Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
2. okt 2015

@tlucka lucka a co tvoja kvalita embryrii pri tych vkladoch....ako si na tom bola?....neviem kolko mas rokov atd.....len skusam pomoct

petko77
2. okt 2015

@tlucka lucka Ip

zuzka213
2. okt 2015

Dievčatá, je podľa vašich skúsenosti 15 dni po ivf 2 embrii hcg 890 málo? V 6 tt som potratila, podľa mojej gynekolocky vypovedala tato hodnota o neprosperujucom tehotenstve. Bolo to moje opakované ivf, prvé bolo hladké, syn ma 3 roky, odvtedy sa opakovane nedarí, buď sa nechytili, buď sme ani ku vkladu nedosli...tentokrát to bolo podla mna nádejné, ale vraj málo hcg..po pravde ja ten pocit nemám. Domáci test som si robila priebežne, ciarky boli stale tmavšie, teda hcg evidentne stupalo. Viem ze to uz nevrátim, len som chcela zistiť ci bol broblem so mnou, ci boli tie emb.od zaciatku slabšie..
Po akom čase po pottate ste skusali ďalšie ivf??

tlucka
2. okt 2015

@petko77 Ahojky, pozerala som si IP a večer ti napíšem 🙂 Som tu len na skok, musím makať v práci, keďže sa mi toho nakopilo, kým som sa doma vyvaľovala 🙂 Pa

skaredekacatko
2. okt 2015

@tlucka to mam aj ja porobene endo hemato reproimuno. Japatram po zapaloch lebi mam cytokyny zvysene. Najprv som brala subcuviu a potom medrol a nic. Este chcem moju presvedcit nech mi zoberie krv na mykoplazmi ayd. Lebo mi bealla stery a krv na zapal a nic vsetko oka ajna orl som bola tam tiez nic. Teraz chce aby som brala dexamed. Ale chem vediet tu pricinu a nie furt len tam 60 eur necham a nic.

tlucka
2. okt 2015

@mircalla Ahojky zlatíčko. Embryjká sme mali v RF vždy krásne, minimálne HB alebo XB (Iscare nepočítam, lebo tam som bola prestmulovaná, mala som 23 oocytov, ale neboli zrelé a podarilo sa oplodniť len 3, ale nerobili mi PK, tak ani neviem, či by sa vyvíjali ďalej). Iba teraz som mala vložený CM po PK, takže trošku slabšie embryo. Čoskoro budem mať 32, ale teda intenzívne sa snažíme už skoro 7 rokov. Otehotnela som asi na tretí cyklus po začatí snaženia, ale mala som mimomaternicové. A potom som mala 2xbiochemické a v apríli tohto roku sa vkald podaril. ale v máji som potratila.... Normálne neviem, čo ďalej.. Ale do boja pôjdeme znovu, len si musím trochu prečistiť hlavu a porobiť vyšetrenia...

mircalla
2. okt 2015

@tlucka aha takze tam problem nie je

posielam ti kontakt na take specializovane imunologicke centrum v brne www.viameda.cz

ochotna lekarka, mozno aspon konzultacia a vedela by pomoct
robia tam aj veci, co sa na slovensku nerorbia

nelly3
2. okt 2015

@tlucka
moja, ale ty nepatris do nasej uplne, ze starej particke, ale ty to das, len treba trpezlivost, nic neboj, u teba si myslim, ze ty tehulka urcite budes 😉 ja mam za sebou 9 vkladov, nic moc hmmm a len raz z toho biochemicke 😔 ale bojujeme dalej, co ine nam ostava 😝

tlucka
2. okt 2015

@skaredekacatko U má sa Dzurilka zamerala len na protilátky a picla mi kortikoudy. Ale cytokíny som mala iba máličko zvýšené. Večer ti môžem poslať moje výsledky pre porovnanie. Takže musím sa k nej objednať znovu na konzultáciu a odbery. Kurnik, normálne som sama na seba nahnevaná, že som sa spoliehala nato, že mám teda iba protilátky, ktoré mám preliečené, a až teraz som zistila, že mám teda aj zvýšené cytokíny. Aby sme kontrolovali lekárov, samé sa hrabali vo výsledkoch. Zachvííľu nadíde doba, že prídeme za lekárom, povieme mu čo chceme odobrať a aké lieky chceme predpísať.. Kam to speje...

tlucka
2. okt 2015

@mircalla Vďaka. Tuším raz si mi tento kontakt už dávala. Ale nakoniec som šla do Nitry na imuno. Preštudujem si to. Fakt nemám náladu na lekárov, ktorým sa musíš doprosovať, aby mi nejaké vyšetrenie urobili. Už na mňa pozerajú ako na blázna, čo zase od nich chcem. Raz mi dokonca jedna lekárka povedala, že ja nemám diplom z medicíny, tak nech jej nehovorím, čo mi je a čo má robiť. Potom sa mi prišla ospravedlniť, že som mala pravdu.

tlucka
2. okt 2015

@nelly3 Tak to máš pravdu, že do tej vašej starej partie som nepatrila, ale tiež už tu oxidujem dosť dlho 😀 😀 😀 😀 Ty to teraz dáš, ja tomu verím. Bielčo si urobil skvele svoju robotu, takže už nebráni nič tomu, aby zostal mrazáčik pekne na svojom mieste.

mircalla
2. okt 2015

@tlucka mam osobnu skusenost a lekarka je velmi mila.....skus sa s nou dohodnut, mozno jej napis mail...zhrnies to, co ti bolo robene.....mozno ju daco napadne, alebo jej predtym zavolaj, ci to mozes dat do mailu. centrum sa vyslovene specializuje na neplodnost!!!
viem, ze ozaj robia veci, co tu nie...i ked je pravda, ze je to 6 rokov, co som tam bola
je to platene, mne tam tusim robili antitrofoblastove protilatky a neplatila som nejako vela
ale beru ta ako cloveka - normalny pristup, bola som u p. doktorky Lanikovej

Viameda s.r.o.
Ambulance alergologie a klinické imunologie
Poliklinika Konstancie
Dělnická 53
624 00 Brno

Tel: +420 545 221 404
Mail: ord.lanikova@viameda.cz

skaredekacatko
2. okt 2015

@tlucka keby tie cytokyny nestali 60 eur a nebrali sa tie kortikoidy tak sa na to vybodnem a nic neriesim a picham ten dexamed ale takto ma to nebavi nemam chut pichat ten hnus a nic. A tiez ma nebavi doktorovi vysvetlovat co ma robit. To iste co ty zazila kamoska jej muz mal problemi s chrbtom bolesti okrem ineho chodil na neurologiu ct mu odmietli ked sa kamoska ozvala ze ci by nebolo dobre doktorka po nej nahukala ze ona nie je doktor. Pchala do neho infuzie . V karte velkym ze on sa lieci na cukrovku ked mu bolo velmi zle volali zachranky ta neprisla len z pohotovosti teta pichla inekciu od bolesti. A nakoniec skoncil na intenzivke s cukrom 30 vdaka tym infuziam ( oni ziju zdravo) od kefy ma tu cukrovku a problemi. No des to zdravotnictvo. Pisala som bergendiovej som zvedava co napise aky dalsi postupm

tlucka
2. okt 2015

@skaredekacatko Katastrofa... Ja som prišla po OPU na pohotovosť, lebo som bola nafúknutá jak žaba a neskutočné bolesti. Sestrička na pohotovosti si hneď myslela, že rodím 😀 😀 😀 Keď prišla lekárka, tak som jej povedala, že mám OHHS. Tak na mňa hulákala, že ako si dokážem sama určiť diagnózu, keď som neni lekárka. Potom teda prišla za mnou, že som mala pravdu... A keď som v máji skončila v nemocke, tak bola zase moja izbová lekárka. A hneď mi povedala, že si na mňa pamätá 😀 😀 😀 😀
Ja počkám na výsledky HP, od obvodného, od zubárky a potom napíšem Dzurillke. Nemá význam ísť na imuno odbery, keď chcem najskôr preliečiť tie herpetické vírusy. A dnes u ženského som bola tiež len u sestričky, tak neviem, či by nebolo treba zase urobiť kultivácie - mykoplazmy, ureaplazmy, chlamídie znovu, aj keď som to mala v máji v poriadku. Musím sa nato spýtať.

niveagirl
2. okt 2015

@sasa1983 Dakujem ti pekne za povzbudenie 🙂 Uz som pustila, relaxujem pozeram komedie. Funes je top 😀

diska
2. okt 2015

@santeema ahoj a aj ostatne baby,,zdravim vsetky snazilky ,tehulky ,maminky,obcas sem nakuknem ale uplne,ze stracam prehlad ale vsetkym Vam fandiim,,nezdavajte sa baby vsetky tie roky snazenia stoja zato ked sa na vas vas poklad usmeje,nezabudat na heslo kto vydrzi docka sa a samozrejme aj na zlteho vtaka 😀

Potrebujem poradit ty ako ostrielana maminky mi vzdy dobre poradis santeema 🙂
Nas prcek mam pocit ,ze vela spi ,ma rezim ktory si on neako sam vytvoril,,vecer mame kupanie pred 19tou,jedenie a potom nam spi az do tej 5.30 rana po jedle,este minimalne hodinku spi niekedy aj 2 alebo az do daslieho jedla 😝 jeme cez den stale kazde 3 h,vzdy po prebudeni sa hodinku aktivne hrame,cvicime to co aj robime na rehabke ,chodime 1x tyzdenne cvicit ,po tejto hodinke hrania zas zaspi a spi do jedenia a tak to ide az do vecera,cize hodina hrania cca 2 hodiny spanku,,nieje to prislis vela spania? 😅 Mame 17tt ,korigovany vek nam rataju 13 tt.

pitufinka
2. okt 2015

Baby aké máte skúsenosti s predĺženou kultivaciou ak sa embryo zle vyvíja? Ďakujem :(

pufa
2. okt 2015

@zuzka213 ahoj. K tomu hcg. To ako rýchlo sa tvorí a v akom množstve je dost individuálne. Pokial chcela tvoja gynekologička robiť závery z hodnoty hcg, mala ti zobrať krv dva krat v cca 3-dnovom odstupe a odsledovať ako hcg rastie. Malo by sa za každé 2-3 dni zdvojnásobiť. Vtedy by sa dalo povedať ci je nieco rizikové alebo ok. Bohužiaľ to, v com bol problem a prečo bábätko odišlo, z tohto čísla nezistis.. Držím ti palce v ďalšom snazeni 🙂

evadek
2. okt 2015

ahojte baby 🙂
taaakze buduci tyzden idem na kontrolu cytokinov po dexamede...a na kontrolu stitky co spravila po dexamede....aaaak by to bolo dobre...taaaak ryyychlo na vklad...
Co nikto tomu neveri...ani ja....
Stale mam nizky progesteron...ale hadam by to utros vyriesil....a mimochodom...v septemb. sa vydavam 😀
moj drahy ma na dovolenke poziadal o ruku.....

tinkatinulka
2. okt 2015

@evadek gratulujeeeemmm to je krásna spáva..a to ako o rok?

diska
2. okt 2015

@evadek blahozelaaam,,,teda a snubak nam sem nehodis? 😅 nech sa pokochame. 😉

pufa
2. okt 2015

@evadek wow, super 🙂)) tak aby si akurát na termín svadby nemala aj iný termín 🙂)

mircalla
2. okt 2015

@diska skus napisat kolko je to denne spolu, mne to dako nezapina🙂)

evadek
2. okt 2015

@tinkatinulka presne tak..o rok🙂 takze je to dost zabavne...lebo ak by sa naaahodou podarilo byt tehu....tak sa este zabavime....🙂...ale aspon sa sustredujem na nieco ine...🙂
Ďakujem

mircalla
2. okt 2015

@evadek super gratulujem🙂))

evadek
2. okt 2015

@diska zmensuje sa...2. krat ...🙂 ale hodim ked uz bude zmenseny 😀

evadek
2. okt 2015

@pufa tak to by bolo zabavne..😀 ale uvidime...nadeje si moc nerobim....ale keby sa nieco take prihodilo..tak vsetko sa da vyriesit.)

evadek
2. okt 2015

@mircalla Ďakujem🙂

diska
2. okt 2015

@mircalla 😀 asi som to napisala ako tatar,cez den spi 7 az 8 h ked to poratam,v noci 10 az 11 h,,cize spolu cca 17h za 24 h.

diska
2. okt 2015

@evadek 😀 moj za zvacsoval 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre