Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
9. júl 2010

malik...uff to je teda sila.a kedy teda ides na to KETko? inak neviem ci uz nie si druha kocka u ktorej citam ze na nu v GF pozabudli. no otras.ale oni tam flakaju viacero veci.
maticap...kludne si vyberaj dalsie CAR je ich neurekom.a na konzultacie mozes ist aj do viacerych a na zaklade dojmov a cien sa mozes rozhodnut.len je problem najst dobre.a co je to antisterilna poradna? to som este nepocula.

maticap.
9. júl 2010

hm, aj mna uz napadlo, ze mozno s inym partnerom by to vyslo... 😝 😵 len kto to bude doma vysvetlovat, ked sa to nebude podobat na manzela? 😀
😎 A hlavne, velmi by som si priala, aby nas potomok mal co najviac jeho povahovych vlastnosti (hoci niekedy by som ho dorazila, tvrdohlavca tvrdohlaveho, ale ved to poznate, nikto nie je dokonaly) 😀

mircalla
9. júl 2010

@callex jaj, no gynfiv...bola som tam raz, kamosky tam chodia...maju podobne skusenosti vreleho pristupu
@malik GF je podla mna otras CAR, ale tak snad ale recepci anebola informovana....blbbe je, ze tam sa vsetko riesi cez tie arogatne sliepky na recepcii a k doktorovi sa ani nedostanes...ja som GF uz vyskrtla z mojho zoznamu davno, jedna navsteva mi stacila
@orsulka, a co drobci...pochval sa!!
lenka mi pisala, ze babatko presne ako ma byt na zaciatku 7tt, par dni bude urcite aj srdiecko...takze dobre

zuzla80
9. júl 2010

Ahojte babulky 🙂
Využívam maličkú chvíľočku kedy malinká spinká, takže vás nemám absolútne šancu ani len prečítať, vidím, že tu pribudli aj nejaké nové tváričky, takže úspech našej témy zaručený 🙂
My si stále zvykáme sú dni kedy je lepšie a malinká celkom slušne spinká ale zase už sme mali aj noc kedy sme boli vkuse hore, nedá sa to absolútne odhadnúť, čo nás v daný deň - noc čaká. Najlepšie je nám vonku, tam pospinkame aj 5hod., ale v byte dusno na nevydržanie. V sobotu máme krstiny, som strašne zvedavá, či ich nepreplačeme, ale však nech pán farár vedia, že som na svete no nie 🙂 Mliečka máme asi tak akurát, ale stane sa, že 1-2x hlavne večer dokrmujeme umelým, lebo Ninka visí na prsníkoch aj hodinu, niekedy aj viac, a stále je taká nervózna akoby hladná a uspokoji sa po vypití umelého mliečka. Boli sme včera aj u pána doktora, tak sme podrástli na 54cm a váhu máme 3780g ( pri odchode z nemocici sme mali 3400g).

Babulky tak na vás myslím, Leni, Mircalla, Lahelik, Shandy, Moni a všetky ostatné, veľmi vám držím palce 😵
Ja sa niekedy opäť ozvem. Majte sa 😉

malik
9. júl 2010

@mircalla no práve že ja som si volala do embryolabaku, to je to.. 😒

callex
9. júl 2010

vy ste tu dnes ake aktivne ved nez nieco napisem pribuden tu pomaly cela strana novych prispevkov. 🙂

ako viem ze je to hrozna myslienka ale mna obcas napadne ci GF nekseftuje s tymi nasimi embryami a nerobia kadejake cachre machre. ja som mala19 vajicok z toho 6 oplodnenych..isli na PK..vlozili 2-po 100buniek a zvysok sa vraj prestal vyvijat. ked si takyto vysledok pozreli v inych cetrach tak sa cudovali ze ta stimulka mala dopadnut uplne inac s inym vysledkom.vraj tolko vajicok vyslo nazmar.

maticap.
9. júl 2010

@callex no ja som bola tiez prekvapena ze v nasej krajskej nemocnici mame take nieco. Sice teraz uz su sprivatizovani a teda funguju sukromne ako ambulancia, no aspon cosi tu mame. Okrem antisterilnej poradne robia aj onkogynekologiu, urogynekologiu - v podstate Ti daju porobit nejake vysetrenia a samotne zakroky (laparka apod.) Ti spravi nemocnica. A kedze vacsina lekarov z antisterilky pracuje v spominanej nemocnici, tak si pacientku aj sami odoperuju (ako napr. mna - ale musim povedat, ze to nebolo dohodnute, skratka nahoda) a rovno vedia, na com su. Mne napr. diagnostikovali zvysenu funkciu stitnej zlazy, odoslali na k endokrinologovi (cize sa ma na cca rok "zbavili") 🙂 a dalsie kroky sme v antisterilke podnikli az ked bola stitna zlaza stabilizovana. Cize, muzovi spravili spg, potom sme riesili planovane snazenie so stimulaciou clostylbegitom, potom clostyl + pregnyl a potom boli 3 IUI (bez vysledku) a az potom som sa nechala dokopat k laparke. A kedze na laparke sa nic nenaslo - cize som akoze zdrava - tak sme sa mali cca 2-3 mesiace snazit sami doma. Popri tom som bola kvoli preventivke u mojej gynekologicky a ta mi zopakovala HP. A teraz sa opat vraciam do antisterilky, kde uz asi viac nemozu urobit (IVF sa u nich nerobi). Takze co nam zostava? Najst slusne CAR a asi ist do IVF. Len pred tym by som bola velmi rada, keby mi niekto vysetril imunologiu - ved co ked mame alergiu na spg alebo nieco ine. 😒

rebeca_1
9. júl 2010

Mam radost z Lenky20, len tak dalej )) Verila som, ze bude bublinka/y v poriadku. Leni opatruj sa!

orsulka
9. júl 2010

@moni19 ja som stale na PN, teraz ale sme tam idem do prace, lebo mám vyplaty a este nemám notebook, aby som mohla pracovat doma....takže drobci so mnou doma oddychuju, preslo mi to špinenie chvala bohu tak pred týždnom, teraz už len taky žlty vytok......sem-tam.....dalsiu kontrolu mam 19.7. to už bude moj doktor spat z dovolenky....

s vymenou partnerov vravela aj moja gyndoska......no čo čert nechcel, to prve manželstvo nedopadlo dobre a tak sme sli od seba.......ex sa oženil cca po 3/4 roku od nasho rozvodu, lebo cakali potomka......no a ja som sa dockala po dlhých 9 rokoch !!!! takže može to byt, ale nemusí.... 😉
@malik som rada, že to takto berieš....ked us snehuliaci na vklad, tak ich treba prijať.... a fajn, že sa už ukludnuješ 🙂 daj vedieť teda, ci ideš alebo nie 🙂 držim palce silno !!

callex
9. júl 2010

malik a kedy teda ides?

malik
9. júl 2010

@callex dnes idem....ale až okolo obeda vyražame s domu...

orsulka
9. júl 2010

@mircalla už som sa pochvlila vyssie 🙂 🙂 pravdu napisať, neviem sa dočkat toho 19,7 aby som zas videla,že je vsetko OK...sem tam som nejaka domotana...ked spinim som nervozna že spinim, ked nespinim ani brusko nepobolieva som nervozna, ci je vsetko OK......no tak uznajte... !!! 😒 😀 😀 😀
ak budes pisat Lenke....takže ju pozdravujem 🙂)))

olympia
9. júl 2010

@malik, to je sila s tým ich prístupom 😠 ... nemám slov. Drž sa a nech to dobre dopadne! 😉

zuzlík, vďaka za správičku o Lenke. Zdá sa, že maličká ti pekne priberá, takže všetko je ok, ja viem, až na tie prebdené noci, no čo už, prejde aj to. 😉

callex
9. júl 2010

maticap...
teda vyzeras byt po zenskej stranke ok.genetiku z krvi vam nerobili? no komplet imuno na sk ani nerobia. urcite nie protilatky voci embryu.tzv trofoblast.jedine zeby sa situacia od februara zmenila. ja som si to dala urobit v brne vo viamede.

olympia
9. júl 2010

@orsulka keď nič nebolí a nešpiníš, určite je to ok. A nevoľnosti nemáš? Ja ešte stále sem-tam mám. 😝

callex
9. júl 2010

malik tak teda drzim palce.

orsulka
9. júl 2010

@olympia dakujme...si ma ukludnila trosku zas 😉 😉 mna len sem tam tak pichne v podbrusku, ale potom pohoda 😉 nevolnosti nemam, a ani som nemala.....chvláa bohu , ked som citala ako bolo tebe..... 😉 a este stale ti to trva??? sak už by ani nemuselo....

@malik tak sa drž dievča 😉

shandy
9. júl 2010

tanittka, tak sa pekne poclapocte 🙂
@moni19 v Podoli robia imuno tak, ze zoberu spermosov partnera a krv partnerky...jemu nasli tie protilatky priamo na hlavickach spermii...ale ono sa to da zistit aj ked robia spg, ked pozru cez mikroskop, ze spermosky vytvaraju zhluky...oni akoby sa hlavickami zlepili dokopy. moni sused? absolutne nic nepouzitelne 😀 , samy dochodca....a postara som este nevidela, lebo sa mu neraci slapat na prve, akurat co nam vzdy hodi veci do schranky, ale este som nemala tu cest 😀
@pikha no to je potom prukak, ked sa dieta podoba na suseda 😀 . ja pojdem do KET-u len este netusim kedy. Je treba si nechat pauzu po dvoch softoch za sebou? asi by bolo dobre, ze? pikha este nevymyslaj a skuste kym bude v poradovniku na darcovske, ci by tvoje nevydali, hm?
@malik, no to je nehorazne, tento pristup. a mas u nich este dalsich mrazacikov? no ja by som zobrala vsetko co tam mam a uz by som sa tam nikdy nevracala. 😠
@callex darcovske spermie zatial nepotrebujeme, lebo tym, ze mame ICSI, tak par kuskov tam vzdy nasli a embrijka sa nastastie aj pekne delia, takze budeme skusat zatial s vlastnym materialom...
@olympia, veru aj mna to mrzi, ale aj vdaka tebe idem dalej a nevzdam to, dakujem 🙂

takyna
9. júl 2010

@malik mne sa niečo podobné stalo v Heliose Martin čiže si nevyberieš, proste Reprofit je iná úroveň, Slovenské centrá sa nechytajú na to, to je môj názor

Zdravím vás kočany 🙂
my sme dnes s maličkou boli na odber krvičky , kôli kontrole bilirubínu a cukru, od druhej v noci nemohla nič papať, ale držala sa statočne, horšie to bolo s mojim mužíkom 😉 ten bol zase s toho nešťastný
a teraz konečne sa nadundala a spinká
posielala som Mudr. Koudelkovi meil aj s fotkou malej, dufam, že k nemu dorazí... 🙂

idem chytro žehliť, všetkým prajem krásny deň, Mircalka sa ti to neuveriteľne kráti a budeš mať malého krpca pri sebe 😉

malik
9. júl 2010

🙂 dakujem, aj ja držim palce všetkym snažilkám a aj tehulkám...ozvem sa, ked vycikám // 😵

shandy
9. júl 2010

ty brdo, kym som to dopisala, tak ste toho tolko popisali, ze dovi 😀 😀 😀

olympia
9. júl 2010

@shandy no ja tiež pozerám, že dnes to tu frčí jedna radosť. 🙂 Shandy, som rada, že ideš ďalej, podľa mňa pauzu by ti ani nebolo treba, veď pri KET budeš brať maximálne Estrofem. 😉

mircalla
9. júl 2010

@callex, nehovoriac o tom, ze GF si v pohode zmrazuje ak embrya dvojkovej kvality a pyta si za to peniaze.....

shandy
9. júl 2010

@orsulka, tak sa krasne drzkaju drobci, som zvedava na dalsi uzv 😵 😵 , teda 9 rokov, poviem ti, ze to ja by som uz bola v Pezinku asi....
jeeeeeeej leni to je super, verim, ze nabuduce bude srdiecko 😵
no @mircalla tak mne teraz v R. zmrazili dve blastocysty jedna kvality 2 a druha 2/3 a vypytali si za to rovnako 4 tis. kč 😉

mircalla
9. júl 2010

hej, ale v GF zmrazuju 6-bunkove embrya na 3. den.....ani nepockaju, ci z toho bude blastocysta

shandy
9. júl 2010

tak to hej, to je pravda, ze kto vie, ci by z nich nieco bolo 🙄

mircalla
9. júl 2010

jasne, ze z toho blastcysta byt moze, ale vacsinou nie je.....oni necakaju do 5. dna a vsetko mrazia

mircalla
9. júl 2010

kamoska mala v GF 19 vajicok....a z toho 13 mrazakov....tak som bola v soku, ze waw, to 13 blastocyst?.....ale oni pomrazili snad skoro vsetko na 3. den a potom veselo na KET

maticap.
9. júl 2010

@callex genetiku nam nerobili - ani to imuno a ani hematologiu.... 😒

moni19
9. júl 2010

@shandy aj ja som platila za zmrazenie normálne. A jedno som mala 1/2 a druhé 2/3. To až pri trnsfere toho jedného čo prežilo, nám dala zľavu. 😉
@zuzla80, @takyna máte krásne starosti. Kiež by sme ich mali už všetky. Si to užívajte. 😵 😵 😵

@orsulka tak ešte týždeň a zase ich uvidíš. Ja by som už tiež nemohla dospať. Držím palce. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre