Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
24. jan 2016

@speranza1 😀

santeema
24. jan 2016

@evadek boze zlaticko, neboj vsetko zle je na nieco dobre. urcite stretnes niekoho ovela lespieho , koho si zasluzis a nemas este tak vela rockov, aby si to nemohla zkusit znovu a byt tu znovu s nami🙂). viem, ze mne sa lahko pise, neboj vela polieci cas a hlavne sa nelutuj, co sa stalo uz sa neodstane, treba poriesit to co je, aby ta to neprevalcovalo a ked budes mat "poriadok" v tomto vztahu a bude za tebou, tak tam hore ti prinesie daco uzasne, co si aj zasluzis. lebo pritahujeme takych ludi, aky sme aj my a ty si fain kocka, takze nic zle v buducnosti necakaj🙂). a embryjka si nazabila, tak to malo byt a nevycitaj si to vobec, budu ta chranit ako anielikovia a poslu ti z hora toho praveho anielika neskor🙂). posielam velke objatie...

santeema
24. jan 2016

@lusipe ja som to vedal🙂...super velmi blahozelam a ake pekne rano mam aj dnes z toho🙂

cmudlo
24. jan 2016

@lusipe jeeej čo nevidím? Supeeeer! Blahoželám! Tvoja druhá čiarka mi pomáha veriť, že sa nám to tiež môže podariť 😉 posielam 💗

speranza1
24. jan 2016

@evadek drzim ti palce vo vsetkom a pri akomkolvek dalsom rozhodnuti....prezivas urcite veeelmi tazke chvile...posielam ti aspon kustik este zo svojich sil....(nemysli si...nemam ich uz vela...vyzeram jak zombik...ale vsetko sa da zvladnut a zvladnes to aj ty)...

lusipe
24. jan 2016

@speranza1 jaj moja to vazne beries?lebo mna tak dala do parady v lekarni ze nic sa nemoze len pinisol. A to mne nezaberie...dakujem pekne 😉
@ria191 stale tomu nemozem verit....myslela som ze len to ten utros 😉
@izzie27
@gagirl moooc dakujem dievcata 😉

lusipe
24. jan 2016

@cmudlo jaj zlaticko nebojkaj, pohyb teda neskodi 😉 to ti mozem zarucit 😉 vidis to na mne 😉 juuuj este ty ma pekne potes a bude si spolocne tehotniet 😉

speranza1
24. jan 2016

@lusipe absolutne vazne...mne sa tak zduria sliznice, ze sa nemozem ani najest, ani spat, ani dychat....ja nemam sople...ja mam len zdurenu sliznicu v nose...a striedam pinosol, mukonasal, physiomer...samozrejme, ze zabera len mukonasal...ale to je u mna uz zavislost....chcela som ist po prvom porode na reoperaciu...laserovu mukotomiu...no uz som nestihla...tak kvapkam dalej....

lusipe
24. jan 2016

@santeema velmi pekne dakujem🙂este stale to spracovavam🙂i ked poviem pravdu ze včera som uz bola presvedcena ze menzes pride.to brucho sakra bolelo🙂

lusipe
24. jan 2016

@speranza1 presne tento stav mam aj ja...sice mne ide z nosa ale sliznica strasne upchata...ani dýchať nemôžem...tak snad sa nam trosku polavi🙂

tinkatinulka
24. jan 2016

@evadek evi to tak nehovor, budes navždy medzi nás patriť ako naša kamoska.. Vsetko v živote je pre niečo, ver ze na teba to dobre vo vzťahu este len čaká..

lienka_1
24. jan 2016

Zienky, kupte si februarove Zdravie. Pisu tam o nas vsetkych.
Precitam Vas, ked mala dovoli 😉

dalida
24. jan 2016

@lienka_1 som zvedava...

dalida
24. jan 2016

@evadek mrzi ma, ze prezivas tak narocne obdobie. Prajem ti vela pozitivnej energie. Verim, ze coskoro bude po tvojom boku muz, kt.ta bude hoden a s kt.budes moct riesit aj rodinku. Drz sa.

tinkatinulka
24. jan 2016

@lienka_1 už máme doma, konecne číslo o veci

pufa
24. jan 2016

@speranza1 ja som vo fotoblogu ziadnu fotku usg nevidela, tak som ta skusila poziadat o priatelstvo 🙂

pufa
24. jan 2016

@lusipe gratulujem, velmi sa tesim, verila som tomu 🙂

a ako je na tom vernanza? neviete?

vernazza
24. jan 2016

@pufa hm, ja tentokrat nic.. 😒 aj koudelka krutil hlavou, lebo embryjko ze bolo spickovej kvality, ale nieco proste nebolo dobre, ked sa neuchytilo.. prve dni som aj citila take to typicke tahanie v podbrusku akoby sa aj zacalo nieco diat, no po asi 6 dnoch to zrazu prestalo a odvtedy ani tuk, tak uz som vedela, ze je zle.. ale idem dalej. mne naozaj velmi pomaha citat pribehy vas vsetkych a vidiet, ako sa to vacsine skor ci neskor podari, tak ani ja nestracam nadej. koudelka chce dalsiu soft stimulku, nech mam aspon 3 foliky, lebo mne vyssie davky hormonov praveze nerobia dobre.. tak za nejake 2 mesiace skusim. dovtedy vitaminy, cvicenie, akupunktura a dam si spravit aj kontrolne imuno hemato odbery, ci sa mi nejako neposahali hodnoty zase.. a gratulujem @lusipe velmi! 🙂

sasa1983
24. jan 2016

@lusipe gratulujeeeeem.

diska
24. jan 2016

@evadek ahoj,prosim ta hlavne sa neobinuj,,,neboj pridu dni ked bude vsetko dobre,viem to ,zazila som si to,caka na teba ten najlepsi muz na svete a bude aj babo,aj ked ti je teraz tazko a neveris tomu ,bude to tak 😉 ak chces napis IP.

lola911
24. jan 2016

@evadek musis to brat tak ze zivot ide dalej, urobis si deticky s niekym druhym s niekym kto ta bude lubit a tuzi po rodine... ja mam tiez ex-manzela s ktorym mi to nevyslo... viem ze je to tazke ale asi to nebol ten pravy. ja som mala 33 ked som sa spoznala s mojim terajsim hubbym a tiez som uz nedufala ze mozem byt stastna... nam uz chyba len to dietatko....len ja mam uz 40 a nemam vajicka..... preto by som ti chcela poradit aby si si dala odobrat co najviac vajicok a zamrazit.. ked stretnes toho praveho bude to pre teba jednoduchsie... neurob tu istu chybu co som urobila ja... a hlavne sa neobvinuj, ty za to nemozes

matusik6
24. jan 2016

@lola911
Čauko
Ako sa mi máš a ako pokračuješ dalej?

matusik6
24. jan 2016

Čaute kocky
Neviete mi poradiť
Som chorá, beriem Atb,chcela by som cca za 2-3 tyzdne absolvovať nativ.
Niekde som citala,že po Atb minimálne 4-6 týždňov nie.
Aký máte vy názor?

lola911
24. jan 2016

@matusik6 Ahoj, snazim sa byt v pohode, beriem uz druhy mesiac dhea a d3 5000iu a ideme skusat dalej, v chladnicke mam nachystany menopur 1200iu, tak uvidime ako to zaberie, pri menopure som mala aspon jedno vajko tak snad... urcite sa nevzdame... neverim tomu ze by sme nevydolovali jedno jedine zdrave vajko... aj keby na 10 ty krat lol 🙂

pufa
24. jan 2016

@vernazza to ma mrzi. ale mas k tomu celemu velmi dobry pristup, to je dolezite. urcite vyuzi cas na doplnkove vysetrenia, hlavne tu imunologiu, v poslednej dobe mam pocit, ze to zvykne robit najvacsie problemy, ked su embryjka v poriadku. ja som urcite za soft. jednak lepsia kvalita, ale tiez sa tak bohapusto neminaju vajicka ako na SK. Tu som bola na IVF dva krat, vzdy mi odsali okolo 10 vajicok, a vzdy jedno max dve boli ako tak k svetu. V Brne som mala len dve a obe dobre. Drzim palce!

kristinabianka
24. jan 2016

Ahojte v piatok som bola na ET a od soboty ma bolia prsia je to dobre znamenie ci to je este skoro.
za kazdu odpoved dakujem😊😘

silvinkabb
24. jan 2016

@kristinabianka je to u kazdeho rozne. Moze a nemusi to byt znamenie 😉

santeema
24. jan 2016

@speranza1 mne inak ta operacia perfektne pomohla. odstranili mi tu poskodenu sliznicu a odvtedy nemusim uzivat uz nic, lebo som bola nasivinovy zavislak a nevedela vobec spat, som mala pocit, ze sa zadusim. operacia nebola az taka prijemna, ale ten efekt je super. uz 12 rokov mam pokoj. v tehotenstve sa to trosku zhorsilo, ael stacili mi sem tam babatkovske nasivinky vecer. ked som porodila, znovu bolo vseko ok.

matusik6
25. jan 2016

@lola911
Tak super 🙂
To ti navrhol doktor ten Menopur?

speranza1
25. jan 2016

@santeema ja som uz bola 2x na laserovaj mukotomii...raz v Nitre a potom v Prahe...mne sa to pocas tehu velmi zhorsilo...ale este rok a pol vydrzim a pojdem na reoperaciu...len dufam, ze budem moct ist aj do Nitry kvoli detom a dialke...len neviem, ci ten lekar, ktory to tam robil je uz v poriadku...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre