Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
20. okt 2015

@lola911 Juj, to mi le luto! Ale nevzdavaj sa! Nam sa nepodarilo dostat k transferu dlllho-dlho a potom zrazu krasne embryjko a tehu.

lienka_1
20. okt 2015

@mimika1973 Ahoj Mimi! Cele dni na Vas myslim! Verim, ze vsetko zle rychlo prejde a vy budete mat znova dovod na radost.
A estrimax blokuje ovulku, na tomto principe funguju aj antikoncepcne tabletky, len tam je hladina hormoniv nizsia.

pufa
20. okt 2015

@nelly3 aj my sme mali 1HB. Idete vlozit obe ci len jedno?

pufa
20. okt 2015

@mimika1973 ano, podaril sa KET. Teraz si ma trochu zmiatla - neviem o tom, ze by sa pri Kete daval pregnyl, kedze vajicka sa neodoberaju, resp. nikdy som nebola na KET v native, tak mozno tam ano, aby si telo uvedomilo, ze vajicko je uvolnene a spustili sa vsetky procesy.. viem len tolko, ze estrimax blokuje ovulaciu, nejakym psosobom tak maju lekari ten cyklus "pod kontrolou" a preto to tak robia radsej. viac o tom neviem.

pufa
20. okt 2015

@lola911 to ma mrzi.. verim ze nasledujuci pokus uz bude uspesny

gagirl
20. okt 2015

@lola911 ach je mi to luto..:(posielam ti objatie..a verim ze coskoro sa mozte pustit znova dotoho a s krajsim koncom..drzkaj sa..

lola911
20. okt 2015

Urcite sa nevzdame, otvrel ma teraz dovolenku do 25teho treba nam dalsiu konzultaciu.... uvidime zajtra co nam odporucia 🙂

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matusik6
20. okt 2015

@lola911
Je mi to luto

nelly3
21. okt 2015

@pufa
ja len po jednom, bojim sa dvojiciek 😉

biga7070
21. okt 2015

@sofia17 Ahoj, ja som brala Prednison raz, alebo dva razy, už si presne nepamätám, pri IVF, iba tak akože vyskúšame, keďže sa nedarilo, a aj Anopyrín, či to bolo spolu naraz, alebo každé v inom IVF, si už presne nepamätám, musela by som pozrieť do papierov. Bolo to ešte v Iscare, keď sme chodili. Fraxiparine si pichám tuším od tretieho IVF na základe vyšetrenia z hematológie.

pufa
21. okt 2015

@nelly3 no, ved som ti nechcela nic pisat, ale ja mam tiez velky respekt pred dvojickami a neriskovala by som to.. starostlivost sa uz nejako zvladne, ale tie stresy pocas tehotenstva, to by som ja nezvladla.

nelly3
21. okt 2015

@pufa
presne tak, radsej postupne po jednom 😉

amstelko
21. okt 2015

Koľko dní po dobratí NORETHISTERONU má prísť menzes, dík. V piatok večer som zjedla poslednú tabletku a dodnes som ho nedostala

mircalla
21. okt 2015

@amstelko 2-3...

amstelko
21. okt 2015

@mircalla dnes je 5 deň a nič, čo mám robiť? dík za pomoc

diska
21. okt 2015

@amstelko este pockaj,mne prisla aj na 7 den.

amstelko
21. okt 2015

@diska dík za názor

mircalla
21. okt 2015

@amstelko no mne max na nejaky 4. skus ak do zajtra nepride zavolat dokymu

mimika1973
21. okt 2015

@amstelko coskoro ho dostanes, tak do 3-4 dni normalne 😉

amstelko
21. okt 2015

@mimika1973 dnes je 5 deň a nič

lienka_1
21. okt 2015

@amstelko Ja som tiez zhruba do tyzdna dostala po norethistorene.

amstelko
21. okt 2015

@lienka_1 dík za každú odpoveď

zibi
21. okt 2015

@sofia17 mas protilatky proti trofoblastu alebo zvysne nk bunky, cytokiny a tnf?

haimi
22. okt 2015

@diska cauko, moje maju taky isty korigovany ved ako tvoj, len fyziologicky maju viac, kedze sa narodili v 32tt. Ten cvik z vojtovky na uvolnovanie ruciciek je dobry. Nam urcite pomohol. Len netreba cakat zazraky na 3 den. Kolkokrat za den ho mate cvicit? Moja jedna je sikovnejsia, ta uz chyti hracku na chrbtecaj bruchu. Druha nic. Len ked su zavesene, vtedy jej neujdu 😀 ked jej da aj do ruky, chvilu drzi a pusti. Ine cviky sa mozno cvicit mozu, ale vojtovkove pred kupanim nie. Neviem preco, ale moze to suvisiet s tym, aby uz deti mali pred spankom chvilu klud. Pri vojtovke deti dost placu a hlavne je na stimulaciu mozgu. Pediatricku mas potom dost na prd, ale mozno ta ani moc neriesi, ked vie, ze chodis na rizikovu poradnu, neurologicke, rehabilitacie... Neviem co je rehabilitacna nespokojna, mala ti dat ten prvy zakladny cvik uz davno a uz by mal davno rucky otvorene. Nechapem... My chodime tiez cvicit raz za tyzden a doma 3x za den. Viac s dvojkami nedam. Skus este na otvaranie ruciciek ho casto hladkat po dlani a druhej strane rucky, aby ti otvaral rucicku.

haimi
22. okt 2015

@mimika1973 @pufa baby, ja som mala ket v native bez estrimaxu. Kedze som mala ovulku, tak mi pichali pregnyl, aby mi vedeli co najlepsie vlozit vajko do prirodzeneho prostredia pre telo v tom danom case. Ze vraj to je takto uplne najlepsie. Ja som so sliznicou nikdy problem nemala, preto som isla bez estrimaxu

mitka85
22. okt 2015

Ahojte.Po odporucani u Dzurillovej som si dala urobit vysetrenie na gynekologii a vyslo mi ze mam pozitivne mykoplazmy.Tak sa idem teraz liecit.Mali ste niektora? Asi si tak skoro po mrazacika nepojdem :/

bradik
22. okt 2015

Ahojte dievcence, chcela by som vas poprosit, ci vam nahodou neostali nejake lieky po IVF... Kamoska sa chysta do Brna a este jej nejake lieky chybaju... zhana merional, medrol a clostyl.... Dakujem a vsetkym tehulkam gratulujem a drzim palce

lusipe
22. okt 2015

@haimi ja som to mala tak isto a dnes ma nase sidlo uz 14 mesiacov 😉

lusipe
22. okt 2015

Dievcata nastala tuzba po dalsom babatku😉prosim stretli ste sa s tym ze mal niekto zamrazene embrya a prenasal ich na kliniku k Stelclovi? Ja by som rada isla tam kedze aj vdaka nemu mame nase malinke ale mam este 8 embryii tak by sme ich chceli vyuzit. Bol tu prosim taky pripad? Dakujem pekne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre