Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
8. dec 2015

@jalaura jej tak velmi drzim palceky nech sa to podari 😉

matusik6
8. dec 2015

@lola911
Hore hlavu
Ja som po stimulke,nič sa mi nevytvorilo a idem skusit dalej.

nelly3
8. dec 2015

@lola911
mne sa toto stalo 2x po sebe, co uz, ideme dalej, hlavu hore 😉

skaredekacatko
8. dec 2015

@lola911 mne sa stalo ze vajicka praskli isla som na opu a este predtym pozreli na sone doktor mal take tusenie a tam uz zistili ze nic.

gabika_83
8. dec 2015

@dohna Dakujem krasne za info a tesim sa s Tebou

gagirl
8. dec 2015

@lola911 je mi to luto ze to takto dopadlo..ale najblizsie to urcite dopadne lepsie..Trocha si oddychni a potom skusite znova..posielam objatie a prajem vela sil a trpezlivosti. 😔

lola911
8. dec 2015

Dakujem za srdiecko 🙂

lola911
8. dec 2015

@skaredekacatko to mi je velmi luto... mna taketo spravy uplne polozia ale moj hubby sa na vsetko pozera pozitivne... on tvrdi ze ak je tam 10% sanca tak to znamena ze to vyjde na 10ty krat urcite... takze dalsich 8 pokusov je asi pred nami

skaredekacatko
9. dec 2015

@lola911 ono je to veru tak hop alebo tropja sa snazim teraz riesim cytokyny a potom sa uvidi.

santeema
9. dec 2015

@lienka_1 kocka co to vidim, uz ti svieti 37tt.-)))))))....dufam, ze si ok, vidis nakoniec aj do 40tt by si dala🙂

leaa70
9. dec 2015

@lola911 to mi je luto, ale neboj, ono to raz vyjde 🙂

tancik
9. dec 2015

Kocky vsetky vas chcem povzbudit a verte zazraky sa deju. Neverila som ,ale uz verim. Uverila som pri Matuskovi, mame ho z IVF cez KET ani sme nedufali. A je tu cochvila oslavuje 1. rocik. Ale najlepsie na tom je, ze prirodzene otehotniet sme mali len 3%nu sancu, lebo manzel ma problem so spermiami. A tak preto IVF nijako sa prirodzene nedalo. Lenze pred cca dvoma tyzdnami,ked mi bolo nijako som objavila na teste 2 ciarky a skoro mi oci vypadli. Myslela som si, ze kramy mi meskaju len chvilku neregistrovala som to. A aha, ciarky, preboha to a ako a prirodzene, ved to je zazrak. Som v deviatom tyzdni a STASTNA. Moc sa modlim, aby to vyslo, lebo fakt nebolo to lahke dostat sa k Matuskovi.Strasne si to vazim a verim na zazraky. Verte i vy, vsetkym Vam moc drzim palce som s vami dievcata.

lienka_1
9. dec 2015

@santeema No u nas trosku rusno. V pondelok som mala zle prietoky, mala za 2 tyzdne skoro nic nepribrala. Dnes kontrola. Prietoky boli ok, malu nemerali, ale keby boli prietoky zle, hospitalizacia, kortikoidy a isla by vonku. Bola som nastavena, ze do konca tyzdna je s nami, ale doky rozhodol inak. Dnes som 36+0, malinka mala v pondelok kompozitmy vek 35.t V piatok dalsia kontrola. Uvidime, ako sa to vsetko nakonie skonci. Verim a dufam, ze malinka bude zdravucka a v poriadku.

tinkatinulka
9. dec 2015

@tancik gratulujem takéto druho zázraky su tu úžasnééé.. 😉

skaredekacatko
9. dec 2015

@tancik to je uzasne.👍

gagirl
9. dec 2015

@lienka_1 urcite je aj bude zdravucka. Vsetko bude v poriadku..ste bojovnicky obidve nazabudaj 🙂 velmi na vas myslim.drz sa 🙂

gagirl
9. dec 2015

@tancik to je krasne..drzim vam silno palce..a dakujeme 🙂

lienka_1
9. dec 2015

@gagirl Dakujem! Vcera vecer ma veru asi prvy-krat pochytil taky obrovsky strach, ze sa nieco moze este stale pos....pokazit, ale doky ma upokojil a ako vzdy pripomenul, ze ked sa mi rozsype psychika uz to ide. Tak dalej drzim moralku a doverujem Tomu hore, ze nas strazi 🙂

tlucka
9. dec 2015

@lienka_1 Zlatíčko, verím že to s bambulkou dotiahneš do úspešného konca.

santeema
9. dec 2015

@lienka_1 boze ako ta chapem....ja som mala pri tom druhom malom, ze mal od 20tt nepravidelny rytmus na srdiecku ci co...sice ma grochal ukludnoval, ze to magneziou a calcium spravia, ale ta neistota bola vo mne stale. a moj naj, naj...pocit bol, ked som sa zobudila po narkoze u oboch a zistila som , ze je vseko ok. budem na teba mysliet a urcite bude vsetko dobre,, neboj...uz tak malicko chyba, aby bola mala na svete🙂

lienka_1
9. dec 2015

@tlucka
@santeema Uz to musime zvladnut! A aj zvladneme! Som sa drzala cele tehu a vcera taka slaba chvilka dosla.

ingrid0105
9. dec 2015

@lienka_1 Neubehne den aby som si na teba a babenko nespomenula 🙂vsetko bude v poriadku a ty za chvilku budes najstastnejsia mamina pod slnkom 🙂 🙂 🙂 date to verim tomu a drzim palceky 😅

lienka_1
9. dec 2015

@ingrid0105 Dakujem! 🙂

santeema
9. dec 2015

@lienka_1 to je normalne aj tie slabe chvilky. ale bude to dobre, uz sa tesim na spravu " baby mam to za sebou a vsetko je ok🙂" a na foto malickej🙂

mircalla
10. dec 2015

@lienka_1 to je normalne, bude to ok....ja som mala tiez taku, ked mi ta pecen haprovala....a celkovo posledny mesiac ma stale daco chytalo...

evadek
10. dec 2015

dievcata moj partner mi hrozne klamal...v zivote po tych problemoch co mam....by som nepovedala,ze sa nieco taketo stane.....
zial nezmenil svoje chodvanie,nechce napravu taku aku ponukam ja....a neviem ci s nym ostanem....ak sa nezmeni.... ( v co neverim ..vidim ho teraz)
Moja otazka je...mame 4 embrijka......tie sa nedaju darovat ( volala som si do Reprofitu)...je to podla mna lepsia moznost - aj ked by som tazko zila, ze niekede mozno beha moje dieta...
Dali by ste si vlozit zakial ste s nim embrijka.....a znasali by ste vsetky nasledky? (slobodna mamina, ziadne peniaze od otca- lebo ich mat nebude!)
Nedokazem ich zabit....je to proti mojmu svedomiu....
A dalsia otazka...na zaklade hormonal. profilu idem pomaly do prechodu...nikto mi nevie povedat, ci o rok-dva budu vajka....co ak kvoli tomu,ze som cakala na pana praveho uz nebudem mat nikdy dieta...Co ak ten dalsi nepride..ja uz nemam silu po predchadzajucic dvoch niekoho hladat.....Je mi zle....z neho....zo seba..z toho ako vysetkym ublizim....ĎAKUJEM

tinkatinulka
10. dec 2015

@evadek evidencie je mi to luto že sa to takto posunulo
..asi to chce len čas pre teba..
Ak by si uvažovala nad rozchodom. Mas možnosť si dat zmraziť čisto vajka.. A preco nie darovať embryjka nejde??
Keď ostaneš tehotna s ním, bude otcom.. A nebude sa chcieť starať? Ak aj nedostanete spolu myslíš že by ti nepomohol? Ale ak citis že to nemá zmysel, nechaj ho tak a ži si život podľa svojich predstáv nie podľa toho ako ti niekto káže. Posielam 💜 v tomto ťažkom rozhodovaní

evadek
10. dec 2015

@tinkatinulka dakujem..volala som do reprofitu..embryo sa darovať nedá ... už je to v podstate asi ako adopcia ...je to "hotovy " clovek....
On sa bude starat o dieta....nevykaslal by sa na neho...len financne by mi pomahali svokrovci....alebo by sa na mna vysrali..
Maju ma strasne rady.....ale ako by sa postavili v tejto situacii neviem....ruku do ohna za nich nemozem dat....
Byt mam svoj....
Len to..aky je zivot slobodnej matky.....a co ked uz nestretnem ani chlapa...nebudem mat uz moznost mat dieta .....a podobne.....Co ked skoncim sama....
Takto su tu 4 embrijka kt. sa nemusia uchytit...ale ja nedokazem povedat....rozmrazte ich...znicte ich...pre mna to je nezlucitelne s mojim svedomim...
Som rozpoltena..do konca roka davam tomu cas....ale co bude neviem...

tinkatinulka
10. dec 2015

@evadek nevedela som..kedže ponukaju aj možnost odkupit darovane emryjka myslela som že to su navyse co už iný bechceli..lebo v Heliose tak odkupuju co viem..
tiže by som nemala to srdce ich nechat len tak zničiť..
neboj ak ta maju svokrovci radi budu mat aj nadalej, poznaju asi svojho syna a nemaju take ruzové okuliare
len na vklad potrebujes aj jeho podpis..ci on je s tým oki?
možno to osud vyriesi sám..
a výsledky mas už oki? co ta sliznica?

skaredekacatko
10. dec 2015

@evadek nechaj si tie embryjka zamrazene zatial. Uvidis ako sa to cele vyvinie. Ale jednoznacne byvat mas kde tak si postupne setri aby si mala a potom pojdes na vklad. Uvidis budes rada ze ho mas a nebudes sama

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre