnutí... Asi mi už z toho hrabe.. Ja mám skvelého gyndoša tiež, ale robí v súkromnom centre, nie je tam každý deň a dostať sa cez jeho sestričky je problém.. Recept mi napr. vypíšu iba cez jeho ordinačné hodiny, aj to mi ho osobne musia dať k telefónu a ja mu povedať, čo chcem. A to pri jeho pracovnom nápore je niekedy problém. Takže ja som tam od mája po potrate nebola a nebudem sa im doprosovať, aby ma zase objednali napr. na HP, sono alebo nedajbože nejaký recept. Už zvažujem, že pôjdem do inej súkromnej ambulancie. Len ja to mám trošku problém, lebo bývam pri TT a pracujem v BA. takže skĺbiť lekárov a dochádzanie do práce je trochu komplikované. Musím to nejako poriešiť..

lienka_1
10. sep 2015

@ria191 No ved aj telka ma napadla, ale ja som taky hanblivy typ 😀 😀

lienka_1
10. sep 2015

@tlucka Cista hlava, hotove zlato. Vrelo odporucam. Moj muz je ten tym, ze ak sa nieco neda vyriesit, tak sa tym nezaobera a radsej sa zameriava na veci, ktore dokaze ovplyvnit. Setri sily nabuduce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre