Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pufa
13. sep 2015

@tlucka toto je normálne riadny thriller na pokračovanie 😀 držím ti velmi velmi palce, máte to dobre "nasliapnute" ;)

tlucka
13. sep 2015

@pufa Potešil komentár od teba 🙂 Dúfam, že thriller bude končiť romanticky: "...mali tri deti a žili šťastne, až kým nepomreli."

pufa
13. sep 2015

@tlucka samozrejme. Ako sa hovorí, kým nie je koniec dobry, tak to nie je koniec 😉

tlucka
13. sep 2015

@pufa Tak toto príslovie (alebo čo to vlastne je), si musím osvojiť a pokúsim sa ho aplikovať v živote 🙂

gombicka
13. sep 2015

@cmudlo mne namerala gynekologicka (ale nie z centra) sliznicu 14mm na 12 DC, bala som sa, lebo som vedela, ze este porastie. den pred planovanym trasferom som zasla do centra a doktor nameral 12mm. Vysvetlil mi, ze zalezi aj na tom, z akeho uhla sa to mera. A co som citala, 14mm je este dobre, takze sa nemusis stresovat.

lienka_1
13. sep 2015

@tlucka Luci, super! Len tak pekne dalej 🙂 Velmi sa s vami tesim!

vernazza
13. sep 2015

@tlucka tomu ver, že to s tebou všetky prežívame. som dnes v kuse refreshovala stránku, že kedy napíšeš, nevedela som sa sústrediť na robotu. 🙂 moc moc ti držím palce, aby to vyšlo, lebo keby si raz túto story rozprávala ratolesti, že ako to vlastne bolo, asi ti neuverí 🙂

tlucka
14. sep 2015

@vernazza
@lienka_1 Ďakujem dievčatá 🙂 Aj ja som rada, že s vami môžem zdieľať svoje pocity. Tiež som chcela ísť do tohto nativu úplne na tajnáša, ale jednoducho sa mi nedá o tom doma diskutovať len s manželom, keďže pred ostatnou rodinou držíme bobríka mlčanlivosti. Potrebujem vaše rady, pomoc, povzbudenie a som rada, že sa mi dodávate silu do boja. 🙂

tlucka
14. sep 2015

Tak kočky, aby som vás nenapínala celý deň 😀 Rozprávka zatiaľ pokračuje, uvidíme však dokedy... Takže embryjko má 4 bunky, zatiaľ vyzerá všetko v poriadku. Zajtra volať nemusím, v stredu 4 deň sa vývoj nekontroluje a transfer máme naplánovaný na štvrtok poobede. Ešte si mám preistotu ráno zavolať, aby sme teda nešli zbytočne. Ale ja sa modlím, aby bolo všetko tak ako má byť a naša fazuľka bola už len tri noci sama v Petriho miske 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

niveagirl
14. sep 2015

@mimika1973 Ďakujem pekne 🙂

pufa
14. sep 2015

@tlucka no, na druhy den 4 bunky je ideal, na treti bude mat 8 a na 5ty 100 🙂 tfuj tfuj... u mna uz nervozita tiez stupa, o dva dni mam KET. vkuse chodim na zachod od nervov 🙂 som si myslela ze to budem brat viac easy ked uz mam jedneho drobca doma, ale asi to ovela ine nebude

tinkatinulka
14. sep 2015

@tlucka to je skvelá správa luci, Femi zabrali 😄juhuuuu stvrtok si tehuľa a ako lipidy? Kam na ME ides? Určite si ich daj správ max viď lienočka ako brutal drzim pasticky aj na nohách a aj moja hafinka na labkach 🐱

sono2
14. sep 2015

@tlucka ahoj. Ako ste oplodňovali? Ja čakám zajtra na ms a o desať dní prva kontrola tiež na nativ. Držím ti palce . Nechávate teda 5 dňovku áno?

tlucka
14. sep 2015

@pufa Super, tak to budeme v tesnom závese testovať a dúfam, že aj rodiť 😀 😀 Držím veľmi palčeky 🙂 Mne už z toho stresu je tiež zle od žalúdka.. Osobne si myslím, že to väčšina kočiek, ktoré majú už dieťatko, rovnako stresujúca prežíva. Ja som však KETy relatívne v pohodne zvládala, lebo som sa nemusela stresovať nad tým, či folikul rastie, či bude odber, či sa vajko oplodní atď... Prišla som iba na vklad a užívala si domácu pohodu 🙂

tlucka
14. sep 2015

@tinkatinulka Ďakujem zlatíčko. Dúfam, že teda bude vklad vo štvrtok a teda budem ťa v tehu vlne nasledovať 😀 😀 😀 Lipidy si idem dať pichnúť zajtra do Iscare v BA, len dnes preistoru ešte zavolám Dzurillke. ohľadom tej dávky lipidu. Už som jej dnes volala, ale mám zavolať znovu po jednej. Tak som zvedavá, či mi teda takú slabučkú dávku naordinovala správne.

tinkatinulka
14. sep 2015

@tlucka nech ti pichne aj arzén len nech zaberie

tlucka
14. sep 2015

@tinkatinulka Arzén nie, neviem či by som to rozdýchala 😀 😀 Ale mohli by mi pichnúť nejakú vo štvrtok nejakú narkózu s postupným uvolňovaním najbližších 14 dní. Nech to čakanie po vklade prespím. A ty si vklade doma na PN alebo robíš z domu? Neviem, či mám zostať doma alebo nie.. Aspoň by som mala čas na iné veci, ktoré teraz nejako nestíham.

tlucka
14. sep 2015

@sono2 Ahojky 🙂 Oplodňovali sme klasicky metódou ICSI. Popravde sa nás ani nepýtali, či nechceme nechať prirozdene vajko oplodniť, aj keď máme dobrý spg. Asi netreba riskovať, že by sa neoplodnilo. Dali sme PK preto, lebo potrebujem pichnúť intralipidy a to 2-5 dní pred vkladom. Tak ti veľmi držím palce, aby bol nativ aj pre teba úspešný. A odber bez narkózy bol úplne v pohode, jedine po odbere ma bolelo dosť brucho, ale mňa zvykne po ovulke bolieť dosť intenzívne vždy. Ale ružová tabletka to vyriešila 😀 😀 😀

tinkatinulka
14. sep 2015

@tlucka ja pracujem z domu, a popravde moc som vegetila.. Moji zákazníci to dúfam chápu. A keď bude treba povegetim aj ďalej 😊

tlucka
14. sep 2015

@tinkatinulka Jasné, že budeš vegetiť aj ďalej 😀 Už nás predsa toľko nenapínaj 😀 😀 😀 Ja nemám možnosť pracovať z domu 😒 😒 Prácu síce nemám fyzicky náročnú, ale zato psychicky áno. Naposledy som bola po vklade doma, aj keď som doma aktívne makala hlavne v záhrade. A hneď po pozitívnom teste som sa dala vypísať, nech toľko doma netrčím a v práci nemajú pripomienky a dopadlo to tak ako to dopadlo. Tak neviem, čo urobiť. Možno sa dám vypísať v prípade pozitívneho testu.

gagirl
14. sep 2015

@tlucka super spravy Lucka..velmi na vas myslim ..drzte sa🙂

tlucka
14. sep 2015

@gagirl Vďaka zlatíčko 😉 Snáď to tentokrát dopadne lepšie ako naposledy... A ty teraz ako pokračuješ? Chystáte sa znovu do boja?

sono2
14. sep 2015

@tlucka dik. Toto už všetko poznám. Tak veľa šťastia!

tinkatinulka
14. sep 2015

@tlucka ja by som na tvojom mieste hneď po transfére sla, stal to robotu.. Oni ti nepomôžu tam ale klud a pohoda doma..moja skúsenosť

tlucka
14. sep 2015

@tinkatinulka No uvidím, ako sa nakoniec rozhodnem. Ja mám v pohode robotu, žiadna fyzická námaha, ale niekedy je duševná práca horšia ako pracovať s lopatou.. 😀 😀 😀 😀 A ako zákon schválnosti mi vždy telefonovali pred vkladom, že vedenie niečo potrebuje. A vždy som musela prísť do práce aj počas PN. A tiež nechcem zostať doma kvôli tomu, že aj doma a hlavne v práci by sa hneď pýtali, či zase riešime IVF. Nechcem klamať, a tak potom neviem nájsť výhovorku, prečo som zostala doma... Ale presne ako píšeš, domáca pohoda je v našom snažení nenahraditeľná. Práca počká..
A teda zajtra idem pichnúť si ten intralipid nakoniec do Medissima v BA. Majú tam infúznu službu, takže bez problémov mi to pichnú. Ani v Iscare by to nebol problém, ale v Medissime sa platí 15€ za podanie lipidu a v Iscare 30€. Takže ušetrím peniažky na ďalšiu infúziu 😀 😀 😀 Ešte infoška od imunologičky Dzurillovej. Takže moja schéma podania lipidu 4ml do 250ml fyzio roztoku bola správna. Že z pohľadu repro imunológie je správne podávanie len takejto nízskej dávky. Tak snáď vie, čo robí 🙂

tinkatinulka
14. sep 2015

@tlucka super ze to vyslo, noo ja dávam také diagnozy na maskovanie ivf že mohla by som knihu pisat, najnovšie má zase chytili platničky.. Uff treba byť kreatívny

tlucka
14. sep 2015

@tinkatinulka Tak tebe kreativita určite nechýba 😀 😀 Asi je to pre teba v povolaní priam nevyhnutnosť 😀 😀 Ale aj ja niečo vymyslím 😀 😀 Len môžem vymýšlať čo chcem, keď mi v nemocke na PNku dali diagnózu hroziaci potrat. Takže moje výhovorky mi aj tak nikto už asi neuverí 🙂 Napíš nejakú skvelú diagnózu, nech sa inšpirujem 😀 😀

luckagumenicka
14. sep 2015

@tlucka ahojte buduce tehulky, na co sa davaju tie Lipidy?

tinkatinulka
14. sep 2015

@tlucka to na PN sa nepíše diagnóza, to sú... Ja mam od mojej obvodnej.. Také niečo ako unavený syndróm bla bla chrbtica.. Ako ze to je oki, z nemocky keď som bola tak v prepustacej hroziaci potrat ale diagnóza na PN nebola.. Prípadne skus dake črevné problémy.. V tomto som rada ze mam úžasné dr okolo mňa ktoré sú max ústretové, ale hlavne v svojom oboje profi.popytam obvodného

tlucka
14. sep 2015

@luckagumenicka Intralipid je sterilná tuková emulzia skladajúca sa z frakciovaného sójového oleja. Pomocnými látkami sú vaječný lecitín, glycerol, infúzny roztok a hydroxid sodný. Úlohou intralipidu je zabrániť včasným tehotenským stratám (potrtom) a zlyhaniu implementácie - uhniezdenia embrya. Intralipid sa používa pri nadmernej aktivite NK buniek, ale aj v prípade zistených protilátok proti trofoblastu (ak liečba inými medikamentmi napr. kortikoidmi je neúspešná). Ak má teda žena príliš aktívne NK bunky (starajúce sa o obranischopnosť organizmu), tak tieto NK bunky môžu napadnúť embryo a oslabiť ho natoľko, že dôjde k jeho zániku. Dúfam, že som to správne vysvetlila 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre