Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

monicka79
6. dec 2015

@gabika_83 my sme mali ivf soft co poistovna nepreplaca a stalo nas icsi oplodnenie 11 vajicok, lieky a mrazenie 7 embrii jeden vklad proste vsetko dohromady cca 1300 eur. tak ta cena bude asi pevna a je jedno kolko je vajicok.

mimika1973
6. dec 2015

@jalaura no vidis, tak dvaja bojovnci potom 😵 😵 A chceli Ti vlozit obe naraz? Lebo vacsinou preferuju len jedno ale zavisi ako kto....
Tak pekne tehulkuj, urcite bude pod stromcek pekny darcek 😵 😵

lola911
6. dec 2015

@gabika_83 ahoj,nie je ta cena pevna... zalezi na tom kolko vajicok odoberu .....vzdy oplodnia vsetky a potom podla vysledku urobia cenu.... maximalna cena je 1950euro.... ja som mala v oktobri len jedno vajicko s troch folikul ktore oplodnili ale neuspesne a cena bola 320euro plus lieky ..... teraz sme isli znovu a mam 3 folikuli 8mm, 16mm a18mm.....plus sa mi urobila jedna cysta ktoru samozrejme odsaju pri odbere.... odber bude 8.12. V utorok..... a potom sa uvidi co a ako.... ale cenu pocitam tak okolo maximalne 1000euro.... cim viac vajicok tym vacsia cena.... ale ak bude napriklad 20 tak tam je ta cena uz fixna.... 🙂 preco idete az vo februari? .... my tiez zijeme mimo slovenska ale do februara by som necakala.... treba vyuzit kazdy cyklus... nikdy nevies v ktorom cykle bude to prave vajicko.... letenky su teraz velmi lacne.... my sme tento krat leteli za 120libier obidvaja a to mame aj spiatocne.... 🙂 a ak mas problem s dovolenkou tak to urob ako ja .....skocila som doktorovi... vysvetlila situaciu ...a napisal mi gynecology treatment na marodku.... takze marodujem az do 14.12. 🙂 ....ja som povedala mojmu dokimu pravdu a aj to som mu povedala ze pre mna nic doleziteho neexistuje tak mi je jedno co budem mat s tym ze uz nemam dovolenku..... tu ide o buducnost 🙂

gabika_83
6. dec 2015

@lola911 Ahoj, dakujem pekne za odpoved, myslim ze my sme si uz predtym pisali, vy ste z UK ze? My z Irska. No, mali sme uz ist v oktobri, ale dajako sa to domotalo s Koudelkom a Machacom, potrebovala som si nastavit cyklus na presny den, lebo sme uz mali letenky a dovolenku z prace kvoli svadbe na SK, no a kazdy z doktorov mi poradil nieco ine a cyklus mi uplne zblbol a uz sa to tam nedalo napasovat do tych datumov. Ja by som uz najradsej isla aj hned dnes, ale dali sme to na februar, bo uz nemame dovolenku z prace, ale hlavne kvoli tomu, ze maly nam uz chodi do skoly a tu su dost haklivi na vymeskavanie, uz co to vymeskal v tom oktobri, takze chceme ist cez jeho jarne prazdniny. Uz sa neskutocne neviem dockat! Mrzi ma ze vam to na prvy krat nevyslo, ale verim a drzim palce, ze tentoraz sa podari! Predpokladam ze ste uz v CR? Ktoreho mas doktora? Ked si zacala stimulovat, v kt. den cyklu cyklu si isla na prvy ultrazvuk? Bolo to este v UK alebo az v CR? Dakujem!

matusik6
6. dec 2015

@lola911
Tak to si mala docela dobrú úrodu s tym Amh,len tak ďalej.

lola911
6. dec 2015

@gabika_83 hej, my sme si uz pisali 🙂 teraz sme na slovensku a dochadzame od mojich rodicov cca 1,5hodiny autom.... je to aj taka mala dovolenka 🙂 ....my vsetko riesime v reprofite.. 10dc sme boli v brne na scan a tam nam doki naplanoval ze co bude dalej 🙂 .... tak som este dopichovala ten puregon a cetritide 🙂 a teraz 22:30 som pichala pregnil... zajtra bude prestevka a v utorok 9:15am odber 🙂 ...my mame otevrela 🙂... je velmi prijemny.... vsetko vysvetluje... takze pohoda... vsetko konzultujeme v anglictine aby aj moj hubby vedel co a ako.... vsetci rozpravaju velmi dobre anglicky takze nie je problem 🙂 aj sestricky a aj na recepcii ....ja som nebukovala letenky popredu .... pockala som na ms a potom som bukovala 🙂 lebo to sa neda vypocitat presne 🙂

lola911
6. dec 2015

@matusik6 zatial v pohode ....len aby neboli prazdne ako minule.... ale davam aj d3 a dhea tak snad by to malo pomoct 🙂

leaa70
6. dec 2015

@lola911 a aku mas stimulaciu?

matusik6
6. dec 2015

@lola911
Ale nebudú musíš verit!!!

lola911
6. dec 2015

@leaa70 mala som clostibegit 2-0-2 a puregon 100iu od 3dc po do .....clostil 5dni a puregom som pichala este dnes rano.... celkovo 9 injekcii.... a vcera a dnes plus este ten cetrotitide rano a dnes pregnil 10:30pm ....zajtra nic a utorok odber 🙂

lola911
6. dec 2015

@matusik6 mne staci jedno co sa bude krasne delit 🙂 idealne dve a vlozit naraz ..... ale to je asi len sen 🙂

leaa70
6. dec 2015

@lola911 ja viem, ze staci jedno a to prave ja sa pytam lebo ja som mala prvy kraat velku stimulaciu a teraz malu stimulku a pri kazdej som mala len jedno

matusik6
6. dec 2015

@lola911
Jasna,že stačí to jedno a práve
A môžu byť aj z neho dve, nezabúdaj 🙂

matusik6
6. dec 2015

@leaa70 a akú si mala veľkú stimulku?

lola911
7. dec 2015

@leaa70 myslim ze ten clostibegit sposobuje to ze sa ti uvolni viac vajicok a tie injekcie su na to aby uzreli ale nie som si ista ....tak som to pochopila ja..... a potom sa davaju este tie cetrotitide a tie zase zastavuju rast folikul to je na to aby nepraskli... aky si mala hp a amh?

leaa70
7. dec 2015

@matusik6 tam som mala injekcie Dipherline a Fostimon 8dni ako som zacala stimulaciu a potom samozrejme Pregnyl a Ovitrelle

leaa70
7. dec 2015

@lola911 neviem ani ja presne, ale pri clostylbegyt som mala menej vajicok pri dalsej konzultacii sa nato opytam 🙂

ria191
7. dec 2015

ďakujem za srdiečko komu? 😕 😕 😕 😀 😀 😀

gagirl
7. dec 2015

@ria191 😀

jalaura
7. dec 2015

@mimika1973 no oni mi najskor povedali ze len jedno ale ked som im zdovodnila ze prve sa neujalo a z druheho IVF mi vlozili dva a aj tak z toho iba jedno sa ujalo tak ani neprotestoval...dal dve bez dalsieho prehovarania

mimika1973
7. dec 2015

@jalaura a koho mas tam dokiho? otevrela?

ria191
7. dec 2015

@gagirl ďakujem 😀 😀 😀

gagirl
7. dec 2015

@ria191 aj ja dakujem 😅

jalaura
7. dec 2015

@mimika1973 ja som tam totiz ani nebola teraz na konzultacii osobne. vsetko som vybavila mailom a potom som prisla len na OPU...pisala som si s Dr. Vrana.

rada2002
7. dec 2015

viete mi poradiť ako ochovávať Dipherelin a Merional? Treba ho dať do chladničky? Menopur viem že má byť v chladničke.

cheeky82
8. dec 2015

@rada2002 Ahoj. Merional su ampulky a prasok na zarobenie, pokial si dobre pamatam a to sa uchovava pri izbobej teplote.

stella25
8. dec 2015

@rada2002 Dipherelin v chladnicke a Merional nemusi byt.

dohna
8. dec 2015

@gabika_83 ahoj ja som bola na IVF soft +ICSI+PK+lieky+injekcie+utrogestan celková cena bola 1830€ bez nafty 🙂 vajíčok na oplodnenie bolo 16ks, z toho 10ks prežilo 48hod a 8ks prežilo aj PK, vložili sme 1ks a 6ks sme dali zamraziť, dnes som 17den po ET, testy pozitívne 18/12 ma čaká sono v RF 🙂

lola911
8. dec 2015

Mno... tak sme po odbere a ziadne vajicko.... vsetky foliky prazdne ☹ povedali mi ze do 5 februara je to tam narvane tak to zase budeme vybavovat treti pokus cez e-maily.... dufam ze do tretice vsetko dobre

silvinkabb
8. dec 2015

@lola911 to ma mrzi ☹ ale mysli na vianoce a pekne si ich uzi. vypnite a nemyslite an negativa. bude dobre, neboj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre