Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
28. okt 2015

@evadek no ved prave, prednison a zaroven potom anopyrin, clexane, utros? tiez nepoznam tuto kombinaciu a ani na co to vsetko ma sluzit po vklade...?

diska
28. okt 2015

@mimika1973 dali ti super vecicky nam pomohli k malemu 🙂 prednison potlaca imunitu,anopyrin je na pripadne lepive dosticky a clexane na trobofilne mutacie,utros je progesteron ten sa dava vzdy.

evadek
28. okt 2015

@mimika1973 ja uz som tiez z toho zufala..mam 4 embrijka....a stale nieco...a vklad v nedohladne...a nerozumiem tomu...ale ja im verim🙂 co mi ostava...
Ale ak neklesnu teraz cytokiny....davame si pauzu....

gagirl
28. okt 2015

@stella25 srdecne blahozelam a prajem vam vsetko dobre a vela zdravia..drzte sa 🙂

misaelka
28. okt 2015

@nelly3 ahoj moja volala som na ich nudzovu linku hej mam nasadeny utros

lada_dee
28. okt 2015

@mimika1973 Ahoj, mám potvrdený syndróm lepivých doštičiek, na to užívam pravidelne od zistenia 100mg Anopyrin, po vklade dávam ešte 0,4 Clexane, na Fraxiparine mám alergickú reakciu. Túto kombináciu a k tomu Medrol 4mg a Intralipidy a konečne po rokoch sme dnes 11+0. A jaska Utrogestan 2-0-2.

Fraxiparine a Clexane je to isté, len majú iné prídavné látky. Riedia krv.

izzie27
28. okt 2015

@stella25 krasne // drzim palce☺

vronni
28. okt 2015

Ahojte, poznate dr. Knechtlovu z Reprofitu Brno?? Som k nej objednana, ale asi som jej skomolila trochu meno.. 😲 a potrebujem jej napisat mail.. do centra som sa dnes cely den pokusala dovolat ale nikto nedvihal..
pomoze mi niekto??
dakujem.

1laura1234
28. okt 2015

@vronni dnes mali v ČR sviatok,takže zajtra sa určite dovolaš.😊

vronni
28. okt 2015

aha, super 🙂 to som nevedela. dakujem

megan5
28. okt 2015

ahojte dievčatá.tak u mna už 3krát vklad neuspešne..2krát vklad v inom centre a raz v RF.imunologiu po užívaní prednisonu som mala v poriadku,ale neviem či je aj teraz v poriadku.hematologiu mám v poriadku,avšak mi nerobili na lepivé doštičky,tak mi pani hematologička napísala,že preventívne dať fraxiparin.ale v rf mi nedali ten fraxiparin..a teraz po negatívnom teste,mám ísť na vklad a zas mi nič nedaju na podporu.začínam byť z toho nervozna a hotová.som trošku sklamaná,myslela som,že mi v RF viac budu pomáhať. ☹ inak nič zlé nechcem na nich povedať,len som čakala,že aspon ten fraxiparin mi daju.lebo predsa 3vklady a ani ducha som nemala

gagirl
28. okt 2015

Vcera vecer mi pribudlo dalsie srdiecko neviem komu ale dakujem pekne🙂

diska
29. okt 2015

@megan5 ahoj,musis sa ich nato v RF pytat,ze co este viac mozte skusit,sama navrhnut,ja som to tak robila,alebo to riesit mimo centra z hemato nech ti predpise,na lepie dosticky ti fraxiparin nepomoze nato je anopyrin.

sasa1983
29. okt 2015

@megan5 ahoj, ale FXP by sa zas nemal len tak davat,bez indikacie. Treba mat komplet hematologiu a potom,ak sa nieco najde,indikovat injekcie. V pripade negat nalezu sa dava anopyrin,ten je preventivne,fraxiparine rozhodne nie,tp zas nir je len tak. Ak nie je indikovany,bala by som sa ho len tak pichat.

megan5
29. okt 2015

@diska aha.dakujem ti veľmi pekne.skusim si to nejako vybaviť asi u hemat.len asi osobne,lebo pani Drakulová má toho asi dosť a neberie v poslednej dobe telefony..mne tam napísala,že preventívne nasadiť fraxiparine,ked mi nevyšli 2vklady..no v rf povedali,že im mám veriť..ale vklad mi nevyšiel.6den po vklade večer som vstala z gauča a začalo ma niečo na lavo ťahať a potom taký krč ako by mi išlo roztrhať niečo na lavej strane..neviem čo to bolo..ale vten den som si začala aj kloktať šalviovým čajom..začala som mať problémy so zubom na 3den po vklade.pani zubárka mi tam dala iba vložku asi 3týzdne pred vkladom.a asi si embryjko začalo brať výživu a začal ma bolieť.čo ja so zubami nemám problémy vobec a práve vtedy áno.pani zubárka mi povedala,že si mám kloktať so šalv.čajom..neviem či to ublížilo.ale mám aj maličku endometr.cystičku pri močovom mechuri..no a nič mi na to nedavaju aj ked nevyšli 3vklady..4vklad bude taký istý,len estrimax a utrog.čo sa aj čudujem,že ten estrimax musím,ked som mala sliznicu 10mm.myslela som,že už mi niečo daju na podporu,ale nie. ☹ že až po pozitívnom tehot.teste

megan5
29. okt 2015

@sasa1983 ja neviem,mne o anopyrine nič pani hematologička nepísala.skusim sa s nou dohodnuť..ona mi robila všetko okrem tých lepivých doštičiek..ostatné bolo ok.ale ja už spravím čokolvek ak to pomože..

megan5
29. okt 2015

možnože mi to robí tá cystička.už sa mi to viacej krát stalo,že ma začalo ťahať aj pred ketom,ale nikdy to nedopadne dobre.neviem na imunologii som bola 2týzdne po dobratí prednisonu a to som mala vtedy dobre výsledky.len neviem či to ešte nevplýval ten prednison..no neviem,ja som nejaká čudná,ked neviem v čom to može byť

diska
29. okt 2015

@santeema ahoj moja...moj maly zacal vcera robit nieco ako plazenie do zadu ci co to je 😀 ked ho dam na brusko do postielky tak sa podlaca na koniec,,,nevies co to ma za cvik? 😕 robievaju to deticky?

sasa1983
29. okt 2015

@megan5 tak to Ti vsetko nerobila,ja by som Ti poradila nech vsetko spravi este raz (neviem s akou latenciou robila posledne vysledky). Ak pred par mesiacmi,tak netreba. Ak to uz je dlhsie,hematologicke pomery,aj vdaka hormonalnej liecbe,ktoru pri IVF mas,sa mozu zmenit.

megan5
29. okt 2015

@sasa1983 ona mi brala krv takto pred rokom.a teraz som mala len minimálnu stimuláciu.clostyl a fostimon.mala som 3pekné blatocysty.1vložili

sasa1983
29. okt 2015

@megan5 tak je kopec inych faktorov,napr.reprodukcna imunologia...

scheflera
29. okt 2015

@stella25 Blahoželám.Ja tiež už nemám vlastné vajíčka.Chodila som do GF,potom som šla na Unicu Brno a tam sa podarilo z darovaných na 1.pokus.Bolo to celkovo moje 3.IVF a mám aj mrazáčkov.
Prajem ti nech ide všetko ako má. 🙂

jalaura
29. okt 2015

Baby je tu niektora ktora si davala IVF preplatit poistovnou? ako dlho im trvalo pokym to predtym schvalili?

saldiv
29. okt 2015

@stella25 paráda!!! Nech sa darí 🙂
Mna caka buduci mesiac rovnako vklad a dúfam v podobny vysledok ako mas ty 🙂

stella25
29. okt 2015

@scheflera no veď ty to máš už za pár 🙂
@saldiv podarí, musí sa nám to raz každej podariť.
Dakujem baby. No od včera mam asi ešte väčší stres ako kym som čakala na tehu.test.
Strašne som nervózna. Zajtra idem na krv a dúfam, že budem počuť dobrú správu. Dúfam, že naše rozhodnutie na darcovske bolo správne, a že to rýchlo ubehne.

mimika1973
29. okt 2015

@lada_dee gratulka 😵

monicka79
29. okt 2015

@jalaura ja som sa na preplatenie vykaslala, lebo poistovna chcela odo mna kde a kolko som sa liecila predtym a dokladovat vsetko, tak som sa rozhodla pre soft stimulaciu, ktoru nepreplaca poistovna ale vyjde to asi tolko co normalna stimulka s poistovnou. So vsetkym som platila 1700 eur, ale bolo tam 330 eur mrazenie 7 embryii a este v tom bolo aj ICSI, cize pokial nie je co mrazit a nedas si ICSI tak to je este menej. A nelutujem, podarilo sa soft na prvykrat 😉

jalaura
29. okt 2015

@monicka79 dakujem velmi pekne za odpoved. Este sa ta opytam ak mozem?...lebo zda sa mi to vela. Ja uz som na jednom IVF bola a platili sme nejako 800 Eur..a isla som na soft a ICSI sme tiez mali. ale az tolko sme neplatili... :(. Kolko ti oplodnili? a nezvazovala si metodu PISCI? nevies kedy sa tato metoda pouziva?

gagirl
29. okt 2015

@lada_dee gratulujemk tehu a drzim palce nech cele tehu prebieha pekne hladko..vela zdravia obom, 🙂

monicka79
29. okt 2015

@jalaura no, ono je to mozno vela, ale zalezi ake lieky ti daju, lebo kazdy ma inu cenu a kazde centrum ma iny cennik. Samozrejme zalezi od odobratych vajicok, ja som mala 11vajicok, 5 dnova kultivacia a dobre sa vyvijalo 8, jedno vlozili a 7 zamrazili. Cennik je dost individualny. PICSI neviem kedy sa robi, dobre je sa tam na prvej onzultacii v Brne, neviem ci si bola tam lebo v inom centre poradit s doktorom, zalezi aj aky mate problem. Keby sme nemali nic na mrazenie a nerobili by ICSI tak by to bolo cca 1000eur, co si myslim ze nie je vela. viem ze aj s poistovnou normalne ivf platia priblizne tolko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre