Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rada2002
24. sep 2015

@pufa tiež som mala operáciu slepého čreva ako Ty a to mi že spôsobilo nepriechodnosť. A nechápem
ako môže oplodnené vajíčko len tak z Teba vyjsť bez toho aby si niečo cítila a prečo sa to stáva. Nitko mi na to nevie odpovedať. To potom tým 12-14 dní je ako mačka v mechu. Vlastne nevieš či to vyjde alebo nie.

liu
24. sep 2015

Baby, Orgalutran ste si pichali do brucha alebo do stehna?

nelly3
24. sep 2015

@liu
do brucha

liu
24. sep 2015

nelly 3@Díky za info, idem hneď pichnut

astrid55
24. sep 2015

baby a pregnyl? Kam pichnut? Zvladnem sama, kedze som si cely cas pichala fostimon, ci ist na pohotovost?
Diky za info

astrid55
24. sep 2015

@liu ja do stehna, raz jedneho, raz druheho, pisu to v navode, ze najlepsie do stehna, ale asi je to jedno

liu
24. sep 2015

@astrid55 Pregnyl do brucha a Otrgalutran som už pichla do brucha, tak dúfam, že to bude OK.

astrid55
24. sep 2015

@liu urcite je to ok, je to myslim jedno, len s tym pregnylom som si nebola ista, vdaka za odpoved, drzim palce

liu
24. sep 2015

@astrid55 aj ja tebe 🙂

nelly3
25. sep 2015

@astrid55
vsetko do brucha, v RF tak nam povedali aj pregnyl do brucha 😉

pufa
25. sep 2015

@rada2002 no, ja si myslím podla toho co som všetko čítala a počula od lekárov, ze embryo je velmi ľahké, čiže ak sa prestane vyvíjať po vklade do maternice este pred uhniezdenim, tak sa tam niekde prilepší na stenu maternice, kedže výstelka maternice je "lepkava" a menzesom odíde. Alebo ked sa uhniezdi a prestane sa vyvíjať az potom, vylúči sa tiez menzesom alebo čistením. Nepríde mi pravdepodobne, ze by prešlo cez krčok von..
A hcg pod 2 je negatívne hcg, pokial je to v tých bežných hcg jednotkách. Nedostala si k tomu žiadne vysvetlenie?

katka17044
25. sep 2015

ahojte prosiiiiiiiim nema niekto mailovy kontakt na pani doktorku Pastorcakovu z reprofitu? Dakujeeem

katka17044
25. sep 2015

@nelly3
@mircalla veľmi pekne vám ďakujem

mircalla
25. sep 2015

@katka17044 neni zac, dali sme to asi naraz

katka17044
25. sep 2015

@mircalla ano 🙂

gabika1707
25. sep 2015

@katka17044 ahoj Kati, tak ideš na to? 🙂

biga7070
25. sep 2015

@katka17044 ahoj Kati, tak ideš na to? 🙂

helenka12
25. sep 2015

@nelly3 super mozem len odporucit

rot
25. sep 2015

Ahojte, dievcata, vedeli by ste mi niektora nejako zhrnut zmeny, ktore sa udiali v Reprofite cca od zaciatu roja 2013? Vtedy sme tam boli naposledy. Viem, ze sa to tam personalne pomenilo /to ma tiez zaujima/, ale najma mi ide o zmeny v ivf stimulaciach. Mali sme soft s clostylom a nejakym zvysnym merionallom z predchadzajucich pokusov. Zazrela som tu nejake novinky aj v tom, ale vyhladavat podla klucovych slov sa neda, takze sa iba tazko orientujem.
Velmi pekne dakujem, ak sa niektora podujme...

lucia19831
25. sep 2015

@dancez ahoj, pamatam si ta z fora ferti 🙂 vszp ti schvali ak si uz mala predtym ivf na Slvensku. Ja by som vsak skor odporucala soft stimulku, najma ak si mala predtym dost vajok pripadne hyperstimulak. Financne ta to vyjde priblizne rovnako, je to mensia zataz pre telo a pocet konecnych embryjok bol u mna da sa povedat rovnaky ako pri hyperstimulaku na Sk. Tym ze ich bolo menej, boli aj kvalitnejsie. Podarilo sa nam v Brne na prvy krat zo softu, ktory vysiel dokopy 1000 eur aj s liekmi, takze ja urcite odporucam. Drzim palec.

lucia19831
25. sep 2015

Baby podla mňa s tymi zmenami v Reprofite trosku sresujete. Ano, lekari sa niektori pomenili, stupli mierne ceny, co pre zachovanie kvality asi musi byt. Ja som tam bola v marci, mala som Pastorcakovu aj na OPU aj na vklad, bola super. Vklad za minutu hotovy a uspesne. Embryologia super, vsetky vajka to dotiahli az na blastu, co na Slovensku 3 z 22. My sme boli velmi spokojni aj s cenou ako samoplaci softu. Mala som klasiku, clostyl a dokopy 2 ampuly merionalu @rot

regina78
25. sep 2015

bbvxyxsdhfutffdf

rot
25. sep 2015

@lucia19831 mas pocit, ze nejako stresujem, ked sa pytam? Dva roky som nemala moznost sledovat, co sa deje, alebo iba velmi letmo. Preto ma to zaujima. Chodila som k Marcelovi, ktoey odisiel, nestresujem, kvoli tomu, ze by som si nevybrala, skor ma zaujimali tipy, skusenosti s novymi doktormi. A rovnako s novymi postupmi, ako napr. intralipidy, ktore sa predtym, myslim, nepouzivali.
Uz som sa ale pridala do skupiny v blogoch, kde su informacie predsa len prehladnejsie, takze uz sa mi crtaju suvislosti 🙂
Ale teda dakujem za ochotu.

mircalla
25. sep 2015

@rot urcite je to otazka skor na baby, co tam chodia pravidelne roky a vedia porovnavat, myslim, ze nazor je, ze to ide trosku dole vodou....ale myslim, ze z tych novych mozno mudr. otverel je fajn
odisli im naj doktori, to je fakt - stelcl, machac (ten je uz len v olomouci), vitousova.
zial viac ti neviem napisal, len z toho, co citam...ja som este vymakla marcela v marci, odisiel niekedy koncom aprila
co sa tyka postupov, tak neviem sa vyjadrit,kocky ti urcite napisu

mircalla
25. sep 2015

@rot ostal tam zo starej gardy koudelka, marcel je v reprogenesis. ale to si si urcite uz precitala

rot
25. sep 2015

@mircalla dakujem velni pekne 🙂

jomini
25. sep 2015

@rot ja som tiez chodila k stelcovi, odporucam pastercakovu, take rovnaka krvna skupina

pitufinka
25. sep 2015

Baby ktore ste boli na native boli ste n odbere aj neskor okolo 16/17/18 DC?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre