Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

stella25
21. dec 2015

@luga

@silvinkabb u lekára som bola, no vôbec to neprestáva a keďže som v v 13tt tak už ho idem vysadiť. Len niečo s tým musím robiť. Som dúfala, že to po vysadeni prejde. A čo ti dala, že si to tak dlho brala? Nemôže to uškodiť? Neskusala si nejaké vyplachy?

lusipe
21. dec 2015

@lienka_1 Juj nadherne vytúžené bábätko🙂moooc gratulujem a tesim sa ze vsetko dobre dopadlo a Vianoce budete uz s malinkou:(

lusipe
21. dec 2015

@lienka_1 mal tam byt smailik a prekleplo mi to🙂

tancik
21. dec 2015

@lienka_1 obrovská gratulácia tešíme sa s vami

gagik
21. dec 2015

@lienka_1 gratulujem!mas najkrajsi vianocny darcek!

gagik
21. dec 2015

@janikajanka mne robili tiez sekciu, nebol na to medecinsky dovod, bolo to po dohovore s lekarom na antolskej, v podstate ze to bolo po ivf, dlhodoba liecba neplodnosti. Proste som sa bala keby sa nieco skomplikovalo pri porode uz som nechcela nic riskovat. Nech si hovori kto co chce, myslim ze pre babo je nejbezpecnejsie.

luga
21. dec 2015

@stella25 , vyplachy som neskusala, len probioticke cipky a lactofeel, ale nezabranilo to dalsej mykoze ...najprv som mala candibene tri dni, druhykrat tusim mycomax jednorazovo a naposledy nystatin ( ten mi kazala brat 5 dni po sebe jednu a potom znizovat frekvenciu na 3-1 tyzdenne) - a hadam to neskodi, ked to dr. predpisuje .... ako dufam, ze po porode sa to nebude opakovat, lebo to je otras

gagik
21. dec 2015

@nelly3 ja si myslim ze ten onkomarker mas vysoky koli tomu ze tvoja endoska je velmi aktivna, na to ti operacia nepomoze. Skus ten visanne na tri mesiace, nech sa ti ukludni a potom ivf. ja som mala tiey ten onkomarker tusim az nad 300 a po dobrati vissane bol skoro v norme, len nejaky hranicny. Pokial ti bude endoska bujniet tazko sa tam embryo uchyti.

ria191
21. dec 2015

@nelly3 to AMH je v pohode a na tu druhu hodnotu ti mudr. co povedal? Rozhodne napis koudakovi co on na to

cmudlo
21. dec 2015

@janikajanka ja mam za sebou aj prirodzený pôrod aj pôrod cisárskym rezom. Určite by som išla prirodzene. ..a ak budete chcieť ďalšie deti tak už cisárskym budeš musieť. .
Ak by boli komplikácie pri prirodzenom tak hneď robia urgentnú sekciu. ...Prirodzená forma je určite najlepšia pre dieťa aj maminku

nelly3
21. dec 2015

@ria191
ten ca125 to som este na konzultacii spominala koudelkovi a on ze no ved to po operacii moze byt, sice nevedel tu hodnotu, aj tak mam na vklad cas, tak uvidim co kontrolny odber, mne tie ca125 dost aj predtym skakali zial 😝

nelly3
21. dec 2015

@gagik
no mne tie ca125 dost skacu, takze idem na kontrolny odber a uvidime aky bude.

scheflera
21. dec 2015

Dievčatá,podávam hlásenie:Všetko v poriadku,toho že by malá nevydržala u mňa sa nemusíme báť,vraj keby neplánujeme sekciu,tak by som asi dlho prenášala-môj krčok po konizácii vyzerá,že sa nezmení,stále 42 mm.Prietoky na 1*,stále tá istá poloha,O týždeň monitor a další týždeň deň D. 🙂
Len pre pokoj v duši mi dr.povedal,že keby niečo,mám mu volať,on hned pribehne 🙂 A ešte ma potešil,že malinká bude mať takú peknú nezvyčajnú úzku hlavičku 0.

zuzu1108
21. dec 2015

@luga prosím ta a ake lieky ti dal tie dlhodobé na mykozu? Vysla ti aj mykoza normalne v kultivacii? Ja sa tiez neviem zbaviť takého stipanie, to mam tiez z utrogestanu. Ale stery mi vyšli negativne.

luga
21. dec 2015

@zuzu1108 , mne stery nebrala ( vela prace pre nu asi ), ale tak priznaky som mala a dlhodobo mi dala ten nystatin, ale kazala mi ho inak brat ako je v pribalovom letaku ( tam je, ze dvakrat denne 5-7 dni a ja som to brala 1x denne 5 dni a potom som to znizovala na 1 tbl. 3- 1x do tyzdna)
A ty si neskusala nejake probioticke cipky alebo gely s kys. mliecnou, ked ti stery vysli neg.?

zuzu1108
21. dec 2015

@luga Neskusala som si nic take dávať, kúpila som si rosalgin Easy, ale ked som bola na pohotovosti este v 18tt kvoli bolestiam, som povedala dr.co ma vyšetrovala ze mam stipanie. Ci si mozem dat teb rosalgin tak citujem :take p..oviny si nemam strkať do vnutra 🙂. Tak potom mi dal Macmiror moj na vkladanie, na chvilu to zabralo ale potom sa to opäť urobilo. Jedine Utrogestan mohol spôsobiť to stipanie. Ty mas kedy termín? Vidim ze si rovnaký tt ako ja 🙂.

nomxxx
21. dec 2015

@lienka_1 joj, krásna princezná, užívajte si ju každú minútu 🙂

ria191
21. dec 2015

@stella25 skús probiotiká ale ústne bude to trvať síce dlhšie ale určite budeš mat potom pokoj. Mne to radil machac

ria191
21. dec 2015

@nelly3 ked ti to tak skáče, tak si s tym nelám hlavu. Ale dlho nečakaj endoska je svina. Podľa mna ten medrol a lipidy ti pomôžu ja tomu verím.

gagik
22. dec 2015

baby viete niektora nieco o tom, ci je problem si dat vlozit dvoch mrazakov, ked prvy porod bol sekcia?chccu vkladat dve?

vernazza
22. dec 2015

@luga @zuzu1108 mne raz pred rokmi gyndoska dala také boraxove gulicky na vkladanie a tie mi zazracne vzdy zabrali na mykozu. Uz mam ineho doktora a po Utrog.s tým mám zase problem, tak som googlila a našla ich v Cechach, dajú sa normálne objednať cez giga lekaren a doručiť aj na SK. Pošlem link.

jalaura
22. dec 2015

@mimika1973 no to bude prekvapko na prvom sone. tak dam potom vediet. a dakujem...velmi sa tesime aj ked mam este stale strach a dufam ze vsetko bude OK

luga
22. dec 2015

@zuzu1108 , skus lactofeel, to je " len" kyselina mliecna, upravuje pH v posve
Ja mam termin 16. 2. , ale dufam, ze to bude skor, lebo uz ledva zijem teraz 😝 😀 A ty?

luga
22. dec 2015

@vernazza , vdaka za link, budem registrovat ....aj ked dufam, ze po porode uz tieto problemy mat nebudem 😒

zuzu1108
22. dec 2015

@luga Skúsim to pozriet v lekárni. Dnes som bola na poradni a dr mi nic na to nechce dat, ked mam moc-papieriky v poriadku aj kultivacie.Ja 17.2. Ale urcite pojdem skor, ked pojdem sekciou. Noo tak vy ste 3v1 tak to je o to tažšie 🙂.

matusik6
22. dec 2015

@vernazza
Veľmi dobre tbl
Aj na slovensku ich majú
Mne ich predpísal gynekolog

evadek
22. dec 2015

dievcata prisli mi vysledky po 15 injekciach cytokiny tak rozhadzane a zvysene .... To uz bola druha kontrola... Bergendiova chce pokracovat ... mne sa to vidi zbytocne ..Co pomohlo vam ? Mali ste to podobne?

evadek
22. dec 2015

injakciach dexamedu .. zabudla som dopisat ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre