Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lola911
19. okt 2015

Jedno jedine vajicko mame a este nie je oplodnene.... povedali mi ze mam zavolat zajtra ...velmi sa bojim aby toto dobre dopadlo

matusik6
19. okt 2015

@lola911 oplodní sa, mysli pozitivne🙂

gagirl
19. okt 2015

@lola911 drzim vam silno palce..

pufa
19. okt 2015

@fimi32 Ahoj. Lekar to myslel tak, ze to podla usg vyzera na siesty tyzden tehotenstva pocitany od prveho dna menzesu, nie 6 tyzdnov stary plod. Ty si uz v deviatom tyzdni, srdiecko by uz cca dva tyzdne malo byt a CRL uz mozno aj 2cm. Velmi nerada to pisem, ale asi maju lekari pravdu... mrzi ma to. ja som mala poslednu ms 29.8. a 6tt+5 uz srdiecko bilo.

pufa
19. okt 2015

@lola911 drzim ti velmi palce!

nelly3
19. okt 2015

baby ako sa davkuje ten estrofem 1mg? 3x denn po 2mg? ak si dobre pamatam? a myslite, ze KET moze byt aj na 21 DC?

miska237
19. okt 2015

Ahojte, chcela som sa informovat, ako to funguje v RF Brno, ci ste dochadzali na UZV pri stimulacii injekciami alebo ste to riesili so svojim lekarom. Uz som po IVF v Bratislave, ale neuspesne. Z dovodu veku som sa rozhodla po odporucani mojho gynekologa pre Brno. Prosim info, kto mate skusenosti.

lola911
19. okt 2015

Dakujem za srdiecko 🙂

evita246
19. okt 2015

@miska237 ja som dochadzala do RF. Chcela som si byt ista. Je to iba jeden ultrazvuk a potom OPU.

latitude
20. okt 2015

Kočky, idem budúci mesiac do Reprofitu Brno, podľa môjho gynekológa pojdem cez Soft protokol. Mám si tam kúpiť rovno lieky, ale sa dajú bezproblému zohnať aj tu na koníku? dakujem

stella25
20. okt 2015

@latitude ahoj ja som si minulý týždeň kupovala a záleží veľmi od kurzu ale bolo to drahšie ako na SR. Dajú sa zohnať aj tu na koniku jasné. Každej nám niečo ostane.

nelly3
20. okt 2015

@latitude
skus pozerat temu mam /nemam lieky, ja som si po vela krat zohnala tam.

nelly3
20. okt 2015

@ria191
nikto mi neodpisuje, pocuj ten estrofem mam brat 3x1, t.j. 6ks? lebo estrofem je po 1mg, dobre som to pochopila a nevies ci sa da ist na KET 21 DC? diky 😉

lienka_1
20. okt 2015

@nelly3 Pisni Koudakovi. Davkovanie moze byt individualne. A vklad je podla toho kedy je ovulka a vyska sliznice.

nelly3
20. okt 2015

@lienka_1
to nie, ja ho nechcem otravovat a on mi aj tak odpise jendou vetou🙂 ale je to asi tak to davkovanie, ten vklad to po utz napisem fesakovi, ale dakujem 😉

lienka_1
20. okt 2015

@nelly3 Urcite ho tymto otravovat nebudes 😀 Ved on je rad, ze nas ma 😀 Ja si uz nepamatam ako som brala estrimax. Ved to su roky, co sme mali KET.
A si fandis, ze jednou vetou 😀 😀 😀 Myslim, ze by to bolo iba cisto davkovanie bez bodky 🙂

ria191
20. okt 2015

@nelly3 hej micka dobre si to pochopila 😀 😀 😀 ja mám síce estrimax a jedna talbletka má 2mg takže ak ty máš 1mg tak dve 😀 😀 😀 a tri krát za deň. A prečo až 21. deň cyklu? Presne ako ti píše lienočka, tak sa KET plánuje podľa ovulky 😝 😝 😝

astrid55
20. okt 2015

@latitude urcite si ich kup tam, dostanes vsetko v jednom kufriku, takto zhanat hore dolu by mohlo byt narocne a nevies ako boli lieky skladovane, je to pohodlnejsie u nich

ria191
20. okt 2015

@nelly3 jo kočko a Macháč je tiež taky "veľavravný" cez email ťažko si veru na to zvykám, ale chápem ho že nemá čas na "vykecávačky" 😝 😝 😝 ak si chcem pokecať tak jedine výletík smer Olomouc 😀 😀 😀

nelly3
20. okt 2015

@ria191
dakujem 😀 no lebo to vychadza na nedelu 😉 a to by mohol ist so mnou manzelik, v sobotu nemoze a v piatok teda by som musela ist sama, ale ved uvidime po utz ako bude, ja som mala vacsinou vklad 20DC

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ria191
20. okt 2015

@nelly3 tak potom to je v pohode keď mávaš transfér tak neskoro

pufa
20. okt 2015

@nelly3 ahoj. Kedze nejdes v nativnom cykle a esrimax blokuje ovulaciu, zrejme ta objednaju na 19 alebo 20 den, ak mas mrazenu 5 dnovu blastocystu. ja som bola na 19 den a mrazili az na 6 den, cize akoby 15 den cyklu. ale ten den hore dole by nemal zavazit si myslim. Je lepsie ist s manzelikom ako sama 🙂

nelly3
20. okt 2015

@pufa
ano presne tak, tiez si myslim jeden den hore dole, radsej pojdem s manzelikom ako sama 😉 mam zmrazene 2x HB

evadek
20. okt 2015

jaaaaaaaaaaaaaaaaj...ze ja takto budem cakat na menzes..dve vyvolavacky..kazdy vecer pohar cerveneho....a ani tehotna..a ani menzes...
to asi aby mi nebolo luto ked tento tyzden budem mat vysledky z imuno...ze na vklad nemozem ist....

Asi dam inzerat...mam 4 embrijka...hladam brusko-maternicu na vynosenie 😖 😖 😀 😀 😀 ....

sofia17
20. okt 2015

Ahojte poprosím o rady.
Máte skúsenosti s užívaním Prednisonu aj keď nemáte potvrdené protilátky proti embryám? Dali Vám ho len kvôli neúspešným pokusom?
A to isté ma zaujíma ohľadom Anopyrínu, tiež nie je nič potvrdené, ale pri predchádzajúcom tehu som si pichala cca. od 8.tt Fragmin (dal mi ho Hematológ, vraj pre istotu).
Teraz by sme chceli ísť prvý krát na KET (máme len jediného mrazáčika - pri všetkých IVF sme mali len 1 max.2 embryjka, ktoré mi hneď vložili, až pri poslednom IVF nám zostalo 1 na mrazenie.)
Písala som aj dr., ale mi zatiaľ neodpovedal a mám trochu pocit, že tam už nie je až taký záujem, ako pred pár rokmi. Viem, že otehotnenie sa nedá nijako zaručiť, len chcem mať istotu, že som nič nepodcenila, ak to zas nevyjde.

stella25
20. okt 2015

@nelly3 ahoj a napisali ti ze mas uzivat 2mg estrofemu? Ak ano, tak 2-2-2
Mne dali este potom +2 vaginalne aby mi luto nebolo. 😀

mimika1973
20. okt 2015

@pufa ahoj ty si tehula z KETu teraz? som nevedela, ze estrimax blokuje ovulku, to znamena, ze ziadna vyvolavacka pregnylom v umelom cykle nie je? len v spontannom akoze?

lola911
20. okt 2015

Takze nic s toho nie je cely proces sa zastavil po par hodinach 😢 uvidime co povie doktor kedy mozme ist na druhy pokus

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre