Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lucka_220809
21. sep 2015

@jedinecna711 no od podania ziadosti kym sa vsetko absolvuje , tak do zapisu na zoznam cakatelov to trva aj pol roka (zalezi od toho, kedy absolvujete pripravu/kurz, to je povinna sucast toho). My sme si ziadost davali zaciatkom jula 2014, na kurz sme sli na jesen 2014, a zapisani na cakacke sme od decembra 2014 ... a caka sa podla toho, v akom kraji. My sme v BA, tu su cakacie doby okolo 2 rokov, ale aj dlhsie mozu byt, prip, kratsie, ak ti nevadi napr. romske dietatko atd.
My zatial cakame a zas tak sa neponahlame, uz ten rok-dva hore dole pre nas az taky rozdiel nerobi, po tolkych rokoch cakania mi to uz ani nepride. Zas sme si vedomi aj to,ako dobre nam je aj samym dvom, ze raz ked sa to zmeni, uz sa to spat nikdy nebude dat vratit 😀 Tak nejak sa snazime sa na to pozerat aj z tohto uhla pohladu...

gagirl
21. sep 2015

@tlucka ahoj Luci..ako sa citis?..verim ze embryjko sa uz aj pomaly udomacnilo🙂

gagirl
21. sep 2015

@mimika1973 ahoj..citala som ze si v ocakavani..tesim sa s tebou a prajem vam obom vela zdravicka🙂

lienka_1
21. sep 2015

@sasa1983 Ja si zase myslim, ze zmena vie byt niekedy aj dobra vec. Najhorsie je, ake sa aj vypracujes a potom stagnujes. Aj my menime zamestnania, profesie. Aj lekari v RF maju na take nieco pravo. Ako uz bolo spomenute, niektori odidu pre lepsie peniaze ini pre menej povinnosti, alebo kvoli vyssej pozicii. Maju na to plne pravo. Teraz ostava na manazeroch v RF udrzat dosiahnutu kvalitu.
Bola som v RF pred aj po zmene majitela a az na niekolko novych tvari som nezaznamenala rozdiel v pristupe.
Ked sme sa s Koudakom bavili o zmene majitela, povedala som mu, ze dufam, ze si RF udrzi svoj standard, lebo to co robili, robili dobre. Tak sa pousmial a slubil, ze sa pousiluju.

crazybabenka
21. sep 2015

Ja som si dala poslať len tak zo zvedavosti cenník....vyšlo by to +- rovnako....niečo majú drahšie ...niečo lacnejšie

tlucka
21. sep 2015

@gagirl Ahojky 🙂 Ďakujem za opýtanie 🙂 Dúfam, že je bublinka už pekne zahniezdená. Dnes som bola po lekároch a zase na infúzke. Vrátila som sa až pred chvíľou. Mala som v pláne porobiť kopu vecí, ale akosi sa mi nechce a idem radšej oddychovať. Pravdupovediac vždy po vklade som kmitala a makala ako fredka, ale teraz som úplne neschopná. Pár vecí urobím a nejaká som mimo ☹ Cez víkend máme hody a ja nemám nič upratané, okná neumyté... Jedine som si dnes nakúpila na varenie a pečenie. Asi sa na všetko vybodnem. Svokra nedojde, tak moc luxovať nemusím 🙂 😀

lienka_1
21. sep 2015

@tlucka Ty sa neopovaz teraz umyvat okna!!!! 😀 😀 Ved este cez ne nejake to svetlo prudi, ci nie? 😀

gagirl
21. sep 2015

@tlucka ty len pekne nechaj teraz okna tak..nenatahuj sa teraz s nimi,..Nieco dobre upec..navar..trocha poukladaj dom a hotovo..🙂Kedy skusis prvykrat testnut?🙂a pocity mas ake?boli brucho ci?..

tlucka
21. sep 2015

@lienka_1 Ešte zatiaľ áno 🙂 Ale možno zachvíľu nebude 🙂 Tak by som potrebovala poriadne poupratovať, ale pravdupovediac sa mi ani nechce, tak sa mam načo vyhovoriť 🙂 Vždy to robíme s mužom, ale ten teraz tiež nemôže. Moja mamina aj tak vždy hovorí, že návšteva sa nepozerá na čisté okná, ale radšej na plné hrnce 🙂 🙂

tlucka
21. sep 2015

@gagirl Navarené a napecené bude (ak sa mi bude teda chcieť). Na okná kašlem a ostatné len tak light 🙂
Ale dnes som už zvolila oddychový mód 🙂 Pocity nemám žiadne. Ešte som len 4 deň po ET, takže je skoro. A testovať asi skôr nebudem, nemám odvahu. V sobotu by mala prísť podľa mojich cyklov mrcha, takže ak prežijem víkend bez špinenia alebo krvácania, tak budem happy 🙂 A ja dúfam, že mrcha nedôjde dlhých 9 mesiacov 🙂 Som optimista 🙂

lienka_1
21. sep 2015

@tlucka Moja rec! Tvoja mamina je mudra zena. Ja mam neumyte okna od aprila. Ked zasvieti slnko, stahnem rolety 😀 Ale uz sa dohodnem s jednou studentkou avta mi za peniazky pride okna umyt. To az vyedy budem panicka 😀

gagirl
21. sep 2015

@tlucka ja verim ze nepride dobrych par mesiacov..musi to tak byt a hotovo🙂 JA som zatial vydrzala max.7 dni po vklade..tak ti prajem pevne nervy🙂tak nech ti dni ubiehaju co najrychlejsie a potom nas tu vsetky potesis krasnou spravou.🙂 Si na pn ze,?

tlucka
21. sep 2015

@lienka_1 Najlepšie riešenie 🙂 Ja nad tým tiež uvažujem. Vždy sme to spolu s mužom robili (ja poväčšine asistovala) 🙂 ale teraz sa nám to nedá... Muž sa ma pýtal, čo by sa stalo, keby ich zvonka s wapkou vystriekal 🙂 Že či mi to stačiť bude 🙂

tlucka
21. sep 2015

@gagirl Ano som na PN, lebo dva dni pred vkladom som schytala nejakú črevnú virózu a tak som zostala doma. Tak do testu zostanem doma a potom sa uvidí. Minule som vydržala presne do termínu testovania, tak snáď aj teraz vydržím a sa testovania bez mrchy sa dočkám.

skaredekacatko
21. sep 2015

@zibi vdaka za radu skusim to E

mircalla
21. sep 2015

@tlucka pocuj vrtula, daj si pohov🙂
klidek
precitaj si dobru knihu,nemusis stale daco robit......relax!!

ja som inak hladala pol dna pnku....nakoniec som sla do kontajnerov a bola som uspesna
i tak sa da sprijemnit den

sasa1983
21. sep 2015

@lienka_1 áno, ale predsa takéto zmeny o niečom svedčia...

tlucka
21. sep 2015

@mircalla 🙂 🙂 Perfektné...to sa ti ako podarilo? Ešteže nechodili smetiari 🙂 Hlavne je, že si ju teda našla, ale pohľady okoloidúcich museli stáť zato 🙂
Neboj, čítam knižku od môjho obľúbeného Johna Grishama a nakúpených pár nových časopisov. Takáto lemrička som už dávno nebola 🙂 Tie okná by ešte nebola až taká veľká robota, ale keď si predstavím čistenie žalúzií, a žehlenie závesov, tak si myslím, že do jari slnko bude cez ne presvitať 🙂

mircalla
21. sep 2015

@tlucka no bolo tam viac veci, triedila som veci na co chcem vyhodit a co si chcem nechat a akosi skoncila v kosi ta druha....vratane foto z morfo uzv malej
nastastie mame tie kontajnery na dvore v takej miestnosti a nik ma nevidel
a inak okna su pre mna tazka robota, tie dalsie veci co tu opisujes som nikdy nerobila
mame 3,40 metra strop, takze mam to vyriesene,nic sa robit nebude

tlucka
21. sep 2015

@mircalla wow 🙂 Vzdy som túžila bývat v takom dome, byte s vysokými stropmi 🙂 To musí myť slnka a vzdušného priestoru 🙂 priznám sa, že aj mne sa teda podarilo niečo omylom vyhodiť, ale rak hrabala som sa iba v garáži 🙂 A aby ste si nemysleli, že som úplná lemrička, tak som zvolila kompromis a umyla iba vchodové dvere a parapety na oknách od ulice 🙂 A zavesila si nový veniec na dvere 🙂 Na ostatné kaslem 🙂

nelly3
21. sep 2015

@lucka_220809
ja mam 17,9 zona pellucida, tak hovoris, ze pri vklade je to dolezite, ze preto sa neudrzi embryo? lebo mne vtedy Koudelka odpisal, ze ten medrol vysadit, ze to nema vplyv 😕

steffi1
21. sep 2015

@crazybabenka Ahoj, mohla by som Ta poprosit preposlat mi ten cennik? Chcem vediet ci sa nieco nezmenilo od kedy som tam bola, kedze ho stiahli zo stranky....dakujem 🙂

crazybabenka
21. sep 2015

@steffi1 posli mi do ip mail..mam to v pdf

cmudlo
21. sep 2015

@tlucka a robila si si testy aj skôr a nič až na 12 deň //? Neviem ja už nejak neverím...😢

tlucka
21. sep 2015

@cmudlo Ja som si vždy robila testy skôr, iba pri poslednom KETe v apríli som robila az na 12deň. Keď som.robila skôr, tak som mala testy pozitívne a potom začali testy slabnúť (foto z jedného takéhoto pokusu mám v albume). Takže teraz ani testy nemám doma a testovať nebudem. Počkaj ešte tri dni. Veľ.i držím palčeky 🙂

steffi1
22. sep 2015

@crazybabenka mas v ip, dakujeeeem 🙂

cmudlo
22. sep 2015

@lienkae mám testovať 24. 9.....ale myslím, že je to už jasné. ..test biely ako sneh 😢

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mischka1312
22. sep 2015

dievcata viete mi prosim poradit? na 12-ty den po KET som bola na krv, vysledok je pozitivny a vraj sa mam tesit 🙂. ale hodnotu hcg mi uviedli nie v tych jednotkach hcg co tu vacsinou baby uvadzaju, ale predpokladam ze je to Beta hcg. Hodnotu som mala 0,296. Sestricka do telefonu povedala ze negativ je od 0 do 0,1. Nestretli ste sa niektora s tym, ci je ta hodnota v dobrej vyske k prislusnemu 12-temu dnu?
Vklad bol 9.9. a vkladali mi dve blastocysty.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre