Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bobjan
21. máj 2009

Lah, určite nie, aj v Olomouci, to majú odstupňované...celá suma sa platila až po ET...

lahhel
autor
21. máj 2009

Bobjan, takze aj keby napriklad prislo k odberu ale nie k transferu, tiez by sa neplatila cela suma?

avaka
21. máj 2009

Ahojte 🙂
Lahhel,tak uz zajtra opu? 😕 Urcite budu aspon tie 2 vajka dobre,to velke vydrzi,uvidis,ja som bezne mavala pri poslednych kontrolach foliky 22-23mm.
Tazko povedat ako je to s tym clostilom...tiez mi vzdy vajka rastli ako dive,jedno obrovske,tri stredne,styri male...takze som bola teraz prekvapena,ze prve styri mali rovnaku velkost..a takisto ako Julietke mi vzdy zostalo z 13 vajok akurat 2 na vklad..Drzim palce

Julietka,som rada,ze uz sa tesis na dalsiu stimulku 😉 Inak,ak si mala teraz pri takejto stimulke vajka kvalitnejsie ako inokedy,tak skus znova rovnako...Kolko si brala clostilu?a potom si pripichavala?

Zuzlik,tak ako UTZ?

julietka
21. máj 2009

jeej lahhel ze hnaci konik,to je mile 😵

pre mna je velkym stimulom aj ked o tom urcite nevie zulka a lenka20 😉 tie dva roky co sem chodim a citam vsetky babenky cim presli...a lenka uz ide na 6IVF! a tanitka je pre mna méta, vidim ze to naozaj ide 🙂

bobjan ja verim ze si sa rozhodla urcite spravne, tiez mam taky postoj ze nestracat cas. Ked si predstavim ze cely minuly rok som len tak prepasla, a to len kvoli tomu ze som sa nevedela spamätat z marcoveho 1IVF, neuspesneho. Ja som totiz isla naivne do 1IVF ze samozrejme ze to vyjde, ved mam vsetko v poriadku a inu alternativu som ani nepripustala a takto som presvihla cely rok uplne zbytocne a zacala som az teraz v januari..

bobjan
21. máj 2009

Lah, neviem ako je to RF, ale v Olmíku ak nebol OPU sa platí 1.000, ak dôjde k OPU bez ET, tak 5.000 a ak prebehne aj ET, tak po ňom cvakáš 7.000,-CZK, tak si myslím, že by to mohlo mať nejako odstupňované aj RF, ale nie som si istá, lebo som tam ešte nebola...inak mne to dali rovno na 1.návšteve, taký cenník do ruky a tam to bolo...v RF ti to nehovorili?

Jul, no ja som spala na vavrínoch cca 2 roky a veľmi ľutujem....to bolo tiež po 1.IVF.... ☹ ale to bolo kôli prachom a potom som sa dozvedela o lacenjších alternatívach a CAR 😉

avaka
21. máj 2009

Julietka 😉 Normalne by som mohla skopirovat Tvoj prispevok 😀 Akurat ja este k Lenke a Zulke davam este Tanittku a zopar kociek,ktore uz roky smirujem v inej teme.. 😅 Baby dik 😵

lahhel
autor
21. máj 2009

Avaka dakujem, chcela by som aby si mala pravdu a spon tie dva foliky boli..aj ten jeden mi bude stacit, ak bude mat dobre vajko... 🙂
Ja som tiez smirovala po konikovi uz dlhu dobu dozadu, bola som v temicke Ferticent..

julietka
21. máj 2009

avaka, kuk 🙂 aj tanitku som napisala ale zvlast ako ze je pre mna vzorom ze to ide 😵

bea77
21. máj 2009

Ahojte, po dlhšej odmlke sa opäť ku Vám pripájam. Mala som toho nejak veľa, tak som nestíhala. Od otvorenia témy som stihla v Brne absolvovať jeden neúspešný pokus. Na OPU boli len dva folíky, jeden bol prázdny a to druhé vajíčko sa síce podarilo oplodniť, ale zle sa vyvíjalo, tak ET nemal zmysel. A teraz info pre Lahhel - zaplatila som 3000 korún (za narkózu a kultivačné roztoky). Oni podľa mňa nemajú presný rozpis, koľko sa za čo bude platiť, ale v každom prípade Ti nedajú zaplatiť plnú cenu. V tom sú naozaj féroví.

julietka
21. máj 2009

bobjan my sme si cennik nepytali ani nas nezaujima, sme skratka rozhodnuti ze nikde inde chodit momentalne nechceme a tak prijimame vsetko so vsetkym co dane centrum ponuka a v tomto nas peniaze nezaujimaju,tie vzdy boli aj budu a vsetko ostatne ide bokom.
Nam Stelcl povedal pri prvej konzultacii "tak vam to udělám za 10.000" a to bola jedina cena o ktorej sme vedeli vopred, potom sme zaplatili este za icsi pre dve vajka 2tis. 🙂

avaka
21. máj 2009

Julietka 😉 uz som si to vsimla

lenka20
21. máj 2009

baby smiracky 😀 😀 😀 ale aj ja chodim smirovat k vam, lebo este nie som oficialna reprofitacka, navrat z emigracie bude az v januari 😀 😀
kocky celkom urcite nam to vsetkym vyjde, len vydrzat 😉 zalezi to len a len na nas, ci to dotiahneme do uspesneho konca, treba len pevne nervy a plnit penazenku....ale myslim, ze softik je dobra zlata stredne cesta aby ani tie penazenky az tak moc netrpeli...
lahhel - ja myslim, ze ak nebude OPU tak urcite budes platit menej ako 10t, ale ak bude OPU a nebude ET tak by som povedala, ze asi ten poplatok sa bude platit... lebo to je pausal za stimulaciu a ukony s tym spojene, sona, atd.. inak kludne im zavolaj, opytaj sa, to ti povedia aj baby na recepcii..
julietka si sa pytala ci nam nieco zistili - v podstate nic, ja mam vraj PCO, 1 maly myom dobre polozeny, inak vsetko OK, mangel ma dobry SPG, troska pod normal, ale fakt len malicko...mam protilatky proti jeho spermosom, tak asi preto to prirodzene nejde.. inak je vsetko v poriadku, genetika, imunologia, infektologia, hematologia.. aj vajka mame, aj krasne embrijka, preco sa nepodari IVF alebo preco hned potracam, to sa nevie...tak preto ideme najblizsie skusit darcovske vajka a mozno s ,, inym ,, materialom to zafunguje...
MS - mne vzdy prisla este skor ako som sla testovat, resp.som vzdy uz slabo krvacala, len po 1 KETe prisla asi na 32.DC... to je u kazdej ine, ak by ti nechodila dlho tak vyvolavacku... alebo este jeden kontrolny odber krve, ci HCG nahodou nerastie 😉 stavaju sa kadejake veci 😉
zuzlinka mozno pisne sms tak dam vediet ako dopadla...

bobjan
21. máj 2009

Julietka, nás tiež v Olomouci nezaujímal cenník, lebo 7.000,-CZK za ICSI,PK, AHa....bola pre nás smiešna cena za všetko.
Ale dali nám ho so spústou iných papierov a tam som to potom v aute vyčítala, že to tak majú...

julietka
21. máj 2009

avaka 🙂 tiez som chodila do temy IVF pre pokrocile snazilky..tak tie vsetky kocky som mala na mysli ani sa vymenovat nedaju..a som rada ze postupne sa vsetky stavaju tehulkami, obcas tam tiez este nakuknem 😉
teraz sa tesim z uspechu pecky ze im to konecne tiez vyslo po predchadzajucom neuspechu, naozaj sa velmi tesim, vzdy ma takeho uspechy povzbudia a dodaju mi energiu bojovat dalej a nevzdava sa....mozno to vyznie ako klise, ale mna vlastne tieto neuspechy posilnuju 😉

lahhel
autor
21. máj 2009

Bei, je mi to luto, ze to nevyslo...akymi liekmi si stimulovala ty? A kedy si bola vlastne na OPU? A dakujem za info ohladom platieb..asi je fakt jedno kolko zaplatim, ta minimalka sa da financne zvladnut aj viackrat...
A bei planujes ist do dalsej stimulky?

Lenka20, dakujem aj tebe. Viem, ze by mi to povedali aj na recepcii, ale mne je to blbe pytat sa..uvidim ako to zajtra vsetko dopadne...
A budeme cakat na zuzlikine spravicky...

avaka
21. máj 2009

Julietka,napodebne 😵 Ved uz nam skoro vsetky otehulkovali.. 🙂
Taktiez mi to dava obrovsku nadej,ze sa to raz podari...

julietka
21. máj 2009

zuzlik tak vam sa mozno niekedy podari aj prirodzene ked motyka vystreli a panbozko da 🙂 😵
este som sa nestretla s vysetreniami na infektologiu, a to ti kde robili zuzli, na koho odporucenie?
ja mam len tu hematologiu a imunologiu a genetika este stale nie je, ani po dvoch mesiacoch 😔
boze moj, ani neviem ake vysetrenia este existuju!

lenka20
21. máj 2009

julie - to bola asi otazka na mna 😝
infekto - dala som si spravit z vlastnej iniciativy na tanickinu radu, chlamydie - to asi aj mas spravene, cytomegalovirus, listerioza, borelioza, toxoplazmoza... ja som si to vybavila cez znamu v nemocke, ale mal by ti spravit odber hadam aj gyndos, ked ho poziadas.. prinajhorsom ako samoplatca... myslim, ze to stoji za to, lebo aj niektore tieto pliagy robia zle plodu...byvaju vcasne potraty a take veci.. ako som mala ja, tak preto som si to chcela dat spravit...

bobjan
21. máj 2009

ja som tiež šla na infektológiu a dal mi lístok praktic. lekár. Avšak vyšetrenie mi neurobili 😠

avaka
21. máj 2009

Lenka -Zuzlik 😀
Baby,ja tiez nemam infekto urobene,len cyto a chlamydie.Potom mame genetiku a imuno.Inak sme uuplne O.K obidvaja.Len sa ani blastocysty nikdy neuchytia. ☹
Ja mam poobede volat,potom este vecer nakuknem a dam vediet.. a som zvedava na Zuzlinku 😉

avaka
21. máj 2009

Bobja a preco neurobili? 😕 To mi moze aj prakticky dat?

bobjan
21. máj 2009

Avaka, mne dal praktický....

neurobili mi to, lebo na mieste činu mi dr. povedal, že boreliozu, listériu mi môže urobiť len výtermi z hnisu, alebo tak a na toxo mi môže aj praktický zobrať krv, alebo gyndoš....čo mi praktický dr. vyvrátil.....tak som bola taká nasr....., že som povedala, do riti aj s takým zdravotníctvom 😠 😠 😠

avaka
21. máj 2009

Bobjan,uzasne 😖 ,tiez mi to lezie na nervy,vsetky vysetrenie si stale vyzobravat...alebo zaplatit sama..

bobjan
21. máj 2009

Avaka, katastrofa....preto sa aj bojím ísť na vlastnú žiadosť na hematológou 😖

bea77
21. máj 2009

Ja som bola na OPU cca v tom termíne ako Julietka. Mala som clostyl 2x2. Vytvorilo sa síce 5 folikulov ale každý mal 8.dc inú veľkosť (18, 14, 12, 12 a 10). Takže už 8.deň som pichala pregnyl a za dva dni išla na OPU. Dr.Machač chcel stihnúť ten najväčší. Kkeďže to bola taká rýchlovka, viacmenej som s tým neúspechom rátala, takže ma to veľmi nevyviedlo z rovnováhy. Jasné, že to mrzí, ale zatiaľ to nevzdávame. Teraz počkám na mrchu a budem zas zobať clostilbegyt.

lahhel
autor
21. máj 2009

No ani mi nemame infektologoiu, asi sa zacnem tym zaoberat aj ja 🙂

Bei, takze ides znova na clostil,ty si nechcela pichat nieco silnejsie? alebo ti to odporucil doktor?

bobjan
21. máj 2009

BEa po clostile si mala peknú úrodičku 😉 Škoda, že to nedopadlo ☹

bea77
21. máj 2009

Ten clostil mi doporučil Dr. Ja som mu hovorila, že mám doma puregon, ale zatiaľ mám brať len ten clostil a keď bude treba, tak sa pripichne ešte nejaký puregon. Uvidíme, aká bude reakcia tento cyklus. Každá reagujeme inak, tak chvíľu to trvá, kým nám nastavia lieky najoptimálnejšie. Ja teda radšej budem skúšať niekoľkokrát nativ v Brne, ako absolvovať znova klasické IVF.
Bavili sme sa s doktorom aj o darovaných vajkách, ale to len ako o záložnom pláne do budúcnosti. Tak uvidíme. Ja na pokusy už veľa času nemám kvôli veku a je otázka času, do kedy budú moje vaječníky tolerovať tie kvantá hormónov, ktoré som do seba za posledné roky napchala.

julietka
21. máj 2009

lenik 😀 jasne ze otazka na teba a ja som napisala zuzlik 😅

julietka
21. máj 2009

ahoj bei, je mi luto ze to u teba takto dopadlo, ale mozno budeme tentokrat rovnako bojovat 😉
ja len cakam na mail od Stelcla co mi odporuci, ci mozem hned alebo cakat a tiez zalezi aj od mrchy kedy dorazi potvora jedna..

lenik niektore vysetenia z tej infektologie mi robili ked som bola na predoperacnych vysetreniach, tak ja si asi nebudem davat toto robit, zvlast ked s tym robia take caviky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre