Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
10. sep 2015

@lienka_1 no tak tá napadla aj mňa a tiež neviem či by som chcela byť hlavným programom správ, ale konečne by bola vaša copanka prvé biele novoročné dieťatko 😀 😀 😀

ria191
10. sep 2015

@lienka_1 tak to majú tí naši muži niečo spoločné ale môj na rozdiel od tvojho pre istotu nerieši absolútne nič 😔 😔 😔 😕 😕 😕

lienka_1
10. sep 2015

@ria191 No ja som nechcela byt rasistka a xenofobna obcianka 😀 , ale presne to sme si hovorili, ze by prispevok konecne dostal niekto, kto by to postupne do mestskej kasy aj vratil 😀

ria191
10. sep 2015

@marculik myslím že kočka s nickom katka17044 ide zajtra do Brna na hystreku možno ona by ti vedela povedať o tom niečo

tlucka
10. sep 2015

@ria191 Prečo sa ti nepodarilo hovoriť s Dr.? Ja som bola raz svedkom toho, ako v priebehu mojej konzultácie s Dzurillkou jej volali dve kočky ohľadom lipidov a nemala s tým problém. Presne sa dohadovali na postupe aplikácie. A to im ešte aj lipidy objednávala, lebo ich tie kočky nemali. Tak viem, že si zapisovala sestrička podľa nahlásených kg, aké balenie lipidov má zohnať.
Ja mám teda schému podania 2-5 dní pred vkladom a 2-5 dní po vklade. Zisťovala som si v okolí TT a v Ba a nebol mi to ochotní nikto pichnúť, takže jedine mi to vychádza na tú Nitru. Ešte možno by som donútila môjho obvodného, len ten robí denne iba 3-4 hodky a mne to má tiecť 5 hodín.

ria191
10. sep 2015

@lienka_1 a to je fakt za to príspevok ??? koľko hm??? nech mám motiváciu ale to už aj tak nestíham 😔 😔 😔

tlucka
10. sep 2015

@lienka_1 Asi sa budem musieť podľa toho riadiť. Aj môj muž je taký.. A po poslednom neúspechu ma dokonca objednal na nejaký kurz pozitívneho myslenia... Len som to potom zrušila 😀 😀 😀

ria191
10. sep 2015

@tlucka pretože som mala to šťastie, že tam bola zastupujúca sestrička a tá mi povedala hodinu o ktorej mám zavolať a to mi tam už potom nikto nebral. Tú istú schému ako ty mám aj ja a tiež sa asi budem trepať do Nitry lebo si neviem predstaviť kto by mi to v Piešťanoch aplikoval a ešte aj päť hodín. Pre mňa osobne je to dosť veľká komplikácia ale čo už. Tie intralipidy máš od tinky?

ria191
10. sep 2015

@tlucka inak počula som, že sa za to v Nitre platí asi 50€ je to pravda?

liu
10. sep 2015

@gabika2015 poznám to, tiež som na takom mieste, že nik iný ma nezastúpi, pretože známa mi odporúčala, že zavolať ráno že mám teploty a byť vypísaná, no skôr mi to sedí vopred im oznámiť, že idem na nejaký zákrok, čo je aj pravda 🙂 len nemusia vedieť konkrétne aký, aj keď môj šéf sa veľa vypytuje, tak to budem musieť uhrať na ženské záležitosti asi tak všeobecne ....

nelly3
10. sep 2015

@tlucka
ja mam doma medrol, ked chces poslem ti ho postou, na kedy ho potrebujes?

tlucka
10. sep 2015

@ria191 Áno, lipidy mám od tinky 🙂 Mne povedala doktorka, že za aplikáciu lipidov účtujú poplatok 15€. Majú to aj v cenníku. Takže tých 15€ je už zanedbateľná položka v porovnaní s tým, čo hradíme za celý proces IVF... Ja som zase taká otrava, že im tam volám do zbláznenia, kým mi nedajú doktorku k telefónu. A niekedy v januári sme sa nemohli vyše dvoch týždňov dočkať výsledkov, lebo mi stále sestrička aj Dr. hovorili, že mi to už vyhodnotia a pošlú, tak im tam zavolal muž a hneď bolo všetko vybavené 🙂 🙂

tlucka
10. sep 2015

@nelly3 Ahojky zlatíčko, mám ešte asi na týždeň. Budem rada keď mi ho pošleš, aspoň sa nemusím trepať k doktorom 🙂 Máš ešte moju adresu alebo ti mám znovu poslať?

nelly3
10. sep 2015

@tlucka
kuknem v IP, mala by som ju mat, ja mam doma medrol, ked pridem z prace pozriem kolko ho mam, ja som ho potom vysadila a uz ho ani brat nebudem, zbytocne, pisem ti potom IP ked pridem domov 😉

ria191
10. sep 2015

@tlucka tak super budem v tesnom závese za tebou 😀 😀 😀

tlucka
10. sep 2015

@nelly a ostatné kočky, nechystáte sa niektorá do kúpeľov? Ja mám už skoro rok schválenú kúpeľnú liečbu na 28 dní, ale v indikácii B a platí mi iba do konca októbra. Po dnešnom "sklamaní" z toho, že sa mi tehotenstvo znovu posunie 😀 😀 😀 😀 zvažujem, že by som nakoniec tie kúpele čo najskôr absolvovala. Nech si aspoň oddýchnem a hlavu prečistím 😀 😀

tlucka
10. sep 2015

@nelly3 Ďakujem

tlucka
10. sep 2015

@ria191 Prečo až za mnou? V utorok ideš na konzultáciu, hneď môže urobiť sono, a za pár dní odber. A dohodni si tie lipidy a ja budem mať teba ako motiváciu 😀 😀 😀 Dievča ty to dáš!!! A ako netrpezlivo čakám na správu o tvojej sestričke, tak ešte netrpezlivejšie čakám na // na teste od teba. Zázraky sa dejú!!!

ria191
10. sep 2015

@tlucka 😀 😀 😀 😝 😝 😝 srandistka aký odber ??? hm

tlucka
10. sep 2015

@ria191 Jáj, šibe mi, veď ty máš ešte TOP mrazáčika 😀 😀 Už mi hrabe 😀 😀 😀 Toto bude tutovka, aj mne sa z posledného mrazáčika zadarilo 🙂

ria191
10. sep 2015

@tlucka na konzulku idem kvôli hysteroskopii takže ja zase čakačka klasika kým sa ja opäť dostanem ku vkladu ty už budeš rodiť 😀 😀 😀

nelly3
10. sep 2015

@tlucka
@ria191 nejde na odber, ona ma este mrazacika 😉
ja som rozmyslala nad luckami, ja by som mohla mat A-cko do pol roka od operacie, ale 28 dni je dlho, ja neviem, manzelik ma posiela, ale ja by som to nevydrzala bez neho asi 😝

tlucka
10. sep 2015

@ria191 Vidím, že aj ty si srandistka 😀 😀 Mala som rodiť spolu s @lienka_1 na Silvestra, ale teda počkám na teba 😀 😀

nelly3
10. sep 2015

@ria191
ja ti nevim bohusu, ale naco hysteroskopiu hmmm, podla mna zbytocne 😕

skaredekacatko
10. sep 2015

@tlucka chod sama spoznas nove baby bude super uvidis. Ja som bola sama nikto znami a stretla som tam super partiu. 😀

tlucka
10. sep 2015

@nelly3 Viem, viem, už som sa spamätala, že má top mrazáčika 🙂
Ja som už bola asi 4x v kúpeľoch a bolo fajn. Nájdeš super kamošky a čas rýchlo prejde. Jasné že muž na takú dlhú dobu chýba, ale za mnou vždy chodil. Tak sme to nejako prežili, aj keď je pravda, že som bola iba vždy iba na 3 týždne. A pri Ačkovej diagnóze dávajú tuším iba tri týždne.

nelly3
10. sep 2015

@tlucka
ale a bola si aj v luckach?

tlucka
10. sep 2015

@skaredekacatko Normálne nad tým uvažujem, že zase pôjdem. Len tie prachy, čo vyhodím dám... To by som mala ďalšie IVF... Musím hodiť reč s mužom, či mi to zasponzoruje 😀 😀 😀 Dnes som to nadhodila v práci, že mám schválené kúpele, tak nejako nenamietali, aby som nešla... Tak mala by som to využiť 😀

matusik6
10. sep 2015

@tlucka
K Reismuleeovej som chodila aj ja,doktorka milá,ale prax o nicom, mne povedala na 8 den ze mam 2 cysty a boli to folikuly🙂
Ja som.mala po clostyle folikul na 8 den 20x18 mm,písala som.machacovi, 12. 00 som podala orgalutran, vecer pregnyl a obden Opu vydržal a bolo aj zrele vajicko.🙂
Ty sa musis sama rozhodnúť.
A Machac mne na pk napísal ináč a druhej ináč.
Tak co ti mam k tom napisat.🙂

tlucka
10. sep 2015

@nelly3 V Lúčkach som bola 2x a v Nimnici som bola tiež 2x. A fakt sa to nedá porovnať, Lúčky sú na liečbu gyneko problémov top. Len sa tam viac platí v porovnaní s inými kúpeľmi. Ja by som si teda musela platiť stravu a ubytko, pričom by som chcela sama izbu, a vyšlo by ma to na tých 28 dní viac ako 700E... ☹ ALe hneď by som šla, bolo tam perfektne 😉 Fakt odporúčam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre