Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
6. júl 2010

@shandy ja som to tiez niekde citala 😵

ninockaskv
6. júl 2010

@mircalla no veru, neviem ani ja.. a ako tam chodila do poradne.. ale vazne by som nad tym uvazovala.. alebo to brno.. pri prvom porode sme mali mat dulu, ta nas fakt supe pripravila, zena na priprave na antolskej ma vzdy vydesila... ale tato bola uzasna.. keby sme maleho mali, tak by to bol fakt najkrajsi zazitok v nasom zivote 😔

mircalla
6. júl 2010

ninocka mas IP

shandy
6. júl 2010

jaaaaj babule kiezby ste mali pravdu 😅 pravdu s tou teplotkou....teplotka tak 37,2 - 37,4.
Tak som si dobre schrupla, dazdik mi do toho padal a snivalo sa mi, ze som bola u gynda na prehliadke ale vlastne som sa k nemu furt nedostala, lebo mi bolo treba velmi cikat a kym som sa sla, vzdy zobral inu pacientku. nakoniec ma vobec nezobral, lebo sa vystriedal s dakym inym doktorom a potom som sa zobudila, ze mi fakt treba cikat 😀 😀 😀
lenicek, ja by som tiez nabehla na uzv pre istotu, aj ked verim, ze to spinenie coskoro prestane...
mircallka, no to je skoda s tym lekarom, je to fakt na tesno 😕 , ale inak super, ze ti dal este jednu poradnu a ze je vsetko ok 🙂
pekny den babulky

ninockaskv
6. júl 2010

baby, ja som akurat volala bylinkarke do piestan (tej pani kopacovej, ma aj temu na konikovi) tak mi nakazala aspon do 7tt sa dat na PNku, aby sa vyvinulo srdiecko, ze pocitace a ziarenie zvyknu zabit srdiecko... a mam sa vyhybat pocitacu aj doma.. a ked ma boli podrbusko mam volat.. ja reku, ze boli.. tka mam prist vo stvrtok s plienkou a snurou 😅

takze aj ked nas malus zvladol ziarenie pocitacov, pre istotu asi s tymto maluskom ostanem doma, nech sa mu vyvinie srdiecko.. 😅 😕 😕 tak budem aj zriedkavo na pocitaci.. 😕 ale obcas kuknem ako sa to tu vyvija..

moni19
6. júl 2010

@shandy dobrý sen 😀
@ninockaskv o Kopacovej som čítala. A čo bude robiť s plienkou a snurou? Nejakú kúru? 😨

takyna
6. júl 2010

Ninocka neblazni s bylinkarkou a snurkami, to je normalne , ze ta boli podbrusko rastiete 😉

zdravim vas , len tak na skok

dnes sme boli s malou na ocnom lebo ma hnis v ocku od narodenia, tak je robili preplach, no proste strasny stres pre vsetkych a hlavne pre nu , sme revali ako dast, ale dufam, ze jej to pomoze 🙂

idem zehlit, pekny vecer 😵

mircalla
6. júl 2010

ninocka, ja si tiez myslim, ze to je normalne
pozri kolko bab je tehu a robia s PC, ja napriklad v kuse. ale ak myslis, obmedz to. ale ta plienka a snurka, tak to uz vobec nechapem
je to moj nazor, ale ja nejako na bylinkarky nedam. kamoska k tejto chodila, jej vsetci doktori povedali, ze je ok, problem bol v manzelovych spermiach.....a ona jej prehmatala maternicu, ze ma zle polozenu maternicu diagnostikovala za 5 sekund....no zaujimave, ked to ziadny gyndos nevidel....a manzel sa odtvedy zatal, nechce IVF, vsak naco, chyba neni v nom, ze budu dalej skusat.....tak akurat na nervy je.

taky - chudatko bibuska, ale hlavne, aby to pomohlo

rebeca_1
6. júl 2010

Ahojte,

@lahhel u kazdej z nas je to asi ine. Mozno tebe agolutin zaberie rychlejsie a ms dostanes hned. Drzim palce aby si LSK stihla a tiez aby dobre dopadla.
.... a hajde aby aj zakladatelka tejto temicky bola konecne tehulka!!!!!

@moni19 v pripade neuspechu kedy by si isla znovu do stimulky? Alebo zostali snehuliacikovia?
Paci sa mi na tebe, ze este trosku dufas. Stale drzim palce!

rebeca_1
6. júl 2010

@shandy uz sa to blizi. Tak vo stvrtok testujes? No, som zvedava. U teba to velmi dobre vyzeralo.
Moc ti to prajem a budem drzat silno palce!
Zajtra v robotke opatrne, co si uz domka nemohla vydrzat? Workoholicka nasa ))))
@pikha juj, ty si tiez jeden tazky oriesok! Tolko toho mas za sebou.... Mam radost z teba, ze mas silu stale bojovat. Teraz to urcite uz klapne, uvidis! Drzim palceky!
Ja som taka ista, viac ako 8 rokov cakame na miminko ale s tym rozdielom, ze ja som nikdy nemala pozitivny testik a vzdy som mala hcg 0.
@mircalla myslis, ze budes prenasat? Dnes uz tusim nenechavaju prenasat. A tusim aj tu v nasej temicke ani jedna doterajsia tehulka neprenasala. A Filipko je navyse velke, krasne babatko tak snad porodis o 10 dni skor )))) A uz je trosku lepsie s tou zahou alebo stale rovnako?

rebeca_1
6. júl 2010

@ninockaskv Vam zomrel Majko az pri porode? Dovtedy bolo vsetko v poriadku?
Prepac, ze sa pytam. Mam zimomriavky na chrbate, to musela byt strasna-prestrasna bolest... Je mi to velmi luto. Nemusis mi odpovedat, nechcem aby si sa k tomu vracala.
Teraz sa tes z noveho, krasneho zaciatku, uzivaj si to plnymi duskami!
Teraz sa uz dockas zdraveho, krasneho babatka. Zo srdca ti ho zelam...

tanitta
6. júl 2010

@ninockaskv osobne sa priklanam k nazoru ako u bylinkarky vol radsej vysetrenie u lekara pokial mas neistotu..".kyvanie "plienkou a snurkami... no zijeme v 21storoci.. 😉 ... pochopim pomoc bylinkami pri roznych chorobach ako "doplnkovu" kuru....ale su veci ktore netreba podcenovat...
tak sa drzte kocky 😉

tanitta
6. júl 2010

@takyna to je dost bezne u deticiek... ☹ .. no ale zvladne to... chudatko male...

moni19
6. júl 2010

@rebeca_1 chystame sa do ďalšej stimulky, ale v jeseni. Teraz ešte idem na tu hemato. Ale genetiku mám dobrú, tak neviem. Vitoušková hovorila, že hemato už nepotrebujem, ale ja ju chcem. 😠 Tak som sa tam dostala aj bez žiadanky. Tu v OV som súkromné centrum nenašla.
Hej a Vitoušková hovorila: " test robiť až na 14 deň "dovtedy je to vraj zbytočné. Ale v témach som nenašla nikoho po ket, po PK, žeby jej nič neukázalo a bola tehotná. 😒 A 14 D je 9.7. Tak dovtedy akože budem dúfať. 😉

@takyna chudák Bibuška. Hlevne nech to pomože. 😨

pikha
6. júl 2010

@mircalla no, hadam nie.. hoci, pri mojom stasti budem mat mimomaternicove aj na plucach 😀 mozno je to trosku tvrdy humor, ale pri niektorych situaciach uz to inak nejde ak sa nechces zblaznit 😅 🙂 Drzim prsty nech uz to doklepnes do zdarneho konca 🙂 🙂 a ked ste desat dni popredu, tak asi nebudes prenasat.. ci, je to mozne aj tak?
@ninockaskv nam sa zadarilo prirodzene vzdy.. len vzdy s tymto zaverom. a vzdy mi bolo povedane, ze kopu zien ma taketo veci a ze to je normalne. Po dvoch rokoch a polovici tohto mojho bordelu mi to normalne prestalo pripadat a zacala som riesit.. a nezmenilo sa nic 😀 😅 Ale tento zaver roka bude iny.. 🙂 ked to inak nepojde, podame si ziadost o adopciu a hotovo.
@olympia no.. vidis.. nikomu to nenapadlo. Bodaj by si mala pravdu 🙂
@lenka20 domace sono 😀 😀 😀 A diky 🙂 a ty sa drz, nech krpce posluchaju a nerobia zlotu 🙂
@ninockaskv 11x? drsne cislo 😒 no a to s tou bylinkarkou.. alternativna medicina je dobra vec, ale toto..no neviem 😖 ako aj mircalla pisala, kopu bab robi na PC .. a keby to bol taky mega zabijak, tak svet je uz davno vymrety.. Clovek sa v nadeji upne kolkokrat na veci, pri ktorych by mozno za inych okolnosti iba krutil hlavou 🤐 viem ze to mas tazke a bojis sa o mimi, ale nebudes sa aj ty citit lepsie, ked radsej skocis na UTZ a uvidis - i ked malinkatu- ale bublinku? Ono s tym PC je to tak, ze napriklad notebook na brusku polozeny urcite neposobi dobre na babo.. ale ze by bol PC zbran hromadneho nicenia.. 😒
@moni19 dakujem 🙂 ale potom aj ty!! 🙂

rebeca_1
6. júl 2010

@moni19 neboj, pojdeme na jesen do stimulky spolu. Ja si dam teraz len taku skusobnu a potom pojdeme na ostro ))))
Ja som stale kontrolovana na hematologii od OHSS. Vies ako sa divila Vitouskova, ze som pichala 3 mesiace fraxik. Aj teraz 15.7. mam odbery a to este nemam vysledky z minuleho mesiaca.
Na geneitiku budem dlho cakat.
LSK a HSG mam urobene, jedine co mi bude chybat je imuno vysetrenie. Ale to Vitouskova odo mna nechcela. Pytala som sa na to.
Toho 9.7. ti budem drzat palce..

rebeca_1
6. júl 2010

@pikha ty len nepodavaj este ziadost o adopciu a pekne - krasne bojuj, co to da!!!!
Drzim palce!

pikha
6. júl 2010

@rebeca_1 8 rokov cakate 😒 😔 .. tiez nic pekne.. a v com je problem ak sa smiem spytat? Silu bojovat, no.. boli chvile ked som nemala. Ale som si povedala, ze skusim RF vzhladom na skusenosti okolia.. a ked uz tuna nevyda, poziadame o adopciu, lebo co je vela to je moc 😔

pikha
6. júl 2010

@rebeca_1 ty co ze skusobnu, jaaak skusobnu? 😀 🙂 normalne rovnocennu ides

rebeca_1
6. júl 2010

@pikha to uz je vyse 8 rokov. Boli sme obidvaja v poriadku a minuly rok pri druhej HSG mi zistili nepriechodnost vajcovodov.
Mne tiez niekedy dochadzaju sily ale casom ich v sebe najdem a ficim dalej. Priznam sa, ze ja som nad adopciou este neuvazovala. Nikdy. Musi to predsa raz klapnut....
No vies, mne Vitouskova nastavila taku light stimulku ze neviem-neviem.... 2x1 clostil zatial bez injekcii. A ja som vzdy pichala 225-300 jednotiek. Ale jasne, kiezby to klaplo uz teraz. Jooooooj, velmi by som sa potesila.....

mircalla
6. júl 2010

ono ano...netreba to s pc prehanat....ja som mala vzdy vankusik na bruchu
ale rvyhybat sa PC kvoli tomu netraba, neboj

moni19
6. júl 2010

@rebeca_1 len choď pekne naostro hneď. 🙂 Nech mám nejaké ďalšie povzbudenia do jesene.
Ty si jak moja kámoška. Že my s druhým babatkom počkáme, kým Vy nebudete tehotní. Tak som ju zrušila a malá už má 6 rokov. Chudáci, veď by mali len jedno, keby na nás čakali. 😅
Tiež sa snažíme 8-9 rokov. Zvláštne je, že sa nám to 2x podarilo prirodzene, akurát to nedopadlo.

moni19
6. júl 2010

Ale prvý krát až po 7 rokoch snaženia.

rebeca_1
6. júl 2010

@moni19 nie, ja uz nechcem na nikoho cakat. Aj ja uz chcem byt konecne tehulka. Vsetci ma predbehli. ))
Neviem ci ta ja zrovna povzbudim ale tuto z temicky sa urcite niekto este najde...
Ale este mozes ty mna povzbudzovat, ved vies....

rebeca_1
6. júl 2010

@moni19 po siedmych rokoch sa ti podarilo prirodzene otehotniet? Waw..

pikha
6. júl 2010

@rebeca_1 no mozno prave v tom je pes zakopany.. v tych 300 jednotkach. Ked mas normalne ovulku a tak, na ktoreho oneho pichaju 300 jednotiek a na ktoreho druheho oneho potrebuju z bab dostat 15 stresovanych natlacenych vajicok? vsak to je uplne na hlavu 😒 Mozno prave tato soft ta nakopne 🙂 my sme uvazovali o adopcii preto, lebo je to sice len 5 rokov, ale za tych 5 rokov ja uz mam psychicky akurat dost. Nechcem sa lutovat alebo co, ale citim ze uz stacilo.. a ked to nejde, asi to tak ma byt. Nebudem tlacit na pilu donekonecna 😒 takze tak nejak.
@moni19 boze ty tiez ake cislo 😒 a za ten cas dvakrat prirodzene a dost? a co mas.. nechcem sa vyzvedat, ale tuna co kocka to pripad sam osebe 🙂

pikha
6. júl 2010

a toto som prave objavila na fejsbuku 😝 😀 The Bible was originally titled "Chuck Norris and Friends"

rebeca_1
6. júl 2010

@pikha ved to Pinter vo Ferti ma na svedomi tie strasitanske davky.
Ale ja ani z tych 300 jednotiek nemam vela vajicok. Prvy krat 3 odobrane, 3 oplodnene a 3 vlozene. Druhy krat 6 odobranych, 6 oplodnenych a 3 blastocysty mrazene kvoli OHSS a treti krat 8 odobranych, 5 oplodnenych a ledva 2 embryjka vlozene na druhy den.
Vobec mi nesedi gonal. Z gonalu sme mali aj prazdne foliky aj rychlo odchadzali embryjka. Pacil sa mi menopur a celkom aj merional ale z neho som mala OHSS, tak neviem...
No uvidime, co so mnou porobi clostil. Ale tiez som sa kvaolitu, nie za kvantitu...
Ja mam tiez v hlave psychicky chaos, je to strasne dlha doba (((

tanitta
6. júl 2010

@moni19 kazdych 7rokov sa meni krv;)... takze mozno i preto sa podarilo 😎

moni19
6. júl 2010

No, ja neviem ako sa mi to podarilo. Ale nám našli len zlý spg, tak asi preto tak dlho sme čakali. 😖
Ale na oplodnenie stačí 1 dobrá spermia. Tak asi sa 2x našla. Čo ja viem? A neudržalo sa neviem prečo. Raz som mala MA v 12 tt. Sa v 10tt prestalo vyvíjať a druhý bol SP, ale veľmi skoro.
Tak preto som veľmi zvedavá na tú hemato.
No, hádam to aj my dotiahneme do zdarného konca. Nie? 😵 😵 😵

(Niekedy tomu vobec neverím.) 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre