Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
20. jan 2016

@ria191lepsie bude na 2tyzdne..🙂dakujem moja..tebe aj vsetkym ostatnym kockam co ma podporujete..

kristinabianka
20. jan 2016

@gagirl dakujem
ano a ak by sa dalo s DR.dohodnut dala by som aj tri 😆😉

dancura
20. jan 2016

@ria191 hej- aj ja si vravim, ze nas cakaju vacsie stresy. Ale som ochotna podstupit vsetko na svete, len nech to vyjde🙂

dancura
20. jan 2016

@gagirl Majka, drzim ti silno palceky. Neboj, este nic nie je stratene. Mozno na 12-ty den budes este velmi pozitivne prekvapena 🙂
Inak aj ja som rozmyslala nad tym fertility couchingom...moze to byt fajn, ale zase aj poriadne mastne. Asi zalezi najviac na tom, akeho coucha clovek ma, pretoze opisovat svoje pocity na skale 1-10 by mi urcite nepomohlo. Moj manzel mi navrhol psika- ze ten mozno pomoze ovela viac ako nejaky couch. Uz jedno zvieratko mame a psika sme chceli, tak za pol roka si zadovazit. Tak uz teraz sa tesim...bude to starost ale aj velka radost. Vzdy sme chceli psika, len sme ho chceli aby vyrastall spolocne s babatkom. Tak si vravime, ze ked pride psik o rok skor, tak nic sa nestane 🙂

sasa1983
20. jan 2016

@dancura ahoj,ja som mala stretko s takou asi znamejsou coucherkou,z tej sumy mi dosla rec. Ak si pamatam,za 3mesiace cca 600-700eur,stretka a tyzden. Ale tych kvazi certifikovane kvalifikovanych zas tolko nie je, preto taka suma...

dancura
20. jan 2016

@sasa1983 fuuuu, tak to je riadna suma:(

cheeky82
20. jan 2016

@sasa1983 aj Ja som toľko platila

gagik
20. jan 2016

@dancura ja som sa tiez s jednou stretla asi s tou co sasa1983, chcela 200 euro mesacne t.j asi za 4 stretnutia,to sa mi zdala uletena suma.

gagirl
20. jan 2016

@kristinabianka jaj to ti asi nevlozia 3..to uz je velke riziko ze sa vsetky mozu uchytit..Ale dve ti vlozia ..vela stastia🙂

mircalla
20. jan 2016

@kristinabianka neblazni s 3 - hovorim ti to v dobrom. mne po cisarskom ani 2 nedovolili. jedna kocka si dala vlozit 3 - cakala stvorcata a zial to dopadlo strasne zle pre nu. to som si nevymyslela, realny pribeh, dokonca sa to stalo v RF a doteraz nechapem, ze to dovolili. takze uz su s tym opatrni

nelly3
20. jan 2016

@mircalla
zaujimave, ze v RF dovolili 3 vlozit nakolko ved uz ani moc 2 neodporucaju 😕

sasa1983
20. jan 2016

@gagik aj mne to tak vyšlo, cca 50eur za 1hod sedenia...

mircalla
20. jan 2016

@nelly3 bolo to v roku 2009 ale fakt, ze ano. myslim, ze vtedy toho lekara ukecala, nechcem ho menovat. pisane je tu o tom aj tu na fore niekde okolo strany okolo tisic volaco...

mircalla
20. jan 2016

@nelly3 ale nie, to som tipla, je to medzi stranami 440-460 (uz vtedy som tu strasila), ale to je jedno. pisem to preto, ze opatrne s tymi embryami

ria191
20. jan 2016

@dancura ten psík je super napad zrovna mi tu jedno zlatíčko hafka zo sna fakt nekecam často "kričí" zo sna ono to normálne aj sníva 😜😜😜. Horšie je, ze je neskutočne rozmajzlany, ale aj milovaný.

mimika1973
20. jan 2016

@ria191 stacil novy doki a uz ta aj oplodnil! 😀 No niekedy aj zmena dobre prospieva 😉 😉

gagirl
20. jan 2016

@dancura ahoj..dakujem moja..Uvidime ako to cele dopadne aj ked pravdupovediac velmi uz neverim v pozitivny vysledok..citim ze sa blizi na hnusna ms..:(Ja som nad tym couchom rozmyslala uz predtym ..ale zda sa mi to vela penazi zato,takze asi z toho nic nebude..O psikovi rozmyslam uz posledne mesiace velmi vela..aj mm ma rad psikov..len je tu problem ze ja robim na 12ky..manzel chodi domov o pol 5poobede..a niekedy ma aj sluzby 12ky,tak si to dobre musime rozmysliet aby sa psik netrapil ze bude vela sam..Predsa je to zive stvorenie,a vyzaduje starostlivost si myslim..Ale brala by som hned a urcite by mi to pomohlo..Ake zvieratko mate v doma?akeho psika by ste chceli?

santeema
20. jan 2016

@gagirl ak ti mozem poradit, pomaham v utulku uz dlho a doma mam 4 fenky a co da ulica dakedy este🙂. vezmi si nejakeho haana na docasnu opateru - tj.obdobie kym mu nenajdu ludia z utulku domov. velmi to tym hafanom pomaha a dava sancu na domov, ked su utulky plne na prasknutie, co je u nas takmer pravidelne🙂. vezmi si fenecku, dospelu, ta neznackuje a ma hygienicke navyky a vydrzi aj dlhsie nevyspinit sa vo vnutri, alebo len velmi kratko trva, kym ju to naucis. steniatka potrebuju von chodit castejsie, aj ked su milsie v ociach vela ludi, ale aj dospele psiky su take zive antistresove mojkadla🙂. uvidis ako vam to so psikom pojde, a ak by to neslo nebudes mat pocit, ze si urobila daco zle, ked si ho vratila, lebo domov dostane skor alebo neskor, ked bol u teda iba na docake. a prajem ti velmi prevelmi, aby sa podarilo aj babo. a pre tvoju info, ja so stresovala a depkovala pravidelne🙂. len mi trosku asi pomohlo, ze sme mali aj adopciu vybavenu asi. vela stastia..

mimika1973
20. jan 2016

@mircalla ahoj, a ako to dopadlo s tou dievcinou co cakala 4icky? prisla o vsetky? robili redukciu aj?
Hmm, je to fakt riskantne, vsak aj dvojky nie je lahka zalezitost, aj o tie sa da lahko prist veru 😒
Je pravda, ze momentalne uprednostnuju davat len jedno embryjo...asi vedia co robia.... Mne sa aj z jedneho dve urobili naposledy, a to som tiez rozmyslala davat dve, este ze som pocuvla manzela a dokiho a dala len to jedno, ktore si vsak urobilo svoje a rozdelilo sa potvorka....

gagik
20. jan 2016

@mircalla ja som tiez po sekcii a mam zamrazene este jedno a dve spolu. Asi sa nedaju tie dve rozmrazit kazde zvlast, aby ich mohli vlozit po jednom, co potom spravia? jedno znicia alebo ako? toho by som moc stastna nebola...

mircalla
21. jan 2016

@mimika1973 ano zial to dopadlo presne tak....po redukcii...neviem, co s nou je, uz sem nechodi, ale rada by som
@gagik no zavisi aj od kvality.pospilova povedala pri poslednom ET, ze su exceletnej kvality, ze je tam velka sanca tak to nebude riskovat...ja som sa ju snazilla ukecat, lebo predtym mi dva krat vzdy vkladali 2 jednotkovej kvality a ujalo sa len jedno, ale nedala sa....
Raz som bola na KET, jedna bola jednotkovej druha dvojkovej kvality tiez mi museli vlozit 2 (boli mrazene spolu), ale ani jedna sa neujala, ale nemali s tym problem.

Ja si myslim, ze 2 v pohode, ale tie 3 bol risk, vsetky sa ujali a jedno sa este rozdelilo

zlatanka30
21. jan 2016

@mircalla uz ma babo a myslim,ze dievcatko 🙂

nikolajka2
21. jan 2016

@mitka85 -- a do ktoreho centra chodis? Ja do reprogenesys.

mircalla
21. jan 2016

@zlatanka30 vazne, no super...bolo mi jej strasne luto

pufa
21. jan 2016

@gagik mne koudelka naposledy vravel, ze vedia opätovne zmraziť rozmrazene embryo bez nejakej ujmy na kvalite. Ze dokonca samotné vajíčka sa môžu zmrazovať a rozmrazovat x krát. Takze by sa to malo dat vedieť rozdeliť ak nechceš vkladať dve.

mircalla
21. jan 2016

@pufa mozno zavisi aj od toho kedy a ako boli mrazene....v roku 2009 pouzivali inu metodu mrazenia, stelcl mi vysvetloval, ze metoda pouzivana od roku 2010 je ovela lepsia a je tam ovela vacsia sanca - v podstata taka ako s cerstvymi embryami

gagik
21. jan 2016

@mircalla ja mam tie dve obe dvojkovej kvality, ja by som aj riskla dat vlozit obe, nakolko si myslim ze asi je mala sanca ze z nich nieco bude, nakolko predtym mi vkladali dve-jedno bolo jednotkove a druhe dvojkove a ujalo sa len jedno asi to jednotkove.Len aby v RF nerobili s tym nejake problemy. Btw.inak neviem preco tak jasali ze ake mam kvbalitne embrya, ked polovica z nich bola dvojkova a ako tu citam, tak skoro kazdej babe sa ujmu mozno jednotkove a dvojkove moc sancu nemaju...

katka17044
21. jan 2016

ahojte vcera som bola na opu v reprofite a dnes si mam volat to mi uz povedia pocet embryí a či sú dobrej kvality?

gennara
21. jan 2016

@gagik Ahoj, nerobia v RF problémy s vložením dvoch embryií. My sme vždy mali len dve embryjka, silnejšie sme dali vložiť, slabšie to nikdy nedotiahlo do takého vývoja, aby ho mrazili. A to jedno sa nikdy neuchytilo. Tak posledný raz sme dali vložiť obe, že nenecháme to slabšie zase bez mrazenia, nemali s tým problém. A akurát vtedy sa uchytili obe. A zatiaľ je všetko ok, dúfam, že to tak aj zostane, vydržia do termínu a o šesť týždňov sú naše detičky medzi nami 🙂

mircalla
21. jan 2016

@gagik no sanca je urcite, akurat nemyslim, ze dvojky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre