Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evita246
20. sep 2015

@jedinecna711 ja mak s nou skusenost. Robila mi KET, je fakt super, profesionalka. Aj Koudelka ju chvalil. 🙂

cmudlo
21. sep 2015

Tak baby dnes som 9-ty deň po ET a test snehobiely 😂 a už ma aj boli brucho na mrchu...ach 😢

magdus999
21. sep 2015

@cmudlo tak že často bolieva brucho a všetko je ok 🙂 ešte nič nezatracuj 🙂

zibi
21. sep 2015

@lienkae a bereis utros vaginalne ci oralne?

zibi
21. sep 2015

@crazybabenka no vidim , ze reprofit uz viac lekarov opustilo... to reprogenezis sa mi zacina cim dalej tym viac pacit 😀

diska
21. sep 2015

Baby aj Vitouskova je v Reprogenesise 🙂

zibi
21. sep 2015

@lucia2505 napis mi IP viem ti poradit ohladne imuno ..plus baby otehotneli aj prirodzene po liecbe 🙂

zibi
21. sep 2015

@tlucka tak to co citam ma uplne odradilo od brna a reprofitu ... uz viem , ze tam nepojeme uz asi nikdy..keby ze brno tak reprogenezis..2x som bola v reprofite a ani 1x som az tak nebola spokojna a to co sa mi stalo 2x tak uz ani nechcem pisat..jednoducho si ma utvrdila v tom, ez to tam ide nejako dole vodou ...
ved komunikacia - lekar pacient je na prvom mieste...a hlavne v takomto centre.... ako neviem preco lekar stale ocakava, ze budeme ako ovce a nic nevieme, neopytame sa, nic si nenastudujeme ..im by bolo najlepsie , aby to bolo ako dakedy, ked si im do toho nekafrala a boli ako polobohovia , teraz su kadejake infosky na nete, na forach sa baby radia, vedia niekedy viac ako samotny lekar a to ich asi stve 😀 jaj moja...machac je vraj je dobry, aj my sme chceli za nim ist.ze sa specializuje na nizke amh a tak ...no nepaci sa mi to, ze ides na jedno ivf a riesia ta aspn 3 doktori ... ble 😝

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
21. sep 2015

@zibi uz vaginalne.

zibi
21. sep 2015

@lienkae a preco si brala oralne?
ked beris ustne, tak ma ovela mensiu vstrebatelnost, elbo ide cez pecen a ty potreibujes priamo dole si davat, aby sa obisla pecen a telo si zobralo co najviac progesteronu, aj kvoli tvojej imunite - progesteron sa dodava kvoli tomu, ze telo po ivf, ho nevie prirodzene tolko vyrabat ako pri klasickom otehotneni..ked ho beris ustne, tak do maternice sa dostane dost mala ciastka progesteronu a tym padom imunita utoci ..cize sup sup brat zospodu
a napr. niekedy odporucali brat 3x 4 - to je 1200 presne tolko kolko potrebujes aby nk bunky a imunita neutocila na embryo, najma ked este z teba aj neico vytecie...
tak radsej len zospodu si davaj

gagirl
21. sep 2015

@diska zaujimave ze ako odtial odchadzaju,.,.ktovie preco..Asi nas dr. Stelcl si ju tam zobral..dvaja moji oblubeny lekari..

skaredekacatko
21. sep 2015

@zibi cau prosimta vies mi poradit ohladom tych cytokynov. Stale ich mam zvacsane. Aj po medrole. Bojim sa ze ani zapal sa nenajde.

gagirl
21. sep 2015

@zibi ahoj moja..@tlucka ale bola teraz´v Olomouci u toho neprijemneho lekara na vklade..

gagirl
21. sep 2015

@cmudlo drzim palce aby sa test za par dni zmenil..prajem ti vela sil..

tlucka
21. sep 2015

@zibi Ahojky 🙂 vzhľadom k tomu, že Machač prestal pracovať v RF a už robí len na klinike v Olomouci, tak som sa rozhodla vycestovať za ním a teda všetky úkony riešiť v Olomouci. Takže dúfam, že v RF v Brne je stále pohoda. Ja som sa rozhodla ist za Machacom tiez kvoli tomu, že "rieši špeci prípady" a po odchode Marcela som presvedčená, že jedine on ma dokáže oplodniť 🙂 🙂
Za to nepríjemné správanie lekára sa mi ospravedlnil a teda ak by sa nahodou musel cyklus IVF opakovať, tak mi slúbil osobnú účasť na odbere aj vklade. Ja však dúfam, že už tam nebudem musieť ísť 🙂 Inak som ti písala ohľadom vitaminov a mineralov v skupine NK bunky... Ale asi si to nepozerala.
A ty si teda natom teraz ako?

zibi
21. sep 2015

@tlucka nie nestihla som mrknut alebo som prehliadla...oznacila si ma??
no a to bol doky v olomoci v machacovam centre?
cize reprofit u teba pase? ako to tam teraz je??
hrozne vela doktorov odchadza ..to co sa deje..??
@skaredekacatko a nemas nnapr. nejaky problem so zubami? ake vysetrenia si si dala spravit? na tie zapaly? mas vsetko porobene?? kolko ich mas zvysene?
mozu to byt zuby - paradentoza, moze to byt nejaky stafylokok, streptokokk, bakterialna infecia - mas CRP ok, aslo? pripadne reumaticke ochorenie moze zvysovat, psoriaza, hocico ...

zibi
21. sep 2015

@tlucka oznac ma v prispevku v skupne nk bunky a odpisem ti.. nestiham to dakedy sledovat, lebo je tam toho dost a pridavam este aj clanky ..tak skus ma oznacit 🙂

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zibi
21. sep 2015

@lienkae a neskusala si tu nahradu za utros? crinone??
uf, pocula som o tej mykoze...
neboj bude dobre a si uz v ktorom tyzdni? lebo to sa ma do 16 teho brat..tak by si mohla presedlat na to crinone ..pripadne duphaston
skus si davat aj vitamin C podporuje tvorbu progesteronu , pripadne pi vela vody s citoronom 🙂 a vitamin B6 podporuje progesteron a aj zbavuje rannej nevolnosti

tlucka
21. sep 2015

@zibi v skupine NK bunky som ťa označila a pridala príspevok 24.8. Možem ti to preposlať znovu a označiť ťa, ale až poobede. Som zase na intralipidovych infuzkach a moj mobil nejako štrajkuje. Neviem, ako to teraz v RF v Brne vyzera. Ale Machac tam uz teda vraj vobec nechodi a teraz nova info je, ze uz ani Dr. Vitouskova presla do Reprogenesis. Urcite sa tam nieci deje, lebo takyto exodus lekarov je zvláštny. Moj osobny nazor je, ze vstupom RF pod" ochranne kridla p. Babisa" to ide s RF dolu vodou...
Ten lekar bol z Machacovho centra z Olomouca.

zibi
21. sep 2015

@tlucka ja si to tiez myslim..uz od minuleho roku od oktobra .to postupne zacalo ist dole vodou ... cize skoda.. 😖
a co si myslis o reprogenezis?
idem mrknut na ten prispevok a odpisem ti prepac , ale neiekdy si asi aj ja nevsimnem, ked mam viac upozorneni ...

mircalla
21. sep 2015

@tlucka no musim s tebou suhlasit, co si napisala o RF

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tlucka
21. sep 2015

@zibi V pohode, nič sa nedeje. Máš toho vela a ja som rada, že pridávaš príspevky, ktoré si vždy s radosťou prečítam. Písala som ti o vit a mineraloch, ktore som uzívala, teraz toho mnozstva som si nechala len vit E, D3, magnezko a acidum folikum. Ostatne si davam menej casto.
Netuším, ako to vyzerá v Reprogenesis, ale stretla som Marcela a popravde nevyzeral nejako optimisticky. Zdal sa mi byť unavený a bez toho svojho krásneho úsmevu a oprimizmu. Tak neviem. Mozno v téme Reprogenesis by si sa dozvedela viac.

zibi
21. sep 2015

@tlucka uz som ti odpisala.. 😵
kludne ked, tak mi prosim radsej napis IP lebo na tu odpoviem na 100percent
napisala som ti svoj nazor na vitaminy a mineraly a k jednotlivym hodnotam som ti aj rozpisala co si mylsim, keby daco kludne sa pytaj a pis

zibi
21. sep 2015

@lienkae staci ..aj 75 mg denna davka C myslim - tu vie telo vstrebat a nevycikas ju .. tak skus len take klasicke cecko - ako od zentivy ,lebo je to liek a nie doplnok a vies, ze to aj garantuju, ze naozaj tam je tolko mg ako pisu ..pri doplnkoch tu istotu nemas..zbytocne budes teraz vela davat, aj tak to telo neprijme
zvysene cecko s postupnym uvonovanim sa dava cielene na nejaku liecbu - napr. muzom na spermie, zenam na progesteron - ale len 2 - 3mesiace
b6 si kup pyrodoxin - napr. bekomplex forte mozes , alebo zvlast pyridoxin - mala by si vo vyssej miere to B6 brat

zibi
21. sep 2015

@tlucka jaj cele je to dajake divne ..asi ma toho vela a je unaveny podla mna

zibi
21. sep 2015

@lienkae inak aj ryby olej a zihlava je dobra a zabranuje aj potratu ..najma z tej zihlavy som bola prekvapenaj a skus este vitamin E ten je aj proti potratom a aj znizuje cytokyny - ja som ho tiez brala od stimulky aj po vklade

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre