Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

latitude
5. nov 2015

@monicka79 takze tento rok to uz nestihneme dakujem za info

majba
5. nov 2015

@mircalla zahu som mala aj ja. a pocit na zvracanie z nej. na nu mi pomahalo renie. ale to svrbenie bolo pre mna horsie. na to mi nepomahalo nic. ani kremy. skusala som aj dithiaden aj zodac ale bolo to bezo zmeny. tak som to nechala tak a som rada, ze po porode to okamzite prestalo.

ria191
5. nov 2015

@gagirl tak to ja veľmi dobre uz poznám co je menopauza fuuuuuuuuuuj 😠 😠 😠 uz som raz mala tu česť ale ak mam byt úprimná, tak estrimax prvé týždne bol pre mna väčší zabijak 😒 😒 😒 . Tak s tým časom to poznám bohužiaľ aj ja takze viem pod akým tlakom si. Ale vyzerá to ze asi budeš musieť riskovať a začať stimuláciu bez výsledkov cytokinov a veriť ze to bude v poriadku.
@evadek tak micuska ja uz som asi v "prdeli" opäť mam kopu myomov 7 normálne sa z toho nemôžem spamätať a uz aj stepan je veľmi skepticky takze tak micka uz to je len na tebe tak ma nesklam 😀 😀 😀 . Ja uz len budem veriť vo veľmi veľký zázrak v mojom prípade 😔 😔 😔 .

ingrid0105
5. nov 2015

@gagirl moja moj nazor netlac na pilu ako sa vravi aby si si nemala co popripade vycitat. Daj sa do poriadku porob vysetrenia co planujes a prezi pohodove sviatky a novy rok bude tym tvojim uvidis. Ja mam tiez 40 zle vysledky po dexamede a povedala som si ze najdem pricinu vysokych cytokinov aspon dufam a az poyom bude vklad. Uz nezoberiem xiadnu dalsiu injekciu bez dalsich vysetreni

evadek
5. nov 2015

@ria191 do ritiky...a to ako a kedy sa stalo???....A teraz mas umely prechod co som mala ja?...alebo ako?...Ak su male...tak to nie je take zle.....
A nerozmyslas nas operaciou a hneeed potom pekne ivf?...ako to vidite?....Prosim ta....nejaky myom ta nezastrasi....bojujeme pekne dalej...🙂
Ja mam stale zvysene cytokiny..malo progesteronu...endo..myomi....no paraaada...a stale verim,ze to raz dam-e....
A co povedal fesak??...ako to vidi?..co budete robit?...Pozri...teraz sa dame dokopy..a januar je nas 😀😀😀

ria191
5. nov 2015

@evadek vidím ze mas krátko po 30 😀 😀 😀 ale ja uz som stará a unavená 😝 😝 😝 ale nie 😀 😀 😀 . Neviem aké su asi malé ja sa uz pre kľud duše nepytam aj toto som sa dozvedela náhodou ked som bola u zastupujúcej gyndosky a ona z voleja ze 7 tak to som veru nechcela vedieť no ale co uz. Ja uz mam 2 myomektomie za sebou a vonku 15 myomov a je tu podozrenie ze tie vzrasty zabraňujú uhniezdeniu teda vlastne prekrveniu endometria čomu ja neverím ale nejaký dôvod neplodnosti sa musí nájsť. Ešte nám dali návrh na darované celé embrya aby sa vylúčilo ze je to v nich aj ked na prvý pohľad su ukážkové aj tie naše. No iba boh vie prečo je to takto. Nemám ani čas a bohužiaľ ani € ale ved nejako bude no nie? Ach jaj takze stále bojujete s cytokinmi? Stále nieco a ocko sa ma ako?

mircalla
5. nov 2015

@ria191 rius ja som uz po prechode, mala som yto v 39 rokoch....ani som to nespozorovala, stale som to pripisovala kojeniu...uz predtym som mala vyssie fsh a vajicka nic moc. niet divu, nakolko mi kvoli dermoidnej cyste odobrali dost velku cast vajecnikov...tak som potom v soku zistila, ked menzes neprechadzal, ze to je ono.....mam obe deti darcovske vajicka, ina moznost nebola
pri prvom tehu som mala 2 male myomy, ale tiez nejako zazracne zmizli
velmi ti drzim palce
jedna znama mala 10 cm myom (bez srandY), chceli jej zobrat celu maternicu....ale nejako sa to rozhodli v prahe operovat....a porodila v 42 rokoch dcerku (IVF)

@gagirl ide len o mesiac, ja by som pockala....s novym elanom do noveho roka🙂

ria191
5. nov 2015

@mircalla to fakt ani si nespozorovala, ze si v prechode? Šťastná to žena 😀 . Tak ja zatiaľ chvalabohu nie som v skutočnej menopauze ale uz ma dva krát na ňu nahovorili a to bolo brutálne 😒 . Vysušená a stiahnutá pošva, návaly tepla a zimy uff eeee ešte nie. Ja sa nebránim ani darovaným ale je mi ľúto ze take krasne embrya mame a nic z toho nie je tak to je na porazenie. Inak držím palce o chvíľku ste 4 to budú krasne Vianoce 😀 😀 😀 .

dancura
5. nov 2015

@ria191 Ria, my sme u toho fesaka Vranu 🙂 Ale zatial s nim skusenosti moc nemam, bo nam odporucil nejake vysetrenia na SR, tak potom sa mu mame s vysledkami ozvat. Ale vyzera byt velmi mily..ja som sa aj rozplakala v ambulancii a zachoval sa ukazkovo- podpora a povzbudenie. Tak snad bude aj super lekar 🙂

ria191
5. nov 2015

@dancura tak potom napíšeš svoje skúsenosti 😀 😀 😀 . Asi budeš prvá. Inak je veľmi šikovný nemám s ním vela skúsenosti teda iba jednu a musim povedať, ze mi spadla sánka zatiaľ u mna zabodoval na 100% 😀 😀 😀 . Milý pozitívny vycereny cely Marcel 😕 😕 😀

mircalla
5. nov 2015

@ria191 tak zmeny som mala ako pises,ale stale som si naivne nahovarala ze je to kojenim....prosto ma tato moznost ani len nenapadla v mojom veku.hned ako to lekar diagnostkoval zacala som brat antiku,aby sa vratila chut....a

gagirl
5. nov 2015

@mircalla mozem sa ta opytat ako sa prejavil ten prechod u teba..ake si mala priznaky a ake vysledky nato poukazuju..hp alebo amh?neprisla ti ms?

gagirl
5. nov 2015

@mircalla a este co sa tyka tej stimulky tak podla dr.by som zacala potom az v novom roku ked v novembri nie kedze mi ms vychadza az koncom januara je to dost dlha doba uz pre mna..pre mna je uz kazdy mesiac navyse strata casu..v lete budem mat 40..takze uvidim ako to nakoniec vyriesime..v januari bude rok co som prisla o nase dietatko..uz je to dost dlho..☹

mircalla
5. nov 2015

@gagirl trochu navaly tepla,sucha tam dole,nic moc chut na sex...menzes nepravidelny...kedze sa to dialo pocas dlhodobeho kojenia,vsetko som pripisovala tomu.ale potom menzes uplne prestal,sla som na gyndu a podla sono (mini az ziadne vajecniky) a potvrdil to hp. V 35 rokoch som mala este 5 embryii z toho 2 blasto,ale potom uz len 1-2...to prve ivf s velkymi davkami hotmonov mi tie vajecniky snad uplne vysali.nuz tak na stare kolena beriem antiku,aby som mala menzes a chut....co uz

matusik6
6. nov 2015

@mircalla
A ten HP si mala aký?

scheflera
6. nov 2015

Podávam hlásenie:Zlatinko má približne 1750g,stále o 2 týždne popredu,prosperuje,prietoky výborné,krčok nad 40mm.Je to ale flegmatik,stále zívala,no krásne to bolo.
Pýtala som sa,či teraz už môžem chodiť častejšie na kontrolu,že môžem aj každý týždeň ked chcem.Tak už budem kľudná.Za odmenu som si kúpila maxipack plienok do pôrodnice. 😀

gagirl
6. nov 2015

@mircalla aha..no ja mam tiez uz dost slabu ms..e to uz asi rok dva..ale teraz po tom co som bola prestimulovana mi aj ms chodi neskor a je uplne slaba..Chcela by som ai dat skontrolovat hp aj amh..aj ked Orevrel vravel ze naco..netreba..ale neviem..chcem si to dat..dam u svojej gyn..Amh mi tusim ona spravit vraj nemoze?nevies je to tak ze to gynekolog nemoze?

gagirl
6. nov 2015

@ingrid0105 ahoj moja..citam ze riesis podobne ako ja..cytokiny..no uvidime ake budu teda vysledky kontrolnych odberov..koncom mesiaca mam ist na kontrolu..ale ms by mi mala prist tiez v tom obdobi takze stimulovat nestihnem zacat..ale koncom decembra po ms by som uz chcela..aj ked neviem co povie nato Otevrel lebo pisal ze az v novom roku potom..Napisem mu a uvidime..Dalsia ms az koncom januara..a to je velmi daleko pre mna..nechcem to tolko odkladat ak budem mat vysledky dobre..Ktovie preco tie cytokiny u teba neklesli?ktore mas vysoke?a co teraz beries?

gagirl
6. nov 2015

@ria191 uvidim ako to cele dopadne..s tou kontrolou na imuno plus vsetko ostatne..dohodnem sa s otevrelom..cas nas veru tlaci..ale co sa da robit ked stale nieco dotoho pride..ten december je zasa taky sviatkovy takze tak..no uvidime..
Je mi luto ze ti robia problemy tie blbe myomy..ktovie preco sa robia stale..ja mam tiez ale myslim ze v stene a tie sa vybrat nedaju..ale vraj ten by nemal robit problemy kvoli otehotneniu..jeden mi vybrali taky maly pri laparke..Neviem co je dobre na tie myomy..co brat..Co ti povedali?alebo vybrat ich?

ingrid0105
6. nov 2015

@gagirl ja mam vysoke embryotoxicke cytokiny takze vklad je uplne zbytocny. Pojdem na stery ku gyndosovi k obvodacke tiez a nakoniec zubar. Dala mi subcuviu ale nebudem ju brat kym nezistim pricinu. Mam uz pokrk vsetkych injekcii. Dufam ze tebe dexamed zabral a dockas sa vytuzeneho babetka. Aj ja som chcela tento rok ale ked je to bez sqnce tak sa s tym musim zmierit

ria191
6. nov 2015

@gagirl spraví ti aj tvoj gynďák AMH mne ho robil a ty predsa môžeš začať stimulku koncom decembra veď odber bude až po sviatkoch tak v tom nevidím problém. Mám tie myómy našťastie v stene a riešiť sa nedajú iba umelým prechodom a to ja už nechcem a ani operáciu už nechcem to by som ich mala vybratých 21 a to by bolo po mojej maternici takže asi beznádejný prípad. Podľa mňa to mám rodové pražák mi povedal že som továreň na myómy a s tým už nič nespravím vieš genetika plus hormóny a je to tu. Takže v mojom prípade iba zázrak 😀 😀 😀

mircalla
6. nov 2015

@gagirl kazdopadne ano - rozhodne skontrolovat
@matusik6 no ja som mala fsh nejakych 15,5 (nasla som o tom email) nic hrozne, normalne som mala az do ivf s darcovskymi menzes (i ked skor take hneda krv, nie jasnocervena a bol slabsi) a potom som otehotnela, kojila....menzes par krat prisiel uplne od veci a taky cudny....az neprisiel vobec. sla som dokymu a fsh vyse 100, cize to bolo viac ako jasne
tazke takto sa to zopsulo za 2-3 roky

gagirl
6. nov 2015

@mircalla mozes mi poradit prosim na ktory DC je najlepsie ist na hp?..

dancura
6. nov 2015

@alica311 Ahoj Ali, tak manzel konecne dosiel domov od lekara🙂 Nakoniec vysvitlo, ze biele krvinky mal mozno len z nejakej choroby, bo teraz uz mal 2x po sebe (cca rozostup 3 mesiacov) biele krvinky v norme. No a bral ten profertyl kedze vtedy mal aj znizenu pohyblivost a mnozstvo spermii a teraz je vsetko v poriadku. Vsetky vysledky su v norme🙂 Ja som si od stastia aj poplakala 🙂🙂 Ale to ja som riadna citlivka🙂 Tak lekar mu povedal, ze ma prist zase za 4 mesiace na kontrolu spermiogramu, ale ze momentalne je vsetko ok. Uz len nech sa aspon jedna riadne posnazi, nech nas moze Pan Bozko pozehnat babom🙂
Dufam, ze u vas sa vsetko skoro prelieci- neboj, citim, ze vsetko potrebuje cas a aj ked niektorym veciam nechapem a pridu mi nespravodlive, tak ze raz sa vsetko na dobre obrati. A pokial je to len v nejakej chorobe, co sa dokaze vyliecit, tak to je oki🙂

matusik6
6. nov 2015

@gagirl
2 alebo 3 DC

gagirl
6. nov 2015

@matusik6 diki moja..akurat som ti pisala spravu 🙂

mircalla
6. nov 2015

@gagirl nuz zial vedela som, ale fakt si to nepamatam....to bolo davno, to ti skor poradia baby alebo napis dokymu.
ale ziadne strachy ja som mala tu predcasnu mp (ved normalne zeny menstruju do 50 rokov) kvoli tej dermoidnej cyste (to je taka hnusoba, ze zarodok mojho dvojcata), tak mi tie vajecniky dost oskaplovali....robili mi tu operaciu ked som mala 31...par rokov este fungovali fajn

zuzu1108
6. nov 2015

@gagirl Maji 2-3dc a ked ho chces mat komplet, další sa robi na 14 a 21dc

gagirl
6. nov 2015

@zuzu1108 dakujem Zuzi..Ako sa mate? 🙂

torpilla123
6. nov 2015

Tak baby,a my mame po vsetkom. ☹ vcera museli bohuzial v 6tt spravit kyret. A tentokrat som tomu uz zacinala normalne verit ze to moze vyjst.
Mate niekto skusenosti,ci v RF robia aj PGD vysetrenia embryi?po 3 neuspechoch nad tym silno premyslam. Ak ste to niekto absolvovali,kolko vas to stalo?hradi aj toto vseobecna?
Dakujem za kazdu podobnu informaciu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre