Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

olympia
4. júl 2010

@takynka, to háro je na malej úplne úžasné, strašne je zlatá! 🙂
@mircallka, chúďa, trápiš sa riadne. 😒
@lenka, ja som pri špinení rozmýšľala aj o tom, že si proste injekciu na riedenie krvi nepichnem, ale to mi dr. neodporúčal, že to nie je dobré. Výhodyy Fraxíku asi jednoznačne prevyšujú aj nepríjemnosti, kt. spôsobuje.
@rikuska, ja ti neviem poradit, to asi záleží od toho, kedy mávaš ovuláciu, ale ja mám s Clostilom takú skúsenosť, že to celé urýchľoval (teda v mojom prípade len zdanlivo).

olympia
4. júl 2010

@shandy, na príznaky je skoro, ale na 10. deň už bude na druhú čiarku tak akurát. 😉

zuzla80
4. júl 2010

Babulky pridala som zopár fotiek - momentálne nič nestíham, tak vás zanedbávam, ale viete Ninuška dáva riadne zabrať...

Lenik držkaj sa aj vy ostatné čakateľky, testovateľky...

olympia
4. júl 2010

@zuzla80, malá Ninka je nádherná, gratulujem ešte raz a nech sa vám darí! 😵 😵 😵

rikuska21
4. júl 2010

oplympia vdaka za reakciu,

myslite si je je v poridku ak volate lekarovi do rprofitu aj cez vikend???,ja mam stelscla a nemala som mu odvahu dnes zavolat a poradit sa,

olympia
4. júl 2010

@rikuska, určite nebude prekážať, ked zavolaš na tu nonstop linku a poradíš sa s lekárom, ktorý ma v RF službu. Ja som raz počas softu mala problém v sobotu, nevedela som sa dovolat svojmu lekárovi, ale na nonstop linke nam ochotne poradil doktor, teraz uz neviem ktorý, ale tusím práve Stelcl.

mircalla
4. júl 2010

@zuzla80

dalsia krasavicka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rebeca_1
4. júl 2010

@rikuska21 okolo 15.7. by som mala zacat ale mne ms zvykne niekedy meskat, takze mozno az okolo 18.-20.7.
Ty si sa spravne rozhodla, drzim ti palce! A uzite si to Taliansko, moc si to obidvaja zasluzite!

@mircalla ako zvladas tieto brutalne horucavy? Hrozne moc ta obdivujem, ale uz to mas par, uz nejako vydrz tych par dni! ))))
Kedy mas najblizsiu kontrolu? Uz by ste sa mohli pomaly aj dohodnut na termine, nie? Ved tyzdne mas uz krasne....

mircalla
4. júl 2010

poslednu poradnu u gyndosa mam utorok...cakam este na posledne vysledky protilatok, a budu mi robit kultivaciu fuj. potom uz len u porodnika. ta horucava mi az tak nevadi,keby zaha nebola

ale inak este vaham, ci si dam jeho alebo dakoho ineho, nechce zazmluvnovat, len tak neoficialne...naviac ma 3 dni po mojom termine dofcu, tak neviem, chcem ist k nemu v stredu, uvidim...ale na druhej strane je vraj velmi spolahlivy.....

rebeca_1
4. júl 2010

@mircalla ja som si myslela, ze mozes porodit aj o 2 tyzdne skor. To by bolo fajn, nie? 4. august je este hrozne daleko. Ale neboj, zbehne to! Tak drzim palce v utorok aj v stredu, nech dobre pochodis a rozhodni sa hlavne pre toho spravneho porodnika!!!!
Ta zaha musi byt dobre neprijemna podla toho, co opisujes, Filipko bude ako maly DeDe vlasaty )))

mircalla
4. júl 2010

to by teda bolo 🙂 🙂 🙂

rikuska21
4. júl 2010

olympia vdak, no to ma nenapadlo, volat na nonstop linku,

rebeka, do talianksa nejdem s muzom, ale s kamoskou, taka babska jazda, ale verim ze bude fajn,
mircalla, fakt sa ten termin cvelmi blizi, a ides na antolsku???

mircalla
4. júl 2010

oj nie...kramare....osobne poznam pripady, co mali na antolskej strasny porod.....

avaka
4. júl 2010

Zuzlik,Ninka je nadherna...dvakrat som ju pokukala 😵 ,este raz gratulujem 🙂

rebeca_1
4. júl 2010

@rikuska21 Tak ty si si to fajn rozdelila.. Francuzsko s manzelom, Taliansko s kamoskou.
Tak to ma byt, uz vidim ako shopujete... Panecku a v Taliansku tie baginky.... ))))
Nezabudnite si aj oddychnut a trosku poplavat v mori!

@mircalla a teraz sa da ist aj pozriet na porodnice? Bola si pozriet napr. Ruzinov? A ked sa mozem opytat preco si sa rozhodla prave pre Kramare?

mircalla
4. júl 2010

poznam to tam a su tam dobri lekari....da sa pozriet, jaska
lekarov v ruzinove nepoznam, ale raz som tam lezala na gynde a nic moc....niekto chvali, niekto nadava, tazko povedat
antolska urcite nie
a aj to mam tie kramare najblizsie....su tam lekari ako cunderlik, plank, rusnak.....lezala som tam 2 krat a zda sa mi, ze vsetci su dost odbornici...tak preto
tiez tam mam znamu sestricku na novorodeneckom

mircalla
4. júl 2010

teda ja som lezala na gynde, ale to su ti isti lekari

rebeca_1
4. júl 2010

@mircalla Ja som nedavno zmenila gynekologa a teraz chodim k Dittemu do GPN. Doktori z GPN vraj tiez chodia rodit na Kramare.
To je fajn, ked mas takto vopred zistenych dobrych odbornikov a tiez tam budes mat aj znamu sestricku. Hned sa bude lepsie rodit ))
Hrozne malo zien chodi rodit do Ruzinova, to je take zvlastne. Kedysi bol Ruzinov vychireny a teraz sa mi zda byt vychyrena Antolska.
No potom daj vediet ako sa ti na Kramaroch pacilo!

takyna
5. júl 2010

@zuzla80 krásna je Ninuška, líčiská má ako naša Bibuša 😉 pekne sme ich vykŕmili 🙂 , a tie vlásky krásne gratulujem ešte raz 😵 😵 😵 😵

mircalla
5. júl 2010

ano ano....fesandy mate obidve 🙂 🙂

violoncielka
5. júl 2010

Ahojte babenky, tak sme boli v tom Brne. Mate pravdu, velmi milo to tam na mna zaposobilo, trosku sme sice bludili po Brne , ale dufam, ze druhy krat to uz bude lepsie.
Boli sme u Machaca- sympos, najskor mi chcel navrhnut kratky proces, ale nakoniec sme sa rozhodli pre soft. On chcel uz teraz v juli, ale kedze mm nemoze, tak sme predsa len nechali na august.
Dal mi clostilbegit 6dni 3 tabletky- potom pojdem tu v Taliansku ku gynekologovi a podla vysledkov budem pichat bravelle. nechcel mi davat ani prednison ani ine lieky, povedal ze cim menej chemie tym lepsie. Tiez hovoril, ze tie davky co mi davali tu v Italy boli hrozne vysoke.... Tak tak ostava mi len dufat ...RF na mna zaposobil velmi dobre. Tak idem do toho s vami!
Lenka a Orsulka drzte sa! Leni ja mavam niekedy spinenie z krcka, kedze tam mam malu ranku, ale tym sa , ze vraj nemam vobec stresovat.
Zuzlik a Takyna gratulujem ku krasavicam. 🙂

moni19
5. júl 2010

Dobré ráno,

@zuzla80, Ninka je krásnučka. Rovnako aj Bibuška. Same dievčatká sa tu rodia. Teda mám pocit, že sú v prevahe. 😵
Mircalla to tu trošku zmení, konečne. 😉 🙂

Dnes som si spravila test a je snehobiely. Som 10 deň po Ket, s dňom KET 11. Takže si myslím, že je to jasné. 😒

Shandy a Pikha dúfam, že aspoň Vy to tu spozitivniete. Držím palce. 🙂
Na ďalší pokus pojdem asi až v jeseni. Rada by som niekam na dovolenku v lete. Potrebujem už vypadnúť z OV aj z práce.

Zdravím všetky. 🙂

lahhel
autor
5. júl 2010

Ahojte babulky, tak konecne som sa dostala ku compu po 4 dnoch prania, zehlenia a vybalovania.....Sice som nestihla este skoro nic precitat, ale to ze Zuzlik a Takynka su uz mamicky som si veru vsimla....takze vam strasne moc blahozelam k dvom nadhernym kočkam, su uzasne, baculate....jednoducho nadherne. Tak sa drzkajte a nech ste vsetci zdravucki 🙂 🙂

Lenik, aj tebe blahozelam, velmi sa tesim, ze ste boli uspesni....tak drzim palciska, aby ste to dotiahli do upesneho konca 😉

Ja mam toho 19.7. tu laparku. Samozrejme mi vychadza mrch presne na tento termin. mam prist 8.7. na injekciu agolutin na vyvolanie mrchy, aby prisla skor. Ale chcela som sa vas opytat, ze ked mi pichnu ten agolutin a bola by som nahodou tehotna, co sa stane? To by sa sice musel udiat nejaky zazrak, ale myslim aj na toto....Viete mi niektora poradit? dakujem a idem si vas precitat pekne popriadku, aby som vedela co je tu vsetko nove, bude mi to trvat asi par dni, lebo sa tu toho tolko popisalo, ale som zvedava....

Vsetky vas pozdravujem 🙂 🙂

pikha
5. júl 2010

dobre ranko 🙂
@moni19 11den vratane KET nie je troska skoro na testik? ale zase.. ty vies najlepsie ako ti je a radsej stat oboma nohami pevne na zemi.. je mi luto ak nevyslo, ale pekne si oddychni, dobra dovolenka robi zazraky 🙂 a september to isti 😎
@lahhel ahoj 🙂 nic sa ti nestane ak si tehu a pichnu ti vyvolavacku. tiez som sa na to kedysi pytala dokiho a povedal, ze ak je tam babo, tak ho to moze len posilnit. preto sa nema chodit na vyvolavacky ako ochrana pred tehu. neublizi ti to nijak, neboj 🙂

mircalla
5. júl 2010

@moni19 no skoda, si pisala ak si dobre pamatam,z e boli pekne embryjka, ale po rozmrazovani uz nie az take pekne
ale potom, co sa stalo ninocke to beriem, ze je vsetko mozne....nemala az take super kvalitne embryjka, test biely a ako jej HCG krasne stupa....tak mozno.....predsa
@lahhel - a aka bola dofca? k tomu agolutinu - pikha ti napisala k pripadnemu tehu, ale inak vyvolavacka nemusi zabrat hned, mne zabrala az po vyse tyzdni, vraj to moze byt do 10 dni, tak aby si to stihla. ale ja som mama vtedy cystu, preto mi meskal menzes
tak hadam zaberie skor, samozrejme ze na operacie je treba mat po menzese.

rebeca_1
5. júl 2010

Ahojte,

@moni19 snehobiely? A citis sa ako? Ci skor sa necitis? Daj tomu este par dni a potom si zbehni na krvicku! Co ked predsa..
@lahhel aka bola dovolenka? Ja ta teraz nechcem vystrasit ale mne po agolutine prisla ms za 18 dni. Mala som ho vtedy pichnuty tesne pred KET. A pripadnemu tehotenstvu neublizi, tiez mi to takto povedal doktor, takze bud pokojna..

mircalla
5. júl 2010

teraz fakt neviem, ci mi nevraveli az 2 tyzdne s tym agolutinom.....a to mi uz vtedy paradne meskala
bola som z toho dost prekvapena, ked som sa na to pytala, ze kedy pride menzes, pretoze som cakala ze to zabere max do 3 dni

rebeca_1
5. júl 2010

@mircalla ja som tiez cakala, ze ms pride do troch dni ale mne doktor vtedy povedal ze do 10 dni sa ms dostavi. A mne samozrejme dorazila az za 18 dni.

lahhel
autor
6. júl 2010

Ahojte babulky 🙂

Pikha, mircalla, rebeca_1, dakujem vam za rady...trosku ste ma nepotesili s tymi dnami. No ja idem vo stvrtok na tu injekciu, tak dufam, ze to dostanem za nemej ako 10 dni, lebo to uz potom nestiham...Tak drzte palce..asi nikdy som nechcela tak strasne aby mi dosla mrcha ako teraz - aj ked by som bola najradsej, keby uz nedosla...ale snad sa dockame....

Moni, je mi to moc luto...ale ako pisala mircalla, vsetko je mozne...uvidis, este sa moze stat zazrak...drzim palceky..

Krasny dnik vsetkym 😉

moni19
6. júl 2010

Ahojte všetky,

@lahhel dovolenka bola pekná? Držím palce na laparku, nech dopadne čo najlepšie a nech sa rýchlo zahojíš.
S tou inj. nemám skúsenosti, ale dúfam, že MS dorazí včas.

A kde ste všetky? Vy už pracujete čo? My tu máme ešte sviatok. 😝 Ale už som unudená. Lebo MM aj tak pracuje celý deň.

Myslím, že v mojom prípade sa zázrak konať nebude. Pomaly sa s tým zmierujem. Veď ma Dr. upozornila. Ale človek aj tak trošku dúfa.

Pekný deň.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre