Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
21. sep 2015

@mircalla Je to smutné, ale je to tak... Žiaľ, zmena vlastníckych pomerov nepriniesla želaný výsledok a smerovanie kliniky sa zjavne nezhoduje s predstavami súčasného vlastnika....

zibi
21. sep 2015

@skaredekacatko skus mrknut na jamieson - omega 3 ryby olej sirup a vyssie davky vitaminu E
jedna kocka pisala ze ten sirup jej pomohol aj na protilatky proti spermiam, ze sa jej znizili a upravili , a aj pomaha a znizuje nk bunky a ze je celkom dobry ten sirup
plus ryby olej maju aj v tebletkach ale ten sirup stoji za vyskusanie
plus cytokyny znizuje aj vitamin E - ten je priamo na cytokyny
a tiez koenyzm Q10
tak treba vyskusat

sasa1983
21. sep 2015

Je to skoda,lebo sa to centrum dostalo do povedomia nielen u nas,ale aj inde v zahranici. Vybudovalo sa prakticky vypiplanim,doktori si vybudovali renome,aj embryologia,pristup,financna prijatelnost. Takto,odide jeden,potom druhy,ostatni maju furu roboty,znechutenie,konkurencia vyuzije situaciu,zlanari toho,kto sa necha,odide dalsi,cely kolotoc akcia reakcia..verim,ze to tam Koudak este udrzi,ale bude ho to stat kopec namahy a proti mlynskym kamenom sa neda stale chodit...mozno odide aj ten,iste ma ponuky...

evita246
21. sep 2015

@zibi moja skusenost... Reprofit je lepsi ako Reprogenesis, aj lacnejsi. Ja som z Reprogenesisu odisla, lebo mi nedavali ziadne sance otehotniet s mojimi vajickami a v Reprofite som hned na prvykrat otehotnela. Nedopadlo to sice dobre ale na druhy pokus som ostala tiez hned tehotna a dnes som 17tt. Dali sme si aj PIGD a este mame aj mrazacika. Tam proste lekari vedia co robia. A odchadzaju mozno preto lebo im ponuknu lepsie platove podmienky a menej prace. Nemaju tam tolko klientov. 😉

evita246
21. sep 2015

@sasa1983 Koudelka neodide neboj. 😉

tlucka
21. sep 2015

@sasa1983 Smutné, ale pravdivé ☹

zibi
21. sep 2015

@tlucka a mas zvysene cytokyny ci nk bunky?
nechces vyskusat ten novy olej omega 3 jamieson? citronovy? jednej kocke znizil aj protilatky proti spermiam..
inak vitamin E dobra volba davaj si 400 mg - on znizuje aj cytokyny a tnf
a ked znizujes imunitu tak by som pridala este koeznym q10 - ten je dobry aj na foliky

inak niekde som pocula ze intralipid zvysuje cytokyny - sice znizuje nk bunky ale zvysuej cytokyny - niekto mi tu pisal, ze radsej mu asi dzurillova dala imunoglobuliny ako intralipidy a aj intralipidy nezaberaju stale

zibi
21. sep 2015

@evita246 jaj ja som asi zaslepena mojou zlou skusenostou , tak preto nemozem momentalne reprofit asi ani citit 😀 mna si nevsimaj 😀 😝 😅 ..ale mozno sa to zmeni ...
no ja len kvoli steclovi , ze tam siel, tako mozno preto ... no uvidime ako sa to bude dalej vyvijat ta situacia tam

evita246
21. sep 2015

@zibi 😀 chapem ta. Ja zasa nemozem Reprogenesis ani citit. Kolko som sa naplakala, boli sme v koncoch obaja. No Koudelka mi hned na prvej konzultacii povedal, nech na to zabudnem, ze ja nepotrebujem darkynu a mal pravdu 🙂 . A to moj ma katastrofalny spermiogram 😖

zibi
21. sep 2015

@evita246 tak to by dojalo aj mna ...keby ze mi nutia darkynu ked viem, ze moje foliky su ok...
ako ja som mala asi len smolu a blba suhra nahod v ten den ... ale tak mne to teiz dobre odradilo a nehovoriac, ze moj muz to tam nemoze ani citit..a ja som aj mala dost velke zdravotne problemy aj po tej divnej narkoze aj po vsetkom ...
ako koudak je super... mne bol velmi sympaticky a robil mi aj vklad..uplna pohoda... 😉 aj ked som uz alergicka na to , ze som mala stale dakomu inemu nohy roztahovat 😀 😀 , lebo ma stale niekto iny riesil. pardon za vyraz a negustioznost 😀 😀

tlucka
21. sep 2015

@zibi Ja mam protilátky proti trofoblastu. NK bunky aj cytokiny by som mala mat v poriadku. A beriem Medrol 8mg a teraz mi dala aj tie lipidy na skúšku, ale len vo veľmi nízkej dávke, 4ml lipidu do 250ml roztoku.. Uvidím, aký bude výsledok. Musím si to všetko naštudovať, čo si mi napísala a v prípade potreby ďalšieho IVF musím teda nakúpiť nové vit.
Inak na tie protilátky proti trofoblastu mi vieš prisím ťa odporučiť niečo prírodnejšie?

tlucka
21. sep 2015

Kočky prosím neviete, či Dr. Drakulová ordinuje? Od piatku sa jej nemôžem dovolať. Vďaka

tlucka
21. sep 2015

@cmudlo Ahojky, nestrácaj nádej, zatiaľ nie je nič stratené. Ja som tiež mala naposledy bolesti na mrchu a čiarka sa mi objavila až na 12 deň po vklade. Pokiaľ nešpiníš, nekrvácaš, tak prosím zatiaľ skús veriť embryjku a oddychovať. Držím veľmi palce.

sasa1983
21. sep 2015

Ja tiez Koudelku mozem. Sadol mi,sice nie je dako mily a v podstate ani sympaticky (aspon tak playboy style),ake nehladala som kamosa na kavu,a tak mi odbornost stacila. Casto si ludia stazuju,ze ten ci onen lekar nie je mily..???to byt nemusi,nemoze byt arogantny,ale priatelsky byt nemusi.

lucka_220809
21. sep 2015

@tlucka
@zibi
ja sa len tak pripojim do debaty a prispejem skusenostou..Marcel Stelcl bol aj moj lekar v Reprofite, robil mi pred rokom soft IVF, neuspesne... teraz chceme zase, tak som sa mu ozvala do reprogenesis. Bola som tam cca pred tyzdnom a teda moja skusenost z prvej konzultacie tam, a z celeho pristupu, bola vynikajuca. Hodinu sme so Stelclom a potom aj s koordinatorkou, ktoru mi pridelili, riesili moj pripad a ako nan. Neskutocna ochota, pohoda, organizacne bez chaosu.. teda z prvej navstevy som mala naozaj vyborny pocit a Stelcl bol ako vzdy v absolutnej pohode, venoval sa a mal cas, nevidela som na nom ani unavu, ani zlu naladu.
Si myslim,ze skusenosti mame vsetky rozne, tu i tam, niekto ma niekedy zly den, proste neda sa na zaklade toho povedat jednoznacne ze "tu je to hrozne" a "tam je to lepsie" . Ja som v Reprofite bola spokojna, zatial su extremne ustretovi aj v Reprogenesis, uz som konzultovala veci aj s embryologickou, kedze mam naozaj speci pripad kvoli vysokym protilatkam proti zona-pellucida.
Tak len tolko, pridavam skusenost, ak by niekto zvazoval...

tlucka
21. sep 2015

@lucka_220809 Super, tak budem držať palce, nech si v Reprogenesise spokojná a nech sa podarí splniť vytúžený cieľ. 🙂

lucka_220809
21. sep 2015

@tlucka dakujem Ti <3... uz som ani nemyslela, ze este pojdem, ale nejak som po roku a pol na to zase dozrela a ideme skusit. Stale som si vedoma, ze mozem ist na neviemaku kliniku a vsetko sa moze urobit technicky dokonale, a vysledok moze byt stale nulovy, clovek sa aj na hlavu moze postavit. Tak uz len skusit, a uvidime...

zibi
21. sep 2015

@tlucka a ake mas hodnoty homocysteinu? neveis? to mthfr mas ok tu mutaciu?

tlucka
21. sep 2015

@lucka_220809 Presne ako píšeš.. Človek sa môže aj rozkrájať, a ak sa to má podariť, tak sa to podarí, ak sa nemá, tak sa nemá. My sme po poslednom neúspech boli aj pre papiere na adopciu... Ale proste srdce mi hovorí, aby sme to skúšali ďalej 🙂

zibi
21. sep 2015

@lucka_220809 dik za nazor ..je to pravda..ze nie kazdy musi mat svoj den ...a vtedy to akurat do pekla nemusi vyjst..ale tak co, zivot ide dalej
inak k tym zona pellucita ..nemala si nahoodou zapal slepeho creva..ono vtedy vznikaju tie protilatky zona pellucita 😖

zibi
21. sep 2015

@tlucka my sme uz v poradovniku... ale aj my budeme este skusat..a uvidime..momentalne musime nasetrit, je to vsetko hrozne drahe..a uplne sme sa financne vycerpali..plus ja som sa chcela dat aj zdravotne trochu dokopy a schudnut hlavne .tak uvidime co nam bude sudene 😉
mrknem na ten trofoblast.je to tvrdy oriesok 😀 ale hadam nieco najdem 😉

zibi
21. sep 2015

@lucka_220809 ha ha no presne ako pises.. vsetko som pri 4 ivf mala " dokonale "
tsh do 1
nk bunky o polovicu znizene
heparin som pichala, prednison brala, intralipid by mi pichli no vseeetko co si vies predstavit ..a nakoniec sme ani do vkladu nedosli lebo sa nam neoplodnili..cize nic sa neda ovplyvnit .aj ked ja som si samozrejme odovodnila tym, ze som nebrala ziadne doplnky na foliky ani nic a preto to nevyslo 😀 jednoducho som si nasla dovod.. mozno to mohlo byt kvoli tomu a mozno nemuselo...ale clovek mieni pan boh meni ..a plus ten blby odber v ten den ..tak to uz upne nemohlo vyjst 😝

nelly3
21. sep 2015

@lucka_220809
aj ja mam zona-pellucida mi zistili a dali mi medrol, nato som ochorela, tak som ho vysadila, komunikovala som aj s Koudelkom a on ze to nema vplyn pri IVF tak ja neviem, ja to neriesim uz 😝

lucka_220809
21. sep 2015

@nelly3 no ja som tu hladinu mala extremne vysoku, tesne po IVF, cize mi podla mna vyskoci pri punkcii vajecnikov pri odbere oocytov. Tu hladinu som mala zvysenu z miery 0-10 az na 139 !! kedze pri vklade embryo tu zonu pellucidu obsahuje, pri takejto vysokej hodnote to u mna zavazi urcite, proste to embryo moje telo neprijme... takze naozaj potrebujem to speci riesit .

lucka_220809
21. sep 2015

@tlucka my sme pred rokom uz aj ziadost o adopciu dali, takze aj cakame na bejby odniekial... ale este chceme skusit aj toto... pre mna mat svoje aj adoptovane je ideal, to by som sa od stastia pominula... 🙂

lucka_220809
21. sep 2015

@zibi ja som nemala nic, ziaden zapal, ziadne ochorenie... ale uz mam tie protilatky skontrolovane 2x odvtedy, a su takmer nulove, ale hned po IVFku som ich mala vysokanske jak hovado, ze to nikto ani v zivote nevidel taku hodnotu. Tak sme spolocne vsetci zainteresovani (ja, stelcl, imunologicka) usudili, ze po punkcii vajecnikov mam takuto reakciu... je pokial viem tato suvislost aj dokazana - Ulcova-Gallova sa tym zaoberala...

zibi
21. sep 2015

@lucka_220809 a co teraz? klesne ti to?

lucka_220809
21. sep 2015

@zibi no teraz musim ratat s tym,ze pri odbere vajicok mi to zase vypali a pri planovanom vklade budu zase vysoke... cize mi musia urobit uplny hatching (tj. vkladat embryo bez zony pellucidy), pri tom budem brat medrol, a este mi daju intralipid , aby sa mi neaktivovali ani NK bunky pripadne... takyto je zatial plan. Ci to bude cele na nieco, ktosvie, dufame, ze ano. Musim povedat, ze Stelcl sa k tomu extremne kompetentne postavil, proste vymyslal so mnou cely postup dobrych 40 minut. Dobry pocit mam z toho, hoci ako som pisala, je to vo hviezdach aj tak, nemusi to vyjst a ja s tym celkom pocitam aj.

jedinecna711
21. sep 2015

Ano reprofit, objednala som sa a pridelili mi ju, pretoze zom nevedela ze zi mozem vybrat.
Dufam ze bude dobre 🙂 A termin 15.10 😇

jedinecna711
21. sep 2015

Luci a kolko sa caka na adopciu? Ja som nad tym tiez uvazovala no manzel o tom nechce pocut....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre