Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

santeema
17. sep 2015

@bergalm cauko. ja len ani moji krpci tak do 7 mesiacov nechceli spat v postielke. uspala som ich v kociku, alebo zaspali na gauci a ked som ich prelozila boli hned hore a pistali. tak som to neriesila, spinkali v kociku a s nami v posteli a potom okolo toho 7 mesiaca sa tam ten starsi zacal pytat sam a teraz este stale perfektne a hlavne dlho🙂 spinkava v postielke. asi sa tam citi taka sama a boji sa.

mimika1973
17. sep 2015

@lienka_1 ahojky, noooo, veru ano, priznavam! 😉 😵 😀
8tt, chcela som pockat so spravou do 12tt este, ale zas rada povzbudim vsetky snazilky a cakatelky a buduce tehulky! Treba len verit, lebo vsetko je mozne! 😉 🙂 Aj po dlhych rokoch snazenia a trapenia a dufania....

dohna
17. sep 2015

@freyahope uz som hodila kuk par komentov vyssie ked tu je toho tak strasne vela popisaneho🙂 takze ked nam navrhnu IUI v brne tak to sa financne da zladnut ale keby navrhli rovno ivf tak to si mame dat najprv urobit na slovensku a prip.az 2 ivf v brne?

lienka_1
17. sep 2015

@mimika1973 Mali ste este mrazacikov, ci ako? Azda prirodzene, lebo to teraz u druhomamiciek leti 😉

lola911
17. sep 2015

@jedinecna711 hej 2350 euro spolu aj liekami (ivf 1950 euro + lieky 400 euro)... lieky mam uz doma v chladnicke priamo z brna... poslali mi aj ihly, striekacy a alkoholove servitky 🙂 my nejdeme cez poistovnu , sme samoplatci 🙂

lienka_1
17. sep 2015

@mimika1973 A jasne, ze velikanska gratulka! 😉

freyahope
17. sep 2015

@dohna pokiaľ by ste museli ísť do IVF a išli by ste do minimálnej stimulácie, finančne sa to dá zvládnuť aj bez poisťovne, lebo to vyjde v Brne okolo 1000 €. Ak by si išla na Slovensku do klasického IVF, poisťovňa ti ho preplatí, ale všetky úkony navyše, ktoré nie sú zahrnuté v poistke vás aj tak môžu vyjsť 1000 eur z vlastného. Ale zase to je rozhodovanie, či minimálka alebo klasika. Ak máš Dôveru, nechceš meniť poisťovňu, chceš klasické IVF a chceš to mať preplatené, tak áno, prvé IVF asi na Slovensku. Ale najlepšie by bolo asi absolovovať konzultáciu v nejakom centre, záväzné to nie je a aspoň budete vedieť na čom ste a potom sa rozhodnete.

dohna
17. sep 2015

@freyahope tak to je v pohode bez poisťovne tých 1000€ dakujem za rady 🙂

coralee_wiley
17. sep 2015

Tak baby, tento cyklus si dame druhe iui ... Velmi by som chcela aby to vyslo, lebo ak nic ani z toho, pojdeme na ivf :( a toho sa taaak bojim:( tak nam drzim vsetkym palce, nech to za dve palicky🙂

jedinecna711
17. sep 2015

@lola911 a skusala si pred tym na slovensku ci si sla hned na poprvykrat do brna??

lola911
17. sep 2015

@jedinecna711 ano skusam uz 22 rokov... mala som 18 ked som zacala chodit do bratislavy na zochovu k marsikovi, od vtedy som mala 2 mimomaternicove, marsik mi prerezal cievu pri laparoskopii.. tak som mala inerne krvacanie... tvrdil mi ze to je normalne po operacii... brucho som mala ako v 4tom mesiaci tehotenstva... uz ma na slovensko nikto nedostane... isla som potom do uk najprv do hope hospital a potom do saint mary's hospital ale nic s toho... kaslem uz na to.... si to budem platit sama aj keby to co stalo... teraz idem skusat do brna 🙂

pitufinka
17. sep 2015

Baby ostavate alebo ostali ste pp vklade doma? A ako dlho ak áno ;)

nelly3
17. sep 2015

nejako to tu zacina ztehotnievat, druhe kolo 😉
@speranza1 moja ako sa mavas? nejake foto fesacikov daj 😵
@pitufinka podla toho ako narocnu mas pracu.

tlucka
17. sep 2015

Ahojte kočky, veľmi pekne Vám všetkým ĎAKUJEM, že ste na nás dnes mysleli...

Tak ja mám teda po vklade, konečne doma a hlavu v smútku..... ☹ 😒 A po pravde ani neviem, čo napísať.. Tak nahovno mi ešte nebolo... 😠 ☹ 😠
Ako som vám ráno písala, volala som embryologicke informovať sa na vývoj našej fazulky. A bud som jej ja nerozumela, alebo ma nejako blbo informovala. Povedala ze embryo je v poriadku a pri vklade bude minimalne vcasna blastocysta. Tak som si myslela, ze uz je a ze teda poobede bude uz aspon hatchujuca blastocysta. Sok zo zistenia napisem zachvilu...
Dosli sme teda na kliniku a na recepcii po ohlaseni sa na nas sestricka hned vyvalila, ze musime ist na odbery krvi na pohlavne prenosne choroby.. Tak som povedala, ze nepojdeme, lebo som sa s Dr. Machacom dohodla, ze nie je treba, ze nam nebude zbytocne zvysovat naklady na liecbu (inak navrhol nam to sam). Hned mali sestricky odpoved nato, ze doktor Machac nie je na klinike a ze si to nemozu overit. Tak som im povedala ze mi tu info o neplateni za pohlavne prenosne choroby povedal pocas odberu a boli pritom sestricka a aj embryologicka. Tak potom uz nemali ziadne argumenty a nastasie dalsich 4000 som neplatila.
A teda to hlavne nakoniec: Machac nebol na klinike, lebo vraj mal nejake stretnutie vlastnikov kliniky v Madarsku. Ok, beriem. Ved stat sa to môže... Lenže teda vklad mi robil "užasný" Dr. Vrublovský. Neviem, čo je to zač, ale proste nejako sme si "nesadli". Musí mať asi dobré výsledky liečby, ale prístup... No vneiem ako môže na takejto klinike byť takýto lekár. No comment. Čokolvek som sa spýtala, tak mi odpovedal štýlom: "ved je to uz vas 9 vklad, tak uz asi vsetko viete". Odveci odpovede, nezrozumitelna rec, fakt nechapem z toho..
A teraz to "najlepšie". Nase embryjko bolo rano len CM a teda podla embryologicky az pri vklade mala byt vcasna blastocysta. Pytala som sa ho, ze rano bola sice CM, ale ja chce vediet, akej kvality je teraz... Tak ma vysmial a povedal mi, ze som nejaka vystresovana a mam sa upokojit... Zufalstvo...plac... Mna skoro drblo.. Isli sme teda uz konecne na salu na vklad. Nastastie ten prebehol celkom v pohode, akurat znovu taky zly pocit.. To sa nedalo v porovnani s predchadzajucimi vkladmi s Marcelom aj Stepanom porovnat.. Studeny cumak, bez emocii, podpory, cele zle...
Ked ukazovala embryologicka embryjko na obrazovke, tak som sa ho znovu pytala, ci teda je ešte CM alebo uz teda aspon vcasna blastocysta... Tak mi povedal znovu, nech to uz neriesim, ze vyzera v poriadku... Dievčatá, ja som uz davno tak neplakala ako teraz pri tomto vklade..
Takze odchadzala som odtial ako uplna krava... Toto budu po inych tragickych rodinnych udalostiach asi najneprinemnejsie tyzdne mojho zivota... Fakt neviem ako to zvladnem tieto nadchadzajuce dni.. Picne ma z toho... Tolko prachov vyvalených za 5IVF, 9 vkladov a hovno z toho... Keby sa to aspon konecne podarilo, ze by mi nebolo luto tych vyhodených prachov.. Ludia , nemajú ani predstavy o tom, co to stoji... Ked si predstavim, co vsetko sme zato mohli mat... Nech to stoji cokolvek, len keby to konecne vyslo. Najviac zboznujem tie drbnute komentary niektorych ludi, ye mame s muyom dobre zamestnania, bez deti, tolko musime mat usetrenych prachov!!! Tak by som in najradsej plechla nieco do oci, nech sa spamatajú.....Ze mi prachy dávame do bezodnej studnicky...

Ja viem, ze mi napisete, ze to nie je stratene, ale taketo "najslabsie" embryjko som este nemala.. Preto som z toho taka na nervy..

Ale aspon sme si boli nakupit v OBI nejake nove veci a budem sa realizovat v zahrade. Potrebujem od susedov vysadit stromceky, lebo moc k nam cumia a neznásam to!!!

Takže idem si dat na nervy deci (dve, tri, styri) červeného vína, nech ma ne......
Sorry za pravopis, nechcelo sa mi z mobilu strať sa s diakritikou.

pitufinka
17. sep 2015

@nelly3 sedavé zamestnanie, keď tak niekedy stretnutie

sono2
17. sep 2015

@tlucka ahoj 😖 ja samozrejme tiež sledujem tvoj príbeh. Asi ti poviem, že to fakt nechaj tak. Veľmi ti držím palce! Neovplyvníškola nič, ani predtým ani teraz. My sme mali z nativu jednotkovu HB na piaty deň A nič len biochemické. Z ďalšieho ivf, úplne zlé embrya dve, jedno horšie ako druhé to som revala už po príchode Z ET. človek je úplne bezmocný, to ich možno, pekné, stačí, a všelijaké tliachaniny poznám. Mňa ani Dr pred ET neupozornil že nemám ísť šťať, pri native. Potom mi tak doblizila, že som krvacala ako cez MS, sloro som zamdlela od bolesti a to som prežila už všelijaké vyšetrenia ako je hycosy, hysterka bez narkozy a že na budúce pôjdeme S plným mechúrom, poslala zbytočne na rozdilatovanie krčka, mrazilo sa na druhom ket mi tak buchalo srdce, že čo bude, že som myslela že omdliem. Ona mi krava narážala nonstop do toho zakryvenia, lebo veď plný mechúr maternicu stlačí dole. Nikoho nezaujímalo či na mrazenie máme, či hento toto A bola to len A len jej chyba. Ket trval minútu s plným mechúrom samozrejme. Takže nedeprimuj si to. Nejako bude. Mňa toto čaká o dva týždne. V reprogenezis tak uvidíme. Hej najhoršie je, keď sa na tebe Dr striedajú A ešte takto necitlivo. Držím ti palce. Ja fakt uvažujem o tej 3 dennej kultivacii, veď u mňa bude embryjku lepšie. Poznám fakt dosť prípadov, čo baby takto otehotneli. A ináč toto je totálna pravda. Hádžeme peniaze do bezodnej studne.... ale kým sú. Srať na ne... Tiež sa omluvam za pravopis.

sono2
17. sep 2015

A potom sa informujem ďalej A dr ti povie, nativ neni dobra voľba lebo je tam mala úspešnosť. Ivf s hormonmi je istota. Sa tí doktori počúvajú? Neni isté nič! Ani či nejaké embryo bude a mudruju že sa to má urobiť takto alebo takto. A keď Dr kde človek je A to tak nerobí, ho mám chytiť pod krk a povedať, počúvaj, nemáš Dobrý postup! Sme žiaľ odkazani na nich. Mne pri hormonálnej stimulácii jedinykrat nezobrali krv. A celé to dopadlo na hovno, ako to pekne začalo. Potom že pomalé embrya sú nevyzrete vajíčka. A to mám ja vedieť? Nie to doktori su jasnovidci A keď sa im zdá, tak to posunu ďalej, už nikto nejde na maximum, nikomu nezáleží, je to hnus. Fakt...

skaredekacatko
17. sep 2015

@jedinecna711 neviem vraj ani ona ale odisla som s dovery do unionu sa mi nepacila dovera uz a vszp som mala tiez a tam mi vadili tie dlhe vybavovacky 😀 keby bola 4 poistovna idem aj do 4

tlucka
17. sep 2015

@sono2 Vďaka.. Presne si vystihla moje pocity.. Totalne zúfalstvo a bezmocnosť.. Ja som si teda nikdy v RF a teraz v Olomouci nesťažovala na prístup, ale toto ma dostalo...No už to nezmením.. Len stále nechápem, čo sme komu urobili, keď nám nie je dopriate... Prečo nás Boh tak tresce ☹ Dúfam, že zajtrajší krásny deň zlepší moju náladu a naladím sa oprimisticky :-

skaredekacatko
17. sep 2015

@tlucka hlavu hore co ked motyka vystrelila.
Ja sa stalem bortim s cytokynmy najprv subcuvia 7 tyzdnov nic este aj stupli. potom medrol 7 tyzdnov po 18 12 a 8 a vysledky znova vyssie. ideme hladat zapal v tele. ak sa nenajde pichame dexamed po 5 na kontrolu uz som zufala dufat ze teraz sa to uz podari, o tyzden mam vysledky s krvi a sterou ci mam zapal alebo nie. Som zvedava co najde

tlucka
17. sep 2015

Ďakujem za srdiečko 🙂

tlucka
17. sep 2015

@skaredekacatko Ahojky 🙂 Ďakujem za podporu. Dúfam, že máš pravdu.
Mrzí ma, že máš takéto problémy a imunoliečba nezaberá. Mne našťastie Medrol v oveľa nižšej dávke našťastie zabral. Tak dúfam, že nájdu príčinu tvojich problémov, liečba zaberie a čoskoro budeš môct riešiť zase IVF.

lienka_1
17. sep 2015

@tlucka Juj, Lucka. Tak teda toto si dnes veru nepotrebovala. Rovno napis na toho dr. staznost. Aj keby si sa ho pri 9. vklade pytala tie najbanalnejsie veci, je povinny Ti odpovedat. Ak ho ta praca nebavbi, nechnide robit manualne!
A ver embryjku! Dufam, ze sa Vam odvdaci, za to vsetko, cim si musite prejst.

lucia2505
17. sep 2015

Dievčatka prosim o pomoc,dnes mi prisli z Nitri imuno vysledky a mam bunkovu imunitu voci spermiam mojho partnera. Odporucaju mi 12 mg medrolu na 4 tyzdne a potom znizit na 8 mg. Prosim mate s tym niektora pozitivnu skusenost a podarilo sa vam potom otehotniet?

mircalla
17. sep 2015

@tlucka ach jaj, co na to povedat. ako utecha ma napada len: par krat som si v zivote myslela, ze su veci stratene a bola som prijemne prekvapena....par krat naopak, ze vypadaju super a bolo to nakoniec vsetko zle....nikdy nevies
co sa tyka pristupu - nerieste to, vypada byt v poriadku nepovazujem za odpoved po tom, ako clovek absolvuje tolke ivf a necha tam tolko penazi...rozhodne nie v RF. to je neakceptovatelne
ja viem, ze to nepomoze, ale ja by som svoje pocity a dnesny zazitok s tym lekarom napisala machacovi....mozno sa ti aspon ulavi, ze to dostanes zo seba.....ja som typ, ze by som to tak nenechala.....ale tak pokojne, nie v strese....mas na to plne pravo. ja som taka, ze riesim, a je mi lepsie, ked riesim, ako ked to necham tak
je maximalne neprijemne, ze sa tatko lekari striedaju, ja to nechapem.....ja som mala v RF 4 IVF a jeden KET - kazda konzultacia, kzdy vklad, aj OPU robil marcel - okrem posledneho, co ET robila pospisilova, lebo to pripadlo na sobotu....ako je toto mozne...

lucia2505
17. sep 2015

Lucka strasne ti drzim palce! Mozno prave toto embryjko je to prave,poznam kocku,ktora otehotnela prave s embeyjkom,ktorému lekari vobec nedavali sancu a ma uz doma velku slecnu!

luga
17. sep 2015

@tlucka , tiez ta chcem potesit ...mne vkladali po pk CM a EB a chytili sa obe ...tak hlavu hore, nic nie je stratene! 🙂 Drzim palec.
A ten pristup ma mrzi, naozaj by sa takto lekari spravat nemali.

mircalla
17. sep 2015

@lucia2505 ano ja tiez...dokonca aj z vcasnej morule bobo babo

skaredekacatko
17. sep 2015

@tlucka dakuejm ti budem drzat palce. ja si aspon urobim tour de doktor 😀 este ich vsetkych nepoznam unas tak spoznam .

tlucka
17. sep 2015

@mircalla Vdaka za podporu.. Presne s pocitom, že budem urcite pisat Machacovi, som odtial odchadzala. Musim si to prejst hlavou, trochu sa upokojit a potom mu asi napísem. Viem ze nedokaze ovplyvnit kvalitu embryi, necakane okolnosti, ale tak pristup podriadenych lekarov by snad mohol. Ja som tiez doposial mala skoro na vsetkych zakrokoch osetrujuceho lekara, ci predtym Marcela a potom Machaca. Ale fakt ked uz moj velmi tolerantni manzel povedal na neho dost nelichotive slovo a videla som aj v jeho ociach zufalstvo, tak mi bolo total nahovno.
Tak vyuzijem ešte pekne pocasie, oprášim motyky v šope, nech konečne strielaju 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre