Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
30. okt 2015

@stella25 blahozelam 🙂 aj nam sa podarilo az 7IVF 😉 Teraz sa prave hra a mrnci si 🙂

torpilla123
30. okt 2015

Ahoj vsetky "spolubojovnicky" 🙂 Tak som sa dopracovala k tejto teme, a iba zistujem, kolko nas je momentalne bojujucich po ivf vklade v Brne. Mam za sebou druhe IVF, ale v podstate uz treti pokus. 1. IVF bolo u Hermana v KE, takisto 2. krat KET , ale po ivf som mala biochemicke tehotenstvo, a po KET sa embryjka bohuzial ani neuchytili. Pri tretom pokuse sme sa uz rozhodli pre reprofit, a zatial musim zaklopat, som s nimi velmi spokojna. Nielen kvoli uchyteniu (vcera uz zacal 6tt), ale celemu pristupu, ochote a profesionalite. Viem, ze je blbost porovnavat, ale moje skusenosti su take, ze v RF minimalizuju lieky aj pri stimulacii, aj po transfere, aby bolo co najmenej zasahu do tela. Aj ked posledna stimulka bola bolestiva v jednom kuse, a hlavne po odbere, bolo az 19 vajicok, ale z toho sa po 5. dnovej kultivacii jedno vyvinulo na XB blastocystu, takze bol vklad celkom nadejny. Rovnako sa este dovyvinuli dalsie dve embryjka, ktore su zmrazene. 3 z 19 sa zda byt malo, ae su najlepsej kvality, a dufam, ze z nich budem mat krasne deticky. Na 14. den bolo hcg 316. Momentalne o 10 dni mame prvy ultrazvuk ci je tam akcia, ale ja som si uz vcera spravila pre istotu este jeden test, aby som sa uistila, ze je vsetko aj nadalej ok, a ciarka uz bola silnejsia. Po transfere beriem iba utrogestan, 2x4, pricom predtym som brala aj duphaston, estrimax, a prednison, cize vela toho naraz. Ale stale sa este bojim, aby to nebolo opat biochemicke, a aby sa embryjko nevstrebalo. Snazim sa vela oddychovat, napriek predoslym nazorom Hermana, mne pomohlo, ze som sa nevratila spat do prace, lebo akonahle citim vacsi tlak, ci pichanie, hned si pospim, a potom je to lepsie. Ake mate vy skusenosti? Budem rada, ked sa nas tu este niekolko najde, aby sme sa aj vzajomne podrzali. Ja vam vsetkym drzim palce!

monicka79
30. okt 2015

@latitude a @cmudlo v marci som bola 23.3. na vklad a poslednu ms som mala 6.3., cize 7.3. som zacala stimulovat. Mala som merional, orgalutran a pregnyl. lieky sa nepamatam kolko, ale bolo to asi okolo 200 eur, mrazenie presne 365 eur - 7 embryi. Mam odlozenu aj fakturu za oplodnenie, len momentalne sme sa stahovali a este mam vsetko v krabiciach, ak najdem tak pozriem presnu sumu. Samotne soft je v cenniku cca 700 eur, ale za tych 8 mesiacov mohli nieco pomenit. Ako hovorim, zalezi kolko vajicok sa odoberie a oplodni a ci je ICSI alebo nie.

lienka_1
30. okt 2015

@suzanecka1 Ze som nestimulovala ziadnymi liekmi, ale dozrelo iba jedno vajicko v prirodzenom cykle. To potom odobrali, oplodnili a vratili spat do maternice.

suzanecka1
30. okt 2015

A islo ti to aj cez poistovnu? Ak nie kolko ta to stalo?

lienka_1
30. okt 2015

@suzanecka1 Poistovna Ti toto nepreplati. My sme platili 19000CZK(ale mala som aj intralipid, solumedrol a agolutin pri vklade). Aj tak je to menej ako soft, ci ivf preplacane poistovnou. Ale hlavny benefit je v tom, ze nezatazis telo hormonmi. Je to ozaj k telu maximalne setrne.

bergalm
31. okt 2015

Kočky dnes je to presne 1rok co mi vložil Marcelino moju krasnu dcerenku Nelku Ďakujem kazdy den za to,že ju mame

mimika1973
31. okt 2015

@torpilla123 ahoj, gratulka a pekne tehulkovanie! 😵
Mrazene mate ake stadium? tiez XB ci ine? chceli ste vlozit len jedno? je iste, ze oni mrazia len kvalitu! 😉

benny11
31. okt 2015

@bergalm sme išli pekne za sebou, pamätáš? 😀

gagirl
31. okt 2015

@bergalm pamatam sa moja..isli sme par dni za sebou..ja som zial dopadla zle..cakaju ma smutne dni..ale z vas mam radost ..uzivajte si vasu lasku...

torpilla123
31. okt 2015

@mimika1973 dakuejm pekne 🙂 . ano, mrazili sme tiez iba XB, v podstate nam to iba oznamili, oni sa asi tak rozhodnu, ked je viac ako jedno embryjko, asi sa mrazi len kvalita.

bergalm
31. okt 2015

@benny11 jasne pamätam si sedela si tam a prisla akurat pani ekonomka a ste odisli platit a my dme sli s Marcelinom

bergalm
31. okt 2015

@gagirl aj Teba di pamätam ved sme boli aj s benny11 taka trojka po sebe.Žial Tebe sa to skoncilo zle ☹ ale nezufaj poznas moj smutny pribeh co sa nam vlani stalo jednoducho musis ist dalej aj mne v tomto dušičkovom čase vyhrknu slzy za mojou Klarkou aj ked mame Nelku vždy si spomeniem ze by boli dve.....A aj preto denne dakujem za nu bohu a aj RF a Marcelovi.A to som ani nedufala,že sa nam podari byt rodičmi a aj v tom bol Marcelino jedinecny povzbudzoval ma este na sale,ze nemam byt taka negativna a smutna,ved sa stanem o par mesiacov maminou 🙂 a tu je naš pokladik

bergalm
31. okt 2015

Kocky,tu je este 1 nasa princeznička

haimi
31. okt 2015

@diska vobec si tu rehabilitacnu nevsimaj. Ja neviem, ale mam pocit, ze su uz vsetci slahnuti.... Pretacanie z chrbta na brusko je normalne v 6 mesiacoch a opacne tusim v 7 mes. Teda to spravne pretacanie, lebo vela mamiciek sa tesi, ze sa im deti pretacaju z bruska na chrbat a to im len hlava prevazi telo, stratia stabilitu a pretocia sa. Ale ze vraj to nie je dobre. Nastastie moja rehabilitacna je v pohode a take bludy, ze nic nerobia mi nehovori, lebo by ma porazilo 😀

haimi
31. okt 2015

@bergalm krasnucka 😉 same pekne deturence robia v tom rf 😀

bergalm
31. okt 2015

TO JE INŠPIRACIA PRE VAS VŠETKY,ČO STE TU A BOJUJU...NEVZDÁVAŤ SA OPLATÍ SA VYDRŽAŤ..DRŽÍM VÁM MOC PALCE

bergalm
31. okt 2015

@haimi dakujem veru je to tak

mery69
1. nov 2015

ahojte.buduci tyzden zacinam stimulovt, idem na soft...idem k Marcelovi Stelcovi ..bude to moje prve IVF tak drzte vsetky vsetky prsty

gagirl
1. nov 2015

@mery69 drzim palce..Dr.Stelcl je velmi zlaty..a sikovny..verim ze vam to vyjde hned na prvy krat🙂

gagirl
1. nov 2015

@bergalm dakujem moja zab povzbudenie..ja viem ze ste to mali tiezvelmi tazke..este tazsie..a konecne ste uz stastni s vasou laskou..Ja verim ze buduci rok sa stanem aj ja konecne maminou..a budeme najstastnejsi rodicia na svete 🙂 Mate krasnu dcerku..vsetko dobre vam prajem 🙂

alica311
1. nov 2015

Ahojte dievčence, chcem sa spýtať ako to funguje v Čechách, čo sa týka platieb Sloveniek. Máme chlapčeka z IUI, ale teraz má manžel aj leukocyty v spermiograme, a tie narúšajú DNA spermií, takže IVFku sa nevyhnem, problém je, že potrebujeme dobrých emryológov, a počula som, že v Reprofite sú veľmi dobrí emryológovia. Pôjde o moje prvé IVFko, ako je to s platbou, počula som, že žiadosť si podám na Slovensku, IVF môžem absolvovať aj v čechách, a tu mi istú sumu preplatia, teda tú sumu čo by mi preplatili aj tu. ďakujem za odpovede.

alica311
1. nov 2015

@torpilla123 Ahojky, môžem sa spýtať, či ti niečo preplatila poisťovňa zo Slovenska? počula som, že tú sumu, ktorú by ti dala tu, ti následne preplatí, aj keď si absolvovala IVF v Čechách... ďakujem za odpoveď a držím palce, by bábo krásne rástlo 🙂

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alica311
1. nov 2015

@lienkae ďakujem veľmi pekne a ten link je super. Ešte raz ďakujem.

dafy
1. nov 2015

ahojte ☺nepotrebuje niektorá z vás estrimax?mne uz je zbytočný tak ak niekomu pomoze pošlem😉

ria191
1. nov 2015

@dafy čau grcko 😝 😝 😝

lienka_1
1. nov 2015

@ria191 Nespis? 😉

ria191
2. nov 2015

@lienka_1 😀 😀 😀 uff tuším ešte niekto ponocoval 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre