Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
14. sep 2015

@tinkatinulka No mne priamo na PNku v nemocnici napísali diagnózu O20.0- Hroziaci potrat ☹ 😒 Takže mohla som zatĺkať, koľko som chcela.. Ja mám tiež obvodného lekára fajn človeka, ktorý nemá problém mi napísať čokoľvek. Dúfam, že teda vo štvrtok vklad bude a dovtedy si premyslím, ako to vyriešim s PNkou. Ešte raz vďaka za všetko 😉

tinkatinulka
14. sep 2015

@tlucka a zajtra nevolas?

tlucka
14. sep 2015

@tinkatinulka Asi nie, embryologička mi povedala, že netreba, že vyzerá byť v poriadku. Že predpokladá, že bude mať pekných 8 buniek 🙂 Ale asi si aj tak pre pokoj duše zavolám 🙂

lienka_1
14. sep 2015

@tlucka
Luci a vravela Ti Dzurillova aj ake vedlajsie ucinky moze mat 100-ka intralipidu? Dufam, ze to nema nejaky vplyv na mimi. Ja mam za sebou uz 8 intralipidov a podla Koudelku este do 30.tt. Teraz normalne rozmyslam, ci este vobec podavat.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tlucka
14. sep 2015

@lienka_1 Nie, nepovedala mi o žiadnych nežiadúcich účinkoch na mimi. Ja verím, že tvoje dievčatko je v poriadku, neboj. Len mi dr. povedala, že z pohľadu repro imunológie je bezpečné podávania len 4ml. Ale ja som jej povedala, že viem o prípadoch, že sa podáva aj 100ml a nato mi vravela, že vyššie dávky sa môžu aplikovať v prípade iných indikáciií (napr. ako zdroj energie, esenciálnych mastných kyselín a pod). Potom mi povedala, že v piatok bol kongres imunológov, na ktorom teda ona prednášala a bola tam aj Maličková, Bergeniová a aj lekári z RF z Brna a Olomouca a teda jednoznačne sa ako imunológiovia zhodli, že podanie 4ml lipidu postačuje. A o tom kongrese som mala info aj od doktorky Michnovej z Olomouca, s ktorou som teda tiež konzultovala odporučené množstvo lipidu. Tá doktorka Michnová mi vravela, že doposiaľ vždy dávali 100ml lipidu, ale že po tejto piatkovej konferencii bude odporúčať len 4ml..

tlucka
14. sep 2015

@lienkae Nie, zajtra budem mať len 3 deň od oplodnenia a vklad by som mala mať vo štvrtok.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tlucka
14. sep 2015

@lienka_1 Ešte ma napadlo, ty chodíš nejakému imunológovi? Nechceš napr. zavolať Dzurillovej a popýtať sa nato?

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tlucka
14. sep 2015

@lienkae Krásne embryjko ste vkladali 🙂 Držím veľmi palce, nech sa dobre zahryzne u teba na dlhých 9 mesiacov 😀 😀 😀

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helenka12
14. sep 2015

@lienkae ja mam estrimax a ten mi služi na to ze mi to navodi stav tehu narasie mi sliznica ,aby sa malo vajicko kde uhniezdit pomaha rastu folikul atd 🙂

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helenka12
14. sep 2015

@lienkae hej mne dali estrimax 🙂

pufa
14. sep 2015

@tlucka ano, ak všetko dobre pôjde, budeme mat skoro spoločný termín pôrodu 🙂 chystáš sa testovať na ktory den? Ja som sa naposledy odvážila testovať az na 14 den, tak som sa bála. Chcela som aj neskôr ale manžel ma prinútil 😀

helenka12
14. sep 2015

@lienkae a utrogestan si vkladas

gagirl
14. sep 2015

@tlucka ja musim teraz 3mesiace pockat po ivf..mala som silnu a problemy po opu..ale ani by som skor na dalsie ivf nesla..boli sme ba konzultacii u Otevrela..do Olomouca manzel nechcel,tak som aa rozhodla ze napisem Otevrelovi..Chcel aby som si este dorobila nieco z repro imuno kedze som mala len zaklad.imunologiu..a dohodli sme sa na hysteroskopii este..pred stimulkou mesiac..aj ked som rozmyslala ci to bude potrebne ked ja som uz tehotna bola..Dohodli sme sa na soft ivf kedze som uz samoplatca..nativ mne neodporucal neviem preco..uvidime kedy vobec zacneme so stimulkou..ale nechcem moc cakat kedze mam uz vela rokov..co ma aj najviac stresuje..tak rychle idu tie roky:(Ja verim moja ze teraz vam to vyjde..musi..velmi vam to prajem..🙂

lienka_1
14. sep 2015

@tlucka My sme boli este v UPMD v Prahe. Kontrolne odbery mi robili v RF a Koudelka konzultoval s niekym, kto s nimi spolupracuje. Asi mu zavolam. Vdaka za info!

diska
14. sep 2015

@lienka_1 ahoj tehulka,hlavne kluudd,,,,ja som tiez dlho brala intralipid a uplne ,ze casto tusim nikto tak vela nebral a stale neriedena 100ml,cca 2 hod .mi to tieklo. konzultvala som to z Girovskou a aj Malickovou v Prahe,obe ma ubezpecili ze to niako nemoze poskodi babatku, no a mame uz aj dokaz doma,takze sa neboj a uzivaj si svoj zazrak vbrusku. 😉

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jedinecna711
14. sep 2015

Prosim vas neviete mi niektora poradit ako to je s preplacanim liecby v Brne? Preplacaju to vsetky poistovne???mam Doveru pisala som im a uz vyse tyzdna cakam za odpovedou

jedinecna711
14. sep 2015

Prosim Vas a ten intralipid sa podava este pred transferom alebo pred? Ja som bola na IVF 2krat naposledy pred 1,5r v Ke a nepamatam si aby mi to dali. Ja som totiz sice vzdy otehotnela no do 3 tyz som aj potratila.

jedinecna711
14. sep 2015

A ten intralipid podavaju aj na svk alebo je to daka novinka?

cmudlo
14. sep 2015

@lienkae krásne embryjko ☺držím veľmi palce

pitufinka
14. sep 2015

Baby nejaké skúsenosti s nativ cyklom?😃 ideme tento mesiac do toho

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelly3
14. sep 2015

@jedinecna711
dovera zial nepreplaca

cmudlo
14. sep 2015

@lienkae no tak ako @tlucka napísala...mohli mi pichnúť nejakú narkózu s postupným uvolňovaním najbližších 14 dní, nech to čakanie po vklade prespím...je to hrozné. ..snažím sa čo najmenej niečo robiť, ale potom stále rozmýšľam. ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre