Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvinkabb
28. nov 2015

@lola911 ok dik tak to nie je zle. A kolko toho uzivas denne ked su to 50mg kapsule prosim ?

silvinkabb
28. nov 2015

@lenka_13 ja som este nasla za 18e 90 kapsuli co je tiez dobra cena. A su prirodne

lola911
28. nov 2015

@silvinkabb ja beriem 25mg kapsule a davam si 75mg denne...to je maximalna davka co mozes brat.... dve rano a jednu vecer... ak mas 50mg kapsule tak daj jednu na polovicu....je to taky prasok a tie kapsule sa daju otvorit a odsypat ... ale su dost plne tak by som to robila nad lyzickou 🙂 ..... ja idem o tyzden na scan tak uvidim ako to zabralo lebo v oktobri som mala neuspesne ivf bez dhea..... mala som len jedno zrele vajicko... ved uvidime... neviem co mam ocakavat pri 0.1amh

silvinkabb
28. nov 2015

@lola911 oki tak som zvedava na vysledky 🙂 daj vediet potom. Ja idem brat asi od buduceho tyzdna kedze zvazujem ivf v marci

lola911
28. nov 2015

@lenka_13 70 eur za 60 tabletiek je naozaj vela... ano je to to iste... tie firmy co to predavaju su certifikovane.... biovea a swanson su prirodne produkty 🙂

matusik6
28. nov 2015

@lola911 ahoj
dhea ti odporučil Otevrel?

silvinkabb
28. nov 2015

@lola911 mne odporucili aj tychto. To je tych 90 za 18e http://www.jarrow.com/product/452/DHEA

lola911
28. nov 2015

@silvinkabb urcite dam vediet 🙂 inak je tam to ze ak uzivas dlhodobo mozes mat vyrazky alebo akne.... ked sa objavia vyrazky tak netreba sa toho bat... tvoje telo sa dostane do toho stadia ako ked si bola v puberte a fakt kazdy sme iny... ja som v puberte nemala ani akne ani vyrazky a nemam ich ani po dhea.... a je po nich viac energie a vascia chut na sex 🙂

silvinkabb
28. nov 2015

@lola911 citala som si. Ak neprekrocis davku tak nehrozi to co maju sportovkyne chlpy zastavenie kramov a podobne

lola911
28. nov 2015

@silvinkabb tie kapsule su v podstate to iste len tie jarrow maju iba 10mg .... musela by si brat takych 7-8 tabletiek 🙂 .... najlepsie je ked mas 25mg 🙂

lola911
28. nov 2015

@silvinkabb sportovci to beru na energiu a na svali lebo dhea je aj tukozrac.... premiena tuk na svali 🙂

silvinkabb
28. nov 2015

@lola911 to je len znacka. ale ja si chcem objednat toto, myslis ze to je ok? DHEA 50 mg x 90 kapslí - 18.00 € )

- Melatonín 5 mg x 120 tabliet 12.50 €

- Koenzým CoQ10 plus BioPerin 100 mg x 120 vegetariánskych kapslí

lola911
28. nov 2015

@silvinkabb ano, je to dobry vyber aj cena je dobra.... len ten melatonin by si mala brat 3mg nie 5mg.... to je trosku vela.... po melatonine budes mat krasne velke folikulky 🙂 ja som tiez mala.... a davaj si jednu tabletku denne 20min pred spanim... nezapijaju sa... das si ju len do ust a nechas rozpustit na jazyku... maju velmi dobru chut... tak sa vstrebava najlepsie.... su to taktiez tabletky na spanie... preto sa neberu rano ani cez den... a budes sa po nich citit relaxacne 🙂 ..... a ten CoQ10 ja beriem 30mg ale ak mas 100mg tak jednu denne a je dobry aj na spernie tak by bolo dobre aj manzelovi jednu denne podstrcit 🙂

silvinkabb
28. nov 2015

@lola911 no jasne to som tak pre obidvoch myslela. hej videla som ze ten mela je vyssi, este si to nastudujem lebo tiez je to hormon a nie je s tym sranda. a teda tu Dheu si budem davat iba jednu a pol a hotovo. dobre ratam vsak? 😀 ja planujem trojmesacnu kuru, este kuknem ako co, lebo niekde pisu, ze po mesiaci prestavka. Dhea 3mes vkuse je ideal.

silvinkabb
28. nov 2015

@lola911 a my este ideme brat aj listovku, selen, Tribulus, zinok a macu. tak snad nieco zaberie 😀

lola911
28. nov 2015

@silvinkabb ak mas 50mg dhea tak jednu rano a polovicu vecer a prestavku podla toho ako bude na teba posobit... to uvidis ak sa ti vyhadzuju vyrazky tak prestavka do vtedy pokial nezmyznu a potom znizit davku 🙂 ... ja tiez beriem uz vselico 😀 ... d3 x 6, dhea x3, femibion1 x1, omega3 fish oil x1, triple magnesium x1, matersku kasicku x1, coQ10 x1, cod liver oil x1, calcium x1, beta carotene x1, l-cysteine x1, vitamin c x1, selenium x1, vitamin e x1, zinok x1 a melatonin x1 a mojmu hubbymu davam d3 x 1, coQ10, matersku kasicku, magnesium x1, zinok x1, cod liver oil x1 a folandrol x1 😀

lola911
28. nov 2015

@silvinkabb inak ten tribulus je dobry na potenciu pre chlapov 🙂

silvinkabb
28. nov 2015

@lola911 nemas toho nejak moc zase? vies ze to ti moze aj skodit, ci si konzultovala? no matersku chcem aj ja este ale odradza ma ta forma. ale teraz cerstvu nezozeniem, takze asi mi nic ine neostava. na ten vitamin D sa musim este kuk. lebo ak nechyba tak ho brat netreba

lola911
28. nov 2015

@silvinkabb je toho dost ale kazde tie tabletky su na nieco dobre a to d3 davam maximalnu davku 6 denne lebo potrebujem zvysit amh... s mojim 0.1 neviem kolko toho nastimulujem... vela z nich budem brat len do odberu a potom podla vysledku sa uvidi... v oktobri som mala tyzden prestavku a ked sa nam bunky prestali delit tak som nasadila znovu maximalne davky 🙂 ... ja som pred tym chodila sem do manchestru do saint marys hospital a tam mi povedali ze mnozstvo vajiciek sa zvysit neda... ze to je danne od narodenia a ze amh sa iba znizuje... ze sa neda zvysit.... vtedy som mala 0.57 a behom 6mesiacov sa mi znizilo na 0.1... tak som prenurala internet a na nete tvrdia ze prave d3 a dhea dokaze zvysit amh... tak uvidime... skusam to sama na sebe... ved nemam co stratit 🙂

jalaura
29. nov 2015

Baby je normalne ze po 2 dnoch od OPU ma strasne boli brucho....take tlaky tam mam a aj na dotyk brucho boli...cela spodna cast..
Minule som to take nemala....
Mavali ste aj vy taketo bolesti?

gagik
29. nov 2015

Baby mate niektora skusenost s uspesnostou vkladu s FHB/2?

izabela7
29. nov 2015

@gagik B/2, OPU presne pred rokom. Janko ma 3 mesiace 🙂

gagik
29. nov 2015

@izabela7 to moje je vyhatchovane embryo dvojkovej kvality. Bola predlzena kultivacia.

cheeky82
29. nov 2015

@jalaura ahoj. Je to úplne normálne, mna vždy boli na tretí den

dancura
29. nov 2015

Kocky, nemate skusenosti so slabym menzesom? Zatial neberiem ziadne lieky, no cca posledny pol rok mam menzes tak jeden den v mesiaci☹ Najskor som sa tesila, no teraz som sa docitala, ze to nie je uplne zdrave. Moja gynekologicka mi na to nevravi nic...zda sa mi, ze uz vsetko nechava na Brno, no do Brna sa teraz nechystame....och joj, co si na nas este to moje telicko vymysli?:'(

lola911
29. nov 2015

@dancura spytaj sa tvojej gynekologicky ci ti nemoze urobit hormonalny profil.... pravdepodobne mas nizky level progesteronu.... ak by nebola ochotna tak skoc na akukolvek sukromnu kliniku hormonalny profil je okolo 50-60euro...... progesteron sa da kupit v tabletkach a mozes si ho nasadit aj sama ale treba to pravidelne kontrolovat........ inak to moze byt aj vycerpanostou, stresom alebo nk bunky alebo aj zablokovany krcok maternice.... normalny menzes je minimalne 2dni a maximalne 7dni ..... a je dost dolezita aj farba krvi... ak je cervena alebo svetlocervena tak su to hormony ale ak je hneda tak to moze byt tym krckom.... hneda znamena zastarala krv

izabela7
29. nov 2015

@gagik ty mas predsa vyssi level ako sme mali my, myslim, ze by sa to malo podarit 🙂

ria191
29. nov 2015

@gagik to mas úplne super velmi vysoké šance.

gagik
29. nov 2015

@ria191
@izabela7 dakujem, len ci ten vyvojovy stupen nie je uz moc vysoky a ci sa ma schopnost implantovat...

liu
29. nov 2015

@lola911 ako dlho by sa mal užívať melatonin pred IVF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre