Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evita246
7. okt 2015

@nelly3 tak to uz mas nieco za sebou. Dufam ze sa zadari. Mas problem ty alebo partner? Ak nechces, nemusis odpisovat.

lienka_1
7. okt 2015

@nelly3 Ja som s na lepidlo pytala KOudelku hned na 1. konzultaci a on to jednoznacne zavrhol, ze marketing.

diska
7. okt 2015

@santeema jej to je nadherne chlapca ake usmievave 🙂
Hej preto sa pytam ci by nemal byt aktivnejsi,,on teda uz prespi celu no bez jedla,okolo pol 4 tej sa akurart budi ,ze sa kus porozprava z macikmi co ma v postielke a zas zaspi 😀 aj rano on nas ani nebudi placom len tak si kuka,robiii ggggg a caka kedy vstaneme .Place len ked je velmi hladny alebo velmi unaveny,,tak ako aj tebe budenie sa mi neosvedcilo je potom umrncany..on jednoducho po hodine aktivneho hrania vzdy zaspi Priberat pribera,,hlavka je stale vacsie ale sme v norme co sa robia tie merania obvodu hlavicky a boli sme aj u neurologa,moja aktivita a robil usg a vysetrenie mozgu,tam bolo vsetko ok,ze tie hlavky maju dieti rozne,ale ako rastie sa ten rozdiel ovela viac stratil 🙂 akurat z nemocnice ked sme sli,tak mal oblecenie vlkeost 56 a k tomu ciapka co bolo mu bola akurat tak nad uska ,ako baretka 😀 ziadna ciapkna nam nebola dobra,,az sme nakoniec nasli cipaky od little angel tie jedine nam sedia ,tak kupjem len tie 😀

ria191
7. okt 2015

@nelly3 bola v takom stave ako ty 4 cm cysty na oboch vaječníkoch a nedarilo sa im zhruba 2 roky tak som ju objednala na konzulku do Brna v čase ovulácie, tam jej pichli pregnyl a mali skúšať doma a šup hneď sa podarilo ale ona mala našťastie obidva vajcovody priechodné to jej robili minulý rok v Brne. No ale tiež odo mňa chcela aby som ju objednala Bielčovi ale to som jej nedovolila vedela som, že zostane tehuľa prirodzene aj keď manželov spermiogram teda nič moc a vidíš. Potom keď bola u gynekológa na sone neveril, že s takou endoškou zostala prirodzene tehotná a zostala 😀 😀 😀

evita246
7. okt 2015

@mircalla ahoj. Neskusala si na zahu horcicu? Cca jednu, dve lyzice zjest a zapit poharom vody. Mne to pomaha, zazracne do 5 minut je palenie zahy prec.

diska
7. okt 2015

@mircalla magnezko papas? ja som brala teda dost velke davky 1000mg 3x denne alebo kazde 3 h? jaj uz zabudam ,,neviem 😀 ale asi skor 3x denne,

diska
7. okt 2015

@ria191 to lepidlo aj mne hovoril Marcel ,ze je to blbost,sa smial,ze ak tomu budem viac verit tak mi ho kludne da ale ,inak ze zbytocne. 😝

mircalla
7. okt 2015

@evita246 ja som uz skusala vsetko vsetko🙂
@diska papam veru

elenkaba
7. okt 2015

@mircalla on nie je moj Dr, tak som sa nepytala. Ale nechcem aby tam bolo zasa o dalsieho Dr. menej, potom to uz fakt neviem ako vsetko budu zvladat. A Pastorcakova vyzerala byt tehotna, tak predpokladam ze ani ona tam uz moc neporobi...Odkedy tam chodime, tak mam pocit ze je tak stale horsie....

nelly3
7. okt 2015
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mircalla
7. okt 2015

@lienkae tak trosku, ale napriklad vcera som fakt ani nic nejedla...polievku, mandle, macer....a vracala som asi 6 krat a to som si dala este fatru

ria191
7. okt 2015

@diska to fakt? aspoň sa tým nemusím trápiť a Macháča otravovať so somarinami a ešte akými drahými 😝 😝 😝 😔 😔 😔

lucia2505
7. okt 2015

@mitka85 a kde sa liecis? Ja v Nitre. Tak to mas inu liecbu ako ja, ja mam medrol. Ja to mam zevraj tazkeho stupna. A ty? Dodrziavate kondomovu ochranu?

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pufa
7. okt 2015

@lienkae tak a dnes uz je zase zle 🙂) este nie som objednana, lebo neviem kedy vlastne budem moct ist, musim maleho s niekym nechat, tak sa buduci vikend dohodnem s muzom kedy ho moze postrazit a v pondelok 19.10. tam zavolam kedy by som mohla prist. Ty mas sono?

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pufa
7. okt 2015

@lienkae byva mi nevolno obcas. akurat som sa dnes smiala, lebo zle od zaludka mi bolo minulu stredu a dnes, tak mozno to bude byvat iba v stredu 🙂 ale ustala som to. brusko citim kazdy den, ale ja mam za sebou tri operacie brusnej dutiny a mam tam rozne zrasty, takze to neber ako normal. ja si myslim, ze brusko nemusi vobec boliet pokial si zdrava a vsetky organy mas ako maju byt 🙂 utorok je tu za chvilku, ja pojdem teda cca tyzden po tebe.

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
santeema
7. okt 2015

@diska tak som rada, ze je vsetko zatial ok a aj bude , neboj. ved si si uzila dost stresov v tehotenstve, tak teraz nech ice vsetko ako ma🙂. nic si nerob z toho, ze malicky je menej aktivny, ono tie deti su rozne naozaj. myslim, ze budes este rada spominat, na ten klud, ked zacne maly chodit🙂. moj druhy vôbec nie je taky spac ako ten prvy. prespi sice cez noc, ale cez den sa papapka a ani nahodou hned nezaspinka po papani ako ten prvy. dakedy mu to trva aj 2 hodiny a ovela viac pohybuje rucickami a nozickami uz od narodenia. aj vyzorovo je uplne iny ako starsi.

mircalla
7. okt 2015

Dievcata mala mi vychadza podla merani vacsia az skoro o 3 tyzdne....je to mozne? Doky ze 2-3 tyzdne takto tesne pred porodom je bezne...filip bol stale 2 tyzdne popredu podla merani, aj sa narodil o 10 dni skor s vahou 3750 gramov, ale toto sa mi zda uz moc...viem, ze merania nemusia byt presne

diska
7. okt 2015

@mircalla nas bol tiez tak ale pripisovali to tomu,ze som mala tehu cukrovku.ono to mozne je 🙂

mircalla
7. okt 2015

@diska lenze ja nemam:(( @sasa1983 sasi ty ako lekarka? som z toho jelen....a to fakt len posledne 2 poradne taky rozdiel zase

mircalla
7. okt 2015

@diska a tvoj maly mal prosim kolko? toto ,o odpisal marcelko
pritom moj priatel je vychrtlina, darkyna uplne v norme....

inak filip je teraz uplne stihlucky - ma 5 rokov a 2 mesiace, 116 cm a 19 kil

nejdříve Vám musím napsat, že jsem rád, že to zase klaplo a že vše pokračuje jak má :o). Je to tak jak píšete, těhotenství je potřeba počítat od 2. 3. Co se týká toho rozdílu – vypadá to, že plod je nyní větší, což se evidentně týkalo i Vašeho syna, když se narodil a 10 dní dříve a už byl na horní úrovni normálu pro hmotnost i délku. Nevidím to nijak problematicky, druhé dítě bývá obvykle ještě o malinko větší než první. Takže doporučuji kontrolu např. za 14 dní, jaký je vývoj, pokud by mělo být evidentní, že se bude jednat o větší plod 4000 g a více, tak bych doporučoval indukci porodu kolem 38. týdne gravidity. Moc Vám držím palce ať jde vše hladce :o).

Pěkný den

Marcel Štelcl

diska
7. okt 2015

@mircalla nas mal 3560 ked sa narodil a rodila som v 36tt.

mircalla
7. okt 2015

@diska fuha no dost teda....asi si rodila skor kveli tej cukrovke...sekcia predpokladam

mitka85
7. okt 2015

@lucia2505 aj ja sa liecim v Nitre.No ja to mam vraj mierne.Nedodrziavali sme.Nic take mi doktorka nepovedala

haimi
7. okt 2015

@diska ahoj moja, nie som az taka skusena mamina, ale u nas to je tak, ze jedna spinka celkom dost. Vzdy si pospi medzi jedlom, bud hodku, niekedy dve. Druha zase spi strasne malo. Ked mi pocas celeho dna spi aspon hodku v kuse, tak som stastna a ani radsej doma s nicim nesuchnem. Moje maju 21tyzdnov, ale tiez ako vy 13tyzdnov korigovanych. Podla mna moze byt aj dost unaveny z toho cvicenia. Predsa pre tie deti je to makacka. A co cvicite, vojtovku? Ako to zvladas? Ja radsej vypnem usi, aby som nepocula ten rev a cvicime. Ale viac ako 3xdenne to s dvomi nedam, aj keby som chcela. Drzte sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre