Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nadia23
17. sep 2015

@tlucka super spravy, drzim palce silno, nech to vyjde. 😉

tlucka
17. sep 2015

@nadia23 Ďakujem 🙂

lienka_1
17. sep 2015

@tlucka Luci, parada! 😉 Ked som citala spravu, mala kopkala ako diva 🙂 🙂 Ze pozdravuje a drzi palce!

pufa
17. sep 2015

@tlucka super! porastie az do 50 cm, verim tomu 😀 drz sa a stastnu cestu 🙂 inak, dole pod kopcom na ulici Hlinky je pivovar Starobrno a maju tam aj vynikajucu restauraciu, vcera sme sa tam s muzom po vklade objedli, vrelo odporucam!

biga7070
17. sep 2015

@tlucka ahoj, sledujem Tvoj príbeh a veľmi veľmi Ti držím palce! a verím tiež, že to dobre dopadne 😉 posielam tiež tehu bacilky 🙂

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matusik6
17. sep 2015

@lienkae
Nie ja idem.stymulovat až v oktobry len chcem vedieť s akou dg sa davate vypísať,jasna ze v robote nepoviem ze riesim Ivf
Tak drzim palce nech sa ti to podarí

bergalm
17. sep 2015
bergalm
17. sep 2015

@lienka_1 pre Teba zlato som rada,ze vsetko je o.k. u Vas a samoška aj pre vsetky kočky tu

jedinecna711
17. sep 2015

@nelly3 a mas osobnu skusenost? alebo nepoznas nahodou niekoho kto nedostal preplatene? velmi by mi to pomohlo. Pretoze som tam vcera volala a povedali mi v dovere ked si dopredu vybavim ziadost a potvrdenie, tak mali by to uznat a ked som sa opytala ze ako je mozne ze mnohym zenam neschvalili tak som dostala odpoved ze zrejme si nepodali ziadost dopredu..tak preto nemali preplatene. A ja teraz vaham ci tam ostat a verit, alebo prestupit do vseobecnej a cakat do januara.Len uz nevladzem tolko cakat, uz 5.rok ☹ dakujem za skoru odpoved

ingrid0105
17. sep 2015

@tlucka drzim palce 🙂

ingrid0105
17. sep 2015

@bergalm krasna je 🙂

zuzka213
17. sep 2015

Dievčatá, som 14 dni po transfere, test mi vyšiel pozitívny 🙂🙂🙂
Ale mavam bolesti podbruska a krizov ako pei menzese....mali ste to tiez??nepamatam ze by som mala podobnr pocity pri prvom tehotenstve

ingrid0105
17. sep 2015

@lienka_1 ahoj moja v prvom rade gratulujem k u krásnemu tt týždňu a chcem sa spýtať , tz si užívala solumedrol a agolutin, načo tieto lieky či injedcie presne slúžia? Ďakujem za odpoved. Bola som na kontrolnom odbere na reproimunologii, čakáme na výsledky, tak si pomaly zháňam info ak budú dobré čo ďalej podniknuť a užívať aby to bol náš posledný vklad ktorý absolvujem. A ešte čosi, ja som mala marcela, koho mi odpúčaš ty?

nelly3
17. sep 2015

@jedinecna711
no ja mam osobnu skusenost s doverou, ziadost vsetko vybavene, zaslane a prisla mi odpoved z dovery, ze zamietaju nakolko sa to da urobit aj na SK 😠

pufa
17. sep 2015

@zuzka213 gratulujem 🙂 je to úplne normálne, babo sa zaryva hlbšie do výstelky, maternica sa pripravuje, kríze s tym priamo súvisia, kedže úpony maternice smerujú aj do krízovej oblasti. Len tak ďalej 🙂

biga7070
17. sep 2015

@zuzka213 aj som to mala a mám stále, už trochu menej, ale mám 😉

zuzka213
17. sep 2015

@pufa
@biga7070. Ďakujem 🙂 som šťastná ako blcha

jedinecna711
17. sep 2015

@nelly3 a otazka bola si pred tym na slovensku na ivf alebo si chcela ist hned po prvykrat do Brna?? lebo aj na tom zalezi zi uz bolo na slovensku skusane ivf, prosim ta odpovedz mi lebo mi na tom velmi zalezi, od toho sa budem dalej rozhodovat, ja uz som totiz bola na slovensku a dvakrat nevyslo

biga7070
17. sep 2015

@zuzka213 to Ti verím 🙂 gratulujem!!!!

dancez
17. sep 2015

@jedinecna711 ahoj viemže sa nepoznáme ale ja riešim teraz tot isté. Som v skupine Ferticent lebo tam teraz chodím a mám za sebou 2 x neuspešný KET, idem teraz na další vklad KET , ešte nám ostane 1 mrazáčik ale tiež myslím na to keby to nevyšlo chem ísť do Brna a tiež som v dovere. Ale som to vyriešila tak že sa prehlásim do Všeobecnej a nemusím sa bát že to nebude preplatené, aj tak mi je jedno v akej som poistovni a mám kolegynu ktorá robí v zdravotníctve a tá povedala že dovera je najhoršia.

nelly3
17. sep 2015

@jedinecna711
raz som bola na SK v gyn-five, raz v Brne tiez cez poistovnu, ale po starom, takze nebol vtedy problem a po novom, ked musis mat dopredu schvalenu ziadost, tak mi dovera zamietla zial a myslim, ze viacero bab ma podobnu skusenost s doverou:(

skaredekacatko
17. sep 2015

Baby nechcem tu moc byt za mudru ak to tak nie je tak ma ipravtw ale co ja viem ohladom toho preplacania tak sa moc neoplati pretoze ja som za soft platila 1100 eciek uz aj s liekmi s konika. A otevrel mi povedal ze keby idem cez poistocnu mi to da za 2200 z toho 1000 sa nepreplaca takze je to zbytocne riesit cez poistovnu ja mam jeden pokus ale uz to neriesim cez poistovnu vzdy idem mimo. Ked v brne este davali soft na ziadost tak som zaplatila len 200 eciek ale to uz nechcu robit lebo cesky su tym padom v nevyhode.

lienka_1
17. sep 2015

@bergalm Je nadherna! Mne sa uz zacalo snivat o tom aka bude nasa mala. Tak som zvedava. Dnes som rozbalila vrece s vecickami a je tam toho tolko, ze som ho aj rychlo zavrela. 😀 Nechala som von iba zopar veciciek, ktore si viem hned zivo na malej predstavit 🙂

lienka_1
17. sep 2015

@ingrid0105 Agolutin sme zaradili k utrogestanu preto, lebo na HP som mala progesteron vzdy nan
spodnej hranici. Potom som ho pichala kazde 3 dni az do 16.tt. Kedze som mala nativ, mala som plne funkcne aj zlte teliesko, ktore je zodpovedne za produkciu progesteronu a moj gynekolog sa vyjadril, ze by mozno agolutin ani nebol potrebny, ale ze budeme pocuvat lekara z centra. Pri IVF s FSH to potom funguje trochu inak, neviem presne, preto sa dodava progesteron takto.
Solumedrol je to iste ako medrol, ci prednison. Otevrel mi ho naordinoval preto, lebo medrol sme nasadili az jeden jen po OPU, ked bolo jasne, ze vajicko sa oplodnilo. Imuno-testy ktore boli zhruba pol roka stare boli OK, ale pre istotu mi pri vklade solumedrol pichli, aby sa narazovo zvysila hladina prednisonu.
A kedze som otehotnela pri Otevrelovi, jednoznacne ho odporucam. Je to lekar, ktory pocuva, zvazuje a neboji sa urobit rozhodnutia. Mne sa jeho pristup velmi-velmi paci. Ale to neznamena, ze by som si Koudelku vazila menej. Je to iba taka psychologicka hracka, kedze Otevrel bol aj pri OPU, aj pri ET.
Drzim palce! 😉

bergalm
17. sep 2015

@lienka_1 dakujem no akurat sa ucime zaspavat na obed v postielke mame s tym velky problem...Nie a nie tak som musela chvilku trpnut kym plakala ale zaspinkala nic na nu neplati dokonca sme kupili premietacku s melodiami nezabera tak uvidim dokedy bude spinkat stacila by aj hodka.No take stavy poznam aj ja som len kuk na vecicky a rychlo skovat som sa bala ze aby nahodou sa nic nepokazilo som poverčiva

lienka_1
17. sep 2015

@bergalm Vidim, ze v postielke sa chce spat malo ktoremu babatku 🙂 Segrine deti v postielke vobec nespali, tak zdedime uplne novu, nepouzivanu postielku. Som zvedava, ako to bude u nas. A spanok sa casom upravi. Segrin maly spal iba v kociku. Ked sa viezol spal ako dudok. Ked nahodou zastali, hned rev 😀 , potok okolo roka a pol sam tahal segru, nech ho da spat. Vzdy vzal do ruky plienku a prikryl si nou hlavku. Bol na zozratie. No a teraz vymysla aj hodinku, kym zaspi, ale potom potiahne aj 2 hodky.
Tak vela zdaru 😉

mircalla
17. sep 2015

@zuzka213 mali, tak to ma byt
@bergalm zlatusik

Ja som oddnes oficialne PN, hura....uz som sa rozhodla, ze to dalej v praci tahat nebudem, mam 29tt, strasne problemy so zahou, tvrdne mi brucho a fakt nevladzem

adka2891
17. sep 2015

@zuzka213
Gratulujem 🙂 ja som dnes 12 deň a tiež mám pozit. Tehot. Test a tiež má bolia kríže občas aj podbrusko a aj vaječníky 🙂 zajtra idem na krv

freyahope
17. sep 2015

@jedinecna711 neviem, kde je začiatok komunikácie o preplácaní, ale napíšem ti, ako to mám ja. Mám ešte 3 nevyčerpané pokusy, v Brne som vždy bola ako samoplatca, na Slovensku som nebola ešte ani raz. Teraz chceme časť softu preplatiť, v lete som sa o tom bavila s Otevřelom. Povedal mi, že Dôvera mi to s najväčšou pravdepodobnosťou neschváli, takže som si dala prihlášku do VšZP a v januári si podám žiadosť a budem čakať na schválenie. Otevřel mi vyratúval, koľko mi asi preplatia, vraj nejakých 400 eur by to mohlo byť, soft nás vyjde cca 1100 rátam.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre