Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cmudlo
14. sep 2015

@lienkae a si si istá že vaječník? Nebolo to uhniezdovanie embryjka?

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rada2002
14. sep 2015

@lienkae dala som sa na tie 2 týždne vypísať obvodným a potom pojdem na gyndu. Kedy máš termín prvého testu? Ja 23 a už sa neviem dočkať. Zatiaľ je to fajn, žiadne krče a nič ma nebolí. A ako Ty?

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rada2002
14. sep 2015

@lienkae ako to vlastne je. Majú byť po tom bolesti alebo nie? Lebo ja nič necítim iba sem tam v podbrušku trochu.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rada2002
14. sep 2015

dievčatá ako to vlastne je. Majú byť po tom ET bolesti alebo nie? Lebo ja nič necítim iba sem tam v podbrušku trochu ale inak nič. Ako viem že embryjko vo mne stále je?

nadia23
14. sep 2015

Kocky ahojte. Prosim vas pregnyl sa picha den pred OPU alebo dva dni pred? Boli sme dnes v brne a ja som si nezapamatala ci si ho mam dat dnes alebo zajtra. V papieroch mam ze dnes. OPU mam v stredu rano. Ja som "sikovnaaa". 😉

lienka_1
14. sep 2015

@diska Vdaka za info. Si ma upokojila, lebno dnes mi uz vselico behalo po rozume. Uz iba 2 davky a budeme v bezpecnej zone. Aj ty si mala az do 30.tt?

lienka_1
14. sep 2015

@nadia23 urcite dnes vecer. Pre istotu aj povedz presny cas, kedy si pichala. Drzim palce!

nadia23
14. sep 2015

@lienka_1 supis dakujeeem. Len som ostala taka neista. Takze dnes o 22tej. Este raz dakujem. 😉

lienka_1
14. sep 2015

@nadia23 Pregnyl je treba pichnut v presne stamoveny cas, vedia si tak potom pekne poukladat pacientky na opu. Vela stastia! 😉

cmudlo
14. sep 2015

@rada2002
@lienkae ja necítim vôbec nič. . . Hned večer v deň et ma bolelo v podbrušku a odvtedy nič. ..ani napätie v prsiach...tak neviem, či je to dobré, alebo zlé znamenie

luckagumenicka
14. sep 2015

@tlucka a ten intralipid sa podava pred transferom alebo az ked je pozit HCG? Podava sa ako casto?

pufa
14. sep 2015

@lienkae
@rada2002
Ja som bola tehotná uz 3 krat a vzdy som cítila takú pulzujucu bolesť alebo pichanie v jeden den po vklade. K tomu únava, aj zimnica trochu, taká celková slabosť. Ale to len v dňoch okolo implantácie, potom uz len tlaky v podbrušku. Ale kopec báb necitilo nič a vyšlo to, čiže buď alebo..

jedinecna711
15. sep 2015

@nelly3 a ktora poistovna to preplaca, vseobecna vsak?
Je to iste?

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nadia23
15. sep 2015

@jedinecna711 aj mne VsZP schvalila uplne v pohode. 😉

tlucka
15. sep 2015

Ahojte dievčatá :-/ Asi platí fakt zákon schválnosti, že keď si niečo perfektne naplánujem, tak sa vždy niečo dos.... 😠 Takže od rána mi bolo nejako čudne od žalúdka, ale myslela som si, že to rozdýcham. Bola som dnes na tie intralipidy a došlo mi tam tak zle, že mi podávanie lipidu prerušili. Dostala som iba polovičnú dávku. Zajtra mám volať imunologičke, či to bola reakcia na lipid (aj ked podla mňa nie), či mi majú aplikovať zajtra znovu stanovenú dávku alebo už radšej nie... Teraz ležím, už sa mi pridružila aj teplota a neviem čo robiť... Mali ste prosím niektorá nejakú reakciu na lipidy? Asi budem musieť odložiť aj vklad a fazulka pôjde do mrazáka.. 😠

tinkatinulka
15. sep 2015

@tlucka uff moja a len teplota alebo aj zimnica? veď máš ešte dva dni možno to prejde.. Myslím že zuzi mala daku reakciu na lipid, nakoniec sla bez neho a je tehu.

tinkatinulka
15. sep 2015
tlucka
15. sep 2015

@tinkatinulka Mati, našťastie len teplota. Ale mne bolo nejako čudne už ráno, ale myslela som si, že to rozdýcham. Ja si nemyslím, že je to reakcia na lipid. Skôr si myslím, že nejaká crevná chrípka ma dobehla.... Rozhodla aom sa že zostanem zajtra doma a snáď mi ti do štvrtka prejde. Ak nie, tak pôjde fazulka do mrazáku. Dúfam, že sa mi podarí zajtra skontaktovať s imunologičkou, lebo iba v utorok a štvrtok je na reproimunológii.

tlucka
15. sep 2015

@zuzu1108 Ahojky, prosím ťa, vyššie v príspevku písala @tinkatinulka, že si mala nejaké reakciu na podávanie intralipodov. Môžeš mi prosím napísať, čo sa stalo, resp. aké si mala nežiadúce účinky? Ja som dnes bola na intralipidovej infúzii, ale podávanie mi museli po 2,5 hodine prerušiť, lebo mi zostalo strašne zle od žalúdka. Aj keď si nemyslím, že to bolo z lipidu. Doktorka nechcela riskovať pokračovanie podávania infúzie, tak si mám volať zajtra imunologičke a zistiť, či mi to môžu znovu aplikovať. Prosím ťa ty si mala reakciu na lipid pri prvej infúzii a potom ti už vôbec nepodávali infúziu intralipidu?

tinkatinulka
15. sep 2015

@tlucka veru oddychuj nasadil diétu suchare a čaj a nohy v teple, a nezabudni veľa piť a prísun vit c, prekonal a bude dobre asi je to aj stres

tlucka
15. sep 2015

@tinkatinulka Ďakujem zlatko, veď oddychujem a zajtra ostanem doma tiež. A presne si to vystihla, ja predpokladám, že to mám hlavne zo stresu... Tie nervy za posledných pár dní asi robia svoje...

tinkatinulka
15. sep 2015

@tlucka stále hovorím treba na toto klud.. Takže zvaz pn či dovcu do konca týždňa, v robote povedz ze mas brusnu chr. A ze ich nechces nakaziť. 🐺

zuz696
15. sep 2015

baby boli ste na prvom skríningu v reprofite brno?? ako to prebieha,ako dlho čakate na výsledok?

mircalla
15. sep 2015

@zuz696 nie u nas.nevidim dovod

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre